Terazi Burcu 24 Eylül - 22 Ekim 25'ten Sonra Terazi'ye Dönüşmek

Leithia

Frühling in Paris
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2010
983
2.105
Ben yengeç burcuyum esasında ancak geçen yıldan beridir yükselenim terazinin özelliklerini had safhada göstermeye başladım. Yengeç özelliklerini okuyorum, biri bile uymuyor ancak terazi %100 tutuyor bende.

Mesela yengeç kadını özellikleri şunlardır; anaç, evcimen, romantik, çocuk düşkünü, obur, çocuk sever, hassas, sezgileri kuvvetli, kolay incinen, şefkatli, eleştirilmekten nefret eden, tasarruf yapmayı seven, moda konusunda çok alakasız hatta yer yer rüküş, eşine sadık, evlenmeyi isteyen, kıskanç.

Bana hiçbiri uymuyor. Mutfaktan nefret ederim, çocuk sevmem, hamile kalacağım diye korkudan ölüyorum, zayıfım, makyaj malzemelerine ve kıyafete bir sürü para harcıyorum, evlenmekten korkuyordum ve evliliğe zor ikna oldum, özgürlüğüme düşkünüm, para kazanmak benim için çok önemli, eleştirilmeyi severim, romantik değilim, yemek yemek benim için zaman kaybıdır, sezgilerime güvenmem, altıncı hissim yoktur, çok kararsızımdır.

Oysa terazi kadını maddiyata önem verir, parasını güzelliği için harcamaktan çekinmez hatta bu konuda savruk olabilir, özgürlüğüne düşkün, sanat konularında ilgili, zora gelmeyi sevmeyen, kararsız biridir.

Ben! kaydirigubbakcemile3

Nedir bu, belli bir yaştan sonra yükselenimize mi dönüşüyoruz yoksa? Valla ben kendimi an itibariyle terazi ilan ediyorum :lepi:

O yükselen burçla alakalı birşeydir.
Asıl burcun değilde yükseleninin etkisi yüksektir sende belkide ondan olabilir..Yükselen burcunuza baktınız mı?

Yükselenim terazi evet ama güzellik takıntılı biri değildim eskiden. Göbeğim, kilom umrumda değildi, cilt bakımı nedir bilmezdim ve bir göz kaleminden başka bir şey sürmezdim makyaj niyetine. Şimdi makyaja deli para döküyorum, kilo verdim ve göbeğimi erittim, incecik oldum ve tüm gün cilt kremleri, maskeler falan sürüp sürüştürür oldum.

Esas burcum Yengeç ama üzerimde etkisini kaybediyor galiba?

Olabilir evet gezegenelr yerinde durmuyolar :KK70:

bende yengecim ama şu son üç-dört aya kadar yengeçliğimden eser yoktu (merhamet-güçsüzden yana oluş ve tutumluluk konuları hariç)
Ayynen yükselenim kovaydım.
yengeç evi mi sever??
ben otelleri otogarları seviyorum
yengeç yemek mi yapar?
yıllardır kendi evimdeyim üç dört çeşitin dışına çıkmadım..hevesİm yok
yengeç geleceğini düşünür
benim gelecekle ilggili en sık kurduğum cümle 'o zamana kim öle kim kala' olmuştur :))
evlilik mi??
hayatıma giren hiçbir erkeğe lafını bile ettirmezdim,hele o gün olsun,konuşulur derdim :KK1::KK1:

kovanın özgürlükçü,yalnız,gezmeyi seven,snob halleri bende mevcuttu..

ammavelakin 4 ay önce bir aşık oldum feleğim şaştı
gezegenler mi çarpıştı noolduysa bi anda yengeçin de yengeçi oluverdim :)))
gelinlik arşivim doldu taştı,sevgilimle gelecek planları,aralıksız onbeş saat doğacak çocuğumuzun hayali yaramazlıkları hakkında konuşmalar :-/
kendimden iğrenecek kıvama geldim :) gelip geçerken çeyiz mağazalarının camına yapışıp 'aa,böyle şekilli de mi oluyomuş tencereler,bakayım ne kadarmış' falan der oldum..
allah sonumu hayır etsin

bende teraziyim ; ama her özelliğini taşımam
en ağır basan şey , ''sağlam adalet'' tarafım

Ben de Terazi'yim burcumun tüm özelliklerini taşıyorum ve seviyorum bu özelliklerimi.
Yükselenim Akrep 25'ten sonra Akrep burcuna dönüşmek istemiyorum hiç.Terazi'nin mantıkçılığı,ilişkilerdeki saygı ve özgürlük anlayışı,arkadaş canlısı olması hoşuma gidiyor.

bende yengecim ama şu son üç-dört aya kadar yengeçliğimden eser yoktu (merhamet-güçsüzden yana oluş ve tutumluluk konuları hariç)
Ayynen yükselenim kovaydım.
yengeç evi mi sever??
ben otelleri otogarları seviyorum
yengeç yemek mi yapar?
yıllardır kendi evimdeyim üç dört çeşitin dışına çıkmadım..hevesİm yok
yengeç geleceğini düşünür
benim gelecekle ilggili en sık kurduğum cümle 'o zamana kim öle kim kala' olmuştur :))
evlilik mi??
hayatıma giren hiçbir erkeğe lafını bile ettirmezdim,hele o gün olsun,konuşulur derdim :KK1::KK1:

kovanın özgürlükçü,yalnız,gezmeyi seven,snob halleri bende mevcuttu..

