Popüler Konu 24 Haziran Başkanlık seçimi anketi ;

Başkanlık seçiminizde oyunuzu kime vereceksiniz ?

• AKP ile MHP ortak adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

OY: 891 37,9%
  • CHP adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce

OY: 1.067 45,4%
  • HDP adayı İstanbul Milletvekili Selahattin Demirtaş

OY: 67 2,9%
  • İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

OY: 274 11,7%
  • SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu

OY: 42 1,8%
  • VP Genel Başkanı Doğu Perinçek

OY: 8 0,3%

• Ankete Katılan
    2.349
  • Anket Kapalı .
Bu arada sunuda yazıcam erdoğan savunucularının Atatürkçü olmadığını düşünenlere!!! Bende Atatürk'ü seviyorum sayıyorum. Daha bir kere akp mitingine gitmedim ama Atatürk'ün anıldıgı her yere koştum. İster inanın bunada ister inanmayın ama aklınızdaki erdoğancılar Atatürk düşmanlığı yaparlar düşüncesini silip atın ( bazıları herkes için geçerli degil).Ama sırf Atatürk'ün kurdugu parti diye chpye oy atanlardan degilim cünkü başında ATATÜRK gibi adam yok !!! Bagırmakla,eline tırpan-kürek alıp sadece seçim zamanı tarlaya çiftçinin yanına koşupta toprak eşelemekle siyaset adamı olunmaz cok üzgünüm. Erdoğanıda destekliyorum evet cünkü 10 tane şey yapsa 8i dogru 2sini yanlış buluyorum artısı cok yani benım gözümde
Atatürk ve İnönü'ye"iki ayyaş "dediğinde tepkiniz ne oldu peki ?

Doğru yaşla alakalı değil okumakla araştırmakla objektif olmakla alakalı ha bu saydıklarımdanda noksansınız belli ki.
İnsanları tanımadan bilmeden bu nasıl yargılama?? Altını çiziyorum Akp'li değilim. Hatta @LknrNkz ile de çok siyaset tartıştım. Ama sizin yaptığınız gibi küçümseme, hakaret olmadı bizim aramızda hiç bir zaman. Arkadaşla reelde de görüşüyorum. Siyasi görüşü farklı diye O'ndan nefret etmiyor, aşağılamıyor, hor görmüyorum. Aksine hamilelik sürecinde hep destek çıkmaya çalıştım şimdi dünya tatlısı bir oğlu var; kendi bebeğim olmuş kadar sevindim.

Önce yaşına laf söylediniz, sonra bilgi seviyesine. Lütfen kendinize gelin. Böyle yapılan siyasetin kimseye faydası olmaz.

Benim de yaşım atla deve değil hani.. 32 yaşındayım :) akp iktidara geldiğinde 16 yaşındaymışım... Lisedeyken de eleştiriyorduk biz yahu... Oturuyorduk konuşuyorduk.. Saygı çerçevesinde fikirlerimizi söulerdik.. Öğretmenlerimizle konuşuurduk biz bu konuları... Mükemmel tarih öğretmenimiz vardı mesela... Anlatırdı... Okuyarak, tartışarak doğru yolu buldum hep... Kulaktan dolma bilgilerle asla değil... Elinin altında internet var.. Bir şeye inanmadan önce araştır.. Sana göre olan doğruyu bul.. Kendi vicdanına göre olan doğruyu bul ... Hepsi bu... Çoğunluk gitse kendini camdan aşağı atsa sen de mi atacaksın ? Yıllardır iktidarda diye bir kere bile oy vermemiş bir kişi olarak şunu söyleyeyim.. Tek kişi ben bile kalsam asla oy vermeyeceğim.. Bildiğim doğrudan asla şaşmam..Hak,hukuk,adalet dedik... Bugün eren erdem tutuklu.. Neden? Mit tırları ile ilgili düşüncesinden dolayı... Ama aynı tırları mhpnin demirbaşı Tuğrul Türkeş de "vallahi billahi o tırlar Türkmenlere gitmiyordu." diye dile getirdi.. O neden tutuklu değil.. Suçsa ona da suç .. İşte o yüzden erdoğan hepimizin cb değil... O sadece akpkilerin cb.. Eşit davranmıyor... Bu kadar açık.. O yüzden bu ülkede herkesin eşit muamele gördüğüne emin olduğum gün belki fikrim değişir... Ama bu hiç olmayacak... Çünkü bugün mecliste fetönün elini eteğini öpen 5 tane akp mv vekili var.. 2013 öncesi ne ise bugün de aynılar.. Olan 15 temmuzda ölen ve o günden sonra bankasyanın önünden geçene oldu... Suçsa herkese suç .. Ama değil... Fikrim asla değişmeyecek... Erdoğanın eşitlik anlayışı değişsin biz se inanalım.. İsterdim güvenmeyi ama asla güvenmiyorum....Çok ta tınnn diyenler olacaktır... Sen istesen de istemesen de cb o diyenler de olacaktır....Teknik olarak evet ama vicdan olarak asla...

