Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Bence bunlrin hepsi bahane.. AKP senelerdir neler yapiyor da hepsini rahatca kabullenebiliyor, hazmedebiliyorlar.. Boyle bir kitleden bahsediyoruz yani.. Ince'nin yaptiklari ve soyledikleri onlarin yaninda cekirdek..
Siz farklı bir pencereden bakıyorsunuz Saraylım, akp seçmeninin penceresinden bakınca yazı bana mantıklı geliyor.
Bu topikte de İnce'nin bazı açıklamalarına tepkileri gördük, okudum, sizler de okudunuz, sizlerin mantığına oturmuyor olabilir ama akp seçmeninin korku ve endişelerini masaya yatırınca, akpye oy vermekten vazgeçmek üzere olan ya da kararsız kalan seçmenin korktuğunu kabul etmek gerekir.

Bakın mesela neden Muharrem İnce'nin doğduğu, büyüdüğü, öğretmenlik yaptığı Yalova'da oy oranı beklediğinin çok altında çıktı?
Yalova çok renkli bir şehirdir ama aynı zamanda muhafazakar bir yapısı da vardır, Muharrem bey bunu çok iyi bilir bir Yalova'lı olarak.

Birşeyleri eksik ya da yanlış yaptı, bunu kabul etmek gerekir, bizim siyaset anlayışında ki bunu iktidar ve muhalefet diye ayırmadan söylüyorum, birinin hatası üzerinden savunma geliştiriliyor, Erdoğan yaptı, İnce'nin yaptıkları neden göze batıyor veya İnce yaptı Erdoğan'ın hataları neden göze batıyor şeklinde, herkes önce kendi hatasını kabul edip sonra karşısındakinin hatasını masaya yatırmalı, her ikisinin de üslubu aynı olsa, bir konuşmada ağzınızdan çıkan tek bir söz size kazandırır da kaybettirir de.

Bakın bir link koyacağım, haber doğru mudur bilmiyorum ama yapılan açıklama bu yönde, doğruysa şayet Muharrem bey artık Cumhurbaşkanı adayı olmasın, bu seçimde yakaladığı kitleyi bundan sonra rüyasında görür çünkü, hala onun için ayakta olan seçmen var zira.

https://www.artigercek.com/ince-kabul-etti-konusmasi-da-ice-donuk-olacak

Siz farklı bir pencereden bakıyorsunuz Saraylım, akp seçmeninin penceresinden bakınca yazı bana mantıklı geliyor.
Bu topikte de İnce'nin bazı açıklamalarına tepkileri gördük, okudum, sizler de okudunuz, sizlerin mantığına oturmuyor olabilir ama akp seçmeninin korku ve endişelerini masaya yatırınca, akpye oy vermekten vazgeçmek üzere olan ya da kararsız kalan seçmenin korktuğunu kabul etmek gerekir.

Bakın mesela neden Muharrem İnce'nin doğduğu, büyüdüğü, öğretmenlik yaptığı Yalova'da oy oranı beklediğinin çok altında çıktı?
Yalova çok renkli bir şehirdir ama aynı zamanda muhafazakar bir yapısı da vardır, Muharrem bey bunu çok iyi bilir bir Yalova'lı olarak.

Birşeyleri eksik ya da yanlış yaptı, bunu kabul etmek gerekir, bizim siyaset anlayışında ki bunu iktidar ve muhalefet diye ayırmadan söylüyorum, birinin hatası üzerinden savunma geliştiriliyor, Erdoğan yaptı, İnce'nin yaptıkları neden göze batıyor veya İnce yaptı Erdoğan'ın hataları neden göze batıyor şeklinde, herkes önce kendi hatasını kabul edip sonra karşısındakinin hatasını masaya yatırmalı, her ikisinin de üslubu aynı olsa, bir konuşmada ağzınızdan çıkan tek bir söz size kazandırır da kaybettirir de.

Bakın bir link koyacağım, haber doğru mudur bilmiyorum ama yapılan açıklama bu yönde, doğruysa şayet Muharrem bey artık Cumhurbaşkanı adayı olmasın, bu seçimde yakaladığı kitleyi bundan sonra rüyasında görür çünkü, hala onun için ayakta olan seçmen var zira.

