2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    293
Merhabalar.... genç, güzel, alımlı çalımı, havalı tavalı, eli işli gözü oturaklı annelerim nasılsınız? Kuzular nasıl? Benim misafirim olduğu için salıdan beri okuyamadım ama aklım hep buradaydı, bebelerdeydi.
Geçen çarşamba bize yeni bir güncelleme geldi... Yalandan mızık mızık mızırdanma, bağırma kucaklamadıkça artan bir volum 😅😅😅 ana kucağında yatıp mutfağı ve beni izleyen uşak gitti... Beni kucağa alın diye ortalığı velveleye veren bir sıpa geldi...
Evet bize de kucak bağımlılığı güncellemesi geldi maalesef 🥲😅 hakkımızda hayırlısı artık. Bu arada eli işli demişken ben hiç eli işli falan olamadım ya işleri yemekleri falan napıyosunuz? Ben sadece çamaşır atıyorum arada, bazen bi pilav falan yapıyorum. Evi bile süpürmüyorum doğrusu sadece çocuğun uyuduğu yeri, tozdan rahatsız olmasın diye🤣 annem gelince o süpürüyor ya da kardeşim. Ne zaman düzene girerim ev işi konusunda onu merak ediyorum herhalde acemilikten böyleyim 🥲

Evet bize de kucak bağımlılığı güncellemesi geldi maalesef 🥲😅 hakkımızda hayırlısı artık. Bu arada eli işli demişken ben hiç eli işli falan olamadım ya işleri yemekleri falan napıyosunuz? Ben sadece çamaşır atıyorum arada, bazen bi pilav falan yapıyorum. Evi bile süpürmüyorum doğrusu sadece çocuğun uyuduğu yeri, tozdan rahatsız olmasın diye🤣 annem gelince o süpürüyor ya da kardeşim. Ne zaman düzene girerim ev işi konusunda onu merak ediyorum herhalde acemilikten böyleyim 🥲
Maalesef benimde öyle ama sebebi çocuğun buna izin vermemesi uyumuyor ki uyurken iş yapayım 15 20 dk dalıyor onda da ancak wc gideyim namaz kılabilirsem kılayım oda ancak farz yetişiyor. Öyle bir yerde koyayım beni izlesin oyalansın da iş yapayım oda yok. Bazen sadece 10 dk yumurta kırıp masayı hazırlayana kadar duruyor ana kucağında yemeye yine izin yok. Gündüz uyumadığı gibi gece de saat başı kalkıyor. Yakında hastalanacağım diye korkuyorum

Merhabalar.... genç, güzel, alımlı çalımı, havalı tavalı, eli işli gözü oturaklı annelerim nasılsınız? Kuzular nasıl? Benim misafirim olduğu için salıdan beri okuyamadım ama aklım hep buradaydı, bebelerdeydi.
Geçen çarşamba bize yeni bir güncelleme geldi... Yalandan mızık mızık mızırdanma, bağırma kucaklamadıkça artan bir volum 😅😅😅 ana kucağında yatıp mutfağı ve beni izleyen uşak gitti... Beni kucağa alın diye ortalığı velveleye veren bir sıpa geldi...
Hoş geldin 🤣 yeni guncellemeniz ehayirli ve geçmiş olsun diliyorum 🤣🤣 bizim baya uzun zamandır öyle. Yaka iğnesi gibi geziyoruz. 🤣

Bizim bebenin günü gününe uymuyo. Son 2 hafta içinde nezle oldu son 4 5 gündür iyi gibi. Dun bebek mevlunudunu sonunda yapabildik 🤣🤣 yapmasaydik ayaklanip kendi yapacaktı nerdeyse :emir_bebek: aşırı nazar çektik dun. Okuyanlara da tavsiyem nazardan şüphe ederseniz bebekte banyo suyuna az tuz atıp bi sudan geçirin bebeklerinizi. Dun yoğun ısrarlar sonucu yaptım. Ne alaka ne alakaa diyerek. Ama ilginç şekilde sakinledi.

