2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Bu bebekten bebege degisen bir durum, sen yatirinca kusmuyorsa kivranmiyorsa sorun yoktur. Benimkisi pek gazli oldugundan mutlaka cikarmam lazim gazini yoksa kusuyor yatirinca sonra ustten cikmayan gaz bagirsaklara iniyor ve ayaklarini karnina ceke ceke agliyor falan
Evet bazen mışıl mışıl uyuyo hiç kıvranmıyo gazı yok heralde diyorum bende

Bana hemşirem mutlaka her emzirmeden sonra çıkar dedi bazen 1 saat uğraşıyorum ya da yatırırsam da gözümü ayırmıyorum. Çümkü daha önce gazını çıkartmadan yatırdığımda yatarken gazını çıkartırken ağzından burnundan süt geldi. İlk zamanlardı ağladı falan ben de tekrar meme verdim bu sefer de tıkandı bebeğim çok kötüydü. O yüzden alttan ya da üstten gazını öıkarana kadar uğraşıyorum. Nurse harveys gaz damlası aldık, adaçayı yağı aldık bunları kullanıyorum günde bir kez biraz rahatlatıyor kolaylaştırıyor ama sürekli kullanmıyorum bir zararı olur belki diye
Tıkanmaları çok korkutucu gerçekten bazen benimki tükürüğünü yutamıyo tıkanıyo

Kızlar selam. Benım bebiş 2 günlük oldu . Meme ucum yok silikon uc kullanıyorum ama bebegım sürekli memede duruyor cektıgım an aglıyo. Süt yetiyo mu yetmiyo mu bilmiyorum. 10 dk cekıyorsa geri kalan memedeki süre cekmeden hobi olarak duruyor. Bırakınca yataga yeniden aglayıp meme istiyor yeniden emip bırakıyor. Dün 4-5 kez kaka yapmıstı bugun tüm gün yapmadı işkillendim. Bu gece mama vereceğim cok az kaka çiş yapcak mı göreceğiz. Bu tereddüt insanı yiyip bitiriyormuş. Tavsiyeniz var mı?
Selam canım hayırlı olsun bebeğin ikimizde mayıs annesi olduk desene. Benim de 40+3te doğdu bebişim 6 günlüğüz bizde. Ilk iki gün bizde öyleydik hep memedeydi yatağa koyduğum an ağlıyordu şimdi yavaş yavaş düzene giriyor artık şükürler olsun

Kızlar bebegın altını açarken kıyameti koparıyor her seferinde ayaklarını filan zor tutuyorum. Silip üstünü giydirirken susuyor sadece. Sizde öyle cebelleşiyor musunuz?
Altıno değiştirirken göz teması kurmaya çalış, onunla güzel güzel konuş, şarkı söyle, gündüzleri ilgisini çekecek kadar ses çıkar yani, öyle konuşmaya alışınca resmen susup sizi dinliyorlar :)

Ben hala silikon uçla emziriyorum memeyi almıyor bende tam beceremiyorum şu kahverengi kısmı vermeyi anlamadım ne zaman kurtuluruz silikondan bilmiyorum
Yardım edecek birileri varsa eğer tecrübeli onlardan yardım iste
Ben de tutturamıyordm asla başaramayacağım dedim 20 gün silikon kullandım, komşumuz 4 çocuk annesi ben bebeği ve başını tutarken o mememi kavrayıp ağzına sokuyordu.
Eğer emme refleksi varsa her türlü tutar memenizi sadece sizin de onun da alışması lazım.
Ben 20 gün silikon kullandım sütümde ilk zamanlara göre ciddi derecede azalma oldu 15 gündür normal emiyor yeni yeni artıyor sütüm.
Sakın yapamıyorum diye pes etme her seferinde dene, silikon yanında dursun ama önce normal vermeyi dene.
Makas hareketi önerilmiyor ama alışana kadar işaret ve orta parmağında üstten sıkıştırıp havaya kaldırıp verebilirsin

Ben de tutturamıyordm asla başaramayacağım dedim 20 gün silikon kullandım, komşumuz 4 çocuk annesi ben bebeği ve başını tutarken o mememi kavrayıp ağzına sokuyordu.
Eğer emme refleksi varsa her türlü tutar memenizi sadece sizin de onun da alışması lazım.
Ben 20 gün silikon kullandım sütümde ilk zamanlara göre ciddi derecede azalma oldu 15 gündür normal emiyor yeni yeni artıyor sütüm.
Sakın yapamıyorum diye pes etme her seferinde dene, silikon yanında dursun ama önce normal vermeyi dene.
Makas hareketi önerilmiyor ama alışana kadar işaret ve orta parmağında üstten sıkıştırıp havaya kaldırıp verebilirsin
Ben de maalesef silikon uç kullanıyorum ama ciddi anlamda zor oluyor süt yetiyor mu anlamıyorum. Bir de gece kalkıyorsun her seferinde onu alıp takmak yük oluyor. Ben de sagma makınesi aldım birisindsn onunla sagma yapıp uç cıkarmaya calısacagım

