2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    273
50 günlük oldu Dünde yazmıştım buraya gece olunca uyumuyor diye. En zor gecesini geçirdim ne güzel uyuyordu saat 23 oldu aglayarak uyandı öyle agliyor ki ne yapsamda durmuyor kaç kere mos mor oldu aglamaktan sesi gitti gerçekten abartmiyorum... bebegimin gözünden yaş geldi eşimde evde yoktu ilk göz yaşinı gordum o kadar üzüldüm ki görünce kendim oturdum agladim yaş geldi diye ve korkudan. Ve bu 10 günün 6 7 günü aynı saatte agliyor ama ilk defa böyle morarmalar oldu. Yarın Dr gidicez böyle agladiginda gazıda yok ateşi yok saat 2 yi geçti kendiliginden sakinleyip uyudu. Kızlar çok korkuyorum. Gündüz gayet neşeli sakin aglasa bile o kadar zorlamiyor uyuyor. Artık bir şey musallat oldu diye dusunmeye basladim. Çünkü günlerce aynı saattte oluyor :KK43:

Doğru ,sıcaklığı ayarrlamaya calisiorum gece gündüz farki var burda baya, usuturum diye de korkuorum , canım elleri ılık ya da soğuk oluyor mu siizn geceleri vücudu gayet sıcak, kundak herzmaan yaoamiyorum durdurmuyor yani
evet canım ara ara elleri buz gibi oluyır ama vücudu sıcak oluyor normal galina ☺️

Arkadaslar ne zaman reglı oldumuz soruma cevap veren herkese cok teşekkür ederim biraz belim ağrıyo ve karnım acaba olcakmıyıkmdite merak etmiştim tek tek cevap veremedim bebek biraz huysuz bugun 🥰🤣

Ya bebeğimin gözünde göz yaşı tıkanıklığı varmıs sürekli capaklanma sevebi buymus simdi doktor goz pınarına baskı uygula dedi ve damla verdi ben masaj yaoınca yaşarmayada basladı normal mı bu basına gelen oldumu sankı masajdam sonra daha bı yaşarmaya basladı

50 günlük oldu Dünde yazmıştım buraya gece olunca uyumuyor diye. En zor gecesini geçirdim ne güzel uyuyordu saat 23 oldu aglayarak uyandı öyle agliyor ki ne yapsamda durmuyor kaç kere mos mor oldu aglamaktan sesi gitti gerçekten abartmiyorum... bebegimin gözünden yaş geldi eşimde evde yoktu ilk göz yaşinı gordum o kadar üzüldüm ki görünce kendim oturdum agladim yaş geldi diye ve korkudan. Ve bu 10 günün 6 7 günü aynı saatte agliyor ama ilk defa böyle morarmalar oldu. Yarın Dr gidicez böyle agladiginda gazıda yok ateşi yok saat 2 yi geçti kendiliginden sakinleyip uyudu. Kızlar çok korkuyorum. Gündüz gayet neşeli sakin aglasa bile o kadar zorlamiyor uyuyor. Artık bir şey musallat oldu diye dusunmeye basladim. Çünkü günlerce aynı saattte oluyor :KK43:
Kolik olma durumu olamaz mı genelde hep aynı saatte o şekil ağlayam bebeklere kolik diyorlar
Köyü düşünceleri at kafandan kimbilir ne sıkıntısı var anlayamıyoruz ki biraz daha sabır sadece 😥

@uguurbocegii canım ben perşembe günü sağlık ocağına gittim derdimi anlattım doktor bi krem vermişti, onu kullanıyorum eskisi gibi tuvalet sonrası ağrılarım yok biraz daha azaldı. Prospektüsü okudum epizyotomi gibi kesilerin çatlakların iyileşmesine yarıyormuş. Kremin ismi Fito istersen sen de eczaneden alabilirsin
Konuya ortadan dalacagim ama hemoroid mi sorununuz. Bende çok sıkıntı yaşıyorum hamilelikte arttı sıkıntım. Precto gyvenol hamileyken vermişti doktorum bu dediğiniz de emzirirken kullanılan bir krem mi?

Anladım canım kolaylıkla geçsin su süreç, ama bugün beni bitirdim mahvoldum ya hiç uyumadı koyunca hep kucakta bel sırt gitti, dünde her koydigimda yatmıştı nerdeyse
Bizim bebeklerimiz aynı zamanda mi doğmuştu ya bugün ben de mahvoldum adeta 1 saat uyumadı tüm gün

Caanim kizlar gerçekten 2 çocuklu 3cocuklu yenidoğan bebeğinizle nasıl bakıyorsunuz helal olsun yardımcınız var mı ya , yalnız tek bı çocuğa zor bakitorum ben,siz aklıma gelince napigolar ki diyorum ya The The HejaR12 HejaR12 Tikabasa Tikabasa
Ciddi ciddi kafayı yiyorum ben şu sıralar 😅 çünkü benim büyük çocuğum da nerdeyse bebek sayılır yaşta.