Paylastigin yazidaki adam yuzde 13 oraninda bir kuskun oranindan bahsediyor, sonra yuzde 7 oyu kacirdi diyor, sebep de AKP ile birlikte pislige bulasanlari Ince'nin cezalandiracagindan korkmasi. AKPye oy veren ve sonra kusen yuzde 13 veya yuzde 7 kuskun orani kac insan ediyor? Bunca insan mi cezalandirilmaktan korkuyor? Bu oran bugune dek AKPnin iceri tiktirdiklari, hayatlarini sondurduklerinden onlarca kat fazla bir oran. 55 milyon secmenin yuzde 50ye yakini 25 milyon, bunlarin da yuzde 10'u 2.5 milyon secmen. 2.5 milyon secmen aileleri ile birlikte milyonlarca insan AKP ile birlikte pislige mi bulasmis yani? Bu yaziya inanmak demek AKP zulmunden beter bir zulum korkusuna inanmak demektir. Matematik de bu yaziya aykiri yani.. Bilmem anlatabildim mi..

Koydugun ikinci habere gelince, Ince ortada yok, cevap hakkini kullanmadikca bu haber bir iddiadan oteye gecmez.

Paylastigin yazidaki adam yuzde 13 oraninda bir kuskun oranindan bahsediyor, sonra yuzde 7 oyu kacirdi diyor, sebep de AKP ile birlikte pislige bulasanlari Ince'nin cezalandiracagindan korkmasi. AKPye oy veren ve sonra kusen yuzde 13 veya yuzde 7 kuskun orani kac insan ediyor? Bunca insan mi cezalandirilmaktan korkuyor? Bu oran bugune dek AKPnin iceri tiktirdiklari, hayatlarini sondurduklerinden onlarca kat fazla bir oran. 55 milyon secmenin yuzde 50ye yakini 25 milyon, bunlarin da yuzde 10'u 2.5 milyon secmen. 2.5 milyon secmen aileleri ile birlikte milyonlarca insan AKP ile birlikte pislige mi bulasmis yani? Bu yaziya inanmak demek AKP zulmunden beter bir zulum korkusuna inanmak demektir. Matematik de bu yaziya aykiri yani.. Bilmem anlatabildim mi..

Koydugun ikinci habere gelince, Ince ortada yok, cevap hakkini kullanmadikca bu haber bir iddiadan oteye gecmez.

Zaten gerçekse dedim, linki olan bir haber paylaşımı haber yapmışlar paylaştım ki buna benzer bir sürü haber var, yarın ortaya çıkar nasılsa.

Ben hala yazıya kısmen katılıyorum, fikrim değişmedi, sizin seçmen hakkında yazdığınız da bir iddiadır.
Dediğim gibi sizin olaya bakış açınız çok farklı, akp seçmen kitlesinin bakış açısıyla uzaktan yakından alakası olmayan bir bakış açınız var çünkü, herkesin hassas olduğu bir nokta vardır, kimi işinin aşının elinden alınmasından korkar, kimi değerlerinin elinden alınmasından korkar.

Ürken bir seçmen var mı var, siz olay CHP üzerinden konuşulduğundan detayları atlıyorsunuz, seçmen için önemli olan size önemsiz fuzuli ayrıntı gibi geliyor, siz oy verirken bir kriteriniz var değil mi? Mutlaka vardır, kime oy vereceğinize karar verirken belli başlı olmazsa olmazlarınızın koyarsınız ilk sıraya, akp seçmeninin de kendince olmazsa olmazları var.

Diyelim ki hadi sizin dediğiniz olsun bu seçimlerde bir iş var diyelim, Tunceli, İzmir, Aydın, Muğla Cumhurbaşkanı sonuçlarına bakın, sonrada dönün İstanbul Yalova Bursa Balıkesir sonuçlarına bakın, her ilde kemikleşmiş oylar vardır, İzmir Aydın Muğla CHP çıkarır yıllardır, İstanbul AKP.
Bu seçim sonuçlarının üç aşağı beş yukarı böyle çıkacağını düşünüyordum, Ege bölgesinde tahmin ettiğim illerin seçim sonuçları doğru çıktı, İstanbul da öyle, çünkü İstanbul'un belli başlı ilçeleri CHPlidir ama diğer ilçelerin büyük çoğunluğu muhafazakardır, hangi ilçelerden kime ne kadar oy çıktı bilmiyorum ama bakın bilmeden bir tahmin yürüteyim ilk aklıma gelen ilçeler Ümraniye, Fatih, Üsküdar, Beykoz gibi ilçelerden kesinlikle akp ezici çoğunlukla oy almıştır, bu seçimde beni şaşırtan tek il Yalova oldu.

