23 Haftalık bebeğimi aldırmak zorunda kaldım

Canım doktor hatasından kaybettim ben.sezeryan doğum sırasında eşi kesildi.oksijensiz kaldı. Organları dayanamadı
Nasıl ya nasıl doğum sırasında kordonu kesilir? Normal doğumda kesici hiç bir şey kullanılmıyor. Sezaryende de kesip hemen çıkartıyorlar zaten. Allah sabır versin.

Aahhh ahh neler var neler insan başa gelince öğreniyor duyuyor. İnşallah sağlıkla evladını kucağına alırsın. Beyindeki sıvı görülürmüş ama hamilelikte geçermiş. Bizim bir tanıdığın kızın bacağı çarpık doğdu tedavi ile düzeldi. İnşallah sizinde öyle olur şimdi kız 13 yaşlarında. Bizleri habersiz bırakma canım güzel haberlerini bekliyoruz

Nasıl ya nasıl doğum sırasında kordonu kesilir? Normal doğumda kesici hiç bir şey kullanılmıyor. Sezaryende de kesip hemen çıkartıyorlar zaten. Allah sabır versin.
Tam kesik atılacak yerde eşi öndeydi bile isteye değil ama işte ecladım gitti

Başınız sağolsun ağır bir imtihan olmuş Rabbim yardımcın olsun

İnşallah sonumuz güzellikle hayırla olur. Çok teşekkür ederim güzel mutlu haberler vermek dileğiyle.

Çok üzücü bir olay gözlerim doldu okurken benimde ikili taramada yüksek risk cikti fakat ben amniyosentez yapip yapmamakta çok kararsız kaldım ayrıntılı ultrasonu bekledim onda çıkan sonucumca kalpte parlaklık ve beyin sıvısında artış gözlendi takip dendi yapılan takipte normale döndüğü izlendi şükür,şuan 29 haftalığım acaba sizin ayrıntılı ultrasonda bişey çıkmismiydi orda ne dediler, bide bu Ege de ki doktorunuzun adı ne acaba bende gorunmek isterim risk denince kafada şüphe insanı tüketebiliyor kim varsa yaşayan rabbim yardımcısi olsun zor süreçler gercekten

Kıyamam sana benım 17. Haftada bebegin bağırsaklarının dısarda kesede kaldıgı gözlemlenmişti ayrıntılı ultrasonda bunlarla alakalı konuşmuştuk. Eğer süphen varsa mutlaka sermet hocaya gözük inşallah herşey yolundadır ama temkinli olmak iyidir. Kendi yeri var Alsancakta prof dr sermet sağol yazarsan çıkıyor tel no içini ferah tut umarım senın için hersey mukemmel olur

Öncelikle herkese geçmiş olsun rabbim sağlıklı bebekler nasip etsin benimde 22haftalıkken sonlandırma sürecim oldu benim sormak istediğin bu gibi riskli durumlar İçin sonrasında ne gibi yol izlediniz hangi testlerin yapılması gerekir böyle acılar yaşamamak İçin paylaşırsanız sevinirim

Ben neden normal doğum olması zorunda onu anlamadım anne için zaten zor bir durumken bşr bir de o kadar suni sancı gerek var mı buna sezaryen ile neden alınmıyor sağlık açısından bir durum mu var acaba? Bu arada bebeğini mecburen kaybedenlere Rabbim şefaatçi eylesin ahirette onları kavuştursun inşallah

Çok çok çok geçmiş olsun dilerim toparlamışsınızdır . Sermet SAĞOL hoca 2020 yılında bizimde hayatımıza dokundu . Durumumuz çok farklı ama çözüm odaklı doktorların izmirde olduğunu bilmek çok güzel. Allah kendisinden razı olsun. Sizlerde dilerim en kısa zamanda sağlıkla bebeğinizi -bebeklerinizi kucağınıza alırsınız .

