2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    293
Benim 3 tane bağırsak ameliyatı iki Sezar bir safra 🥺🤣 ona rağmen direniyorum. O ağrıyı çok iyi biliyorum. Ağrı kesici alın. Hafif egzersiz yapmamız lazım sanırım. Sallamak zaten basli başına yorucu yıpratıcı bir durum. Ben hamak beşik aldım gündüz onda sallıyorum onda uyuyor çok rahat çok seviyorda inanılmaz kurtarıcı abisi salliyo babası salliyo uyutuyor. Keyifli birde.
Belde fıtık varsa benım bel fıtığı var belım agrımaz sol kalça sol toto bıde dızımden bacagıma bır cekılme olur

Amin inşallah çok derin uyudumu bırakınca uyanmıyor şükür 20 dakikada derin uykuya geçiyorlar genelde ayakta kucağımda dolaştırarak sallasam ayaklarımın altı belim kollarım ağrıyor bu seferde ayakta sallamak daha mantıklı gelmişti bana ama ben bir buçuk ay kadar tekrar uyanıyor diye ayağında reflü yatağıyla salladım sanırım o yaptı benim dizimi bu şekilde reflü yatağıyla alıp beşiğine yatırıyordum geceleri rahat ediyordum şimdi normal yazlığa döndüm normal yastıkta uyutuyorum kaldırıp beşiğine taşıyorum şükür uyanmıyor artık
Ben epeydır ayakta sallıyorum inanın başka türlü olmuyor kucakta ü tuttuğumda koyduğum an gözler açılıyordu

Arkadaşlar bebeğim ilk 2 ay 1er kilo aldı 3. Ay 600 gram kadar aldı. Şimdi 4. Aya girecez 400 gram almış görünüyor. Neden böyle azalıyor kilo alımı normal mi? Bizim gibi olan var mı
Merhaba kilo alimi zamanla azalir ilk 3 ay ay başına ortalama 750 ser gram 4 5 6. aylarda 600er gram aliyorlar ortalama. Dedigim gramlara da cok takilmayin persentil hesaplama en mantiklisi. 25-75 persentil arasi normal kabul ediliyor. Doktora danisin bence

Kızlar bebeğimin kilo alımı yavaşladı 3 aylık olduk boyu 61 cm kilosu 4850 200gr hem almış 17 günde ama 3 cm boyu uzamış mama ve anne sütü alıyor

Kızlar bebeğimin kilo alımı yavaşladı 3 aylık olduk boyu 61 cm kilosu 4850 200gr hem almış 17 günde ama 3 cm boyu uzamış mama ve anne sütü alıyor
3 ay civarında benim ki de kiloyu az almıştı ama boya gitmişti. Bu ay boya hiç gitmeyip paso kiloya gitti. Bide kol bacak hareketlendikce kilo alımı da yavaş oluyor

3 ay civarında benim ki de kiloyu az almıştı ama boya gitmişti. Bu ay boya hiç gitmeyip paso kiloya gitti. Bide kol bacak hareketlendikce kilo alımı da yavaş oluyor
Mama almasa diycem anne sütü yeterli değil kilo aldırmıyor ama mama da alıyor günde 5 6 kere hareketli maşallah ama kilo almayınca üzüldüm

Merhaba. Bebegim 66 günlük. 63 günlükken 5.350 gr kilosu. Ilk ay 1.500 gr almişti ama 2. Ay 950 gr almış. Niye böyle oldu ki. Oysa birazda toparlansin diye gunde bir kere 60 cc mama bile içiriyorum. :KK43: sizin bebeler 2. Ayda kaç kiloydu
950gram az değil. Ki..bizimki 2900 doğdu sonra 3600oldu 2.ay 4900 du.. 3.ay 5700..

Bizim geçen ayın sonunda 5200'dü bizde süt ve mama destekle gidiyoruz ama bu aralar mamayı çok çok azalttım sütle devam ettiriyorum daha çok biz de fazla kilo almamış olabiliriz ay sonu belli olacak bakalım 3 aydan sonra galiba daha çok boya gittikleri için sanırım kilo alımı yavaşlıyor

Arkadaşlar bebeğim ilk 2 ay 1er kilo aldı 3. Ay 600 gram kadar aldı. Şimdi 4. Aya girecez 400 gram almış görünüyor. Neden böyle azalıyor kilo alımı normal mi? Bizim gibi olan var mı
3 aydan sonra kilo alımı azalıyor. Benim kızımda son 22 günde 400 gr aldı 3 buçuk aylık ilk aylar iyi kilo aldı. persentili %90larda ebede çok iyi dedi.

@Madamu Siz ek gıdaya başladınız mı 🙆‍♀️ sanirim grubun ilk ek gıda serüvenini ben başlatıyorum 🥰 bugun ebemiz havuc elma ve yoğurt denemelerine başlayın dedi 🥲 tabi sadece suyunu sıkıp vericekmjsjm 3 gün kuralı da geçerli. Gözyaşım pıt 🥲🥲:KK74:
Ayy çok heyecanlı. Ben bu hafta daha fazla pahalanmadan Aventin mama makinasını aldım. Denedim. İnanılmaz kolaylık sağlıyor. Bilginiz olsun. Ek gıda sürecinizi, neler yedirdiğinizi paylaşırsanız harika olur.

Bebeğimi ayağımda sallayarak uyutuyorum ayakta sallayıp benim gibi diz ağrısı yaşayan var mı? Eğildim mi yerimden zor kalkıyorum
Ben hiç sallamadım ama diz kapaklarımda felaket ağrılar var genelde bacak ağrısı yaşayan biriydim ama bariz diz kapaklarımda hiç olmamıştı sadece eğilip kalkarken değil diz kapaklarımı yere yasladığımda bile sanki vurmuşum da çürümüş gibi acı oluyo kendim bastırıyorum olmuyo bakıyorum bir şey yok

Ayy çok heyecanlı. Ben bu hafta daha fazla pahalanmadan Aventin mama makinasını aldım. Denedim. İnanılmaz kolaylık sağlıyor. Bilginiz olsun. Ek gıda sürecinizi, neler yedirdiğinizi paylaşırsanız harika olur.
Mama makinesi ne oluyo 🙄
Yarin basliycam fakat şuan için sadece bir meyve bir sebze ve yoğurt olarak başlıyoruz. Oda sadece sularini vericem püre halini vermiycem. Tabii gene de heyecanlıyım 😍 kullanacağım şeyler cogaldiginda ve corba vs yapmaya başladığım da bilgi alışverişi yaparız tabii neden olmasın 🙆‍♀️🥰

X