1)Galileo dünya dönüyor diyor!dönmüyor de diye işgence görüyor.
2)Pisagor ve Aristo dünya yuvarlaktır diyor herkes aksini söylüyor .
3)Azınlık derken azınlık ?:Bir devletin nüfusunun geri kalanından sayıca az olan,o devletin vatandaşı olan üyeleri nüfusun geri kalanından farklı etnik ,dinsel ya da dilsel özelliklere sahip olan ve kültürlerini ,geleneklerini,dinlerini ya da dillerini koruma isteğiyle yönlenen bir gurubu ifade eder.
Bir ortamda çok gürültü var diye gürültüyü en çok çıkartan en haklı olan değildir .
Kilisenin idam ettiği bilim adamlarına baksınlar. Çoğunluğun dediğine karşı geldikleri için ölmüşler.

Benim de yaşım atla deve değil hani.. 32 yaşındayım :) akp iktidara geldiğinde 16 yaşındaymışım... Lisedeyken de eleştiriyorduk biz yahu... Oturuyorduk konuşuyorduk.. Saygı çerçevesinde fikirlerimizi söulerdik.. Öğretmenlerimizle konuşuurduk biz bu konuları... Mükemmel tarih öğretmenimiz vardı mesela... Anlatırdı... Okuyarak, tartışarak doğru yolu buldum hep... Kulaktan dolma bilgilerle asla değil... Elinin altında internet var.. Bir şeye inanmadan önce araştır.. Sana göre olan doğruyu bul.. Kendi vicdanına göre olan doğruyu bul ... Hepsi bu... Çoğunluk gitse kendini camdan aşağı atsa sen de mi atacaksın ? Yıllardır iktidarda diye bir kere bile oy vermemiş bir kişi olarak şunu söyleyeyim.. Tek kişi ben bile kalsam asla oy vermeyeceğim.. Bildiğim doğrudan asla şaşmam..Hak,hukuk,adalet dedik... Bugün eren erdem tutuklu.. Neden? Mit tırları ile ilgili düşüncesinden dolayı... Ama aynı tırları mhpnin demirbaşı Tuğrul Türkeş de "vallahi billahi o tırlar Türkmenlere gitmiyordu." diye dile getirdi.. O neden tutuklu değil.. Suçsa ona da suç .. İşte o yüzden erdoğan hepimizin cb değil... O sadece akpkilerin cb.. Eşit davranmıyor... Bu kadar açık.. O yüzden bu ülkede herkesin eşit muamele gördüğüne emin olduğum gün belki fikrim değişir... Ama bu hiç olmayacak... Çünkü bugün mecliste fetönün elini eteğini öpen 5 tane akp mv vekili var.. 2013 öncesi ne ise bugün de aynılar.. Olan 15 temmuzda ölen ve o günden sonra bankasyanın önünden geçene oldu... Suçsa herkese suç .. Ama değil... Fikrim asla değişmeyecek... Erdoğanın eşitlik anlayışı değişsin biz se inanalım.. İsterdim güvenmeyi ama asla güvenmiyorum....Çok ta tınnn diyenler olacaktır... Sen istesen de istemesen de cb o diyenler de olacaktır....Teknik olarak evet ama vicdan olarak asla...
Eren Erdem'in
1-Mit tırları
2-Türkiye'nin Suriye'ye gönderdiği "Sarin gazı"haberleri göze battı
Sarin gazını bi zahmet nette araştırıp bulsunlar ne için kullanıldığını :KK66:

Eren Erdem'i
1-Mit tırları
2-Türkiye'nin Suriye'ye gönderdiği "Sarin gazı"haberleri göze battı
Sarin gazını bi zahmet nette araştırıp bulsunlar ne için kullanıldığını :KK66:

Bak mesela sen söyleyene kadar ben bilmiyordum.. Sayende ben de bakacağım. . Neymiş değil mi? Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp...

Muharrem incede cumaya giderim dedi anitkabirde dua ettiler.. ben saygi durusunu gormustumde orda birinin dua ettigini gormemistim..o da mi dini kullandi oyleyse?
Herkes ediyor arada dua, adamin mezari orasi, sadece Anit degil, kabir ayni zamanda, adi ustunde.. Siz kabir ziyareti yaptiginizda hic dua etmez misiniz?

İnsanları tanımadan bilmeden bu nasıl yargılama?? Altını çiziyorum Akp'li değilim. Hatta @LknrNkz ile de çok siyaset tartıştım. Ama sizin yaptığınız gibi küçümseme, hakaret olmadı bizim aramızda hiç bir zaman. Arkadaşla reelde de görüşüyorum. Siyasi görüşü farklı diye O'ndan nefret etmiyor, aşağılamıyor, hor görmüyorum. Aksine hamilelik sürecinde hep destek çıkmaya çalıştım şimdi dünya tatlısı bir oğlu var; kendi bebeğim olmuş kadar sevindim.

