2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    295
Baya hazırlıklıydım aslında okuduklarımdan bu huzursuzluklara ağlama nöbetlerine ben kolik anasıyım yorar mı atak dedim ama kolik devede kulakmış 😅
Benim eşim pimpirikli çok. Ağladığında sanki ben ağlatmışım gibi hallere bürünüyor onu boğma hissimle mücadele edersem bu atağı da atlatırız 😅
Karakterleri, yeni rutinleri oluşuyormuş ve sanırım dünyayı görüşleri değişiyor renkleri ve boyutları görmeye başlıyorlar dolayısıyla beyinde oluşan her yeni sinir ağı ekstra yorgunluk yapıyor bu ağlama krizler çok normal aslında bize sadece sakinlesmelerine yardımcı olmak kalıyor.
Allah yardımcımız olsun ❤️🙏
Gelişimsel etkilerini bilmiyodum. Ben biraz cahillik mutluluktur düşüncesiyle cok detaylı araştırma yapmıyorum.sezeryan doğumun nasıl olduğunu bile daha 4 gün önce izledim 🤣 bilince daha zor oluyo hersey 😆
Elinin altında firlatmalik coraptir oyuncaktir ne bileyim terliktir o tür şeyler bulundurun. Eşiniz bık bık etmeye başlayınca saldırıp kovalayin bence 🤣

Bizde süt ürünleri diyetinden sonra çok rahatlamıştı

Yani şöyleki mesela uyku saatleri şaştı ya hepsinin malesef, şimdilerde 12-1 gibi uyuyorsa eğer zaten 12 de uyuyor diye yatağa o saatte gitmemeliymişiz. Eski rutinindeki saati neyse o saatte uyumasa bile rutinlerimize devam etmeliymişiz. Bu dönem geçici bir dönem o yüzden alışkanlıkların şaşmasına izin vermemek gerekiyormuş
Uyku rutininde anlatmak istediğim buydu. Uykusu olmasa bile uyku saati gelince odasına geçip rutine yapılan şeyleri yapmak. Nasılsa uyanık uyumaz şimdi diye rahat davranilirsa değişebiliyor. Biraz sınırları zorlamaya çalışıyorlar aslında istediklerini vermeyince eski düzende gidebiliyo.

Nasıl bir diyet uyguladınız?
1 ay oluyor kakasinda mukus varlığı ve renginin yeşile donmesinin ardından inek sütü proteinine karşı reaksiyon olabileceğinden şüphelendi doktorumuz. O günden beri süt peynir yumurta ayran yoğurt kefir vs tüketmiyorum. Kolikten eser kalmadı diyebilirim. Atakla beraber geri geldi krizler orası ayrı 😓

Gelişimsel etkilerini bilmiyodum. Ben biraz cahillik mutluluktur düşüncesiyle cok detaylı araştırma yapmıyorum.sezeryan doğumun nasıl olduğunu bile daha 4 gün önce izledim 🤣 bilince daha zor oluyo hersey 😆
Elinin altında firlatmalik coraptir oyuncaktir ne bileyim terliktir o tür şeyler bulundurun. Eşiniz bık bık etmeye başlayınca saldırıp kovalayin bence 🤣
Sezeryani ben hala izlemedim 😁 minnak beyinlerinde neler oluyor çok merak ediyorum milyonlarca nöron yeni ağlar örüyor neden sonuç ilişkisini çözmeye başlıyorlarmış mesela e bu da yoruyor. Uzun geçen bir okul günü eve nasıl yorgun gelirdik hatırlasanıza bir sürü şey öğrenmişiz 😊
Valla benim eşim benden daha çok hamile benden daha çok lohusa oldu 😖 gicik oluyorum gicik 😖
Uyku rutininde anlatmak istediğim buydu. Uykusu olmasa bile uyku saati gelince odasına geçip rutine yapılan şeyleri yapmak. Nasılsa uyanık uyumaz şimdi diye rahat davranilirsa değişebiliyor. Biraz sınırları zorlamaya çalışıyorlar aslında istediklerini vermeyince eski düzende gidebiliyo.
Evet dün mesela 3 kere uyutmaya çalıştım yerine koyarken çığlık kiyamet. En sonunda başardım ama çok geç oldu. Bugün yine de 9 da başlayacağım rutinlerine pes etmek yok 😊

