Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    152
Ben de mümkünse hastaneye eşim dışında kimse gelmesin istiyorum😅 Hatta eşime de öyle soyledim doğum olduktan sonra haber verelim herkese diye. Esimde karari bana bıraktı. Hastane anlarında eşimle yalnız geçirmek istiyorum süreci ,anneler bile gelmese olur yani.
Bende aynı böyle istiyorum bizde konuyu netlesmedik henüz savaş baltami çıkardım

Oğluşun dolabi hazır yıkandı utulendi her şeyi. Bu organizerler de çok hoş oldu. Aylarına göre sıraladım ulaşmak kolay olacak bu sekilde 😊🧿

Eklentiler

• 1000029697.jpg
    1000029697.jpg
    151,3 KB · Görüntüleme: 91
Kızlar aranızda kan sulandırıcı hap ve iğne kullanan var mı? Doktor ne zaman bırakmanızı söyledi? Ben 32 itibariyle ecopirini bıraktım oksapar roğuma kadar devam dedi. Ama içimde hep bir korku var ya bir şey olursa diye. Sizlerde durum nedir?
ben kullanıyorum oksapar, doğuma kadar devam edecek dedi doktor. sezeryan olursa gündüz olur o sebeple akşam 7yi geçirme dedi, saat kaçta vurulursa daha iyi olur onu sorabilirsin belki.

Ay hiç sormadım ki kuzucum ya valla vermiyolarsa da dert değil ben getiririm küçük masam var 🫠
Hiç hastane yemeği yemedim çıkar çıkmaz kahve ve kola içtim bi kaç saat yeme dediler bişey yemedim gece de arkadaşlarım yasaklı bir sandviç yaptırmıştı bana ertesi günde kayınvalidemler hoşafımı ketemi peynirimi falan getirdi çay aldık öyle yedik akşam üstü de taburcu oldum 🤡
Ohh miss
bana bunlari yemek zorundasin dediler
Tuvalete cikabilmek adina zorla yemistim
Sabah aklima gelince
Midem bulandi😂😂😂
Bu sefer yemicem
Birde ben 3. Gun cikmak zorunda kaldım
Dr birakmadi
O yuzden az daha uzun surdu hastanede kalis surem

Ohh miss
bana bunlari yemek zorundasin dediler
Tuvalete cikabilmek adina zorla yemistim
Sabah aklima gelince
Midem bulandi😂😂😂
Bu sefer yemicem
Birde ben 3. Gun cikmak zorunda kaldım
Dr birakmadi
O yuzden az daha uzun surdu hastanede kalis surem
Öfff bi de o konu var ya ben gazımı çıkardım tuvalete de çıktım diye 1 gece yatırdı bu sefer zorlarlar mı sence 2 gün kalacaksın diye :KK43:
Hastanede zaman geçmiyor 🥹

Tartışacak hiç bişey yok anneni kayınvalideni bırak konu komşu bile söz söyleyecek herşeye yorum yapmaya kalkacak bildiğini yapacaksın içine sindiği gibi davranacaksın. Bi iki kez kulağının üstüne yatınca duymazdan gelip kendi bildiğini yapınca susuyorlar zaten 😂
anneden geçen hormonlar yüzünden bebeğin göğsünden süt gelir ve onu sıkmamak lazım benim babaannem sıkıcam diye tutturdu mesela izin vermedim kırmadan dökmeden bunu doktorla konuştuk yapmamalıymışız dedim aldım bebişimi çıktım. Bu gibi şeyler çok olacak çünkü onların doğrusu o.
Üç maymunu oynayıp kendi bildiğimi okucam taktik budur msj alındı 😁

Sezaryen konusu açılmışken size danışmak istyorum sevgili anneler . Benim hemoroidim var ama sürekli rahatsız etmiyor beni bi dönem etti, omurgada da disk sıkışması vardı bir sene bacak ağrısından beni kıvrandırdı neler çektim ama çok şükür şu an rahatsız etmiyor. Bu sebeplerden kendime güvenmiyorum ıkınma durumları nasıl olur normal yapabilir miyim diye endişeliyim. Sezaryen bana daha makul geliyor ama onun da sonrasındaki 2 haftalık süreç zor diyolar , bir de ortalıkta söylentiler var sezaryenle dünyaya gelen bebişler alerjik oluyor bağışıklıkları düşük oluyor , anne sütü gelmiyor vs diye . Bu sorunları yaşamıcamı bilsem sezaeyene gün alırım diye düşünüyorum . Sizce ne yapmalıyım ? Gideceği yere kadar gidip beklemek doğum anında olası zorluklara göre sezaryene geçmek mi yoksa direkt planlı mu yapmalıyım? Ne dersiniz

Sezaryen konusu açılmışken size danışmak istyorum sevgili anneler . Benim hemoroidim var ama sürekli rahatsız etmiyor beni bi dönem etti, omurgada da disk sıkışması vardı bir sene bacak ağrısından beni kıvrandırdı neler çektim ama çok şükür şu an rahatsız etmiyor. Bu sebeplerden kendime güvenmiyorum ıkınma durumları nasıl olur normal yapabilir miyim diye endişeliyim. Sezaryen bana daha makul geliyor ama onun da sonrasındaki 2 haftalık süreç zor diyolar , bir de ortalıkta söylentiler var sezaryenle dünyaya gelen bebişler alerjik oluyor bağışıklıkları düşük oluyor , anne sütü gelmiyor vs diye . Bu sorunları yaşamıcamı bilsem sezaeyene gün alırım diye düşünüyorum . Sizce ne yapmalıyım ? Gideceği yere kadar gidip beklemek doğum anında olası zorluklara göre sezaryene geçmek mi yoksa direkt planlı mu yapmalıyım? Ne dersiniz
Maksadım kendim sezaryen oldum diye, sezaryene özendirmek için değil baştan söyliyim. Sadece sorduklarına nazaran yazıyorum, bebeğim iri diye sezaryen tercih ettik. 25 ay emzirdim, okula başlayana kadar sistit harici pek bir hastalığı olmadı, doğada yetişen mantarlar hariç alerji rastlamadık.

