25 yaşından sonra üniversite okumak

Narnia_h

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2016
81
42
32
Herkese iyi akşamlar

25 yaşındayım ve daha önce 3 kere üniversite sınavanına girdim ve 3.girişimde de istediğim yeri kazanamayınca öylesine bi bölüm okudum.

Şimdi KPSS illeti ile uğraşıyorum ve oldukça zor bi sınav. Zaten hiç ilgi alakam olmayan bi bölümü zar zor bitirdim ve şimdi bu bölümle alakalı sınava çalışmak azap gibi geliyor. Okuduğum çalıştığım herşey bana okdar uzak ki bazen diyorum bu sınavı kazansam işe girsem bile bütün hayatımı böyle nasıl geçireceğim.

Şimdi diyorum ki KPSS çalışmak yerine tekrardan üniversite sınavına çalışıp istediğim bölüme girsem . sonrada diyorum zamanında bu bölüm için 3 kere sınava girdim olmadı şimdi tekrar deneyip olmazsa 1 yıl çöpe giderse ne olacak.

Siz olsaydınız ne yapardınız ? 25 yaş çok geç bir yaş mı? Benim yaşımdakilerin çoğunun belli bir hayat düzeni var. ben hayatın çok mu gerisinde kalmış olurum ?

Hangi bölümü bitirdiniz?

Bayıla bayıla okuduğum çok sevdiğim bölümünden mezun olup şu an açıkta kaldım. Kpss de yetmiyor atanmama

Eğer iş imkanı olan bi bölümse bence iş bulmaya yoğunlaş

Malesef gittikçe işsizlik problemi artıyor

kusuruma bakmayin size laf sokmak için değil ama biraz gercekci olmak lazim kpss ye zor diyorsanız üniversite sınavı sizi daha çok zorlamaz mi
kpss de düz dört işlem matematik varken ygs lys de türev integral polinom vs var

yaş olarak bence takilmayin her yaşta üniversite okunur
gerçekten çok iyi takviye almanız lazım özel ders etüt vs. ona da para lazım aileniz destek olacak mı
bir de okuduğunuz ve istediğiniz bölümler hangisi çok fark var mı

Hiç de değil seni rahatlatmak için söylemiyorum gerçekten öyle değil sen karamsarlığa kapılmışsın ama gerek yok.
25 yaş bi kere çok genç çocuklu evlilikli bir hayat için fazlasıyla erken bir yaş bana göre.
Bence sinava gir ama bugun girmedin mi sinava ? Hicbisey için geç değil ben de bugün 23 yaşımda 2. Kez girdim okulu bıraktım ve yeniden girdim bugün sınavda 45 lerinde biri de vardi yazılı kurallarla yaşamıyoruz herkesin kendi hayatı kim nasıl isterse öyle yaşar sen de bunu yap

kusuruma bakmayin size laf sokmak için değil ama biraz gercekci olmak lazim kpss ye zor diyorsanız üniversite sınavı sizi daha çok zorlamaz mi
kpss de düz dört işlem matematik varken ygs lys de türev integral polinom vs var

yaş olarak bence takilmayin her yaşta üniversite okunur
gerçekten çok iyi takviye almanız lazım özel ders etüt vs. ona da para lazım aileniz destek olacak mı
bir de okuduğunuz ve istediğiniz bölümler hangisi çok fark var mı
Laf sokmak gibi algılamadım tabiki :) fakat KPSS için muhasebe iktisat hukuk çalışmak çok çok daha zor . ve de iş imkânı kısıtlı malesef.
Özel ders vs gerek yok artık interttenden çoğu dersin videolu konu anlatımına ulaşa biliyoruz artık.
Fakat tek sıkıntı aile desteği onlardan gizli çalışmayı düşünüyorum böyle birşeye karat verirsem

Gec degıl kesinlikle oyle düşünme . Bak ben otuzu dolduruyorum bende psikolojı okumayı cok isterdim ama bende dilciyim kazanamam sanırım . Bende 27 de evlendım keşke daha gec evlensyedım ikinci kez okul okusaydım dıyorum . Hayalelrınn peşinden git otuzundan sonra evlenen cokkkkk . Bide iş imkanlarını düşün pdr güzel atanıyor neden olmasın . Yerınde olmak isterdim acıkcası . Bende zamanında gec kaldım diyerekten bide o zamanın şartları oyle gerektırdı girmedim sınava ingılzıce okumak istiyordum

