Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
İncenin cuma namazı çok dert anladım... Şamda namaz kılınacaktı ne oldı o iş? Şamdan patates aldık.. Namaz yerine geçer herhalde... Bir şey paylaştım..Türkiye Cumhuriyeyi devleti suriyeli çiftçilere yardım ediyormuş..Neden? Bakın adamlar patates yetiştirmiş bize satıyorlar... Kaç taneniz okudu.. Anca namaz, din... Tamam onlar da lazım...Evet tabiki öteki dünyayı da hazırlamak lazım... Gelecek sadece dinle mi kurulacak bu ülkede.? Yatırım nerde? Üretim nerde? Eğitim nerde? 16 yıldır aynı şeyler... Köprü, yol vs vs tamam.. Hizmet baş üstüne... Fakat geçim kaynaklı, üretim kaynaklı bir yatırım mıdır arkadaşlar köprü? Bir tane akpli de çıkıp şeker fabrikaları ile ilgili hiçbir şey diyemediniz.. Onlar bizim milletimizin geçim kaynakları satmamaları lazım diyemediniz... Karşı çıktığınıza dair hiçbir yazı görmedim şurda... Erdoğanın baş danışmanı yeniden çözüm süreci başlayabilir demiş.. Onu da paylaştım.. Hanginiz okudu .? Sadece başkan Erdoğan ister kabul edin ister etmeyin diyerek olmuyor o işler.... Hadi bakalım size soru? İlerleyen günlerde göreceğiz .. Başdanışmanı dediğine göre var altınsa bir şeyler... Erdoğanın baş danışmanı spekülasyon yapamayacağına göre değil mi? Eğer böyle bir rezaletle yenideb karşılaşırsanız vereceğiniz tepkiler ne olacak çok merak ediyorum .. Allah göstermesin... İnşallah olmasın.. Ama olursa da siz akpli arkadaşları merakla bekliyor olacağım... Ayrıca yine söyleyeyim chp hdp ye oy verdi diye lanet yağdıranlar lütfen bir oy akpye bir oy hdp ye diyenlere de yağdırsın... Karşımdaki apartman 5 katlı full hdp.. Ama akp kazandığı için silah attılar... Ben bir chpli olarak hdp ye oy vermedim... Asla da vermeyeceğim.... Onu bilin de..

Ben eğitimden memnunum dedim 10 sayfa boyunca anlatmaya çalıştım ama yok. Şimdi yatırım dediğinizde yatırım olarak yapılan şeyleri defalarca yazdılar hiçbirini yatırım olarak görmediniz. Ne gereği var yol yapıyoruz köprü yapıyoruz havaalanı yapıyoruz. Gerek yok neden uçak yaptık. Çok gereksiz parklar bahçeler,Bilgi evleri. Bir kesimin yatırım olarak gördüğü şeyi siz yatırım olarak görmüyorsunuz maalesef.
Şeker fabrikalarından 4 ü özelleşiyordu sanırım. Para lazım özelleşecek bu üretimin durduğu anlamına gelmiyor. He neden yandaşa satıldı derseniz size o konuda sonuna kadar katılırım.
Önceden bir ilaç için ben bir günümü heba ederdim hastanede. Şimdi aile hekimine gidip 2 dk halledebilirim. Bu benim için büyük bir nimet ama sağlıkla işi olmayan için aman bu da neymiş oluyor.
Bir daha çözüm sürecini başlatmak gibi birşey yaparsa Akp kendi ipini kendi çeker kimse onu savunmaz artık buna da emin olabilirsiniz.
Bir oy Akp’ye bir oy hdp’ye olmuştur tabi ki buna inanıyorum ama bir oy CHP’ye bir oy hdp’ye de olmuştur özellikle Ege tarafında. Lütfen siz de bunu kabul edin.
Neyse inşallah bu yazımın sonunda aaa nasıl da algı yapmışlar herşeye de inanmış gibi bir cevap almam.

