2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Evet bugün doktora gittik bir sürü tahliller tetkikler kakası çişine bakıldı, ultrasona girdi hepsi temiz çıktı ama kilo alımı az, tüm doktorlar kusma olabilir normal bırak kussun eğer huzursuzluk yaratmıyorsa tüm bebişlerde olabilir vs dedi. Fizyolojik reflüymüş. sonrasında emzirme danışmanına gittik o birkaç teknik gösterdi gaz yutmadan emmesi için, şimdi pazartesiye kadar deneyip pazartesi kilo ölçümüne gideceğiz tekrar, emzirme danışmanı kesinlikle mamaya , emziğe biberona karşı😫 her ağladığında emzir diyor, yani böyle bir şey olması için gece gündüz baykuş gibi uyanık olmamız lazım. Şimdi mesela bebişim emiyor ama ona kalsa 1 saat memede kalır herhalde😂 kadın da bırak kalsın diyor, son yağlı sütü alması için o ne kadar istiyosa okdr kalsın diyor bakalım. kuzenim de dedi ki pazartesiye kadar onların dediklerine şans verelim eğer kilo alımı olursa o yoldan devam ederiz ama az olursa mama takviyesi ve kusması için de ilaç başlarız dedi.
Her ağladığında emzirmemiz için durmadan süt basmamız gerekiyor memeninde dinlenip süt üretmesi gerekmiyor mu?🙄 bi de asla uyumamamız lazım bazen yarım saatte bir emmek istiyo napıcaz😄 bende emzirme danışmanına yazdım program oluşturucaz bakalım. İnşallah kilo alımı olur bebişinin olmazsa da mamayla devam yapıcak bişey yok aç kalmasınlar yeter ki

Ben hala silikon uçla emziriyorum memeyi almıyor bende tam beceremiyorum şu kahverengi kısmı vermeyi anlamadım ne zaman kurtuluruz silikondan bilmiyorum

Bu arada göğüs ucu yarası için bal mumunu denedim iki günde iyileştirdi benim baya yaraydı yarılmıştı resmen parça parça kopuyodu gümüş kapak, lansinoh, madecassol hepsini denedim ama bal mumu iyi geldi

Ben hala silikon uçla emziriyorum memeyi almıyor bende tam beceremiyorum şu kahverengi kısmı vermeyi anlamadım ne zaman kurtuluruz silikondan bilmiyorum
Benım de 3 gunluk olacak bebiş benım de uç yok onla veriyorum. Cekip normal memeden tutturmaya çalışıyorum ama direkt cıkarıyo ağzından. Uçlar zamanla cıkık olacak mı ki anlamadım ya nasıl düzelecek

Kızlar bebegın altını açarken kıyameti koparıyor her seferinde ayaklarını filan zor tutuyorum. Silip üstünü giydirirken susuyor sadece. Sizde öyle cebelleşiyor musunuz?

Benım de 3 gunluk olacak bebiş benım de uç yok onla veriyorum. Cekip normal memeden tutturmaya çalışıyorum ama direkt cıkarıyo ağzından. Uçlar zamanla cıkık olacak mı ki anlamadım ya nasıl düzelecek
Bende deniyorum ama aynen direkt çıkarıyo göğüs pompan varsa eğer onunla biraz onunla ucunu çıkartıp deneyebilirsn belki işe yarar

Bende deniyorum ama aynen direkt çıkarıyo göğüs pompan varsa eğer onunla biraz onunla ucunu çıkartıp deneyebilirsn belki işe yarar
Ben de sımdı arkadasımdan aldırdım deneyecegım pompayı. Ben genelde sağ memeden veriyorum. Sol ondan daha az süt çıkarıyor. Sağmadan önce masaj filan yapmam lazım mı acaba?

Her ağladığında emzirmemiz için durmadan süt basmamız gerekiyor memeninde dinlenip süt üretmesi gerekmiyor mu?🙄 bi de asla uyumamamız lazım bazen yarım saatte bir emmek istiyo napıcaz😄 bende emzirme danışmanına yazdım program oluşturucaz bakalım. İnşallah kilo alımı olur bebişinin olmazsa da mamayla devam yapıcak bişey yok aç kalmasınlar yeter ki
Benim de aynı, pazartesiye kadar deneyeceğiz, bir de bi şey daha vardı önemli;ben mesela hep bir sağ meme, bir sol meme veriyodum ; o zaman tek memeden yağlı sütü almamış olabilir dedi; yani atıyorum 15 dk emdiyse sadece sulu süt içmiş faydasını almamış olabilir dedi, emzirmeye hep bi önceki emzirdiğin memeden başla tamamen boşaltsın memeyi sonra değiştir dedi.