Önce yaşına laf söylediniz, sonra bilgi seviyesine. Lütfen kendinize gelin. Böyle yapılan siyasetin kimseye faydası olmaz.
Sizin reelde görüştüğünüz can ciğer olduğunuz arkadaşınızla muhabbettiniz beni hiç enterese etmez, kimse kusura bakmasın yazdıklarımdan hakaret çıkartıyorsanız alginiz değişik çalışıyor de diyebilirim :)

Herkes isyanda ama oylar akpye böyle isyanlarada inanmayın artık cvplarınızı yanıtlamıyorum bile anlat anlat anlaşamıyoruz. Bu kadar oy alırken oturup düşünün bakalım neden hala erdoğan diyoruz.Adam az bi oy almıyor Türkiye nin yarısından fazla bi kesimi bu adama oy atarken siz hala bilmem su isyanda, bilmem sunu sattı diye dolaşıyorsunuz. Bu ülke iki partininde yönetme seklini gördü. Ekmegin kesilerek satıldıgı,tüp- şeker sırası beklenildigi bir ülke olmak istemiyoruz artık. Özgürlük diyorsunuz. Başörtü kaldırılsın deniydiginde ilk chpliler ayaklandı aaa nasıl olur biz laik bi ülkeyiz dendi. Kime verirseniz verin oyunuzu ama gördügünüz gibi o gün ellerini ovuşturarak erdoğanın düşmesini beklediler ama olmadı çok şükür :)birde yaptıydımdıda yapıcaktıydımdıda agzında 2 lafı toprlayamayan bi siyasetci degil erdoğan, proje hazır diyor bu yapılacak deniyor yapılıyor. Biz mi yolunuyoruz tavuk gibi güleyim ya herşey ortada yaptıkları herşey ortada. Bilmem kaç ünv ,hastane,yollar yaptı adam ya. Şimdi diceksin senin benım paramla yaptırdı vergiyle yaptırdı. Parayı yönetmekte zeka işidir tabikide senin benim paramla yaptırıcak her siyasetçi kendi cebindemi yaptırmış bu zamana kadar ne yapmış ?? Kılıçdaroğlununda sgk başkanlıgı yapıp milleti pis kanlı çarşaflarda yatırdıgı, rehine kagıdıyla iş yaptıgı,insanların ilaç bulamayıpta nasıl isyanlarda oldugu günleride unutmuyor millet !!! Sgkyı yönetemedi Türkiyeyi yonetmek istiyor baktıki oy toplayamadı dur bi ince denesin dedi o da olmadı. Ama 30u geçtik ya 50yede ulaşırız dendi :) hala umutlar tükenmedi devam helal olsun :) ama umutlar azda olsa kırılmıştır biraz ee 16 senenin üstüne hala seçilememek neyse :/

16 sene once demek tupgaz kuyrugu vardi he mi? AKP geldi kurtardi..:KK70::KK70::KK70:
Ekmegin kesilerek satildigi zamanlar? 55 yasindayim, hatirlamiyorum. 1945lerde ikinci dunya savasi sirasinda olabilir mi? O sirada AKP geldi ve artik butun ekmek alabiliyoruz he mi? :KK70::KK70::KK70:
Dersinizi iyi ezberlemissiniz.. Kuyruk da kuyruk.. Peki bu kuyruktan haberiniz var mi?

fft99_mf9189713.Jpeg

Bu da AKP icadi kuyruklardan biri.. Ucuz et kuyrugu.. Bak eskiden et kuyrugu yoktu, millet mis gibi kekik kokulu yerli et yiyordu. Sirbistandan ithal ete muhtac biraktigi icin oylar AKPye, yasasin Stalin'in tavugu!:KK45:

Bu da 6 aylik gecici bir is icin ISKUR onundeki kuyruk:

resimid_4990379_16_9_1526298713.jpg

Bu da bitti sandiginiz hastane kuyruklarindan birinden bir enstantane:

acil-serviste-muayen-5a3cac0f6c1847dfaa24.jpg

Ove ove bitiremediginiz 16 senelik icraat sonunda anca 1 arpaboyu yol gidilmis aslinda.. Bu milletin geleceginden calinan 16 kocaa yil sonunda.. Butun hersey halledildi, artik kiraathanelerde oturup kek yeme zamani.. Aldiginiz kilolari da milli parkta yuvarlanip yakarsiniz artik.. Ne muhtesem projeler, he mi?:KK45:

