Popüler Konu 2024 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    126
Kızlar Umay Bebek'ten reflü yatağı geldi, beklediğimden de büyük. Almamış olanlar varsa tavsiye ederim, çok kullanışlı gözüküyor. Hastane çıkışlarına da bayıldım. İcinde yenidoğana lazım olacak her şey var, o kadar yumuşak ve doğal duruyor ki🥰

Eklentiler

• IMG_20240329_102046.jpg
    IMG_20240329_102046.jpg
    98,1 KB · Görüntüleme: 61
  • IMG_20240329_102025.jpg
    IMG_20240329_102025.jpg
    70,8 KB · Görüntüleme: 64
Canım valla sezeryana öcü gözüyle bakmamak lazım. Vücudumuzda bir hastalık oluştuğunda ilaç tedavisi nasıl işe yaramıyorsa ve ameliyat şart koşuluyorsa ve doğal yollarla geçiremeyeceğimizi bilip ameliyata tamam diyorsak, aynı şey doğum için de geçerli. Eskiden doğum yaparken öldü diye çokça duyuluyorken, sezeryan icat edildiğinden beri anne ölümleri azaldı. Bazen vücut kendi kendine bu işlevi yerine getiremiyor ve sezeryan ilmini de insanlara veren Allah sonuçta.
Aslında çok haklısın canım, tabiki bebeği ve beni riske atacak bir durumda normal diye tutturmak akıl alır gibi değil. Ancak bu benim ilk doğumum ve maalesef etrafta kiminle bu konu geçse normal ol diyerek sezeryanın çok zorlu bir süreç olduğunu empoze ediyorlar.Anesteziden tut, kaç kat kesileceğin, sonrasında toparlanmanın aylar alacağı herkesin dilinde. İnsan istEr istemez etkileniyor ama neyse ki her şey olacağına varır modunda rahat bir insanım. Hayırlısı artık. Normal isterim ama doktor bir risk görür ve hayır sezeryan derse paşa paşa sezeryan olacağım :KK70:

Kızlar Umay Bebek'ten reflü yatağı geldi, beklediğimden de büyük. Almamış olanlar varsa tavsiye ederim, çok kullanışlı gözüküyor. Hastane çıkışlarına da bayıldım. İcinde yenidoğana lazım olacak her şey var, o kadar yumuşak ve doğal duruyor ki🥰
Yatak cidden çok rahat duruyor, yatasım geldi :KK70:

Aslında çok haklısın canım, tabiki bebeği ve beni riske atacak bir durumda normal diye tutturmak akıl alır gibi değil. Ancak bu benim ilk doğumum ve maalesef etrafta kiminle bu konu geçse normal ol diyerek sezeryanın çok zorlu bir süreç olduğunu empoze ediyorlar.Anesteziden tut, kaç kat kesileceğin, sonrasında toparlanmanın aylar alacağı herkesin dilinde. İnsan istEr istemez etkileniyor ama neyse ki her şey olacağına varır modunda rahat bir insanım. Hayırlısı artık. Normal isterim ama doktor bir risk görür ve hayır sezeryan derse paşa paşa sezeryan olacağım :KK70:
Bak ben oldum hiç de zorlanmadım. Zaten lohusalık geçiremeyeceğim durumlar oldu. Bi baktım yara yeri geçmişti bile o durumlar bittiğinde😄

Canım valla sezeryana öcü gözüyle bakmamak lazım. Vücudumuzda bir hastalık oluştuğunda ilaç tedavisi nasıl işe yaramıyorsa ve ameliyat şart koşuluyorsa ve doğal yollarla geçiremeyeceğimizi bilip ameliyata tamam diyorsak, aynı şey doğum için de geçerli. Eskiden doğum yaparken öldü diye çokça duyuluyorken, sezeryan icat edildiğinden beri anne ölümleri azaldı. Bazen vücut kendi kendine bu işlevi yerine getiremiyor ve sezeryan ilmini de insanlara veren Allah sonuçta.
Sana çok katılıyorum yanlış anlaşılmasın asla normal normal diye diretemem bende böyle durumlarda ama çok korkuyorum niyeyse korkağım ben 😂 anneme söylüyorum, oh sevindim ben zaten anlamadım sen neden normal doğum diye tutturuyosun daha güzel diyor. Beni normal doğurmuş baya kötü tecrübe yaşamış iki kardeşim sezaryen. Ama bende onun sezayenli nasıl acı çektiğini gördüm nasıl bu kadar savunuyor anlamıyorum şaka gibi geliyor 🤣 o da bana diyor nasıl normal doğurdun ben anlamıyorum çok kötü değil mi diyor. 🤣🤣🤣