Seçim belki matematiksel bir sonuca dayalıdır, lakin seçmen önceliklerine ve duygularına göre hareket eder, işin matematik kısmını siyasetçi hesaplar.

Belki bölük pörçük oldu ama kusuruma bakmayın, yoğun bir gündü, burada sabahın 5:20'si uykumda geldi, toparlayamıyorum, özetle diyorum ki siz matematik hesabı yapıyorsunuz, ben de seçmen duygusal bakar diyorum, duygusal bağ anlamında CHP olması gereken performansı yakalama şansına sahipken birkaç keskin cümle ters tepti.

Net anlaşılsın diye şunu da ilave edeyim yazıya, birkaç sayfa gerisini yeniden okuyun, CHP seçmeni küçük de olsa bir açıklama, belki bir ön konuşma, belki ufacık bir teşekkür, yanımda oldunuz sağolun, hakkınızı helal edin tarzında bir açıklama bekliyor saatlerdir, seçmen duygusaldır, bağ kurar ve karşılığında bir teşekkür ederim arkadaşlar denmesini bekler, şu an kendilerini sahipsiz hissediyorlar, velev ki Allah korusun umarım kötü bir durum yoktur Muharrem bey zor durumdaysa da ortalığı sakinleştirecek bir açıklama da yapılabilirdi, Muharrem bey olmasa da Kılıçdaroğlu, Özgür Özel veya teşkilattan biri birşeyler deseydi, ortalık kaynamasın diye düşünüyorlarsa da belirsizlikle de kaynamaya zemin hazırlıyorlar, millet sokaktayız gitmeyiz diyormuş birkaç saat evvel.

Son düzenleme:
Oy çalınmasın diye sandıktan ayrılmayalım dedik, bu sefer de başkan çalındı yazmıs biri.
Hiç güleceğim yoktu ya :KK53:
:KK45:

İnşallah haklı göreceğimiz bir açıklama yaparlar ama her türlü seçmenlerini bu kadar kafa karışıklığı içinde bırakmaları doğru değildi bence. Sürekli yazılı ve net olmayan bir iletişim hali vardı, whatsapp, twitter... Bari daha açıklayıcı olunsaydı, "beklediğinizin farkındayız fakat şu şu sebepten böyle yapcaz" tarzı.
Ve açıklamaları dün gece sosyal medyadaki söylemlerine, canlı yayınlarına ters olursa da hoş olmaz.
Bilmiyorum ya, belki de gerçekten haklı bir gerekçe vardır, bakalım...

Zaten gerçekse dedim, linki olan bir haber paylaşımı haber yapmışlar paylaştım ki buna benzer bir sürü haber var, yarın ortaya çıkar nasılsa.

Ben hala yazıya kısmen katılıyorum, fikrim değişmedi, sizin seçmen hakkında yazdığınız da bir iddiadır.
Dediğim gibi sizin olaya bakış açınız çok farklı, akp seçmen kitlesinin bakış açısıyla uzaktan yakından alakası olmayan bir bakış açınız var çünkü, herkesin hassas olduğu bir nokta vardır, kimi işinin aşının elinden alınmasından korkar, kimi değerlerinin elinden alınmasından korkar.

Ürken bir seçmen var mı var, siz olay CHP üzerinden konuşulduğundan detayları atlıyorsunuz, seçmen için önemli olan size önemsiz fuzuli ayrıntı gibi geliyor, siz oy verirken bir kriteriniz var değil mi? Mutlaka vardır, kime oy vereceğinize karar verirken belli başlı olmazsa olmazlarınızın koyarsınız ilk sıraya, akp seçmeninin de kendince olmazsa olmazları var.

Diyelim ki hadi sizin dediğiniz olsun bu seçimlerde bir iş var diyelim, Tunceli, İzmir, Aydın, Muğla Cumhurbaşkanı sonuçlarına bakın, sonrada dönün İstanbul Yalova Bursa Balıkesir sonuçlarına bakın, her ilde kemikleşmiş oylar vardır, İzmir Aydın Muğla CHP çıkarır yıllardır, İstanbul AKP.
Bu seçim sonuçlarının üç aşağı beş yukarı böyle çıkacağını düşünüyordum, Ege bölgesinde tahmin ettiğim illerin seçim sonuçları doğru çıktı, İstanbul da öyle, çünkü İstanbul'un belli başlı ilçeleri CHPlidir ama diğer ilçelerin büyük çoğunluğu muhafazakardır, hangi ilçelerden kime ne kadar oy çıktı bilmiyorum ama bakın bilmeden bir tahmin yürüteyim ilk aklıma gelen ilçeler Ümraniye, Fatih, Üsküdar, Beykoz gibi ilçelerden kesinlikle akp ezici çoğunlukla oy almıştır, bu seçimde beni şaşırtan tek il Yalova oldu.

