25 yaşından sonra üniversite okumak

Çok istiyorsanız girin sınava. İstediğiniz bölümleri kazanana kadar deneyin. Hiç olmadı açıköğretim okursunuz olmaz mı? İleride keşke dememek için zorlayın bence. 25 yaş geç değil bence. Çevremde birçok kişi belli bir yaşın üstünde ama açıköğretimden falan okuyorlar.

kpss de nekadar sansın var tahminim cok azdır bida hazırlansan birsey kaybetmessin. acıkmgretimden okul öncesi ögretmnlik okumakda iyi.

Ben 11 sene aradan sonra bugün tekrar girdim sınava çocukları büyüttüm yeter bende önüme bakayım artık.

- Hiç geç değil; istediğin bölüm için gayret et; kazan ve oku..
Çünkü bende senin gibiyim; çokta istemediğim bir bölümdeyim..
Ve ben şuan 27 yaşımdayım ve evliyim.. uzattıkça uzattım adapte olamadığım için..
Bu bölüm bitsin,tekrar sınavlara girip istediğim bir bölüm okuyacağım..
Her ünivde var mı bilmiyorum, istediğin bölüme girdikten sonra notlarını yüksek tutarak;
üstten ders alıp;
okulu daha erken bitirebilirsin..
Hayaller sana geç kalabilir ama sen hayallerine geç kalma.. :) :)
..

Ben de 25 yaşındayım ve tekrar üniversite okumayı düşünüyorum. Yaşı sorun etmiyorum, ben okurken de sınıfımda yaşça büyük hatta evli/çocuklu insanlar vardı. Esas sorun ekonomik özgürlük. Bu yaşlardan sonra sadece aileden gelen destekle okumak biraz kötü hissettirebilir insana. O yüzden hem kendi kendini maddi anlamda idare ettirebileceğin bir işte çalışıp hem de okumak makul olan. Ben bu şekilde yapmayı planlıyorum. 25 yaşından sonra sadece okula gidip gelir ailemden harçlık alırsam şahsen ben depresyona girerim. O yüzden yaşı problem etme derim, bizim gibi çok insan var. Bir şeylere küsmek ve boşvermek için ''bizden geçti'' demek için daha çok erken.

İİBF mezunuyum ve psikoloji istiyorum yada pdr
iibf mezunu olduğunuzu tahmin etmiştim ama iibf'nin hangisi? :) atama derdine en çok iibf'dekiler düşüyor maalesef ve atanamıyorlar da. iibf ekonomi'den mezunum, kpss için parmağımı bile oynatmadım, oynatmam da. gerekirse başka iş yaparım. kpss'den iibf'lilerin atanması da çok zor, benimle aynı sene mezun olanlar isyanda şu an, kpss puanımız heba olacak kadro açmadılar, alım yok diye. gerçekten de yok yani. iibf kpss'sinden de pek olur yok. okuduğunuz bölümle ilgili çalışmak zorunda değilsiniz, bazı işler için sadece 4 yıllık üniversite diploması yetiyor, onlara baksanız mesela?

Özel sektörde İİBF'liler için net anlamda sıkıntıda olan 2 tane iş kolu belli bile, menkul kıymetlerin FX sektörü ve bu aralar dış ticaret. İkisinden de kariyer yapıp iyi yerlere gelebilme imkanımız vardı ama bozulan ekonomik trend nedeniyle bu ikisi sorun yaşıyor. Ötekileri söylemiyorum bile. Bankalarda da problem var, sıkıntılı süreç devam ederse bankaların işi daha da sıkıntıya düşebilir. Bankacılık sektörü çamura saplanır DEMİYORUM ama en azından yeni personel almazlar, belki küçülmeye giderler falan... Son yaşanan olaylar ülkedeki özel sektörü çok kötü etkiledi, OHAL'den dolayı iflasını ilan edemeyen bir sürü firma var. Ne kpss'de hayır kaldı ne de özel sektörde, Allah şu an mevcut bir işte çalışanlara da yardım etsin diyorum işsizlerin durumunu bir yana bırakıp... İşlerinize dört elle sarılın, zam istiyor olabilirsiniz varsın geç verilsin zamınız; memnun olmadığınız şeyler mi var, elbet çözülür...
Bakın Ekonomi okumuş birisi çalışanların bile durumu kötü diyor, gerisini siz düşünün. Fazla da açıkça yazamıyorum.

Hiçbir yaş geç değil üni okumak için ama öncesinde bir işe girmeniz ve ikisini bir arada götürmeniz lazım. Elbette normalden daha zor olur ama başka türlü bir sene hazırlık 4 sene de üni 5 sene daha mı bekleyeceksiniz iş için?

