2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Canim biz bu surubu kullaniyoz tuvalet sorunu icin 2 3 gunde bi veriyom yeni dogdugunda gaz sorunu icin vermisti doktor. Hem gaza iyi geliyo hemde kabizliga
Anladım canımm olmadı alayım bende düzgün bir doktor bulurssamda sorayım ayy uykusuZluktan bayılcam bebiş uyuyor 10 dakikaya ingaa ingaa bugün biraz fazla karpuz kiraz bezelye yedim omu etkiledi anlsmadım canım o ilaçtan alayım bende Nasipse 🙏🤲🐬

Kızlar benim gibii günde 3 yadaa 4 keree mamaa veren varmı hip organik veriorum annee sütüde alıyor kakasını yapamıyor ancak 3 4 günde bir uykusunu o etkiliyor napmam gerekir varmı benim gibii 🙏🤲🐬
Ben varım :KK43: hem anne sütü hemde günde 2 3 kez mama
Ben de hipp veriyorum
20. Gün başladık mamaya
49 gün olana kadar sorun yoktu ama b3 gündür kakasını yapamıyordu kimyon çayı verdim
Poposuna zeytinyağı sürdüm masaj yaptım :KK43: inşallah düzelir

Anladım canımm olmadı alayım bende düzgün bir doktor bulurssamda sorayım ayy uykusuZluktan bayılcam bebiş uyuyor 10 dakikaya ingaa ingaa bugün biraz fazla karpuz kiraz bezelye yedim omu etkiledi anlsmadım canım o ilaçtan alayım bende Nasipse 🙏🤲🐬
Ben de kiraz yemiştim acaba kiraz mı yaptı?

Ay siz ne güzel yazcak vakit bulmuşsunuz, ben hiç bulamıyorum. Okuduklarıma toplu cevap yazayım.Benim kızım 2aylık oldu en büyüklerden. 2. Aya gelince uykuları uzuyor, az sabır 🙏 4-5 oluyor. Akşam 9-3 arası uyuyor benimki. Bende bu hafta doktora götürünce sorcam. 12 gibi uyandırıp emzidsem sabah 5’e kadar uyuyor, öyle mi yapsam diye. Arada huysuzluk yapıp uyumadığı oluyor tabi. Uyku için doktoru gündüz mutlaka en az 1 uykuy kucapında uyut, o zaman hem iyi uyur hem de akşam ayrılır yoksa gece yağışır dedi. Ben de gündüz kucakta uyutuyorum. 2. Ayda kafayı tutmaya, hecelemeye ve baya bakıpmgülmeye başlıyor, pek tatlı oldu.

Harika haftalar kitabı güzel almadıysanız.

Benim kızın da gazı vardı, hatta yazmıştım. Artık her bez değişiöinde gaz masajı yapıyorum, youtube’da var. Emzirince pat pat yapıp sırta üst gzı çıkarıyorum en az 10 dakika. Akşamüzeri de slingle parka çıkarıyorum, o çok rahatlatıyor. Gaz sorunu çok azaldı. Bir de probiyotik damla verdim , doktora sorun. Kaka genede günde 1 yapıyor, arada bir iki defa yapmadığı gün de oldu.

Tırnağını chicconun ucu yuvarlaklı makaıyla kesiyorum, bebek törpüsüyle de uzarsa törpülüyorum.