Hiç de değil seni rahatlatmak için söylemiyorum gerçekten öyle değil sen karamsarlığa kapılmışsın ama gerek yok.
25 yaş bi kere çok genç çocuklu evlilikli bir hayat için fazlasıyla erken bir yaş bana göre.
Bence sinava gir ama bugun girmedin mi sinava ? Hicbisey için geç değil ben de bugün 23 yaşımda 2. Kez girdim okulu bıraktım ve yeniden girdim bugün sınavda 45 lerinde biri de vardi yazılı kurallarla yaşamıyoruz herkesin kendi hayatı kim nasıl isterse öyle yaşar sen de bunu yap
Bugünki sınava girmedim çünkü kafamda saha oturtamadım annemlere konuyu açtığımda saçmalama falan diyor.artık evde herkes KPSS kazanıp bir işe girmemi bekliyor dört gözle.
Eğer kendime güvenip böyle bir karar alırsam gizli gizli çalışmayı dğşünğyorum

Bugünki sınava girmedim çünkü kafamda saha oturtamadım annemlere konuyu açtığımda saçmalama falan diyor.artık evde herkes KPSS kazanıp bir işe girmemi bekliyor dört gözle.
Eğer kendime güvenip böyle bir karar alırsam gizli gizli çalışmayı dğşünğyorum

Ailevi durumlarını bilemem ama farklı olacak olsaydı herhalde farklı olurdu yani aslında demek isterim ki neden gizli çalışasin kendine güven kararını al ve paylaş ailenle ama durumlar öyle olsa zaten bunu yaparsın. Yalnız şunu da unutma biraz belki bunu yaratacak kişi sensindir. Yani sağlam durursan kim ne karışabilir ki kendi hayatınla ilgili aldığın kararlara kendine güvenmelisin

Arkadaşım 28 yaşında sınava girdi ve şuan mühendislik okuyor.gecen haberlerde gordum açıktan liseyi okuyan kadın adalet okuyor ve dgs ile hukuk a geçiş yapmış.39 yasinda mezun olmuş ve şuan özel avukatlık bürosunda avukatlık yapiyor

İİBF mezunuyum ve psikoloji istiyorum yada pdr

Psikolojinin iş imkanları sınırlı özel okullara da psikoloji bölümü açıldığından beri. Lay lay lom diye iş bulamıyorsunuz, yüksek lisans yapmak neredeyse şart, klinik psikolog olmak istiyorsanız doktora da yapmanız gerekir. PDR'ciler de eskisi kadar rahat atanamıyor artık. Yani 4-5 sene okuyacak artı yüksek lisans doktoraya uğraşacaksınız gene olacak yaşınız 30-35. KPSS'ye zor diyorsunuz YGS-LYS için türev, integral bunları da çalışmanız gerekecek. Yani imkansız değil ama zor açıkçası, realist olmakta fayda var.

Arkadaşım 28 yaşında sınava girdi ve şuan mühendislik okuyor.gecen haberlerde gordum açıktan liseyi okuyan kadın adalet okuyor ve dgs ile hukuk a geçiş yapmış.39 yasinda mezun olmuş ve şuan özel avukatlık bürosunda avukatlık yapiyor
Arkadaşın evli mi? Benımde arkadaşım üniversite arkadaşım dı tekrar okuyo İngilizce oluyo evlendı de . Eşi de anlayışlı bir iki yılı kaldı işte . Okumak Harika bısey bilmıyorum inşAllah nasip olurda bende ya hukuk ya psıkolojı okumak isityorum İngilizce de olabılır bakalım :) şimdi master bitirmeye çalışıyorum otuz olucam beş ay sonda bir kızım var . Okumak güzel ister iş için ister zevkine

Ben de isletme mezunuyum ve cidden alan cok zor :KK43:
Bence istedigin bolumu oku 25 yas cok gec degil. Bana o yasta felsefe gelmisti ama isletme son siniftaydim kpss kazanir atanirim diyip gidip okumadim ama suan cok pismanim. Bence pisman olmamak icin bi sansini dene..

X