Önce işi halledin sonra sınava hazırlanın derim ben

Değil
Master ve doktora yapanlar da okuyor 25inden sonra
Ben de seneye okumaya başlıyorum yine :KK45:

Oku ama çalışarak oku belli yaştan sonda aileden para almak zor . İçinde kalmasın ama oku benim ıcınde kaldı inşAllah okucam bende bir gün :) Aminnnnn

bende çeko okuyorum 3 sınıfım.bu bölumu okuduğum için o kadar çok pişmanımki.keşke zamanı geri alabilsem .çevremdeki insanların sözünü dinleseydim.bende tekrardan hazırlanmayı dusundum ama gözüm yemedi.annem bu konuda bana destek tekrar oku diyor ama benim cesaretim malesef yok .yük olmak ıstemıyorum bır yandan.bende 21 yaşındayım geç dıye dusunuyorum tekrar hazırlanmak ıcın.ingilizce öğrenmeye calsıyorum işte meslegım için belki özel sektörde biraz daha kolay iş bulabiirim diye.bence sizde unv tekrardan hazırlanmak yerıne.arapça kursuna gidin ve arapça ögrenmeye calısın.kendi meslegınde calısmazsan bıle arapcayı bılırsen cok rahat ıs bulursun.maaşında iyi olabilir ama tekrar unv hazırlansan bile mezun olduktan sonra iş bulmak gene zorlaşıcak psıkolojı ıcın bıle.klınık psıkolojı okuman gerekıyor özel hastanlerde calısmak ıcın

25te ikinci bölümümü okuyorum. Bugün bir daha sınava girdim. Olursa bir de hukuk okuyacağım inşallah kazanirim.

Ben 28 yasındayım hamileyim, bu sene sınava girecektim tekrar ünv. okumak için ama vazgeçtim yaza bebeğim doğacak. Fakat seneye tekrar gireceğim hayalimden vazgecmedim, sadece erteledim. Ömür boyu sevmeyeceğin bir meesleği yapma. Çalış ve kazan. Ben de daha önce işletme bitirdim ancak böyle bir sektör bana göre değil. Ne kpss ne özel. Evet belki yeni mezunlara göre yaşımız buyuk ama geç değil..

Ben 28 yasındayım hamileyim, bu sene sınava girecektim tekrar ünv. okumak için ama vazgeçtim yaza bebeğim doğacak. Fakat seneye tekrar gireceğim hayalimden vazgecmedim, sadece erteledim. Ömür boyu sevmeyeceğin bir meesleği yapma. Çalış ve kazan. Ben de daha önce işletme bitirdim ancak böyle bir sektör bana göre değil. Ne kpss ne özel. Evet belki yeni mezunlara göre yaşımız buyuk ama geç değil..
Bende 29 bitiriyorum master yapıyorum ama hukuk osıkolojı yada İngilizce tercümanlık Edebıyatı okumak istiyorum inşAllah kısmet olursa hangisi olursa . Okumak cok güzel ya bide zaman olsa . İş için de isityorum ama aynı zamanda kendıme güvenım gelmesi açısından zamanında aileme göre iyi bir bölüme gitmediğim için yıllarca laf dediler doktor olurdun kendıne yazık ettin falan .

Kardeş konuyu iyiki acmissin benimde sıkıntım bu.
Felsefe okudum ama atama yok şimdide 2 yıllık bölüm istiyorum daha önce geldi gitmedim. Bende yine girdim ygs ye.
Ailem okumama karsi değil ama tek sıkıntım bu saatten sonra nasıl is hayatına atilacagiz?
25 oldu yaş sürekli babama yük olmak istemiyorum tüm arkadaşlarim çalışıyor ben bide 2 yıl okursam nasıl olacak bilmiyorum.
Bi akıl verin ya bana da arkadaşlar.
Bi yandan cok istiyorum okumak bi yandan da artık para kazanmam gerek 7 yıldır ygs ye giriyorum ya :)))) bu son artık :)

Ok
Kardeş konuyu iyiki acmissin benimde sıkıntım bu.
Felsefe okudum ama atama yok şimdide 2 yıllık bölüm istiyorum daha önce geldi gitmedim. Bende yine girdim ygs ye.
Ailem okumama karsi değil ama tek sıkıntım bu saatten sonra nasıl is hayatına atilacagiz?
25 oldu yaş sürekli babama yük olmak istemiyorum tüm arkadaşlarim çalışıyor ben bide 2 yıl okursam nasıl olacak bilmiyorum.
Bi akıl verin ya bana da arkadaşlar.
Bi yandan cok istiyorum okumak bi yandan da artık para kazanmam gerek 7 yıldır ygs ye giriyorum ya :)))) bu son artık :)
u oku kardeş evlenme otuz a kadar evlenme gerek YÖK . Oku nolcak ne güzel sorumluluk ta yok mis gibi . İş bulursun çalışırsın yarı zamanlı para kazanırsın . Benım tanıdığım mat okudu sonra döndü müh okudu en son hukuk okuyacaktı yaşı da otuz oldu oluyor ya oluyor

X