Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
MHP İttifakınız olmasa yüze 50 bile yoksunuz farkında mısınız

Düşüşte olduğunu bunu Erdoğan’ın da farkettiğini ve mutsuz olduğunu birkaç sayfa önce yazdım zaten.
Ama çözüm üretmeye çalışıyor mu ? Evet
İşe yarıyor mu? Evet

Muhalefet yanlış insanlarla yapmasaydı ittifakı diye sorarım ben de. Yanlış insanlara özgürlük çağrısı yapmasaydı.
Muhalefet neden aynı kalıpla gitmekte ısrar ediyor?
Bir kere değişim şart. İkincisi kucaklayıcı olacak ama kalben her kesimi kucaklayacak. Sadece lafla olmayacak.
O kadar çok yazacak şey var ki ...

Kaybedilen hiçbişey yoktur benim gozumde sizin gorusunuzede saygı duyuyorum
17 tane ada tek bir kurşun sıkılmadan Yunanistan tarafından işgal edildi savunduğunuz parti ne yaptı HİÇ, caber kalesi suriyedeki tek toprağımız oradaki terör sorunu yüzünden kaçıldı terkedildi ve hala siz burda kaybedilen bişey yok diyorsunuz. Bu topraklar için zamanında atalarımız kan döktü, milyonlarca şehit verildi ve hala siz kaybedilen bişey yok diyorsunuz öyle mi?

Yüzde 50+1 alan kazanır.

Erdoğan’ın karşısına bu oranı alabilecek biri çıkamıyorsa bu kimin suçu?

Ülkede o segmentte aday mı yok? Kimse yok mu?

Muhalefette sorun neden kabul edilmiyor bu.
Biraz mukayese eden zaten hiçbir şeyin 4-4 lük olmadığını görüyor ama öyle bir alternatifle çıkarsın ki seçimde karşısına,evet ya işte bu sefer bunu denemeliyim dersin gönül rahatlığıyla.
Şimdi İnce vardı ya diyeceksiniz, taraflı olmamak için çok mitingini dinlemeye çalıştım. Ama içime sinmeyen birşey, oturtamadığım bir hazımsızlığı vardı bana göre.
Her kesimi kucaklayacağım diyen biri yüzde 50 oy alan kesimin başına o kadar hakaret etmemeliydi. Ki etmeseydi daha farklı sonuç alırdı bana göre.
Aynı şey Meral hanım için de geçerliydi. Çok bilgili ama Arena daki konuşmasıyla herşeyi kaybetti.

Gönül alarak oy alınır. Sert söylemlerden bıktı zaten insanlar.

Muhalefet bence son seçimlerde yapabileceği kadarını yapıyor. Alabileceği daha fazla oy yok zaten. Türkiye çok partili sisteme geçtiğinden beri oy oranları hep benzer oldu. Akp merkez sağın oylarını tek çatıda birleştirdi, gördüklerimden, okuduklarımdan anladığım kadarıyla da seçmeni Tayyip Erdoğan'ın dışındaki hiç kimseye kaymaz. Yani karşısına en sevdiği insan çıksa rakip olarak ona da oy vermez. Siyasetten çekildiğinde ancak bir farklılık olacak gibi görünüyor ülke siyasetinde. Tabi başkanlık sistemi neler getirecek bilemiyoruz şu an, göreceğiz yaşayıp.

Sert söylemler konusundaysa haklısınız. Zamanında Kılıçdaroğlu yumuşak bulundu, eleştirildi. Tayyip Erdoğan her zaman dışlayıcı bir üslup kullandı, ben adayların bu tarzını Erdoğan karşısında benzer bir şekilde durmak istemelerine bağlıyorum. Yine de tasvip etmiyorum ama ülkemizde kibarlık eziklik olarak nitelendirildiği için yadırgayamıyorum da.

Muhalefetin hakaretvari üslubu dışında diğer bir yanlışı da bence yeterli miting yapmayışı. Benim yaşadığım şehir çocukluğumdan beri sol partiler tarafından alınırdı. Son iki seçime kadar Akp oy oranını yükselterek durumu eşitledi. Ama buraya Meral Akşener dışında muhalif gelmedi. Erdoğan geldi. Bence bu kadar eşit giden bir yerin Akp'ye kaybedilmesinde bunun etkisi de var. Eminim ülkede böyle başka yerler de vardır.

Düşüşte olduğunu bunu Erdoğan’ın da farkettiğini ve mutsuz olduğunu birkaç sayfa önce yazdım zaten.
Ama çözüm üretmeye çalışıyor mu ? Evet
İşe yarıyor mu? Evet

Muhalefet yanlış insanlarla yapmasaydı ittifakı diye sorarım ben de. Yanlış insanlara özgürlük çağrısı yapmasaydı.
Muhalefet neden aynı kalıpla gitmekte ısrar ediyor?
Bir kere değişim şart. İkincisi kucaklayıcı olacak ama kalben her kesimi kucaklayacak. Sadece lafla olmayacak.
O kadar çok yazacak şey var ki ...
ben zaten chpnin komple değişmesini istiyorum

17 tane ada tek bir kurşun sıkılmadan Yunanistan tarafından işgal edildi savunduğunuz parti ne yaptı HİÇ, caber kalesi suriyedeki tek toprağımız oradaki terör sorunu yüzünden kaçıldı terkedildi ve hala siz burda kaybedilen bişey yok diyorsunuz. Bu topraklar için zamanında atalarımız kan döktü, milyonlarca şehit verildi ve hala siz kaybedilen bişey yok diyorsunuz öyle mi?
Dediğim gibi görüşünüze saygı duyuyorum zorba degilim böyle diyemessiniz demiyorum dönemde sizin doğrunuz bu benm doğrum bi bitmiştir...

