2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Benım bebısım yenı doganları kaldırdım cırkın olamları attım guzellerı kaldırdım bunaldıö çok sıcak bugün ya hastane nüfus market camssır topla katla derken akşam ettım yemek yok ortada daha bır sürü iş benı beklıyor çarşamba arkadaşlar gelecek bebek görmeye ısım ıyı sağolsunlar sen bısı yapma bız bır cesıt yapar gelırız dedıler ama olmaz yıne de bısıler yapmalı ısım ıyı

Herkese merhaba kızlar umarım herkes iyidir . Biz bugün 2.ay aşımızı olduk hemşire hanım bize 1 hafta bebeği yıkamyın dedi .Calpol içinde kilosunun yarısı kadar ver dedi .Ama bu yarısını bir güne mi böleceğim yoksa belli bir saat aralığında mı vereceğim anlayamadım .Sizler de nasıl oldu 2.ay aşı sonrasında kş süreç
Her doz canım. 10 kiloya 1 ölçek olarak hesaplanır Calpol, yani 5 kilo bebek için yarım ölçek tek doz. Günde 3 kez verebilirsin. (Yarım ölçek de 2,5 cc enjektör ile)

Simdi bi aglama krizini bastirdim ben de
mecbur memeyle. Evirdim cevirdim oynattim ettim yok. Bi tarafi kopmuş gibi dediniz ya aynen öyle. Karni tok gazi cikti masaj yaptim kartlara baktik buna ragmen böyle. Akil sagligi diliyorum benim gibi bebesi olanlara 😭😭 Bebeklerinizi nasil oyaliyorsunuz fikir olur bana da ben siyah beyaz kartlari görüp konusuyorum evi gezdiriyorum ters yatiriyorum baska ne yapilir 🫠
Bizde de durumlar aynı. Uyku süresi de azaldı, gün içinde toplam 2 3 saat ancak uyuyor. Ana kucağının dönencesini taktım, ona bakarak max 10 15 dk oyalanıyor. Siz de deneyebilirsiniz, belki sizinki daha çok oyalanır

Simdi bi aglama krizini bastirdim ben de
mecbur memeyle. Evirdim cevirdim oynattim ettim yok. Bi tarafi kopmuş gibi dediniz ya aynen öyle. Karni tok gazi cikti masaj yaptim kartlara baktik buna ragmen böyle. Akil sagligi diliyorum benim gibi bebesi olanlara 😭😭 Bebeklerinizi nasil oyaliyorsunuz fikir olur bana da ben siyah beyaz kartlari görüp konusuyorum evi gezdiriyorum ters yatiriyorum baska ne yapilir 🫠
Piyanolu oyun halısı üzerinde bazen duruyor ama sabahları seviyor ayaklarıyla vurunca calaçdıgını keşfetti şimdilik sabahları biraz oyalanıyor

Benim bebe de anası gibi gezenti çıktı 😅🤣 arabada gözler fıldır fıldır izliyor gülüyor
Dışarıda da bebek arabasında uyuyor çok seviyor ben çoğunlukla kucağıma alıyorum açık havada izliyor etrafı
Bizimkide baya seviyor dışarıyı..
Anasi kahve içerken oda etrafi izliyor 🤣😁
Ağlarsa Kucağıma alıyorum geziyor 😁

Sifa olsun
1 hafta çok demiş bize 3 gün banyo yasağı vardi.

37.5 ateş görürseniz yada aşırı huzursuzluk ağlamalar uykuya direnme uyku arasında ağlamalar vs olursa 5 6 saat ara ile verebilirsiniz. Genelde 2. Güne aşının etkileri kalmaz. İlk gün özellikle ateş takibinde olun. Biz 11 gibi asi olunca 4 de ilk şurubu vermiştim. Sonra gece uykuya yenik düşerim ateşlenen fark etmem diye bide gece vermiştim. Sonrasında huzursuzlugu oldu ama idare ettirdim oyalamaya çalışmıştım.
Çok teşekkür ederim , tüm bebişlere şifa olsun inşallah 🥹🥰

X