Artık ya acıkınca uyanmıyor ya da 58 gune adım attı dıye gecelerı az uyanıyor
Doktora sormam lazım ya 2~3 gundur ben 4 saatte uyandırıyorum aç kalır dıye bılemedım eskıden acıkınca uyanıyordu

Bezelye gaz yapar bebise kimyon ver canim gaza en iyi kimyon geliyo

Artık ya acıkınca uyanmıyor ya da 58 gune adım attı dıye gecelerı az uyanıyor
Doktora sormam lazım ya 2~3 gundur ben 4 saatte uyandırıyorum aç kalır dıye bılemedım eskıden acıkınca uyanıyordu
2. Ayda 5 saat uyyyabiliyolarmis

2 saattir sadece bagirarak agliyo ne sıkıntısı var çözemeyince cok üzülüyorum. Saçımı boyamistim boya sütemi gecti ondanmi bağırıyo diye düşündüm araştırdım yok boya gecmezmis sakinlestiriyorum 2 dakka surmuyo gene bağırıyo.. tecrubesizlik ne zor yahu

2 saattir sadece bagirarak agliyo ne sıkıntısı var çözemeyince cok üzülüyorum. Saçımı boyamistim boya sütemi gecti ondanmi bağırıyo diye düşündüm araştırdım yok boya gecmezmis sakinlestiriyorum 2 dakka surmuyo gene bağırıyo.. tecrubesizlik ne zor yahu
Bez degısımı
Emme
Gezdırme

Bu sırayla gıdıyorum birinde susuyor

Ben varım :KK43: hem anne sütü hemde günde 2 3 kez mama
Ben de hipp veriyorum
20. Gün başladık mamaya
49 gün olana kadar sorun yoktu ama b3 gündür kakasını yapamıyordu kimyon çayı verdim
Poposuna zeytinyağı sürdüm masaj yaptım :KK43: inşallah düzelir
Aminn İNŞALLAH canımm tüm bebişler düzelsin Çok Aminn🙏🤲🐬
Sorma bende rezene su popoya zeytinyağ sürdüm bayaa uğraştırdı kakayı henüz yapmadı ama dilersen mamasınada zeytinyağ koy hem besleyici oluyor Hem destekleyici napçaz böyle bilemedim canım İNŞALLAH bebişler gazdan kurtulur🙏🤲🐬

2 bacagımda cok agrıyor 2 3 gundur niye acaba:KK43:
Sezeryan dogummusun sende bana cevrem sezeryan sonrasi oluyo dedi benimde bacaklarim ve kollarimda agriyo bide bacaklarimi vucudumdan yuksek yere koyunca anında başıma bi agri giriyo bu ne zaman geccek bilmiyorum magnezyum iciyorum agrilarima birazda olsa iyi geliyo. Yoksa icim dışım parol olmuştu

Sezeryan dogummusun sende bana cevrem sezeryan sonrasi oluyo dedi benimde bacaklarim ve kollarimda agriyo bide bacaklarimi vucudumdan yuksek yere koyunca anında başıma bi agri giriyo bu ne zaman geccek bilmiyorum magnezyum iciyorum agrilarima birazda olsa iyi geliyo. Yoksa icim dışım parol olmuştu
Evet sezeryan canım ne sezeryanmıs ya

Kızlar bebeğim 22 günlük . 3410 doğmuştu ödem sonrası 3330 du. Bugun doktor kontrolüne götürdüm 3.300 e düşmüş. Silikknla emziriyorjm ucu küçük diye almıyor. Gece de 30 cc den 2 kez mama veriyorum. Doktor artışa gecmesi gerekirken düşmüş kilosu dedi. Sütüme baktılar iyi geliyor dediler. Muhtemelen emzij gibi kullanıyor cok çekemiyor silikondan hatta hava yutuyor ondan gaz oluyor dedi. Cok moralim bozuk. Yarım saatte bir 40 dk da bir emzir 20 şer dk iki meme dedi doktor 2 saatte bir de sağım yapıp 20 şer dk geleni hemen bebege ver dedi. 30 un altında sağım çıkarsa 30 cc mama ver dedi. Perşembeye kadar takip edelim dedi. Ben hangi ara dinlencem kendimi toparlayacağım bilmiyorum. Sonucta dediği program cok yogun hiç kalkmadan emzirmem ve sonrasında sağım yapmam lazım. Silikonsuz aldırmaya calısıyorjm almıyor ne yapcam bilmiyorum cok moralim bozuk

X