Seçim belki matematiksel bir sonuca dayalıdır, lakin seçmen önceliklerine ve duygularına göre hareket eder, işin matematik kısmını siyasetçi hesaplar.

Belki bölük pörçük oldu ama kusuruma bakmayın, yoğun bir gündü, burada sabahın 5:20'si uykumda geldi, toparlayamıyorum, özetle diyorum ki siz matematik hesabı yapıyorsunuz, ben de seçmen duygusal bakar diyorum, duygusal bağ anlamında CHP olması gereken performansı yakalama şansına sahipken birkaç keskin cümle ters tepti.

Net anlaşılsın diye şunu da ilave edeyim yazıya, birkaç sayfa gerisini yeniden okuyun, CHP seçmeni küçük de olsa bir açıklama, belki bir ön konuşma, belki ufacık bir teşekkür, yanımda oldunuz sağolun, hakkınızı helal edin tarzında bir açıklama bekliyor saatlerdir, seçmen duygusaldır, bağ kurar ve karşılığında bir teşekkür ederim arkadaşlar denmesini bekler, şu an kendilerini sahipsiz hissediyorlar, velev ki Allah korusun umarım kötü bir durum yoktur Muharrem bey zor durumdaysa da ortalığı sakinleştirecek bir açıklama da yapılabilirdi, Muharrem bey olmasa da Kılıçdaroğlu, Özgür Özel veya teşkilattan biri birşeyler deseydi, ortalık kaynamasın diye düşünüyorlarsa da belirsizlikle de kaynamaya zemin hazırlıyorlar, millet sokaktayız gitmeyiz diyormuş birkaç saat evvel.

Benim bakis acimin farkli oldugunu yaziyorsun ama bu ulkede AKP secmeninin bakis acisini anlamakta zorlanan yuzde elli deseler de cok daha fazlasi insan var. Cogu ictikleri birsey mi, hipnoz mu deyip duruyor yillardir malumunuz.. Daha da fazlasini soylediklerini de herhalde biliyorsun, zavalli masum bir hayvanin adini zikretmek bile hakaret sayilmaya baslandigina gore bu ulkede.. Demek istedigim onlari anlayamayan yalniz ben degilim.

Yazdigin illerdeki secimlerin gercek sonuclarini iktidarda bunlar oldukca hic kimse bilemeyecek. Bir tarafi tutsan diger taraftan yapacaklarini yapiyorlar. Onlar icin hile, hurda yaparak sandiklardan oy calmak cihattan sayildigi icin hirsizlik, kul hakki yemek bile gunahtan sayilmiyor. Kabul bile etmiyorlar yapilan rezillikleri. Bugun daha buraya bir video koydum insanlarin demokratik haklarini nasil dunya kadar pusulaya oy basarak gaspettiklerini, tinmadilar bile. Onlara gore bu yapilmasi gereken birsey zaten. Ben bu bakis acisini anlayamam.

CHPnin kemiklesmis oyundan bahsediyorsun da, asiri sagin da kemiklesmis oyu yuzde 30'u gecmez, MHP de icinde, ustelik her asiri sagci da bunlar gibi haksizliklara, yolsuzluklara, calip cirpmaya eyvallah diyen bir zihniyete sahip de degildir. Secim sonucu ne cikarsa ciksin, ben yuzde 30dan fazlasina inanmiyorum. Hic inanmadim. Merkez sagin da oylari bunlarda dersen, parti ilk kuruldugunda olabilir, ama ondan sonrasi yok. Ondan sonrasi malum, bugun neden binlerce insan sokaklarda sandik baslarinda nobet tutuyor saniyorsun? O yuzden, Antalya AKPye vermis, Yalova vermis, hepsi hikaye benim gozumde. Birgun bunlar gittiginde butun kirli camasirlari ortaya serilince hatirlarsin artik yazdiklarimi..

