2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Mesela memeyi 2.saatte bir,bazen saatte bir veriyorum..
Mamayi da genelde sabah uyanıyor ilk önce meme sonra Mama..
2.mamayida 12.1 gibi meme sonrası..
3.mamayida Genelde Yatmadan önce veriyorum.
Ama mesela Bazen durmuyo akşam 6.7 gibi Bi ölçek yapıyorum, rahatlıyor.
Meme dediğim Gibi her istediğinde verıiyorum, huysuzlandiginda.
brn de kusma yok ama mamayı azaltıp memeyi çoğaltmak istiyorum acaba böyle mi denesem her mama sonrası 40 cc veriyorum 40 günlüğüz her seferinde 2 meme veriyorum

brn de kusma yok ama mamayı azaltıp memeyi çoğaltmak istiyorum acaba böyle mi denesem her mama sonrası 40 cc veriyorum 40 günlüğüz her seferinde 2 meme veriyorum
Gece ben mama. Hiç vermiyorum hepMeme.
Hem de gece emerse süt artiyormus.o Yüzden ..
Deneyebilirsin canım,duruma. Göre ağlarsa mama verirsin

Kızlar 2. Ay aşısını geç olan oldu mu biz yarın 2 buçuk aylık olacağız hala çağırmadılar bizi aşıya. Normalde telefonla arayıp çağırıyor 2. Ay aşısınada aynı zamanda doğan bebekler aynı günde olacak arayacağım demişti.
Bizim de gecikti. Geçen ay aşı sisteminde sıkıntı olmuş sağlık bakanlığı aşıları toplamış 1 hafta kadar geç olduk bu ay da bayram girdi araya 2. Ay aşılarını henüz olamadık. Bütün takvim şaştı.

Mesela memeyi 2.saatte bir,bazen saatte bir veriyorum..
Mamayi da genelde sabah uyanıyor ilk önce meme sonra Mama..
2.mamayida 12.1 gibi meme sonrası..
3.mamayida Genelde Yatmadan önce veriyorum.
Ama mesela Bazen durmuyo akşam 6.7 gibi Bi ölçek yapıyorum, rahatlıyor.
Meme dediğim Gibi her istediğinde verıiyorum, huysuzlandiginda.
Ben de böyle yapıyorum ama bizim kilo alımımız hep alt sınırda mama verip az kilo alınca üzülüyorum aç kalmıyor eminim ama işte annelere hiçbir şey yetmiyo

Bayram tatili olduğu için o yüzden gecikti sandım. Bugünde aramayınca geç yapılıyor mu sorayım dedim.

Gecikebiliyor o zaman endişe etmeyeyim.
Aşı aktif aşı olduğu için açıldığı gün bitmesi gerekiyor, o yüzden aynı dönem doğan bebekleri ortak payda da buluşturup öyle yapacaklardır. Merak etmeyin, bir sorun olacağını sanmıyorum.

Kızlar bebeğim yeni huy edindi önce meme istiyor veriyorum biraz emiyo akarken ağlamaya basliyo sütüm yetmiyo zannediyorum tam mama hazirlayacakken uykuya daliyo, ağlama sesi ise innaağ seklinde ve ortalığı yıkıyo resmen Sanki bı yeri agriyo gibi uyanınca da gülücükler saçıyor

Acaba gerçekten bı yeri mi ağrıyor ben mi anlamiyorum😢

Tatile gittik tatil dediğim hava değişimi bahçeli eve gittik orda hep dışarda gezdi dolaştı gelmeye 3 4 gün kala alıştı ne güzel düzen olmuştu uyuyordu vs, smdi eve geldik çığlık çığlığayiz tek başımayım bide orda sosyallige de alıştı acaba yetmiyor muyum 😥 akşam babası gelince yine aynısını yaptı gülücükler falan sonrası çığlık kıyamet banyo zor yaptırdik uyudu

Emzirirken antibiyotik kullanan var mı? İmplant tedavisi olacağım doktorum augmentin yazdı ama prospektüsünde kullanılmaz yazıyor. Emzirirken kullanabileceğim antibiyotik hangi doktora sormam lazım bilen var mı acaba?

Kızlar bebeğim yeni huy edindi önce meme istiyor veriyorum biraz emiyo akarken ağlamaya basliyo sütüm yetmiyo zannediyorum tam mama hazirlayacakken uykuya daliyo, ağlama sesi ise innaağ seklinde ve ortalığı yıkıyo resmen Sanki bı yeri agriyo gibi uyanınca da gülücükler saçıyor

Acaba gerçekten bı yeri mi ağrıyor ben mi anlamiyorum😢
Evet ya benımkıde

Tatile gittik tatil dediğim hava değişimi bahçeli eve gittik orda hep dışarda gezdi dolaştı gelmeye 3 4 gün kala alıştı ne güzel düzen olmuştu uyuyordu vs, smdi eve geldik çığlık çığlığayiz tek başımayım bide orda sosyallige de alıştı acaba yetmiyor muyum 😥 akşam babası gelince yine aynısını yaptı gülücükler falan sonrası çığlık kıyamet banyo zor yaptırdik uyudu
Sıkılıyorlar evde.Binalarda yaşamak bizim bile yaratılışımıza aykırı.Deniz yeşillik toprak güneş insan görmek istiyoruz.Ben cıkarabaildiğim kadar bebeğim eve geldiğinden beri çıkarıyorum.Gecen haftadan beri inanılmaz uyku düzenimiz bozuk gün içerisinde uyuyamıyoruz bugün dışarı çıkacagız ikimize de iyi gelir

Emzirirken antibiyotik kullanan var mı? İmplant tedavisi olacağım doktorum augmentin yazdı ama prospektüsünde kullanılmaz yazıyor. Emzirirken kullanabileceğim antibiyotik hangi doktora sormam lazım bilen var mı acaba?
Ben kullandım augmentin 1 kutu. Süte çok az geçer ancak bebeğe zarar verecek miktarda değildir kullanırken probiyotik ver bebeğine dedi. Biogaia verdim antibiyotik bitene kadar. Hiç bir sorun yaşamadım. Çocuk doktorumuza sordum ben siz de öyle yapın isterseniz.

Merhaba kızlar . Ben mart anneleri gurubundaydım ancak bebeğim 14 şubatta 36+2 olarak doğdu. Bişey sormak istiyorum sizlere . Şuan oğlum 2ay 2 günlük . Seslenince bakmıyor ya da sesli oyuncaklara tepki vermiyor . Çok da gülmüyor çok nadir gülümseme yakalıyorum. Sizlerde durum nedir bir sıkıntı mı var acaba endişeleniyorum . İşitme testi normal. Erken doğması ya da çok gaz ve kabızlık problemi olması mı acaba sebebi ne dersiniz ?

X