Sana çok katılıyorum yanlış anlaşılmasın asla normal normal diye diretemem bende böyle durumlarda ama çok korkuyorum niyeyse korkağım ben 😂 anneme söylüyorum, oh sevindim ben zaten anlamadım sen neden normal doğum diye tutturuyosun daha güzel diyor. Beni normal doğurmuş baya kötü tecrübe yaşamış iki kardeşim sezaryen. Ama bende onun sezayenli nasıl acı çektiğini gördüm nasıl bu kadar savunuyor anlamıyorum şaka gibi geliyor 🤣 o da bana diyor nasıl normal doğurdun ben anlamıyorum çok kötü değil mi diyor. 🤣🤣🤣
🤣🤣 Bak ikisini de yasamıs, sezeryanı tercih etmiş. Tecrübeli anneler dinlenmeli😄

Kan uyuşmazlığı olan ve 28. haftada iğne yaptıracak olan var mı? Kan uyuşmazlığı bebekte problem mi yaratıyor?
Tabiki yaratıyor. İleri derecede sarılık yada anemi görülebiliyormuş bebekte.Çünkü anne bebeğe karşı antikor üretebilirmiş rh uyumsuzluğu yüzünden.
Doktorun daha iyi yönlendirir tabi de çevremde var uyuşmazlık olanlar hepsi iğne yaptırdı merak etmiştim bende. Bizim kan gruplarımız aynı. Hatta ailelerimizinde kan grupları aynı tesadüfen.
Kan grubu aynı mı olunca oluyordu bunu çok duydum da abimin eşi şimdi hamile Dr kan uyuşmazlığı var demiş onlarda şaşırdı

Benim de benim de 🤣🤣 kedilerim yatmaya çalıştı, kovdum, az bekleyin önce oğlum yatacak dedim. Muhtemelen hep beraber uyurlar bunun icinde. Bir bebek ve 4 kediye yetecek alan var 🤣🤣
Ah ne kadar güzel 😍😍😍 benimde bir tüylü kızım var ve kızıma aldığım her oyuncak yatak vs hepsini önce o test ediyor normalde kargolarima asla bakmazken kardeş kıskançlığı yüklendi sanırım 🙈🙈🙈

Tecrübeli anne ve anne adayları bugün ayrıntılı ultrasona gideceğim. Tok olarak kahve ve çikolata tüketip gitmemi istediler başka dikkat etmem gereken birşey var mı? Daha hiç yüzünü göremedim hep ellerini kapatan bir nazlı kız ile karşı karşıyayım yüzünü görebilmek için yüzüne çikolata sür deseniz yaparım o derece🙈🙈🙈

Güle güle kullansın inşallah annesi
Ya bende böyle birşey gördüm ama ne kadar kullanışlı olur ki bilemiyorum

Eklentiler

• IMG_2478.png
    IMG_2478.png
    212,7 KB · Görüntüleme: 55
Tecrübeli anne ve anne adayları bugün ayrıntılı ultrasona gideceğim. Tok olarak kahve ve çikolata tüketip gitmemi istediler başka dikkat etmem gereken birşey var mı? Daha hiç yüzünü göremedim hep ellerini kapatan bir nazlı kız ile karşı karşıyayım yüzünü görebilmek için yüzüne çikolata sür deseniz yaparım o derece🙈🙈🙈
İnşallah güzel sonuçlar alırsın canım benim
Benim kız da yüzünü kapatmıştı sonra bir elini geri çekti bence uyanık olursa hareket edeceğinden görürsün ben ekstra birşey yapmadım çikolata muz yedim arabada giderken ve çok şükür gördüm

Ah ne kadar güzel 😍😍😍 benimde bir tüylü kızım var ve kızıma aldığım her oyuncak yatak vs hepsini önce o test ediyor normalde kargolarima asla bakmazken kardeş kıskançlığı yüklendi sanırım 🙈🙈🙈
Bence kıskanmaz. Rahat değilse değiştir diye test ediyordur😄 Ben hamileliğimi bilmeden önce gelip gelip karnıma yatıp mırlamaya başlıyorlardı. Sonradan frekans yayıp onu rahatlatmaya çalıştıklarını dank ettim, çünkü asla karnıma yatmazlardı. Kediler taaa Mısır miolojisinden beri kutsal varlıklar sayılırlar ve mırlama sesinden yaydığı frekans insanı iyileştirir🥰

Ben karar veremedim canm ya bu iyidir demi yani ilk dört ay kusmalarindan çok korkuyorum o mavisini çok beğendim ama sadece 6 ay kulanabilir bu büyük sence iyi gelir mi birde kafası için nasıl şekil açısından beni bu kararsızlıktan kurtar ya alym artk

X