2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Merhaba. Biogaia kullanırken ayrı şekilde d vitamini de kullanıyor musunuz? Bize de doktor biogaia d vitaminli damla verdi günlük 5 damla. D vitaminiyle ikisini mi kullanmak lazım

Merhaba. Biogaia kullanırken ayrı şekilde d vitamini de kullanıyor musunuz? Bize de doktor biogaia d vitaminli damla verdi günlük 5 damla. D vitaminiyle ikisini mi kullanmak lazım
Merhaba evet de bağlantılı olarak verilmedi d vitamini bütün bebişlere veriliyor 🌸

Bebekleriniz dışarı çıkarken bebek arabasını seviyor mu ben uyutmadan koyamıyorum ağlıyor 🥲 yarım saat falan turlayıp eve dönmek zorunda kalıyorum uyanıyor sizde durumlar nasıl? Ben daha hiç gidip bi yerde oturmadım bebişle durur mu nasıl oyalarım bilemedim 🤷‍♀️
Ben tam çıkarken biberonuna mamasını koyuyorum içerken uyuyor dışarıda her seferinde

Bugun daha yumşakti amma icinde yumurta gibi bişey vardi oradi kızarik doktoruma gonderdim resmini mastit olmuşsun desi antibiyotik yazdi eğer duzelmezse cerrahi gerekirmiş çok korktum😢
Cnm inşallah yoktur birsy ilk bebegimde 2 3 kere genel cerrahiye gttm göğsümde ağrı filn oluyordu şişlik oluyordu hep korka korka gttm ama birsy çıkmadı mastit olabilir sen yine antibiyotiginj kullan mutlaka

Bugun daha yumşakti amma icinde yumurta gibi bişey vardi oradi kızarik doktoruma gonderdim resmini mastit olmuşsun desi antibiyotik yazdi eğer duzelmezse cerrahi gerekirmiş çok korktum😢
Merhaba sıcak kompresten sonra soğuk lahana kompres yapın mutlaka.Benim mastirim bu şekilde geçmişti antibiyotikle beraber 🌸

Bir emzirme danışmanı şey dedi duşta sıcak su tut ve tarakla tara çok iyi geliyormuş mastite canım dene mutlaka sıcak su ve tarak suyun altında göğüsleri tara

Merhaba Doğum yapmış güzel annelerim😁 Allah aşkıma bana bir fikir verin 😂😂 ananas yürüyüş merdiven sıcak su ilişki eğilerek yer silme herseyi deniyorum tık yok gün sonunda sadece biraz vajina ağrısı ve bel ağrısı oda geçiyor hemen. Doktorum eğer bebiş gelmezse perşembe günü suniyle doğumu başlatırız dedi 2 cm kadar açıklıgım var 34. Haftamdan beri Suni sancıyla alakalı okuduklarım beni biraz tedirgin etti korktum kendi sancımın gelmesi için herseyı yapıyorum ama gelmiyor bi türlü 😂 başka fikri olan ben şunu denedim doğum yaptım sancım geldi diyen bir koca yürekli varmı 😂 birde kızlar 1-2 haftadır makatımda şişlik var bağsur gibi ama böyle bir sorunum yoktu daha öncesinde 2-3 gündür daha da şişti bu normalmi doğum yaptıktan sonra beni daha çok zorlar cunku git gide şişiyor gibi tavsiyenız varmı ay çok soru sordum helal edin hakkınızı varmı bana yardım edicek 😂

Emzirme öncesi elle biraz sağım yapmak ben altta bebek üstte yatar pozisyonda makas yaparak emzirmek bizde tıkanmaları bir miktar azalttı. Benim sağ memede çok fazla tazyik var bebeğin ağzından çıkarıyorum uzak mesafeye 10-15sn fışkırmaya devam ediyor.
Sağımda daha fazla artar diyorlar. Benim tazyik 5 dakika falan sürmüyor. Tüm emzirme boyunca devam ediyor. Bir de üstte yatar pozisyonda kafasını nasıl tutuyorsunuz?

Emzirme öncesi elle biraz sağım yapmak ben altta bebek üstte yatar pozisyonda makas yaparak emzirmek bizde tıkanmaları bir miktar azalttı. Benim sağ memede çok fazla tazyik var bebeğin ağzından çıkarıyorum uzak mesafeye 10-15sn fışkırmaya devam ediyor.
Vay be duvara fışkırma olayı doğruymuş demek masallahhhh 🧿🧿🧿

Bu bende de oluyor. Çeşme gibi fışkırmaya devam ediyor. Ama bebeğim emerken boğazına kaçıyor.