Hemoroid engel değil doktorum demişti ben normali zorladım ama disk sıkışması önemli bir detay bence doktorunu dinlemelisin kalıcı hasara sebep vermesin, Sezaryen eninde sonunda bir ameliyat hemde 15-20 cm’lik bir ameliyat tam kasık üstü yatıp kalkarken hareket edecek yürüyünce baskı yapacak bir alan konumu gereği elbette acısı oluyor. Hayır sütüm geç gelmedi hemen emzirmeye başladım hayır kızım alerjik değil pamuklara sarıp büyütmedim belki ondandır bilemiyorum ama sık hastalanmaz bünyesi iyi sayılır 🫠
Kesinleşmiş Sezaryen de olsa eğer engel bir durum yoksa sağlık yaş tansiyon kanama bebeğin gelişimi vs vs risk taşımıyorsa bebişlerin anne karnında geçireceği 1 günü kar olarak düşünüyorum en doğru karar yine doktorunun ve senin 💙

kızlar selam, 3-4 gündür pek keyfim yoktu, giremedim, yazamadım. pazar günü biraz uzun bir yürüyüşe çıktım, ertesi günü beni çok etkiledi, tüm gün halsizdim dün. bugün biraz daha iyiyim. mide yanmalarından ötürü neredeyse her gün çıkarıyorum. bir çok şeyi yemeyi bıraktım doğuma kadar, neredeyse her şey midemi yakıyor. salatalığı çok severek yerdim onu yedikten sonra bile tadı ağzıma geliyor, midemi bulandırıyor.

herkes çantalarını, kıyafetleri hazırlamaya başlamış artık ne güzel, ben biraz sabırsız davranıp 30. haftadan hazırlamıştım çantasını bebeğin, kendi çantam kaldı sadece.

Sezaryen dogum yaptım sütüm hemen geldi ama oglum alerjik ve sık hastalanır. Ama gorumcem iki cocugunu da normal doğurdu ikisi de alerjik ve onlarda cok sık hasta oluyorlar 🙄 olacağı varsa oluyor nasıl dogurdugunun pek bi önemi yok sanırım

kızlar selam, 3-4 gündür pek keyfim yoktu, giremedim, yazamadım. pazar günü biraz uzun bir yürüyüşe çıktım, ertesi günü beni çok etkiledi, tüm gün halsizdim dün. bugün biraz daha iyiyim. mide yanmalarından ötürü neredeyse her gün çıkarıyorum. bir çok şeyi yemeyi bıraktım doğuma kadar, neredeyse her şey midemi yakıyor. salatalığı çok severek yerdim onu yedikten sonra bile tadı ağzıma geliyor, midemi bulandırıyor.

herkes çantalarını, kıyafetleri hazırlamaya başlamış artık ne güzel, ben biraz sabırsız davranıp 30. haftadan hazırlamıştım çantasını bebeğin, kendi çantam kaldı sadece.
Geçmiş olsun, genelde karbonhidratlı yiyecekler reflüyü tetikliyor(ekmek dahil). Üstüne meyve yersen, ağzına geldikçe meyve bile yapıyor sanabilirsin. Karbonhidratı keserek dene bakalım bir de.

Bu sabah ilk kez ben de kustum. Kızıma her sabahki gibi yumurta yapıyordum, ikinci yumurtayı bir kırdım bozuk çıktı ve çok kötü kokuyordu. Gerisi malumun ilanı🤣🤣İki gebeliğimde de ilk kusuşum olarak kayıtlara geçsin ama sanırım hamile olmasam da kusardım. Bugün yumurta yiyemedim😅

Öfff bi de o konu var ya ben gazımı çıkardım tuvalete de çıktım diye 1 gece yatırdı bu sefer zorlarlar mı sence 2 gün kalacaksın diye :KK43:
Hastanede zaman geçmiyor 🥹
Ben tuvalete cikmadim biliyo musun🤣
Unuttular sormayi iyi ki
Gazi sordu hemsire tuvaleti unuttu
Ertesi gün eve gelince ciktim
Orda yedigim
Seylerle cikamazdim zaten🤣
Daha orda kalacak halim kalmamisti bende sesimi cikarmadim🫣
Senin bagirsaklar guzel calisiyor demek
Yine cikarsin kuzu ins

Maksadım kendim sezaryen oldum diye, sezaryene özendirmek için değil baştan söyliyim. Sadece sorduklarına nazaran yazıyorum, bebeğim iri diye sezaryen tercih ettik. 25 ay emzirdim, okula başlayana kadar sistit harici pek bir hastalığı olmadı, doğada yetişen mantarlar hariç alerji rastlamadık.
Teşekkür ederimm🌸

Sezaryen dogum yaptım sütüm hemen geldi ama oglum alerjik ve sık hastalanır. Ama gorumcem iki cocugunu da normal doğurdu ikisi de alerjik ve onlarda cok sık hasta oluyorlar 🙄 olacağı varsa oluyor nasıl dogurdugunun pek bi önemi yok sanırım
Teşekkğr ederimm🌸Ben de normal doğmuşum 6 ay da emmişim ama yemedğim iğne içmediğim antibiyotik kalmamıştı hala bağışıklığım düşüktür zamanında içtiğim ilaçlara bağlıyorum :KK43:

X