Ben eğitimden memnunum dedim 10 sayfa boyunca anlatmaya çalıştım ama yok. Şimdi yatırım dediğinizde yatırım olarak yapılan şeyleri defalarca yazdılar hiçbirini yatırım olarak görmediniz. Ne gereği var yol yapıyoruz köprü yapıyoruz havaalanı yapıyoruz. Gerek yok neden uçak yaptık. Çok gereksiz parklar bahçeler,Bilgi evleri. Bir kesimin yatırım olarak gördüğü şeyi siz yatırım olarak görmüyorsunuz maalesef.
Şeker fabrikalarından 4 ü özelleşiyordu sanırım. Para lazım özelleşecek bu üretimin durduğu anlamına gelmiyor. He neden yandaşa satıldı derseniz size o konuda sonuna kadar katılırım.
Önceden bir ilaç için ben bir günümü heba ederdim hastanede. Şimdi aile hekimine gidip 2 dk halledebilirim. Bu benim için büyük bir nimet ama sağlıkla işi olmayan için aman bu da neymiş oluyor.
Bir daha çözüm sürecini başlatmak gibi birşey yaparsa Akp kendi ipini kendi çeker kimse onu savunmaz artık buna da emin olabilirsiniz.
Bir oy Akp’ye bir oy hdp’ye olmuştur tabi ki buna inanıyorum ama bir oy CHP’ye bir oy hdp’ye de olmuştur özellikle Ege tarafında. Lütfen siz de bunu kabul edin.
Neyse inşallah bu yazımın sonunda aaa nasıl da algı yapmışlar herşeye de inanmış gibi bir cevap almam.

Yok ben kabul ediyorum söylediklerinizi... Bakın nerde anlaşamıyoruz biliyor musunuz? Yatırımın köprü ve yol olmadığını anlayamıyorsunuz bir türlü... Bakın o köprü satılıyor bile... Yatırım ülken insanının kesesine, boğazına, geleceğine karşı yapılır.. Eğitimine karşı yapılır... Üretime karşı yapılır.. Şöyle söyleyeyim mesela köprü yapıldı diyoruz ya... Biz onu kendi kaynaklarımızşa yapmadık.. Biz onu satmak üzere yaptık... O köprü Türkiye Cumhuriyeti Devletine ait değil... Nasıl söyleyeyim.. Evinizi müteahite verdiniz.. En çok parayı müteahhit kazanacak ve istediği kişiye satar da kiralar da... Siz karışamazsınız... Çünkü siz o yeri sattınız artık ona.. İşte köprü de böyle yapıldı... Bize getirisi ne bu köprünün? Hadi bunu geçtik.. Şeker fabrikalarının dört tanesi değil kaç tanesi satılmış görebilrisniz? http://www.internethaber.com/seker-fabrikalari-bakin-kime-kaca-satildi-iste-tam-listesi-1864131h.htm

Tek bir şeker fabrikası bile satılsaydı dahi sesimizi çıkarmalıydık... Eğitime gelecek olursak devletin verdiği kitaplar bomboş... Ben kendi zamanımda okula giderken aldığımız okuduğumuz kitaplar harikaydı.. Dolu doluydu... Dergiler vardı aylık.. Ünite dergileri.. Sorular çözerdik... Ben hiç kursa gitmeden Anadolu lisesinin kazanmıştım...Eğitim 5 yıllık iken.. Ortaokul kısmımı kazanmıştım.. Sadece öğretmenimin öğrettikleriyle... Bana söyler misiniz? Şimdi bu mümkün mü? Özel ders almadan, kurslara gitmeden mümkün mü? Bir arkadaşım kaç tane özel ders aldırdı kızına da yine nitelikli bir okul kazanamadı...Halbuki ne kadar da akıllı bir çocuktu... Demek ki okullar yeterli değil... Ki kaç tanr anne şimdi kara kara düşünüyor ben çocuğumu hangi liseye yollayacağım diye..? Siz imam hatipe göndermeyi düşünebilirsiniz sakın yanlış anlamayın niyetimi kötü manada söylemiyorum...Ama göndermek istemeyen napacak.. Neden fen liseleri, anadolu liseleri yerine hep teknik lise ve imam hatip oldu? Evet açılsın.. Ona da ihtiyaç elbette var...Ama diğer liselere de bir o kadar ihtiyaç yok mu sizce?

K Kazen ve Mune Mune abla 2 farklı başlık altında konular açsak anket düzenlesek tüm site kullanıcıları oylarını kullansa bir kamuoyu oluşturabilir miyiz?Eğitim ve yerli tohum-çiftçilik üzerine. Ne bileyim maddeler koysak fikirlerimizi yazsak.Ve bir şekilde Cumhurbaşkanlığına mı yollasak. Çok mu hayalperestim çok mu sacmaladım bilmiyorum ama denedim en azından :KK17::oops:

Screenshot_2018-06-29-21-20-15.png

Chp yi şehit cenazelerine almayan Süleyman Soylu bunları da almamalı bence .. Yalan mı? Haksız mıyım ?