Allah aşkına Erdoğan çok kötü adam ya gözünüzde ,bunu yapan bir başkan olabilir mi ?? Bunun mukayesesini siz yapın,bu hareketi yapan bir insanın vatana millete ne faydası olur ya, her şey gün gibi ortada da işte..görmek isteyene..

Allah aşkına Erdoğan çok kötü adam ya gözünüzde ,bunu yapan bir başkan olabilir mi ?? Bunun mukayesesini siz yapın,bu hareketi yapan bir insanın vatana millete ne faydası olur ya, her şey gün gibi ortada da işte..görmek isteyene..

O hareketi muharrem ince yapmıyor güvenlik yapıyor ayrıca Ben sana bir değil binbir örnek veririm örneğin sizin başkanın bir sözü "ananı da al git" sence bir devlet başkanına yakışan bir laf mı

Cocugu pistten indirir adama tekme atmadiklari kaldi burda:)) gulsek mi aglasak mi:)

Zaten millet sizin, din sizin, vatan sizin, hatta Allah bile sizin.

Şurada kendi cümlelerinizle konuşsanız dişimi kıracağım. Ezberletilmiş sanki hepinize aynı Erdoğan gibi konuşuyorsunuz.
ERDOĞAN karşitlarida hep bir agizdan ayni konuşmuyorlar sanki.yok satti,yedi,caldi,ne yaptiki,bitirfi,bitirdi.
Sanki sizler farkli konuşuyorsunuz

O hareketi muharrem ince yapmıyor güvenlik yapıyor ayrıca Ben sana bir değil binbir örnek veririm örneğin sizin başkanın bir sözü "ananı da al git" sence bir devlet başkanına yakışan bir laf mı
Anamiz sgladi dedigi icin ole dedi.. kaldiki ayni sey mi:) bu adam yazik sevgi gosterisi yapiyo muamele super:) izlerken beni guldurdu valla:)

Muharrem ince müsaade etmese korumaları o şekilde muamele edebilirler mi?
Tayyip korumalarının öyle bir şey yapmasına izin verir mi ,hiç sanmıyorum..
Erdoğan ın o lafı dediği yer ve ortamı bilmiyorum ..

Arkadaşım bu saygısızlığı yapan Muharrem İnce degil yalnız koruması yapmış ve bunun özrünü miting yaparken adamı sahneye çağırarak özür diledi olay kapandı.
Düzgün kaynaklar vererek yorum yaparsak daha iyi olur bence.
Bu saatten sonra polemik yaratmanın mantığı yok.
Ona bakarsan bir sürü Rte videoları da var biz de onları mı yayınlayalım?
Olmaz böyle.

Bu arada karşılıklı kışkırtıcı mesaj ve videoları doğru bulmuyorum milyon kez konuşuldu sonuçta
Tek temennimiz barış huzur içinde yaşamak
Muhalefeti azımsamamak gerekir saygı duymalıyız karşılıklı yüzde 50 biz isek geri kalan yüzde ellisi memnun olmayan kesim
Her zaman aynı tarafı mutlu etmek saçma ülkenin cb her kesime hitap etmeli umarım öyle olur

Muhalefet bence son seçimlerde yapabileceği kadarını yapıyor. Alabileceği daha fazla oy yok zaten. Türkiye çok partili sisteme geçtiğinden beri oy oranları hep benzer oldu. Akp merkez sağın oylarını tek çatıda birleştirdi, gördüklerimden, okuduklarımdan anladığım kadarıyla da seçmeni Tayyip Erdoğan'ın dışındaki hiç kimseye kaymaz. Yani karşısına en sevdiği insan çıksa rakip olarak ona da oy vermez. Siyasetten çekildiğinde ancak bir farklılık olacak gibi görünüyor ülke siyasetinde. Tabi başkanlık sistemi neler getirecek bilemiyoruz şu an, göreceğiz yaşayıp.

Sert söylemler konusundaysa haklısınız. Zamanında Kılıçdaroğlu yumuşak bulundu, eleştirildi. Tayyip Erdoğan her zaman dışlayıcı bir üslup kullandı, ben adayların bu tarzını Erdoğan karşısında benzer bir şekilde durmak istemelerine bağlıyorum. Yine de tasvip etmiyorum ama ülkemizde kibarlık eziklik olarak nitelendirildiği için yadırgayamıyorum da.

Muhalefetin hakaretvari üslubu dışında diğer bir yanlışı da bence yeterli miting yapmayışı. Benim yaşadığım şehir çocukluğumdan beri sol partiler tarafından alınırdı. Son iki seçime kadar Akp oy oranını yükselterek durumu eşitledi. Ama buraya Meral Akşener dışında muhalif gelmedi. Erdoğan geldi. Bence bu kadar eşit giden bir yerin Akp'ye kaybedilmesinde bunun etkisi de var. Eminim ülkede böyle başka yerler de vardır.

Kendi adıma konuşursam ben Erdoğan’ın artık çok yorulduğuna inanıyorum . Bakınız buzdolabı- fırın söylemlerine.
Değişiklik iyidir ama doğru insanı bulmak da çok önemli tabi.

Kızım uyandı karnı acıktı şimdi gitmem lazım. Hiç de gidesim yok burdan :KK200:

Saraya doğru secdeye kapanabilirsiniz, bizim tek ilahımız var şükür

X