Sezeryani ben hala izlemedim 😁 minnak beyinlerinde neler oluyor çok merak ediyorum milyonlarca nöron yeni ağlar örüyor neden sonuç ilişkisini çözmeye başlıyorlarmış mesela e bu da yoruyor. Uzun geçen bir okul günü eve nasıl yorgun gelirdik hatırlasanıza bir sürü şey öğrenmişiz 😊
Valla benim eşim benden daha çok hamile benden daha çok lohusa oldu 😖 gicik oluyorum gicik 😖

Evet dün mesela 3 kere uyutmaya çalıştım yerine koyarken çığlık kiyamet. En sonunda başardım ama çok geç oldu. Bugün yine de 9 da başlayacağım rutinlerine pes etmek yok 😊
Bi film vardı animasyon. O nöronlari anlatiyodu biraz. Hatta yakın zamanda 2. Side çıkacaktı. Burda da paylaşmıştım o filmi. Ama ismini hatırlayamıyorum malesef 🤦‍♀️
Benin eşimde öyle gece kiz uyutmaz o sabaha kadar başka odada uyur ama nedense benden çok uykusu oluyi hep. Gece beşik mi salladın diyorum asla cevap veremiyo. Bende gıcığım. Kocalarimizi kafalarından birbirine tokusturmak lazım gun aşırı 🤣
Saat 9 geç değil mi ? Ben o saatlerde çok zorlanıyorum. En geç 8 de uykuya geçmesi gerekiyor ben dayanamıyorum yoksa.

Bi film vardı animasyon. O nöronlari anlatiyodu biraz. Hatta yakın zamanda 2. Side çıkacaktı. Burda da paylaşmıştım o filmi. Ama ismini hatırlayamıyorum malesef 🤦‍♀️
Benin eşimde öyle gece kiz uyutmaz o sabaha kadar başka odada uyur ama nedense benden çok uykusu oluyi hep. Gece beşik mi salladın diyorum asla cevap veremiyo. Bende gıcığım. Kocalarimizi kafalarından birbirine tokusturmak lazım gun aşırı 🤣
Saat 9 geç değil mi ? Ben o saatlerde çok zorlanıyorum. En geç 8 de uykuya geçmesi gerekiyor ben dayanamıyorum yoksa.
Buldum ters yüz animasyonun ismi. 🤩

Tam ters yüz diyecektim siz yazmışsınız 😅 şahane bir film gerçekten 🥰
Benden çok sırtı beli ağrır benden çok yorgundur 😅
Biz ikimizde avmde çalışıyoruz malesef çıkış saatimiz gece 10. Sut iznimden sonra çok daha zorlanacağız 8de gece uykusuna yatarsa çünkü eşim 8de çıkıyor işten. O annemden bebeği alıp eve gelecek üst baş değişimi mama vs derken ben 22.15 gibi geldiğimde uyutacağım. Şimdi de 9 gibi başlıyoruz 10 gibi uyuyor. Bizim düzenimizde böyle olacak malesef 😓

1 ay oluyor kakasinda mukus varlığı ve renginin yeşile donmesinin ardından inek sütü proteinine karşı reaksiyon olabileceğinden şüphelendi doktorumuz. O günden beri süt peynir yumurta ayran yoğurt kefir vs tüketmiyorum. Kolikten eser kalmadı diyebilirim. Atakla beraber geri geldi krizler orası ayrı 😓
Benimkinin de rota açısından sonra kakasında ufak kan oluştu bi kaç gün sürdü ve kakası mukusluydu besin alerjisi olabilir dediler bu ay doktora gideceğiz bakalım ne diyecek. Nasıl teşhis konuluyor

Benimkinin de rota açısından sonra kakasında ufak kan oluştu bi kaç gün sürdü ve kakası mukusluydu besin alerjisi olabilir dediler bu ay doktora gideceğiz bakalım ne diyecek. Nasıl teşhis konuluyor
1 yaş altı bebeklerde alerji testleri net sonuç vermeyebiliyormus o yüzden eliminasyon yaptık. En büyük alerjen inek sütü proteini olduğu için o gruptan başlattı doktorumuz. Biz alerjisi yüzünden rota olamadık. Tetikleyebiliyormus, hekim değilim yorum yapmam doğru olmaz ancak size de süt ürünleri açısından eliminasyon yapmak isteyebilirler. Doktorunuza bu şüpheden bahsederseniz doğru yönlendirme yapacaktır

