25 yaşından sonra üniversite okumak

Gec degıl kesinlikle oyle düşünme . Bak ben otuzu dolduruyorum bende psikolojı okumayı cok isterdim ama bende dilciyim kazanamam sanırım . Bende 27 de evlendım keşke daha gec evlensyedım ikinci kez okul okusaydım dıyorum . Hayalelrınn peşinden git otuzundan sonra evlenen cokkkkk . Bide iş imkanlarını düşün pdr güzel atanıyor neden olmasın . Yerınde olmak isterdim acıkcası . Bende zamanında gec kaldım diyerekten bide o zamanın şartları oyle gerektırdı girmedim sınava ingılzıce okumak istiyordum
Kesinlikle evllikik açısından geç kalırmıyım vs düşünmüyorum fakat evde herkes artık bi işe gir memur olduğunu görelim vs gibi konuşunca baskı hissediyorum.

Arkadaşın evli mi? Benımde arkadaşım üniversite arkadaşım dı tekrar okuyo İngilizce oluyo evlendı de . Eşi de anlayışlı bir iki yılı kaldı işte . Okumak Harika bısey bilmıyorum inşAllah nasip olurda bende ya hukuk ya psıkolojı okumak isityorum İngilizce de olabılır bakalım :) şimdi master bitirmeye çalışıyorum otuz olucam beş ay sonda bir kızım var . Okumak güzel ister iş için ister zevkine
Bekar ama yıllarca ara verdi 11 yıl düşünün.ama azmetti kazandı.haberlerde dinlediğim kadın da evli çocuklu idi

Arkadaşım 28 yaşında sınava girdi ve şuan mühendislik okuyor.gecen haberlerde gordum açıktan liseyi okuyan kadın adalet okuyor ve dgs ile hukuk a geçiş yapmış.39 yasinda mezun olmuş ve şuan özel avukatlık bürosunda avukatlık yapiyor
Böyle şeyleri duydukça daha çok kendime güvenim geliyor ve onlar yaptıysa ben neden yapamayayım diye düşünüyorum.
Sonra Çevremdekilerin alaylı yorumlarını duyunca da tereddütte kalıyorum.
Keşke 18 yaşındayken daha bilinçli olsaymışım. Çok pişmanım bu yüzden

Psikolojinin iş imkanları sınırlı özel okullara da psikoloji bölümü açıldığından beri. Lay lay lom diye iş bulamıyorsunuz, yüksek lisans yapmak neredeyse şart, klinik psikolog olmak istiyorsanız doktora da yapmanız gerekir. PDR'ciler de eskisi kadar rahat atanamıyor artık. Yani 4-5 sene okuyacak artı yüksek lisans doktoraya uğraşacaksınız gene olacak yaşınız 30-35. KPSS'ye zor diyorsunuz YGS-LYS için türev, integral bunları da çalışmanız gerekecek. Yani imkansız değil ama zor açıkçası, realist olmakta fayda var.[/QUOTE
İntegral türev benim en sevdiğim konulardı . ve de muhasebe iktisat yanına yaklaşamaz bile o konular.
Derslerin zorluğu açısından çok da fazla kaygı duymuyorum. En büyük sıkıntım çevreden alacağım olumsuz tepkiler yapamazsın başaramazsın saçmalıyosun denmesi . bunlar moralini cidden bozuyor ve bi müddet sonra hayal dünyasında mı yaşıyorum acaba diyorum.

Ailevi durumlarını bilemem ama farklı olacak olsaydı herhalde farklı olurdu yani aslında demek isterim ki neden gizli çalışasin kendine güven kararını al ve paylaş ailenle ama durumlar öyle olsa zaten bunu yaparsın. Yalnız şunu da unutma biraz belki bunu yaratacak kişi sensindir. Yani sağlam durursan kim ne karışabilir ki kendi hayatınla ilgili aldığın kararlara kendine güvenmelisin
Evdekilerle söylesem destek görmiyeceğim üstüne hergün yanlış yapıyosun diye laf sokacaklar.bu yüzden KPSS çalışıyprım diyip üniversite sınavına çalışmayı düşünüyorum .
Ama önce kendimden emin olmam lazım

Derslerin zorluğundan ziyade iyi bir iş bulmak için istediğinizi varsayarak yazdım yoksa kim ne derse desin insan istedikten sonra her bölümü okuyabilir. Bu bölümlerde de artık iş imkanları sınırlı ve çok vakit kaybedebilirsiniz. 4-5 sene sonra daha da sınırlı olacak. İstiyorsanız bunlara hazırlıklı olarak çalışmaya başlayın, psikoloji bölümü için iyi bir iş demek çok para harcamak demektir, zengin bölümü derler hatta (klinik için). Çünkü mezun olsanız bile ekstra eğitimlere çok para dökmeniz gerekecek.

29 yaşında üç çocuklu bir kadınım. İkinci uni için bugün sınava girdim.hayalim hep edebiyat okumakti.o zaman olmadi başka bir bölümden mezun oldum.

Şimdi kendim için hayalimi gerçekleştirmek içinde o bölümü okumak istiyorum.inşallah olur.

Okuduğun bölüm ile ilgili çalışma imkanı varsa gir çalış aynı zamanda açıktan da istediğin bölümü oku olmaz mı?