Merhaba biz 34.haftada beyin kanaması nedeniyle sonlandırdık gebeliği. 4500 geni içeren klinik ekzom testi yaptırdık . 4500 gen hastalıklı gen sayısıymış bebekte bu genler var mı diye ona bakılmıştı. Dilerseniz tüm genlere de baktırabilirsiniz. Ama maliyeti fazla oluyor. Şahsi düşüncem nipt testi iyi bir perinatolog ve bolca dua Allah isteyen herkese sağlıklı bebekler nasip etsin .

Bebeğin mi beyin kanaması geçiriyodu

Bebeğin mi beyin kanaması geçiriyodu
Evet maalesef beyin kanaması geçirmiş anne karnında son aylık muayenemde bir sıkıntı yoktu . 30 haftadan sonra 2 haftada bir gel dedi doktorum o zaman öğrendik ki Sol lob ve arka omurilik sıvısının geçtiği yerde fetal mr ve ultrasonda kanama lezyonları vardı .

Yok muymuş çaresi ya ilk defa duydum kusura bakmayın

Çok teşekkür ederim inşallah sizede çok geçmiş olsun size de çok üzüldüm gerçekten zor çok özür dileyerek daha önce fark edilebilir miydi doktor hatası mıydı sizin de. Sermet hoca takipli miydiniz bu olay basınıza geldiğinde

Özür dilemeyin hanım efendi iyi ki bu platform var birbirimizin sesi oluyoruz. Ben 30. Haftaya kadar tınaztepe Aylin barbaros ta takibi yaptırıyordum. Kendisi bize kafa büyüklüğünü söylemişti ama ilerleyen haftalarda vücut gelişimi ile oturur demişti . Bizim de hiç aklımıza sorun olabileceği gelmedi . Detaylı ultrason için de Serkan Güçlüye gitmiştik . Bir anda öğrendik bu durumu . Elimizden geleni yapmaya çalıştık ama olmadı Rabbim bizden daha çok seviyormuş .

Yok muymuş çaresi ya ilk defa duydum kusura bakmayın
Maalesef keşke keşke olsaydı . Biz o dönem fetsl mr a girdik . Çıkan sonuç tıbbı terimlerdi tabii . Hepsini araştırdım notlar aldım nefes almasına etki edecek bir kanamaymış. Zaten görüştüğümüz çok doktor oldu beyin cerrahı nörolog çocuk nöroşürürcisi yaşamaz dediler. Buna da şükür. Rabbim bizden daha çok seviyormuş.

Merhaba ,
Çok zor olan bu kararı bizde verdik . Bizde sizin gibi sonlandırma kararını aldık . Hep aklımızda doğduktan sonra bize bir şey olursa ona kim bakacak düşüncesi vardı . Belki içiniz rahatlar atlatmak isterim . Bir arkadaşım var ayağının biri diğerine göre kısa . Annesi anne karnında bu durumu öğreniyor ve doğmasını istiyor . Ama arkadaşım yıllar içinde bu durumun zorluğunu yaşadı hep . Evlendi çocuk sahibi olacaktı aklında hep bir kuşku vardı . Ve hep keşke annemin bana bunu sorma hakkı olsaydı diyordu . O zaman böyle doğmak istemezdim diyordu . Evet belki bizimki kadar önemli bir durum değil çok şükür sağlıklı aklı yerinde ama hep aklıma arkadaşımın bu sözleri geldi . "Böyle yaşamak ister miydim?" İçiniz rahat olsun bizler anneler olarak çocuklarımızın kötülüğünü ister miyiz . Asla . Ne güzel bir evladınız var ona sıkı sıkı sarılın üzmeyin sıkmayın kendinizi hayatı kendinize de evladınızada zindan etmeyin. Diğer yavrunuz için bir annenin verebileceği en zor ama en doğru kararı verdiniz . Rabbim bizden daha çok seviyormuş yavrularımızı . Dilerim bir nebze de olsa dokunmuşumdur sizlere . Sevgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…