2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    293
Biberonda 2 numaralı uca geçen var mı acaba? Bu mamayı em. Bitmiyor. 90 ml oda
Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen. Eğer emmeye devam ediyorsa bebeğiniz 2 numara biberon ucu meme reddine neden olabilirmiş o yüzden eğer çoğunlukla anne sütü alıyorsa 1 numaradan devam edilmesine dair bir yazi denk gelmişti geçenlerde. Dedigim gibi yanlış bir bilgi de olabilir kaynakçasına bakmadim ama mantıklı geldi açıkçası

Bugün çok yoğun bir gündü… sabah rutin kontrolümüz sırasında doktor kalpte üfürüm gördü bugün tam 3 aylık oğlum. İlk kez üfürüm tespit etti. Biz apar topar izmire gittik 2 saat yolu ağlayarak gittim eşimin ailesinde erken kayıplar var kalp sorunları genetik onlarda. Profesöre gittik iyice kontrol etti üfürüm var ama problem yaratmaz dedi ilkokula kadar devam edebilirmiş. 10,11 yaşlarında detaylı kontrole götürün o yaşlarda bir şey varsa çıkar dedi
Çok geçmiş olsun 🙏🏻 benim kuzenimde vardı kendi kendine kapandı merak etme inşallah bir sıkıntı olmaz

Merhaba, üzülmeyin benim de bebeğim 3 aylık şu an ve 2. Ay kontrolünde doktorumuz üfürüm tespit etti. Eşimin ailesinde de kalp problemleri olduğu için korktum ve ben de çocuk kardiyoloğuna götürdüm. Sonuç olarak evet kalpte delik var ama zamanla kapanabilir bazı bebeklerde olabilen bir durummuş. 8-9 ay sonra kontrole gelirsin demişti. Ekg de çekilmişti hiç bir sorun yoktu.
Nasıl tespit ediliyor kontrol sırasında kalpteki sorun? Doktor nasıl baktı anladı yani

Kızlar sağlık ocağında kan değerlerinize baktırın vitamin kullanımı için benim karaciğer tavan yapmış çok yüksek değerler cıktı sakın kullanma dedi doktorum
Karaciğer değeriniz kaç ? Benim iki hafta önce yaptığım tahlillerim çok kötü.Göstermek için de gidemedim ama şu kiloda birinin olmaması gereken değerler

Nasıl tespit ediliyor kontrol sırasında kalpteki sorun? Doktor nasıl baktı anladı yani
Çocuk doktorumuz rutin muayenede steteskop ile kalbini dinlerken sanırım üfürüm var çocuk Kardiyolojiye göstermenizi öneririm dedi. Eş tarafında da sorun olunca hemen muayene ettirdik. Aslında tamamen doktorumuzun dikkati sayesinde oldu.

Kolesterol 230
Ldl 132
Alt 51
Trigliserid 202

Sizin kaç çıkmış ben 53 kiloyum şuan
Ne güzel değerler şaka tabi 😊 bnm kolesterol hep yüksekti en son hamilelikle 430 gördüm. Babam bypass ameliyatı oldu dedem babamin ameliyat olduğu yaşta ölmüş 20 yaşında kardesimin bile değerleri 280 lerde. Neyse kadin doğum Dr um kalp Dr an yönlendirdi bişey çıkmadı şükür ömür boyunca diyet spor. Ama neredeee😪😓 öyle içimi dökem dedim

Bebişin için çok geçmiş olsun canım geçici derler ya hep inşallah öyle olur Allah onlara hep sağlık versin 🙏🏻🙏🏻🤍hepsine inşallah 🤍

Benkmkı memeyi bıraktı 10 gün oldu nerdeyse kesınlıkle emmıyor ve kendıne dırek arkaya atıyor gerı gerı bagırıyor aglıyor ama mama olayı 90 cc arttımrmadım 1 ile de devam edıyorum

Çocuk doktorumuz rutin muayenede steteskop ile kalbini dinlerken sanırım üfürüm var çocuk Kardiyolojiye göstermenizi öneririm dedi. Eş tarafında da sorun olunca hemen muayene ettirdik. Aslında tamamen doktorumuzun dikkati sayesinde oldu.
Cnm çok geçmiş olsn ufurum çok önemli birsy değil ilkokula kadar takip ediliyor o da seyrek aralıklarla benim ilk kızımda vardı kızım suanda 7 yaşında en son ilkokula başlamadan götürmüştük şükür hiç bursy kalmamış birdaha kontrole gerek yok dedi

Yanlış biliyorsam düzeltin lütfen. Eğer emmeye devam ediyorsa bebeğiniz 2 numara biberon ucu meme reddine neden olabilirmiş o yüzden eğer çoğunlukla anne sütü alıyorsa 1 numaradan devam edilmesine dair bir yazi denk gelmişti geçenlerde. Dedigim gibi yanlış bir bilgi de olabilir kaynakçasına bakmadim ama mantıklı geldi açıkçası
Evet öyle birşey var emiyorsa 1 ile devam 👍🏻

Benkmkı memeyi bıraktı 10 gün oldu nerdeyse kesınlıkle emmıyor ve kendıne dırek arkaya atıyor gerı gerı bagırıyor aglıyor ama mama olayı 90 cc arttımrmadım 1 ile de devam edıyorum
İlk altı ay 1 no mama kullanıyoruz zaten. Değiştirmeyin suan. Bide emzirmeyi uykuluyken denediniz mi? Bizimkinde de meme reddi var sadece uykuluyken aliyo. Onun dışında mama veriyorum kabul etmiyor memeyi

İlk altı ay 1 no mama kullanıyoruz zaten. Değiştirmeyin suan. Bide emzirmeyi uykuluyken denediniz mi? Bizimkinde de meme reddi var sadece uykuluyken aliyo. Onun dışında mama veriyorum kabul etmiyor memeyi
Denedım neler neler denedım gerı atıyor mı kendını aglıyor mu çok meme acıyorum yanastırıyorum daha agzına almadan kopuyor kıyamet

X