Bizlerde böyle 4. Ay atağı geçip gitmeye başladı gibi sanki ammmaa sor bana ben eski ben değilim :KK53::confused:

😍😍😍

Sadece biz öyleyiz sanıyordum. Geçiyor mu arkadaşlar geçiyor mu☹️ Artık beşiğine koyar koymaz uyanır oldu bizimle yatıyor🥲 ve beni al diye elinden geleni yapıyor ☹️ Hiçbir iş yapamıyorum ne yemek ne başka birşey
Geçmiyor fakat biraz boyut değişiyor. Az da olsa dikkatini çeken şeyler olursa yatarken öyle oyanaliyo. :işsiz:

Valla bunun acemilikle ilgisi yok. İnan. Ben tecrubeliyim ama ilk bebeyimde. Yegenlerime bakarken. Tek baktığım zamanlarda yani o evde ne iş varsa tutardim. Ama tembellikmi geldi ne oldu. Aynı gün içinde asla bi evin işini bitiremiyorum. Çamaşır yapsam tezgata bulaşık kaliyo mutfağı toplasam yemek olmuyo yemegi yapsam evi poh goturuyo evi temizleyim desem Sadece süpürme belki bi su silme yapiyorum. Oyle dolap içi cam sil perde yıka onlar olmuyo. Elimden tamir tadilat işi de gelir ama yok ona bile bakamıyorum. Bu mevlut yapma bahanesine kv ile evi bi miktar adam ettik. Ama şuan evin içi öncesinden daha beter halde 🤣🤣 duzelicez inşallah bee. 🤣🤣 bide açıkçası çok kasmiyorum bu bebeler büyüyecek elbet evlerimiz gene bal dök yala olucak düzen olacak suan idare ettiriyorum bebitonun keyfini çıkarıyorum 🤣 yada işime geliyo tembellik ama sor bana pişman mıyım :halay::kahve:

Maalesef benimde öyle ama sebebi çocuğun buna izin vermemesi uyumuyor ki uyurken iş yapayım 15 20 dk dalıyor onda da ancak wc gideyim namaz kılabilirsem kılayım oda ancak farz yetişiyor. Öyle bir yerde koyayım beni izlesin oyalansın da iş yapayım oda yok. Bazen sadece 10 dk yumurta kırıp masayı hazırlayana kadar duruyor ana kucağında yemeye yine izin yok. Gündüz uyumadığı gibi gece de saat başı kalkıyor. Yakında hastalanacağım diye korkuyorum
Bizimki de 15 20 dk uyuyor hep gündüz. Ne yapsam uzatamıyorum, başında full sallıcam ki 40-45 dk olsun. Yani yine iş yapılmıyo

Ben ise başlayacağım temmuzda o yüzden bakıcımı ayarladım ve öncesinde çocuğa da alışsın diye yemek yapmaya geliyor 3 ay temizlik hariç her şeyimi yaptım 3 aydan sonra gelen kucak güncellemesi ile hiç bi şeyi yapamayınca zaten ise de başlayacaktım birini ayarladım ama öyle güzel oluyor ki temizlik ütü yemek hazır olunca ben bi çamaşır makinesi çalıştırıp kurutmaya atıp katlıyorum başka da bi şey yok

Eklentiler

• 83B70B1E-AF79-422A-9C18-997389E1289B.jpeg
    83B70B1E-AF79-422A-9C18-997389E1289B.jpeg
    61,2 KB · Görüntüleme: 25
Ben ise başlayacağım temmuzda o yüzden bakıcımı ayarladım ve öncesinde çocuğa da alışsın diye yemek yapmaya geliyor 3 ay temizlik hariç her şeyimi yaptım 3 aydan sonra gelen kucak güncellemesi ile hiç bi şeyi yapamayınca zaten ise de başlayacaktım birini ayarladım ama öyle güzel oluyor ki temizlik ütü yemek hazır olunca ben bi çamaşır makinesi çalıştırıp kurutmaya atıp katlıyorum başka da bi şey yok
Ben de işe başlıycam temmuzda. 1 buçuk aydır bakıcı geliyor. Sadcee bebeğime bakıyor ve onun kıyafetlerinin falan temizliğyle ilgilenşyor. Evimin işini yemeğimi falan yine ben yapıyorum. Ama bu da acayip kolaylık. Bazen içeri gidip yatıyorum. Bazen sür bırakıp çıkıyorum gezmeye falan.