Yok ben kabul ediyorum söylediklerinizi... Bakın nerde anlaşamıyoruz biliyor musunuz? Yatırımın köprü ve yol olmadığını anlayamıyorsunuz bir türlü... Bakın o köprü satılıyor bile... Yatırım ülken insanının kesesine, boğazına, geleceğine karşı yapılır.. Eğitimine karşı yapılır... Üretime karşı yapılır.. Şöyle söyleyeyim mesela köprü yapıldı diyoruz ya... Biz onu kendi kaynaklarımızşa yapmadık.. Biz onu satmak üzere yaptık... O köprü Türkiye Cumhuriyeti Devletine ait değil... Nasıl söyleyeyim.. Evinizi müteahite verdiniz.. En çok parayı müteahhit kazanacak ve istediği kişiye satar da kiralar da... Siz karışamazsınız... Çünkü siz o yeri sattınız artık ona.. İşte köprü de böyle yapıldı... Bize getirisi ne bu köprünün? Hadi bunu geçtik.. Şeker fabrikalarının dört tanesi değil kaç tanesi satılmış görebilrisniz? http://www.internethaber.com/seker-fabrikalari-bakin-kime-kaca-satildi-iste-tam-listesi-1864131h.htm

Tek bir şeker fabrikası bile satılsaydı dahi sesimizi çıkarmalıydık... Eğitime gelecek olursak devletin verdiği kitaplar bomboş... Ben kendi zamanımda okula giderken aldığımız okuduğumuz kitaplar harikaydı.. Dolu doluydu... Dergiler vardı aylık.. Ünite dergileri.. Sorular çözerdik... Ben hiç kursa gitmeden Anadolu lisesinin kazanmıştım...Eğitim 5 yıllık iken.. Ortaokul kısmımı kazanmıştım.. Sadece öğretmenimin öğrettikleriyle... Bana söyler misiniz? Şimdi bu mümkün mü? Özel ders almadan, kurslara gitmeden mümkün mü? Bir arkadaşım kaç tane özel ders aldırdı kızına da yine nitelikli bir okul kazanamadı...Halbuki ne kadar da akıllı bir çocuktu... Demek ki okullar yeterli değil... Ki kaç tanr anne şimdi kara kara düşünüyor ben çocuğumu hangi liseye yollayacağım diye..? Siz imam hatipe göndermeyi düşünebilirsiniz sakın yanlış anlamayın niyetimi kötü manada söylemiyorum...Ama göndermek istemeyen napacak.. Neden fen liseleri, anadolu liseleri yerine hep teknik lise ve imam hatip oldu? Evet açılsın.. Ona da ihtiyaç elbette var...Ama diğer liselere de bir o kadar ihtiyaç yok mu sizce?

Köprü ve havaalanının borcu bittikten sonra tüm gelir devlete kalacak. O zamana kadar da yatırımcı firma parasını alacak.
Ben 80 doğumluyum okul zamanı kitapları alırdık yardımcı kaynak yine alırdık bir de aylık dergiler vardı onları alırdık. Şimdi kitap almıyoruz yardımcı kaynak yine alıyoruz yarı yarıya düştü kitaba verdiğimiz para. Ayrıca içi boş diyorsunuz ama zaten kitaplar akıllı tahta destekli ya da okuma metinli. Öğretmen sınıfta akıllı tahta ile anlatacağı konuyu açıyor hem internetten anlatıyor kitaptaki boş yerleri de çocuklar dolduruyor.
Okullara yerleşme artık kolaylaşır çünkü eski sisteme dönüldü bence çok da iyi oldu. Bakın 2 tane birinci çıktı. Geçen sene sadece burdaki okuldan 5 tane birinci çıktı. O kadar çok puan yapan çocuk vardı ki en kötü okulun puanı 440 a çıktı burada. Galatasaray lisesi geçen sene nasıl öğrenci aldı biliyor musunuz?
He bu arada eğitimden yüzde yüz memnun musunuz derseniz sınav usulünden asla memnun değilim. Keşke tüm sınavlar kaldırılsa. 2 saate bağlı bir sınavla bir hayatın şekillenmesi çok saçma bana göre. Çocuk okul birincisi ama sınav kaygısı yaşıyor bu da tüm sonucu etkiliyor.

