Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    146
+11 ile devam ediyorum

Nedennnnn?

Baba diyetinizin sırrını verin bu dk dan sonra uygulayacağım.
Bu haftalarda diyet yapmak cok zor canim iştah hep açık.😂
Sadece seni uzun süre tok tutabilecek seyler tüketebilirsin avokado yulaf yumurta ceviz muz kefir vs hem bebise kilo aldirir bunlar. Ekmeksiz karbonhidratsiz tatlisiz devam edebilirsen iyi kurtabilirsin

Kızlar bizim hediyeliklerimiz de böyle saksı magnet olacak inşaallah 🤩Yavaş yavaş yapmaya başladım. Sadece alttaki ipin rengi değişecek
çiçeklerin rengi çok güzelmiş ya, benim kardeşim de kuru çiçek satışı yapıyor, eskiden bu kadar güzel renkler çıkmıyordu.

Günaydın herkese, kızlar son 3 4 gündür bebegin hareketlerini biraz daha farklı yerde hissediyorum ve bebek hareket ettiğinde sürekli karnımda gaz varmis ve gaz çıkarma isteği varmis gibi hissediyorum. Böyle hisseden var mi? Neden olur bu? Normalde bebek basasagi duruyordu. Döndü mü napti acaba bilmiyorum.
Günaydın Bn sürekli gaz cikaryom bnde alt karnım yumuşacık oldu üst hafif sert yanlız gece hic yatmıyorum 5 te yatm 7 bude kalktım şimdi oğlum okula getirdim aylardır hazrlandi gösteri var onu için alis veriş yapcm ama bayilck gibiym

Kızlar böyle birşey yapacak olan var mı bilmiyom karşıma çıktı Türkiye’de eskiden yaparlarmış ama bizlerin bebeğine gerek var mı sağlık açısından
1715153232146.png

Ben almadım, eltim kendi çocuğunda kullanmış, bana verdi, bunu kullanacağım. Yarım kundak öneriyorlar genelde, tam kundak pek önermiyorlar. ama yaz sıcağında çocuğu bunaltmak da istemem, uylu durumuna göre kullanıp kullanmamaya karar vereceğim artık.

benimki de başlarda özene bezene masaj yapıyordu yağlarla filan, şimdi 2 dk masaj yapıyor sonra yoruldum diyor hain tombik, bazen de bilerek sert yapıyor masajı ben bırak diyeyim diye :KK70:
İlk bebek gazı ama şuan masaj lazım ya geliyo ödemler kas ağrıları, başından beri bu konuda çok şımartıldım doğunca masaj yapmazsa koca kişisinin yemeğine hangi zehri koyarım bilemiyorum artık 🤓🤓🤓

Ben de çok iyi gidiyordum ama, erken doğum tehtidinden sonra hareketleri kısıtladım. Görünüşte kollarım bacaklarım aynı, şimdi aile hekiminden çıktım 9 kilo 31+1 😁 Nereye aldım bu kiloyu hiç bir fikrim yok.
Benim bacaklarım bi tık şiş bütün gün ayağımı aşağı sallıyorum ondan olabilir ama genel anlamda yüzüm kolum ellerim aynı sanki, bebeğin kilosu eşi rahmin büyümesi suyu derken 5 kilo onların olsun 1 kiloda kan hacmimiz olsa etti 6 kilo 2-3 kiloda almışızdır yağdan ödemden falan 🤓

Benim bacaklarım bi tık şiş bütün gün ayağımı aşağı sallıyorum ondan olabilir ama genel anlamda yüzüm kolum ellerim aynı sanki, bebeğin kilosu eşi rahmin büyümesi suyu derken 5 kilo onların olsun 1 kiloda kan hacmimiz olsa etti 6 kilo 2-3 kiloda almışızdır yağdan ödemden falan 🤓
Işte aradığım motivasyon keske doktorlar da ayni seyi soylese😂😂😂

ödem var mı belli değil ama ben de bu sabah tartıldım 14 kilo almışım kilo fırladı gitti 74 oldu :) 29. hafta daha bu arada

Kesin öyledir yaa, başka türlü olamaz 🤣

Kızlar kan değerlerim biraz absürt çıktı. Bu sekilde olan var mı? Sanırım kansızlık başlamış doktoruma soracagim ama ilk defa Serbest T4 düşüklüğü çıkmış. Alt sınıra cok yakın ama önemli mi acaba
benim kan değerlerim de çok düşük çıktı bu kez, doktor vitaminleri, takviyeleri kullanıp kullanmadığımı sordu. tekrar başladım ben de. doğum zaten kanlı geçiyor, o sebeple kan değerlerin önemli demişti. konuş kesinlikle doktorunla, ihmal etme.

ödem var mı belli değil ama ben de bu sabah tartıldım 14 kilo almışım kilo fırladı gitti 74 oldu :) 29. hafta daha bu arada
12 kiloyla seni takip ediyorum, ben de ilk aylarda çok aldım. son 1 aydır hiç kilo almıyorum sabitledim 77ye. 82-83ü görürüm gibi geliyor :)

X