Bende akşam uykusunu oturtmuştum. Gündüz hiç uyumuyordu ama akşam mutlaka 8 9 arası uyuyordu. Ama bi kaynanam gil geldi kaldı bir kuzenim geldi kaldı çocuğun düzeni bozuldu dün gece 11.30 da uyudu. Nasıl geri düzelteceğim bilmiyorum
Gunduz uyumuyordu demissiniz ya ☺️acaba tum gun nasil oyaliyordunuz. Bizimki surekli ilgi konusma bekliyor

Tam ters yüz diyecektim siz yazmışsınız 😅 şahane bir film gerçekten 🥰
Benden çok sırtı beli ağrır benden çok yorgundur 😅
Biz ikimizde avmde çalışıyoruz malesef çıkış saatimiz gece 10. Sut iznimden sonra çok daha zorlanacağız 8de gece uykusuna yatarsa çünkü eşim 8de çıkıyor işten. O annemden bebeği alıp eve gelecek üst baş değişimi mama vs derken ben 22.15 gibi geldiğimde uyutacağım. Şimdi de 9 gibi başlıyoruz 10 gibi uyuyor. Bizim düzenimizde böyle olacak malesef 😓
O zaman gayet makul saat. Eve geçme yatma zamanı vs derken mecbur böyle olucak tabii. Ama şöyle de bi gerçek var o saatlerde uyuyacağıni pek zannetmiyorum. Cunku gün içinde ikinizi de özleyecek kimseye yapamadığı nazı niyazi yapmak istiycek ve uykuya direnecek. Buna da hazırlıklı olun 😔

Bi şeyleri önden yaşamakta kötü. Bizim bitmek üzere ama neler oldu olucak neler yapılması gerektiğini yaşayarak deneyimlemek zorunda kaldık. Suan bitmek üzere ama gelin bize sorun 🥲🥱 M Madamu Da belki tavsiye verir

Bizim kızda sevmiyo uykuyu malesef özellikle gündüzleri aşırı savaş veriyoruz.
Gaz çıkartmak için omuz diz omuz diz şeklinde dönüşümlü deneyin. Bu süreçte birazda karakterleri oturmaya ortaya çıkmaya çalışıyormuş sanirim ondan biraz fazla zorlanıyo bebekler galiba. Yapilacaklarin dışında siz anne baba olarak fazlasıyla sakin ve sabırlı olmalısınız. Cunku bir anda bir gün içinde hersey çok daha zorlayıcı olabiliyor. Sabır ve sakinlik gerekli. Böyle anlattığımda okuyunca sanki pireyi deve yapmisiz gibi algilaniyo olabilir. Ama o atak tüneline girince anlayacak herkes. 🙆‍♀️🥲🤫🥴
Ay kızlar bakamıyorum burayı takip edemedim dünden beri hiç misafirlerim var. Moni moni Moni moni yazdıkları tam olarak 👍🏻 rutini bozmamaya çalışırsak bu atak geçip bebek normale dönüyor bir süre sonra.Ama zor bir dönem neredeyse üç hafta sürdü gündüz uyumama bizde.Suan daha bu hafta gündüz uykularına da geri döndük.Meme reddi gün gün hala yaşıyoruz malesef

O zaman gayet makul saat. Eve geçme yatma zamanı vs derken mecbur böyle olucak tabii. Ama şöyle de bi gerçek var o saatlerde uyuyacağıni pek zannetmiyorum. Cunku gün içinde ikinizi de özleyecek kimseye yapamadığı nazı niyazi yapmak istiycek ve uykuya direnecek. Buna da hazırlıklı olun 😔
Malesef dediğiniz gibi olacak yüksek ihtimal😓 okul çağına kadar annelerin akşam 8den sonra çalismamasi gerekiyor bence 😖

Bizde bugun 4.ay aşılarını olduk 🧸🥰
Birisi baya yakti ağladı 😥
Suan memeyle savaştı uyudu..
6300 olmuş kilosu 5600du.
Boy 63.
Şükürler olsun iyi.. 2900 doğmuştu minnagim..
Cok Hareketli dedi ebe sakin yanlız bırakma 🕺🕺💃💃💃💃💃💃👶🏻👶🏻👶🏻
Birde Kirpikler den dolayi kiz zannettiler 😂keltos oğlumu..
Maşallah bugün bebımkını de tarttılar 7300 çıktı 2950 doğmuştu 10 günde yarım kg almıs doktor maşallah dedı

X