İmamhatip kısmına gelirsek ben çocuklarımı imamhatip lisesine göndermeyi düşünmeyen bir insanım. Hem de imamhatip lisesinde okuyan biri olarak bunu söylüyorum. Bunun için benim gerekçelerim çok daha farklı. Ama şimdi yazamayacağım onları . Dindi mezhepti ban yemeyelim.

Güzel bakmak istersek güzel görürüz bence. Biraz da ılımlı yaklaşmak lazım.
Ne koyu Akp’li insanların anlattığı gibi günlük güneşlik ne de muhalefetin anlattığı kadar öldük battık değil güzel ülkem.

Köprü ve havaalanının borcu bittikten sonra tüm gelir devlete kalacak. O zamana kadar da yatırımcı firma parasını alacak.
Ben 80 doğumluyum okul zamanı kitapları alırdık yardımcı kaynak yine alırdık bir de aylık dergiler vardı onları alırdık. Şimdi kitap almıyoruz yardımcı kaynak yine alıyoruz yarı yarıya düştü kitaba verdiğimiz para. Ayrıca içi boş diyorsunuz ama zaten kitaplar akıllı tahta destekli ya da okuma metinli. Öğretmen sınıfta akıllı tahta ile anlatacağı konuyu açıyor hem internetten anlatıyor kitaptaki boş yerleri de çocuklar dolduruyor.
Okullara yerleşme artık kolaylaşır çünkü eski sisteme dönüldü bence çok da iyi oldu. Bakın 2 tane birinci çıktı. Geçen sene sadece burdaki okuldan 5 tane birinci çıktı. O kadar çok puan yapan çocuk vardı ki en kötü okulun puanı 440 a çıktı burada. Galatasaray lisesi geçen sene nasıl öğrenci aldı biliyor musunuz?
He bu arada eğitimden yüzde yüz memnun musunuz derseniz sınav usulünden asla memnun değilim. Keşke tüm sınavlar kaldırılsa. 2 saate bağlı bir sınavla bir hayatın şekillenmesi çok saçma bana göre. Çocuk okul birincisi ama sınav kaygısı yaşıyor bu da tüm sonucu etkiliyor.

İmamhatip kısmına gelirsek ben çocuklarımı imamhatip lisesine göndermeyi düşünmeyen bir insanım. Hem de imamhatip lisesinde okuyan biri olarak bunu söylüyorum. Bunun için benim gerekçelerim çok daha farklı. Ama şimdi yazamayacağım onları . Dindi mezhepti ban yemeyelim.

Güzel bakmak istersek güzel görürüz bence. Biraz da ılımlı yaklaşmak lazım.
Ne koyu Akp’li insanların anlattığı gibi günlük güneşlik ne de muhalefetin anlattığı kadar öldük battık değil güzel ülkem.

Devlete kalması için çooook uzun yıllar gerekecek... :) Ben de isterdim ki böyle mis gibi fabrikalar kurulsun... Karınca gibi çalışsın insanlar evlerine, çocuklarına ekmek götürsün... Devlete ait olan her zaman güven verir insana değil mi? Bizim diyebilseydik.... Cahilliğime verin... Ben gerçekten bilmiyorum.. Devletimizin yaptığı üretime dayalı bir fabrikası kuruldu mu? Şeker fabrikası tarzında... Yerli ürün işleme gibi.. Varsa ben gerçekten bilmiyorum... Eğitim için ise söyleyebileceğim pek bir şey kalmadı... Ücretli öğretöenliğin revaçta olduğu bir ülkede ben çok kaliteli eğitim olacağını hala düşünmüyorum... Mesela kuzenim iki yıllık işletme mezunu ve ingilizce öğretmenliği yapıyor iki yıldan beri... Neden eğitimini alan bir ingilizce öğretmeni vermiyor...? Bana bunlar hep kalitesiz olduğuyla ilgili şeyler düşündürüyor...

