2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Normal doğum olursa çabuk toparlarsın. 4 Nisanda doğum yaptım normal, şu an bir sıkıntım yok. Bebişi ben kucaklıyorum emziriyorum, emzirmeye çabalıyorum. Her işimi tek başıma yapabiliyorum. Korkma sadece doktorun ebelerin dediğini doğru dinler yaparsan halledersin🧿🩷 bir şey olduğunda da yapamazsan hemen hemşireyi çağırsın eşin hastanede yardım ediyorlar
Sancın evde hıc baslamadı mı? Kanala girmiş miydi bebiş? Neden suni sancı ıcın günleşmiştiniz?

Normal doğum olursa çabuk toparlarsın. 4 Nisanda doğum yaptım normal, şu an bir sıkıntım yok. Bebişi ben kucaklıyorum emziriyorum, emzirmeye çabalıyorum. Her işimi tek başıma yapabiliyorum. Korkma sadece doktorun ebelerin dediğini doğru dinler yaparsan halledersin🧿🩷 bir şey olduğunda da yapamazsan hemen hemşireyi çağırsın eşin hastanede yardım ediyorlar
Oh harika çok tebrik ederim sağlıcakla büyüt🥰 inşallah bir aksilik çıkmaz süreç normal doğum olarak ilerler sonrası benim için çok önemli çünkü yardımcı olcak bir tek eşim var hemşirelerle birlikte halledicez artık 🙏🏼💕

Günaydın kızlar normal doğum yapar mıyım diye düşünüyordum. Ama bebek makat gelişli 36+5 oldu hala dönmedi. Sezaryenden çok korkuyorum. Özellikle belden uyuşturma kısmından. Sizce bu zamandan sonra döner mi birşey yapmam gerekir mi?

Sancın evde hıc baslamadı mı? Kanala girmiş miydi bebiş? Neden suni sancı ıcın günleşmiştiniz?
41. Haftaya girmiştim sancım yoktu, nst de çıkmadı. Suyu plasentası iyiydi, bekledik. Benimki 32 den beri dönüktü hatta 36 da kanala indi ama doktor bekleyelim erken gelmesin diye magnezyumu arttırdı yürüyüş ve hareketi kısıtladı :) bu sefer de kendi kanala girmedi 😅 doktor suyumu patlatana kadar da inmedi yine :) su boşalınca mecburen doğdu benimki 😅😅 doktora göre benimki ta bayramı da görürmüş beklesek ... Sancım çok hafifti ama öyle şiddetli değil ve kısa sürüyordu, doğum sancısına hiç benzemiyordu, bacaklarım şişmişti sadece uyuşuyordu ekstra olarak.

Günaydın kızlar normal doğum yapar mıyım diye düşünüyordum. Ama bebek makat gelişli 36+5 oldu hala dönmedi. Sezaryenden çok korkuyorum. Özellikle belden uyuşturma kısmından. Sizce bu zamandan sonra döner mi birşey yapmam gerekir mi?
Bolca yürü, pilates topu varsa üzerinde hareket et. Bol su iç mutlaka. Döner daha vakit var belli olmaz🤷🏻‍♀️

Ah kuzum. Yeni doğunca benim de aynisi oldu. Kucaga verme durumu hastaneden hastaneye degisiyor galiba.
Biz de dogunca enfeksiyondan yattik. Ben odaya gelene kadar odada kalmis. Beni getirdiler hemsire serumla ugrasirken bebek iyi nefes alamıyor götürüp baktirayim dedi. Götürdü kiyafetlerini getirdi yatirdilar yogun bakima diye. İnsanin cok zoruna gidiyor 😔
Sizde kanda mi enfeksiyon var? Crp mi yüksek?

Kan kulturu urememız crp yuksek bir de kılo dusuk :KK43:

Selamlar hanımlar, sabah buraya suyum mu geliyor acaba diye şüphe ederek soru sormuştum. 1 saat önce hastaneyi arayıp bugün mü geleyim yarın randevuma mı geleyim diye sordum. Bugün gel bakalım, telefonda ne desek olmaz dediler. Geldim, gelen bebeğin suyuymuş. Hastaneye aldılar, sancım, açılmam yok. 3 buçuk saat sonra suni sancı verecekler. Dua edin benim için, kendimi hiç hazır hissetmiyorum. Geri eve giderim düşüncesiyle gelmiştim ben 😐😇
Su geldi ise suni ile hemencecik kavuşursun. Sabret , oturma yürü, pilates topu varsa üzerine otur... Ne kadar çok yürürsen sabredip o kadar hızlı açılır.. biraz eziyetli ama odaklan geçecek🧿🧿 yatarsan süreç uzar dediler nst dışında ben hiç yatmadım, 3 cm ile geldim 8 de, 10 gibi suni verdiler 11 de doğurdum 😌

Kızlar 6 Nisan tarihinde kızımı sezaryen doğum ile kucağıma almak nasip oldu çok şükür.
Süreç kolay değil ancak sonucu çok güzel her şeye değer.
Sütüm tam olarak gelmedi henüz sanırım doymuyor ağlıyor aynı zamanda sancısı da var.