Son düzenleme:
Bence hic biri yatmamistir. Oy verilerini inceleyip karsilstirma yapiyorlardir diye dusunuyorum. Yalova'daki milletvekili secimi icin uc gun sandalye tepesinde oturan Ince Cumhurbaskanligi seciminde daha ilk saatlerde cekilip kosesine kacmaz. Kapali kapilar ardinda kimbilir neler oluyor. Emin olmadan ne umut verici, ne de moral bozucu bir aciklama yapmyacaktir.
Muktedir birilerini sokaga döktü dun gece... hem de saat 21.00 sularinda... olabilecek olaylarin onune gectigini dusunuyorum sayin Ince nin...

Atatürk düşmanı??
Neye dayanarak bu yorum ??
İnsanların hakkına girmeyin..
Atatürk düşöanlığıjı size istinaden söylemedim, sizinle yazıştıktan sonra sinirlendiğimi yazdım, Atatürk konusu ise zaten o arkadaş ile konuştuğumuz konuydu.
Ha genel anlamda Atatürk düşmanlığı yapan akp seçmenine bu lafı neye istinaden dediğimi soruyorsan GERÇEK hayatta tanıdığım tüm akpli insanların Atatürkten nefret etmeleri böyle düşünmeme sevk etti.

Yo gayet normal yazdım sizin yazdığınız tarzda..
Ben kimseyi ayrıştırmadım..
Sizde benim hakkıma girdiniz ama ben helal ediyorum çünkü bana bir zararınız yok...

Yok yol hakkınıza girdiysem haram olsun bana. Sabit fikirli olduğumu söylediniz beni tanımadan bu önyargıdır be direk ayrıştırmadır bana göre.

Dün de dediğim gibi sonuçlar ülkemize hayırlı olur inşallah. Ben karamsar bir bakış açısı ile baksam da dilerim yanılırım.

Şu yazıyı buraya link olarak atayım, şahsen ben yazıya kısmen hak verdim.
http://www.turkiyegazetesi.com.tr/yazarlar/suleyman-ozisik/602887.aspx

Akşam bu linki ben de koyacaktım çoğu yazdığına katılıyorum.Genelde Süleyman Özışık yazılarını paylaşınca ,yok O şöyle ,yok çıkarı var denildiği için vazgeçtim ,siz paylaştığınız için sevindim.

Kendi köyünden oy alamaması ile ilgili de görmüş geçirmiş eski büyüklerimiz vardır.Onlar hep derler aynı köylü olan birbirini çekemez,ileriye gittiğini istemez ,çekemeyenleri olur derler,gurur duymaları gerekirken kendi köylerinden CB adayına ,oy vermediler diye adları çıktı.Ya gerçekten çekememe,ya da gerçekten tanıdıkları için güvenemediler bilemiyorum .

Telefon üzerinden aracılarla bu mesajı vermek oldukça saçma sonuçta kendisine Gönül vermiş binlerce insan var çıkıp herkese gereken konuşmayı yapması gerekirdi bi kaç mv mi görevlendirdiler insanlara biraz daha umut serpiştirin diye zaman kazanmaya çalıştılar yüzleri Yok çünkü
Ne olursa olsun seçnemlerine saygı duyup karşılarına çıkmaları gerekiyordu yazık oldu

Takım tutar gibi parti tutmak buna denir pes diyorum..
ilgisi yok biliyorsun
takimlarda bile iyi oynayan kalir
bizim için TÜRKİYE icin en iyisi şuan
daha iyisi olsa o gelir
bizler memnunuz MİLLET olarak
seçdikde BASKAN yaptik..
siz konusuyorsunuz biz yapiyoruz
on milyonlarca fark var milletimiz BAŞKANIMIZA güvendi ..
artik BAŞKANIMIZ devam edecek
dediği gibi hedef 2023..

20180624_200642.png

hahahahhahahahahahahahhhh
Nerdesin efendi??? Nerdesin!!!!
İnce'nin İstanbul'da aldığı toplam oy an itibari ile 3.377.686!
Peki sen mitingde kaç kişi olduğunu iddia ediyordun? 6,762,416!
Ne oldu şimdi?
Hani ben kıt akıllıydım?
Hani emniyet verileri vardı?
Ne oldu???
Sana demedimmi insanları boşa ümitlendirme diye....
İncede kabul etti, Erdoğan kazandı dedi. Aç fox tv sunucusu ismail küçükkayanın twitter hesabını oku. Bizzat ince kabul etti.
Hani ben kıt akıllıydım? :KK66:
O bahsettiğin emniyet verilerinin Zaytung haberi çıkmasına girmiyorum bile hahahaha :)))
Teyyy teyyy :halay::halay::halay::halay::halay::halay::halay::halay:

X