Ay süper çok iyi yapmışsınız 🥰 ben 2 haftada bir alıyorum temizlik için ama haftalığa çevireceğim sanırım. En azından genel temizliğim aksamaz, günlük iş olayını da bir şekilde çözeceğim artık. 1 yıl ücretsiz izin aldım ben bu ay itibariyle mecbur alışmam lazım evde olacağım yani

Çok tanıdık ya😌😌

Çok iyii. Bakalım yarın kontrol var. Kaç çıkacak. Ama işte hastanede uykulu diye başını kaldıramadı . Doktor hemen yaşını 2 aylık olarak düzeltiyorum dedi. Erken doğum ama 3 aylık. Ona üzüldüm bende. Evde gayet iyi tutuyor başını.
Tembellık benımkı ellerınde ne tuttuğunda kendıdın kaldırmadı tembel dedı ızılme doğduğu gün hangı aysa bebıs o kadar 1 Şubat'ta demı benımkınde 21 Şubat'ta olacaktı 1 Şubat'ta çıktı geldı şeker tansıyon sıkıntılılarından her kontrolde doğumu öne cektıler bebehı rıske atmamak ıcın bıde venım bebek tasıkardın dı

Ooo gelıp süpüren var bızde oturtamadık ki daha bır iş yapıyoruz bırı kalıuor

Oh mis cok sevindim sizin adiniza. Solgar Brewers Yeast kullanmistim süt için
hatirladiniz mi bi sise gitmisti ikinciye basladim ama icim rahat etmedi tahlil istedim doktordan. B12im yuksek çıkti hemen biraktim. Bugun de doktoruma randevum var danisacagim.

Ben de sadece etrafi toparlayabiliyorum annem yemek yolluyor annemin yemekleri bittiginde buzluktaki köftelerden airfryer a atiyorum bi salata makarna tamam. Temizlik desen salon ve yatakodasini hizla süpürüyom bebek oyun halisindayken. Geri kalan isleri eşim gelince veya pazar yapiyorum. Ev hep daginik

Ben de işe başlıycam temmuzda. 1 buçuk aydır bakıcı geliyor. Sadcee bebeğime bakıyor ve onun kıyafetlerinin falan temizliğyle ilgilenşyor. Evimin işini yemeğimi falan yine ben yapıyorum. Ama bu da acayip kolaylık. Bazen içeri gidip yatıyorum. Bazen sür bırakıp çıkıyorum gezmeye falan.
Ben temmuzda ise başlayacağım ama bakıcı bebeğe bakmaya Eylül de başlayacak
Annem ve eşim yazın idare edecekler
Bende dedim yemek ve ütüye gelirken bebeğe alışır eve gelip gide gelip gide
Bakıcı gelse de çamaşır bende

Ay süper çok iyi yapmışsınız 🥰 ben 2 haftada bir alıyorum temizlik için ama haftalığa çevireceğim sanırım. En azından genel temizliğim aksamaz, günlük iş olayını da bir şekilde çözeceğim artık. 1 yıl ücretsiz izin aldım ben bu ay itibariyle mecbur alışmam lazım evde olacağım yani
Bende haftada yarım bun birisi geliyor memleketten döndüğümüzden beri
Yapamıyorum temizlik yani sevmem de temizlik yapmayı
Bende iki ay rapor aldım Sagolsunlar Temmuz a kadar raporluyum
Başlamak istiyorum ben ev beni bunaltıyor zaten yarım gün

X