Ne yapmam lazım tecrübeli anneler lütfen destek olun 😞😩
Şu an ben şerbet içiyorum, günde üç litre su, bestlak damla , hipp anne çayı içiyorum. Sütlü tatlı, tahin , yeşillik, özellikle dere otu, marul, dereotu, yumurta, protein, yeşil biber, incir, süt ürünleri, kayısı kuru meyve, bunlar sütü arttırıyor. Ben hem özel hastanenin diyetisyeninden hem de sağlıklı yaşam merkezindeki diyetisyenden süt için bu tavsiyeleri aldım. Yapıyorum.
Emzirme hemşiresi içirirken göğsüne masaj yap insin hem uyarılır hem ona yardım edersin dedi.. sık göğsünü Emzirirken.. acısın aldırma..
Ekstra olarak herkes tavsiye etmiyor sen bilirsin bizde her Emzirme sonrası iki çay kaşığı zemzem verdirdiler. Ben izin verdim ama su tercih meselesi 🌸🌸

Benım de o zamanlarda döndü canım. Doktorum bana döndürme hareketleri yaptırdı 1 hafta yaptım döndü. Belki de kendisi döneceği vardı döndü bilmiyorum

Az önce hastaneden arandım. Yüreğim ağzıma geldi.
Bugun 30 günlük oldu bebegim. 28 gunden sonra yenidogan sayılmıyormuş çocuk yoğun bakıma geçireceklermiş eşyalarınızı alıp gelin dediler. Ben de yanında kalıcam. Bu sefer de büyük oğlum perişan olacak ama en azından bayramda babasi çalışmayacak. Evde takılsınlar 🤷

Az önce hastaneden arandım. Yüreğim ağzıma geldi.
Bugun 30 günlük oldu bebegim. 28 gunden sonra yenidogan sayılmıyormuş çocuk yoğun bakıma geçireceklermiş eşyalarınızı alıp gelin dediler. Ben de yanında kalıcam. Bu sefer de büyük oğlum perişan olacak ama en azından bayramda babasi çalışmayacak. Evde takılsınlar 🤷
Ay guzel olmus bence

Su geldi ise suni ile hemencecik kavuşursun. Sabret , oturma yürü, pilates topu varsa üzerine otur... Ne kadar çok yürürsen sabredip o kadar hızlı açılır.. biraz eziyetli ama odaklan geçecek🧿🧿 yatarsan süreç uzar dediler nst dışında ben hiç yatmadım, 3 cm ile geldim 8 de, 10 gibi suni verdiler 11 de doğurdum 😌
Dün suni sancı verdiler akşam 8 gibi, ne sancı var ne açılma. Öylece bekliyorum hâla. Bana göre sancı var ama makina göstermiyor. Bir de dinlen diyorlar bana sürekli. Daha fazla hareket etmeye özen göstereyim ben o halde 😐

Dün suni sancı verdiler akşam 8 gibi, ne sancı var ne açılma. Öylece bekliyorum hâla. Bana göre sancı var ama makina göstermiyor. Bir de dinlen diyorlar bana sürekli. Daha fazla hareket etmeye özen göstereyim ben o halde 😐
Aaa :KK43: yürü bol bol, bana yatma dediler yorulursan biraz uzan ama ne kadar yatarsan o kadar uzun sürer dediler. Yürüdüm ben sürekli. Bana bir hap verdiler saat 8 de gidince 8.30 gibi içmişimdir. Rahim ağzını yumuşatan bir şeymiş. Ebe kontrol etti 3 cm açık zaten sancın var aslında dedi. Hissetmedim ben tabi.. Doktor 9 gibi geldi baktı 4 olmuş ama benimki kanala girmediği için yukarıda kalıyordu. Doktorum doğum hızlansın kafası insin diye çatalda muayene ederken bir şey istedi ebeden keseyi patlattı. Karnıma bastırarak suyu boşalttı. Sonra da ebelere düşük dozda seruma suni sancı için bir şey koymalarını istedi. Bana da birazdan baskı yapacak aşağı tuvaletin gelmiş gibi hissedeceksin sakin ol sancı gitmesin gerilme dedi. Bol bol yürü pilatese otur dedi bana.. Su gittikten yarım saat sonra sancım arttı kıvranmaya başladım... Bir ara topun üzerinde 8 cm olmuş açıklık haberim yok sancı kesildi bir uyku hali geldi rahatlama 45 saniye bence uyudum. Allahın mucizesi bence orda bir güç kuvvet geldi o kısacık sürede tükenmiş gibiydim o kısa sürede uyudum uyandım gibi oldum enerji geldi.. meğer son şiddetli sancılar öncesi vücut kendini gevşetiyormuş. Ebe farketti hadi gel bir daha bakalım dedi 8 cm olmuş haydi doğum başlıyor dedi ben aşağı inmedim bile ameliyathaneye, nst odasının olduğu katta doktorumu çağırdı 10.45 gibi, doktor geldi hemen muayene edilen çatalda doğurdum. İnerken dığurursun o derece yakın dediler.. Bu esnada son ıkınmayı anlattılar, ıkınmayı bir iki kez kaçırdım bebek geri gitti sonradan kavrayınca bir güç ile doğum gerçekleşti. Beni hep sancıdan korkma diye uyardılar korkarsan kesilir, karnımı böyle sürekli mıncıkladılar sancı gelsin diye kasılsın diye ... aklına bir şey takılırsa sorabilirsin başka anlatırım..

Son düzenleme:
X