16 sene once demek tupgaz kuyrugu vardi he mi? AKP geldi kurtardi..:KK70::KK70::KK70:
Ekmegin kesilerek satildigi zamanlar? 55 yasindayim, hatirlamiyorum. 1945lerde ikinci dunya savasi sirasinda olabilir mi? O sirada AKP geldi ve artik butun ekmek alabiliyoruz he mi? :KK70::KK70::KK70:
Dersinizi iyi ezberlemissiniz.. Kuyruk da kuyruk.. Peki bu kuyruktan haberiniz var mi?

fft99_mf9189713.Jpeg

Bu da AKP icadi kuyruklardan biri.. Ucuz et kuyrugu.. Bak eskiden et kuyrugu yoktu, millet mis gibi kekik kokulu yerli et yiyordu. Sirbistandan ithal ete muhtac biraktigi icin oylar AKPye, yasasin Stalin'in tavugu!:KK45:

Ove ove bitiremediginiz 16 senelik icraat sonunda anca 1 arpaboyu yol gidilmis aslinda.. Bu milletin geleceginden calinan 16 kocaa yil sonunda.. Butun hersey halledildi, artik kiraathanelerde oturup kek yeme zamani.. Aldiginiz kilolari da milli parkta yuvarlanip yakarsiniz artik.. Ne muhtesem projeler, he mi?:KK45:
Yol yaptılarrr yoll ,haaa birde kıraathane yapılacakmış kekte var çayda....

fft99_mf9189713.Jpeg

Sesini duyan yok:KK66:

fft99_mf9189713.Jpeg

Bunları kimseye anlatamıyorsun.

Herkes ediyor arada dua, adamin mezari orasi, sadece Anit degil, kabir ayni zamanda, adi ustunde.. Siz kabir ziyareti yaptiginizda hic dua etmez misiniz?
Beni karistirma:) yazdim ya daha oncesi hic bir siyasiyi gormedim orda dua ederken:)) tam secim oncesi gorunce tabii aceba o da mi dini kullaniyo diyosun : (

113110_284108-573.jpg

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, İçişleri Bakanlığı’nın 2017 yılı faaliyet raporunda yer alan ‘kayıp silah sayısının’ son üç yılda yüzde 720 arttığını belirterek Meclis’e araştırma önergesi verdi.

Son 3 yılda kayıp silah sayısında yüzde 720 oranında artış var

CHP'li Murat Bakan, Süleyman Soylu'ya kayıp-çalıntı 106 bin silahı sordu

15 Temmuz'da sivillere dağıtılmıştı... O silahlar nerede?
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/...lmasi__onergesi_AKP_oylariyla_reddedildi.html
Kayip 106 bin silahin arastirilmasi onergesi AKP oylari ile reddedildi. Neden? Bu silahlar bulunmak istenmiyor mu? Nasil kayboldugunun belirlenip daha fazla silahin kaybolma riskine engel olunmak istenmiyor mu?

Bunlar bugun havaya, yarin hoslarina gitmeyen bir durumda, AKP karsiti bir durumda, hatta belki bir secim kaybinda bu silahi halka karsi tutabilirler mi? Tutarlarsa ceza alirlar mi?

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Resmi Gazete’de yayımlanan 695 ve 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) için açıklamalarda bulundu. Feyzioğlu, KHK’da geçen “Bir vatandaş, terör eylemlerini ve devamı niteliğindeki eylemleri bastırmak için harekete geçerse… yargılanmaz” ifadeleri için “Dehşete düştüm” diyerek tepki gösterdi.

Çıkarılan KHK maddelerinin OHAL’le ilgisi olmadığını söyleyen Feyzioğlu, “Kapalı kapılar ardında, Saraylarınızda yasa çıkartacaksanız bu millet canıyla neyi korudu?” diye sordu.

Metin Feyzioğlu, 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’de yer alan “darbe girişimi ve girişimin devamı niteliğindeki eylemler’e müdahale eden sivillerin cezai sorumluluğu doğmayacağı” şeklinde hüküm için Cumhurbaşkanı’na seslendi: “İnsanlar sokakta birbirinin kafasına sıkacak. Siz bunu nasıl önlersiniz. Sizin herhalde istediğiniz bu değil Sayın Cumhurbaşkanı. Siz yurttaşlarınızın birbirinizi vurmasını teşvik etmiyorsunuz herhalde. Dehşet içindeyim. Bunu derhal geri çekin. Kabile devletlerinde olmaz bu. Siz ne yaptığınızın farkında mısınız? Ne yapmak istiyorsunuz? Bunun altına imzası olanlar ne yapmak istiyorsunuz? Bunu kabul edemeyiz çok tehlikeli bir maddedir.”

AKPlilerin kendine ait silahli sivil bir ordusu mu kuruluyor? Neden?
Suriye'de de iki ordu var, bizde de mi iki ordu olacak?
Yoksa bu sorulari sormamali miyim?

X