Devlete kalması için çooook uzun yıllar gerekecek... :) Ben de isterdim ki böyle mis gibi fabrikalar kurulsun... Karınca gibi çalışsın insanlar evlerine, çocuklarına ekmek götürsün... Devlete ait olan her zaman güven verir insana değil mi? Bizim diyebilseydik.... Cahilliğime verin... Ben gerçekten bilmiyorum.. Devletimizin yaptığı üretime dayalı bir fabrikası kuruldu mu? Şeker fabrikası tarzında... Yerli ürün işleme gibi.. Varsa ben gerçekten bilmiyorum... Eğitim için ise söyleyebileceğim pek bir şey kalmadı... Ücretli öğretöenliğin revaçta olduğu bir ülkede ben çok kaliteli eğitim olacağını hala düşünmüyorum... Mesela kuzenim iki yıllık işletme mezunu ve ingilizce öğretmenliği yapıyor iki yıldan beri... Neden eğitimini alan bir ingilizce öğretmeni vermiyor...? Bana bunlar hep kalitesiz olduğuyla ilgili şeyler düşündürüyor...

Çok geri sayfalarda kaldı yazmıştım,ben öğretmenlik ve formasyon konusunda zaten şikayetçi olan insanım. Hanım evde oturuyor canı sıkılıyor ne yapsam ne yapsam. Dur öğretmen olayım en güzel meslek. Yarım gün okula giderim geri kalan zaman benim. İki ay tatil mis gibi maaşım da yatar. Ver 1000 lira formasyona. Gir KPSS’ye sonra da ay ben atanamadım devlet baba nerdesin. Kaç tane sınıf öğretmeni öğretmenlik yapıyor ilkokul çocuklarına?. Görsel sanatlar mezunu ilk 4 sene çocuk eğitiyor sayısala yatkın olan çocuğu görmüyor aynı şekilde fen fizik mezunu öğretmen sözel çocuğu göremiyor.
Öğretmenliği seven insanların öğretmenlik okuması lazım. Şartları iyi diye seçilen bir meslek oldu artık öğretmenlik.

Çok geri sayfalarda kaldı yazmıştım,ben öğretmenlik ve formasyon konusunda zaten şikayetçi olan insanım. Hanım evde oturuyor canı sıkılıyor ne yapsam ne yapsam. Dur öğretmen olayım en güzel meslek. Yarım gün okula giderim geri kalan zaman benim. İki ay tatil mis gibi maaşım da yatar. Ver 1000 lira formasyona. Gir KPSS’ye sonra da ay ben atanamadım devlet baba nerdesin. Kaç tane sınıf öğretmeni öğretmenlik yapıyor ilkokul çocuklarına?. Görsel sanatlar mezunu ilk 4 sene çocuk eğitiyor sayısala yatkın olan çocuğu görmüyor aynı şekilde fen fizik mezunu öğretmen sözel çocuğu göremiyor.
Öğretmenliği seven insanların öğretmenlik okuması lazım. Şartları iyi diye seçilen bir meslek oldu artık öğretmenlik.

Formasyon kalksın o zaman değil mi.? Sadece formasyon alanlar atanamıyor değil ki? Gerçekten hayali öğretmenlik yapmak isteyen binlerce mezun öğretmen atanamıyor .. Nedem? Ücretli öğretmenlik.... Bunun doğrusu ne biliyor musunuz? Formasyon aldırmacaksın.. Formasyon devlete para çünkü kaldırsın o zaman değil mi ? Kaldırmıyor ... Ücretli ve sözleşmeli öğretmenlik kalkacak... Yaşı gelene emeklilik... Hoooop eğitim fakültesi mezununu atayacaksın... Ütopya değil yani ...

Neden tuttuğumuz parti yada liderlerin her yanlışına he diyoruz ben onu anlamıyor ben bu konuya Suriyeli kalıyor evet ince nin hatalarını göremedik çünkü mühür elinde değil ama bir görsem yemin ediyorum Tayyip gibi onuda eleştiririm asırlardır hep eleştirilmiş şuan neden bukadar zorlarına gider anlamış değilim doğrusu oda insan bizim gibi yanlışı yokmu yani hemide kandırılmış kandırılmış veee kandırılmış

Ben ne istiyorum biliyormusun tüm partili arkadaşlarım hangi partiye oy verirse versin yeterki tc kimliği olsun kasaba gittiğinde evlatlarına pirzola alsın hafta sonu pikniğe gittiğine pişman olmayan babalar olsun kahvaltısında kuş sütü dahil eksik olmasın 1 kilo kuşbaşını kavurup çocuğuyla yesin benim umurumda değil siyasi görüşü ATA'larımız Çanakkale'de beraber yatıyor olsun işte bu kadar....