Ciddi ciddi kafayı yiyorum ben şu sıralar 😅 çünkü benim büyük çocuğum da nerdeyse bebek sayılır yaşta.
Evet 2bucuk valla çok zor ya , kat kat mükâfatını ilerde alırsınız onsallah , yemek tuvalset çamaşır hiç bitmez zaten, aklım almıyor sizin nasıl yaptığınıza valla

• Beğen
Reactions: The
Evet 2bucuk valla çok zor ya , kat kat mükâfatını ilerde alırsınız onsallah , yemek tuvalset çamaşır hiç bitmez zaten, aklım almıyor sizin nasıl yaptığınıza valla
Bugün çamaşır asarken bebeğim uyanmış ay bir ağlamış ki geldiğimde katılmıştı resmen ağlamaktan. Bazen ağlarken ev süpürmek zorunda kalıyorum yani olmuyor çünkü zaman yok. Eşim de yapıyor ama ona rağmen yetişmiyor, bitmiyor. Oğlum zaten hep bir ilgi peşinde. Daha az önce ağlaya ağlaya uyudu sarılarak uyumak istiyorum sana diye. Ee kucağımda diğer bebeğim var ve yalnızım evde, sarilamayiz dedim. Öyle çaresiz kalıyorum ki🙁

ben hiç yapmadım burda yazmıştı arkadaşımız eğer serin tutarsanız çocuğu hırıltılı az olur diye onu deniyorum ☺️

ben de eğer tıkanıklık başlıyorsa (hastalık hariç) ilk iş odayı havalandırıp serinletiyorum. Burun tıkanıksa ya bebiş çok sıcak (kalın giydirme,sarma vs) ya da oda. Tıkanıklık hemen gidiyor

Kızlar selam, dün gece yarısı bir şey için uyandım ve o sırada bebeğimin tıkanmasıyla hemen kucağıma alıp sırtını sıvazladım bi kaç saniye nefes alamadı nedense. Çok korktuk eşimle internette baktık uyku apnesi diye bi şey bulduk öyle bir şey varmış, bebeğimde yeni mi oldu yoksa vardı da ben mi fark ettim bilmiyorum ama sanki öğlen de nefesi kesildi böyle göbeği nefes alıyor gibi inip kalkıyor ama aslında nefes almıyor çok değişik bir şey. Yaşayan var mı acaba ?

Kızlar selam, dün gece yarısı bir şey için uyandım ve o sırada bebeğimin tıkanmasıyla hemen kucağıma alıp sırtını sıvazladım bi kaç saniye nefes alamadı nedense. Çok korktuk eşimle internette baktık uyku apnesi diye bi şey bulduk öyle bir şey varmış, bebeğimde yeni mi oldu yoksa vardı da ben mi fark ettim bilmiyorum ama sanki öğlen de nefesi kesildi böyle göbeği nefes alıyor gibi inip kalkıyor ama aslında nefes almıyor çok değişik bir şey. Yaşayan var mı acaba ?
Biz de yaşadık aynı durumu hatta çocuğun nefes alamama sesine uyandık.Gazını iyice çıkarmadığı zaman olduğu kanaatine vardım.Sizde ağızdan gazını iyi çıkardığına bakın isterseniz

Herkese merhaba.Grubun gizli takipçilerindendim 😊 üyelik şifremi fırsat bulup yeni güncelledim çünkü yıllar önce üye olmuştum.

7 Mart doğumlu oğlum var.Bu aralar inanılmaz huysuz.Gece ve gündüz uyku yok denecek kadar az hatta geceleri ıkınarak uyuyor sürekli.Atak dönemidir diye düşündüm umuyorum😔.Aynı durumu yaşayan var mı acaba

Bugün çamaşır asarken bebeğim uyanmış ay bir ağlamış ki geldiğimde katılmıştı resmen ağlamaktan. Bazen ağlarken ev süpürmek zorunda kalıyorum yani olmuyor çünkü zaman yok. Eşim de yapıyor ama ona rağmen yetişmiyor, bitmiyor. Oğlum zaten hep bir ilgi peşinde. Daha az önce ağlaya ağlaya uyudu sarılarak uyumak istiyorum sana diye. Ee kucağımda diğer bebeğim var ve yalnızım evde, sarilamayiz dedim. Öyle çaresiz kalıyorum ki🙁
Çok zor ya Allah'ım kolaylik versin gerçekten hepimize birden fazla bebesi olanlara daha çok 🙏

• Amin
Reactions: The
X