Merhaba Doğum yapmış güzel annelerim😁 Allah aşkıma bana bir fikir verin 😂😂 ananas yürüyüş merdiven sıcak su ilişki eğilerek yer silme herseyi deniyorum tık yok gün sonunda sadece biraz vajina ağrısı ve bel ağrısı oda geçiyor hemen. Doktorum eğer bebiş gelmezse perşembe günü suniyle doğumu başlatırız dedi 2 cm kadar açıklıgım var 34. Haftamdan beri Suni sancıyla alakalı okuduklarım beni biraz tedirgin etti korktum kendi sancımın gelmesi için herseyı yapıyorum ama gelmiyor bi türlü 😂 başka fikri olan ben şunu denedim doğum yaptım sancım geldi diyen bir koca yürekli varmı 😂 birde kızlar 1-2 haftadır makatımda şişlik var bağsur gibi ama böyle bir sorunum yoktu daha öncesinde 2-3 gündür daha da şişti bu normalmi doğum yaptıktan sonra beni daha çok zorlar cunku git gide şişiyor gibi tavsiyenız varmı ay çok soru sordum helal edin hakkınızı varmı bana yardım edicek 😂
Bol yürüyüş ve merdiven bence ben yararını gördüm 👍🏻 sancılarım vardı zaten ama iri bebek olduğu için doktor 38+4 civarı artık doğurman gerek dedi. Ertesi gün çağırdı 2 cm açıklık vardı suni aldım. Epidural aldım doğum hızlı gerçekleşti. Ha olmasaydı sezeryan olacaktı ona da tamamdım önemli olan sağlıklı bir kavuşma olmasıydı benim için 🙏 Çok şükür

2.ay aşımızi olduk 11 gibi..
Baya ağladı, sonra uyudu mayısti.
1.5 gibi uyuttum uykuda sürekli ağladı 5dk da bir..
Şimdi kaldırdım emziriyorum..
Ateşi yok ama Calpol versem mi yinede acaba
Ben ateşi olmadan vermeyi düşünmüyorum ama tabiki en iyisini sen bilirsin nasıl yaparsan tecrübelerini bizimle paylaşır misin

Kızlar bebek 2 gündür aşırı huysuz huzursuz gazlı kimyon çayı bebeğe içiren vardı Mucizem4564 Mucizem4564 canım sen içiriyordun toz kimyon muydu tarifi nedir içireyim çok kasıyor kendini kıpkırmızı oluyor ben emzirmediğim için kendim içmiyorum
bir çaybardağı suyu cezveye koyuyorum 1 çay kaşığı kimyon katıp kaynatıyorum taşacak gibi olunca kapatıyorum ocağı ince tülbentle süzerek bardağa katıyorum soğutup 2 çay kaşığı içiriyorum

Yoo bende buradayım okuyorum yazılanları hatta kaç kere sorular sormuştum ama pek cvp ve bilgi paylaşımı alamadım açıkcası yani belli bir kısım belli kişilere cvp veriyor hatta geçen biri buradan konuşmanın zorluğunu wp grup kursak daha iyi olmaz mı gibi bir paylaşım vardı Kristialia Kristialia gruplaşmalar olduğunda banlanabileceğimizi söylemiş ama demekki gruplaşmalar oldu🤷‍♀️
bu watsap gurubu için bi arkadaş bana mesaj atmış hatta tel no yazmış şimdi yine baktım mesajı bulamadım varmı guruba giren acaba ben 2 gündür hastanede yatıyordum bebiş bronşit olmuştu bakamadım pek buralara

Ben ateşi olmadan vermeyi düşünmüyorum ama tabiki en iyisini sen bilirsin nasıl yaparsan tecrübelerini bizimle paylaşır misin
Verdim kuzu baya huzursuz oldu...
Öglen 3te verdim. Sonra aksam 9. Birde şimdi 2de verdim 6 saat arayla.1cay kaşığı,
Ya gaz sancısında var o yuzden ikisi birleşti 🤢😪
Ates takibi yapıyorum şükür cok yüksek değil ama. Bir sıcaklık var vücudunda. İnşallah yarına daha iyi olur

bu watsap gurubu için bi arkadaş bana mesaj atmış hatta tel no yazmış şimdi yine baktım mesajı bulamadım varmı guruba giren acaba ben 2 gündür hastanede yatıyordum bebiş bronşit olmuştu bakamadım pek buralara
Hayır canım grup yasak bireysel arkadaşlık serbest ama gruplaşma yok konuştuk burda da uyardım sonra zaten kimse yanaşmadı acaba yapılsa mı diye konuşuldu site reklamlarından ama sonra vazgeçildi yasak diye arkadaşımızda vazgeçti uyarınca 😅

Bu saat oldu ben sıfır uyku yok saat başı kalkıyor tam dalıyorum uykuya kalkıyor başım dönüyor artık sinirden

X