Kızlar bebegın altını açarken kıyameti koparıyor her seferinde ayaklarını filan zor tutuyorum. Silip üstünü giydirirken susuyor sadece. Sizde öyle cebelleşiyor musunuz?
Eveet benim de aynı açken asla alt değiştirmeme izin vermiyor tokken de düz yatırınca kusuyor 😂 her türlü zor

Benim de aynı, pazartesiye kadar deneyeceğiz, bir de bi şey daha vardı önemli;ben mesela hep bir sağ meme, bir sol meme veriyodum ; o zaman tek memeden yağlı sütü almamış olabilir dedi; yani atıyorum 15 dk emdiyse sadece sulu süt içmiş faydasını almamış olabilir dedi, emzirmeye hep bi önceki emzirdiğin memeden başla tamamen boşaltsın memeyi sonra değiştir dedi.
Cok güzel bir bilgiymiş

Aa bunu bilmiyodum tamam bende öyle yaparım o zaman

Yok canım makatta değil ağrım rahmimi kramp giriyor gibi nasıl söyleyim adet olursun kan gelmez bir ağrı yapar ya kasılır rahim yani doktora bile anlatamıyorum öyle kötü bir ağrı ki duvarları yumrukluyorum wc ye çıkarken ağlıyorum sürekli acıdan
Allah allah sen bi doktorunu değiştirip başka bi doktora daha mı gözüksen ya hiç duymadım çünkü böyle olan. Benimde mesela ordaki kemiklerim ağrıyor inanılmaz bir ağrı idrar yaparken falan kemiklerim ayrılıcak zannediyorum

Kızlar bazen 15 dk gaz çıkarmaya uğraşıyorum ama çıkmıyo her seferinde gazı oluyo mu acaba bebeklerin?

merhaba kızlar sezaryen olduktan sonra başka bir kadın doğum doktoruna gittim Rahmi ters yerleştirmişler dedi. İdrar torbası ile de biraz oynanmış herkesin tekniği farklı oluyor dedi. Yani böyle birşey yaşayan var mı korkuyorum. Sürekli alt kısmımda ağırlarım var idrar yolu enfeksiyonu olmuş gibi kasıklarım ağrıyor rahmim wc de kasılıyor. Ya normal eski hayatıma dönemezsem psikolojim çok bozuk. Bir de bebeğim memeyi almıyor. Meme başım büyükmüş. Sağıp veriyorum ama uçlarım yara oldu. Bir de gün geçtikçe sütüm azalıyor gibi ne yapacağım bana bir moral verin ne olur.
Eski hayatımıza hepimiz dönücez o konuda bir korkun olmasın sadece zamanı var. Meme başım benim de büyük çook büyük bir kadınla tanıştım meme reddi için bir emzirme danışmanına danış istersen canım onlar çözüyo problemi. Sağımı gece gündüz düzenli saatlerde yapın diyolardı yani gündüz 2 saatte birse gecede aynı şekilde vazgeçme sütü arttırıcı şekilde beslenmeye çalış stres en büyük düşmanı zaten. Fizyolojik olarak rahmi ters yerleştirmişler ilk defa duydum bilgim yok hiç ağrıların için bir şey demediler mi doktorlar

Aa bende senin gibi yapıyordum böyle emzireyim artık

Kızlar bazen 15 dk gaz çıkarmaya uğraşıyorum ama çıkmıyo her seferinde gazı oluyo mu acaba bebeklerin?
Bana hemşirem mutlaka her emzirmeden sonra çıkar dedi bazen 1 saat uğraşıyorum ya da yatırırsam da gözümü ayırmıyorum. Çümkü daha önce gazını çıkartmadan yatırdığımda yatarken gazını çıkartırken ağzından burnundan süt geldi. İlk zamanlardı ağladı falan ben de tekrar meme verdim bu sefer de tıkandı bebeğim çok kötüydü. O yüzden alttan ya da üstten gazını öıkarana kadar uğraşıyorum. Nurse harveys gaz damlası aldık, adaçayı yağı aldık bunları kullanıyorum günde bir kez biraz rahatlatıyor kolaylaştırıyor ama sürekli kullanmıyorum bir zararı olur belki diye

Bu bebekten bebege degisen bir durum, sen yatirinca kusmuyorsa kivranmiyorsa sorun yoktur. Benimkisi pek gazli oldugundan mutlaka cikarmam lazim gazini yoksa kusuyor yatirinca sonra ustten cikmayan gaz bagirsaklara iniyor ve ayaklarini karnina ceke ceke agliyor falan

X