Böyle şeyleri duydukça daha çok kendime güvenim geliyor ve onlar yaptıysa ben neden yapamayayım diye düşünüyorum.
Sonra Çevremdekilerin alaylı yorumlarını duyunca da tereddütte kalıyorum.
Keşke 18 yaşındayken daha bilinçli olsaymışım. Çok pişmanım bu yüzden
18 yaşındaki aklımız olsa şimdi boyle düşünmezdik benım de pişmanlıklar ım var ama o zaman oyle şartlar vardı bende ilk yılımda gittim üniye dil okudum İngilizce degıl ama çöl zordu o zaman arkadaşlarım hep gitmişti bende kalmak istemedim babamdan bunaldım falan halbuki kal evde bir yıl daha hazırlan sonda kolaylaştı kazanmak iki yıl okumuştum bu sefer de iki yılıma acıdım gene girmedim sınava hep bişey çıktı . Şimdiki aklım olsa kesinlikle farklı davranırdım ama kader kader kader şartlar ha gec kalmadık ben master yapıom inşAllah biter ve tekrar olucam okucam inşAllah

Herkese iyi akşamlar

25 yaşındayım ve daha önce 3 kere üniversite sınavanına girdim ve 3.girişimde de istediğim yeri kazanamayınca öylesine bi bölüm okudum.

Şimdi KPSS illeti ile uğraşıyorum ve oldukça zor bi sınav. Zaten hiç ilgi alakam olmayan bi bölümü zar zor bitirdim ve şimdi bu bölümle alakalı sınava çalışmak azap gibi geliyor. Okuduğum çalıştığım herşey bana okdar uzak ki bazen diyorum bu sınavı kazansam işe girsem bile bütün hayatımı böyle nasıl geçireceğim.

Şimdi diyorum ki KPSS çalışmak yerine tekrardan üniversite sınavına çalışıp istediğim bölüme girsem . sonrada diyorum zamanında bu bölüm için 3 kere sınava girdim olmadı şimdi tekrar deneyip olmazsa 1 yıl çöpe giderse ne olacak.

Siz olsaydınız ne yapardınız ? 25 yaş çok geç bir yaş mı? Benim yaşımdakilerin çoğunun belli bir hayat düzeni var. ben hayatın çok mu gerisinde kalmış olurum ?
ben 30 um cnm :))) bugun yeniden girdim bakalım hayırlısı hic bisey icin gec degildir bosuna dememisler simdikı aklım olsa diyee

29 yaşında üç çocuklu bir kadınım. İkinci uni için bugün sınava girdim.hayalim hep edebiyat okumakti.o zaman olmadi başka bir bölümden mezun oldum.

Şimdi kendim için hayalimi gerçekleştirmek içinde o bölümü okumak istiyorum.inşallah olur.

Okuduğun bölüm ile ilgili çalışma imkanı varsa gir çalış aynı zamanda açıktan da istediğin bölümü oku olmaz mı?

Artık çoğu meslek için çalışma imkânı eskiye nazaran kısıtlı. Ama bir iibflinin pdr bölümü bitirenden daha zor iş sahibi olabileceğini düşünüyorum.
Bölümümü sevseydim bu kadar rahatsız olmazdım belki .okuduğum alanla ilgili ufak tefekte olsa bişeyler yapmak isterdim.ama şimdi banka vergi daireleri vs dendikçe beni afakanlar basıyor . zorda olsa sevdiğim alanla ilgili çaba vermek beni daha mutlu eder diye düşünüyorum.

Okumak için hiçbir zaman geç değildir. İibf mezunu çok fazla, alım çok az. Yerinde olsam uzmanlık kasana kadar düz memurluk için uğraşırım. O sırada da eğitim alırım.

ben 30 um cnm :))) bugun yeniden girdim bakalım hayırlısı hic bisey icin gec degildir bosuna dememisler simdikı aklım olsa diyee
Hiç birşey için geç değşl tabiki bunu bende kendime söylüyorum ama ah şu çevre aile faktörü olmasa ya da ben birax daha özgüvenli olsam :) Umarım istediğiniz sonucu alırsınız sizde

Bencede düz memurluk olabıkır ya benım arkadaşlarım dış işlerine atandı yurtıdısına çıkıyorlar bazen ve bizim bölümden cok cok cok az alım var ibff den emin ol daha cok alım var . Yapabılırsın bence bir yıl iyice hazırlan KPSS aynı zamanda ÖSS gir bence yaparsın yaaaaa

Okumak için hiçbir zaman geç değildir. İibf mezunu çok fazla, alım çok az. Yerinde olsam uzmanlık kasana kadar düz memurluk için uğraşırım. O sırada da eğitim alırım.
Eğitim derken anlamadım o kısmı ? Düz memurlukta zor. Evet KPSS b sınavı daha kolay ama işe alım puanları fazla yüksek

Pdr eskisi kadar rahat atanamıyor
Dahası şimdiden sonra öğretmenlik okumak büyük risk.mülakat olduğu sürece.

Meseleye iş odaklı bakarak bunu yazdım
Yoksa ki 25 ten sonra da 40tan sonra da üni okuyan gördüm

Okumanın yaşı yok ama seçtiğin bölümler de riskli.neyse karartmayım içini
İnş dilediğin gibi olsun her şey

cnm sevdıgın bolumu okusan sana ıs olanagı verebılıcekmı bunu dusun cnm. su an iş bulmak zor gercekten.

İşte onu demek istiyorum.ben bu bölümü okurken ismini yazan atanıyodu şimdi her şey belirsiz :KK43:

31 yaşındayım :KK70: ilkez üni sınavına girdim bugün.
17 18 lik çıtırlarla :KK70: tek yaşlı bendim, kendime bi gülesim geldi..
üni sınavı kpss den daha zor bence ..
sınavlara çalışın, dershane vs. 25 yaş çokta geç kalınmış sayılmaz.

X