Yarın vergi fişlerimi yayınlayayımmı Ozaman beni anlayacaksınız size soruyorum sıradan elektrik su faturası değil tarihiyle yarın yayın yapayımmı fotosuyla yarının gazete tarihiyle beraber lütfen bir esnafın çığlıkları diye geçsin manşetlere Mune Kazen iZinvarmı

Çok üzgünüm :KK61:
Kayıp olan küçük Eylül’ün cesedi bulunmuş.
Tecavüz ettikten sonra bir direğin altına gömmüş küçücük çocuğu..
İçim yandı az evvel..
Rabbim yardım etsin annesine..

Para bulunur,
Suriyeli gider,
Diktatörler devrilir gider,
Patates soğan ucuzlar,
Ama o annenin iç yangını ölene kadar bitmeyecek..
Devlet keşke en önce bu tecavüzcülere bir el atsa..

İçim yandı az evvel..

Para bulunur,
Suriyeli gider,
Patates soğan ucuzlar,

Ben de okudum onu.. İçim yandı.. A
Paylaşacaktım ama işte yanlış anlaşılmaktan korktum .. Herkes sanıyor ki biz sadece kendimizi düşünüyoruz... Bu ülkede tek bir çocuğun bile canı yansın istemiyoruz... Devlet tecavüze iyi hal indirimi uygulamasın istiyoruz... Geleceğimiz onlar biizm..

İçim yandı az evvel..

Para bulunur,
Suriyeli gider,
Patates soğan ucuzlar,
Baktım şimdi Allah onu kahru perişan eylesin zalim vahşi yaratık:kusmuk:o Ada'mı bana teslim etsinler ben vereyim. Cezasını

İçim yandı az evvel..

Para bulunur,
Suriyeli gider,
Patates soğan ucuzlar,
:KK61::KK61::KK61::KK61::KK61:
Ne desek boş, Allah yapanın cezasını versin hem bu dünyada hem öbür dünyada... Ölüm onun kurtuluşu olur, ölmek için yalvarsın!!!!!!!!!!!:sinirli::sinirli::sinirli::sinirli::sinirli::sinirli::sinirli:

K Kazen ve Mune Mune abla 2 farklı başlık altında konular açsak anket düzenlesek tüm site kullanıcıları oylarını kullansa bir kamuoyu oluşturabilir miyiz?Eğitim ve yerli tohum-çiftçilik üzerine. Ne bileyim maddeler koysak fikirlerimizi yazsak.Ve bir şekilde Cumhurbaşkanlığına mı yollasak. Çok mu hayalperestim çok mu sacmaladım bilmiyorum ama denedim en azından :KK17::oops:

Gerek yok ablacım, bize kavgalar dövüşler için bir topik yetiyor, bir de yerli tohum, eğitim diye başlıklar için helak olmayalım.

Cumhurbaşkanlığına yollama işine gelince, dünya kadar haklı gerekçeli konuda bir sürü imza kampanyası yapıldı ama tık yok gülüm, eğitim, otizmli çocuklara eğitim ayrıcalığı, hayvan hakları,
Zeytin ağaçlarının katliamı, doğayı koruma, görme engellilerin ilaçları rahat kullanabilmeleri için ilaç kutularına kabartma yazı teklifi gibi bir sürü kampanya oldu.

Mesela hayvan hakları kanunuyla ilgili kaç imza kampanyası yapıldı ama sonuç alınamadı, en son ayakları kesilen yavru köpeği biliyorsun, zanlısı olduğu söylenen kişi salıverildi, bundan cesaret alan kişi veya kişiler bu sefer 2 yavru kedinin birer ayağını kesti.

http://www.haberturk.com/yalova-da-birer-ayaklari-kesilmis-kedi-yavrulari-bulundu-2036494

Bodrum açıklarında bir yunus katledildi.

Hayvan hakları konusunda ayrıca sinirliyim, dün uçma talimleri yaparken yuvasından düşen serçe yavrusunu koruyup kollamak yerine bahçelerinden atan komşularıma ne desem bilemiyorum, tepki gösterdiğimizde suratlarındaki o ifadeler de ayrıca delirtiyor, minicik bir yavruyu ölüme terk etmek insanlık suçu sayılmıyor çünkü, yargısı yok, cezası yok, çok şükür ki minik güvende artık.

Bireysel olarak cumhurbaşkanlığına şikayet veya taleplerini yazmak isteyen varsa buyursun tabii ama anketle topikler Cumhurbaşkanlığına gönderilmek yerine kavgaya pullu davetiye olacağından olmasa da olur.

X