Kızlar bebegin aç mı yoksa gazı mı oldugunu anlamıyorum. Golden goat kecı sutlu mama aldık dun 30 cx bugun de 30 cc verdık sadeece ama iki yediğininde de ciddi anlamda ayaklarını sallıyor aglıyor kıymet kopuyor kakasını yapamıyor muhtemelen ama bu sürede meme de aranıyor. Ne yapacağımı şaşırdım aç mı gaz mı anlamadım.

Kızlar bebegin aç mı yoksa gazı mı oldugunu anlamıyorum. Golden goat kecı sutlu mama aldık dun 30 cx bugun de 30 cc verdık sadeece ama iki yediğininde de ciddi anlamda ayaklarını sallıyor aglıyor kıymet kopuyor kakasını yapamıyor muhtemelen ama bu sürede meme de aranıyor. Ne yapacağımı şaşırdım aç mı gaz mı anlamadım.
Aynı durum bizde de var dünyaları içti kustu ama hâlâ aranıyor uyumuyor
:KK43:

İnşallah alışır deniyeceğim sürekli

Bebiş gazlı da olsa stres atmak için meme aranıyor, ama verdiğin mama da ekstra gaz yapmış olabilir, ilk 3-4 hafta malesef bu stresle geçiyor😥 bugün 3. Günü di mi kontrol var sanırım orada doktor daha net söyler zaten

Bütün gece yarım saatte bir uyandı yatağına yatırdığım an gözlerini açıyo sanki hiç emmemiş gibi ağlamaya başlıyo kucakta uyutayım dedim bir türlü uykuya geçemedi vallahi bayılcam sandım sonsuza kadar meme emicek gibi geldi sonra da kusuyo ne zaman düzeni oturtucaz acaba

Bütün gece yarım saatte bir uyandı yatağına yatırdığım an gözlerini açıyo sanki hiç emmemiş gibi ağlamaya başlıyo kucakta uyutayım dedim bir türlü uykuya geçemedi vallahi bayılcam sandım sonsuza kadar meme emicek gibi geldi sonra da kusuyo ne zaman düzeni oturtucaz acaba
Dün gece aynı şey bana da oldu meme isteyip on dk emip uykuya dalıyordu yatağa koyunca kıyameti koparıyordu gaz olayını çözemedik biz de,asla çıkarmıyor ağzından sonra da bağırsaklara iniyor bebeğim kıvranıyor

Ya ben fotoğraf çekip baktım altıma da dikişlerin olduğu yerler kahverengileşmiş hani yara kabuk bağlar kahverengi olur ya öyle olmuş sadece dikişin olduğu kısımlar. Normal mi acaba bu sizde de oldu mu? Geriliyor bazen de
Benim daha yeni. Yarın bi hafta olcak cesaret edip de bakamadım ama gerilme oluyodu öncekilerden hatırladığım

Ya ben fotoğraf çekip baktım altıma da dikişlerin olduğu yerler kahverengileşmiş hani yara kabuk bağlar kahverengi olur ya öyle olmuş sadece dikişin olduğu kısımlar. Normal mi acaba bu sizde de oldu mu? Geriliyor bazen de
Ben bakamıyorum canım alt tarafa ama gerilme bende de var bide benim enfeksiyon oldu oyüzden ilaç sürüyorum rengi de kırmızı hep kırmızı görünüyo

Dün gece aynı şey bana da oldu meme isteyip on dk emip uykuya dalıyordu yatağa koyunca kıyameti koparıyordu gaz olayını çözemedik biz de,asla çıkarmıyor ağzından sonra da bağırsaklara iniyor bebeğim kıvranıyor
Gaz olayı çok zor gerçekten kaç dakika uğraşıyorum sonra uyanıyo baştan meme veriyorum bu döngü hiç bitmiyo gece bunu nasıl halledicem bilmiyorum

Ben bakamıyorum canım alt tarafa ama gerilme bende de var bide benim enfeksiyon oldu oyüzden ilaç sürüyorum rengi de kırmızı hep kırmızı görünüyo
Ya ben de bakamıyordum ama enfeksiyondan korkuma fotoğraf çektim yarım yamalak öyle baktım. Enfeksiyonu nasıl anladın canım peki

X