ammavelakin 4 ay önce bir aşık oldum feleğim şaştı
gezegenler mi çarpıştı noolduysa bi anda yengeçin de yengeçi oluverdim :)))
gelinlik arşivim doldu taştı,sevgilimle gelecek planları,aralıksız onbeş saat doğacak çocuğumuzun hayali yaramazlıkları hakkında konuşmalar :-/
kendimden iğrenecek kıvama geldim :) gelip geçerken çeyiz mağazalarının camına yapışıp 'aa,böyle şekilli de mi oluyomuş tencereler,bakayım ne kadarmış' falan der oldum..
allah sonumu hayır etsin

Hava grubundan Su grubuna dönmek çok zor.Ben de malesef 3 sene sonra böyle olacağım:KK43:
Akrep burcu gibi duygusal,hassas,tutkulu olmak beni korkutuyor.İnşallah hep terazi kalırım:KK1:

bende teraziyim ; ama her özelliğini taşımam
en ağır basan şey , ''sağlam adalet'' tarafım

Biz terazilerin adalet duygusu gerçekten çok fena bir şey.Bugün diğer arkadaşlarıma göre eksik bir sınav kağıdı vermeme rağmen onlardan yüksek aldığımı öğrendim hala kendimi kötü hissediyorum.
Söz konusu kendimiz bile olsak adaleti elden bırakamıyoruz güzel bir şey ama içten içe çok yoruluyoruz.

haksızlığa tahammülüm asla yoktur
insanları aşağılama gibi bir huyum yok.
anlayışsız insanlara uyuz olurum.
özgürlük için yaşarım.
aşırı derece giyime düşkünümdür.
aklıma bir şey gelmesin, o anda olacak :KK70:
yeteneklerimden hiç bahsetmek ıstemıyorum zaten :KK37:
yalana tahammülüm yoktur.
sinirlendiğim zaman gözüm kimseyi görmez
arkadaş canlısı bir insanım.
hataları affederım;ama asla unutmam,sağlam bir kindarcıyımdır:KK70:

öyle anlar oluyor ki, kendıme tahammül edemem.

daha neler neler:KK1:

haksızlığa tahammülüm asla yoktur
insanları aşağılama gibi bir huyum yok.
anlayışsız insanlara uyuz olurum.
özgürlük için yaşarım.
aşırı derece giyime düşkünümdür.
aklıma bir şey gelmesin, o anda olacak :KK70:
yeteneklerimden hiç bahsetmek ıstemıyorum zaten :KK37:
yalana tahammülüm yoktur.
sinirlendiğim zaman gözüm kimseyi görmez
arkadaş canlısı bir insanım.
hataları affederım;ama asla unutmam,sağlam bir kindarcıyımdır:KK70:

öyle anlar oluyor ki, kendıme tahammül edemem.

daha neler neler:KK1:

Ben kindarlığımın Akrep yükseleninden geldiğini sanıyordum,demek ki biz Terazilere özgü bir şeymiş:KK1::KK1::KK1:

Haksızlığa uğradığım zaman karşımdakine bunu ödetmeden huzurlu bir şekilde yaşayamıyorum,aradan yıllar geçse de intikamımı alıyorum.

Biz terazilerin adalet duygusu gerçekten çok fena bir şey.Bugün diğer arkadaşlarıma göre eksik bir sınav kağıdı vermeme rağmen onlardan yüksek aldığımı öğrendim hala kendimi kötü hissediyorum.
Söz konusu kendimiz bile olsak adaleti elden bırakamıyoruz güzel bir şey ama içten içe çok yoruluyoruz.

aynen.
bir sorun olduğu zaman ,ilk baş hatayı kendımde ararım.
ve ''haklı,haksız'' durumu olduğu zaman
aynen şöyle derim: ''kim haksızsa eğer, allah onu bildiği gibi yapsın ;bu ben olsam bile''.

anlatamam yaa,ölüyorum şu adalet duygumdan
içim içimi yiyor.

aynen.
bir sorun olduğu zaman ,ilk baş hatayı kendımde ararım.
ve ''haklı,haksız'' durumu olduğu zaman
aynen şöyle derim: ''kim haksızsa eğer, allah onu bildiği gibi yapsın ;bu ben olsam bile''.

anlatamam yaa,ölüyorum şu adalet duygumdan
içim içimi yiyor.

Beni de öyle ya hele bugün arkadaşlarım sen eksik yaptın ama iyi almışsın dediler sanki o notu hocadan zorla kendim istemişim gibi utandım.Üstelik hoca sınav çıkışında benim yaptıklarımdan için çok yetersiz demişti.Yüksek aldığıma sevinsem mi yoksa bu haksızlığa üzülsem mi bilmiyorum.Daha kim bilir kaç gün takarım ben bu sınav sonucuna.

Ben kindarlığımın Akrep yükseleninden geldiğini sanıyordum,demek ki biz Terazilere özgü bir şeymiş:KK1::KK1::KK1:

Haksızlığa uğradığım zaman karşımdakine bunu ödetmeden huzurlu bir şekilde yaşayamıyorum,aradan yıllar geçse de intikamımı alıyorum.

yok canım yaa.ben bılmıyordum ''kindar'' olduğumu :KK70:
geçen gün far ettim ''asla unutmuyorum yapılanı''

evet aradan yıllar geçsede alırım intikamımı
ama öyle vurdulu kırdılı değil ; bir sözüm yeter yapılanı hatırlatmak için:KK53:
ben sözlerle vururum insanları:KK1:

2 sene önce açtığım konuyu hortlatmışsınız kızlar :)

Ama belli bir yaştan sonra yükselenin daha fazla etkili olduğunu okumuştum. Ben 24 yaşıma dek yengeçtim, şimdi neredeyse nüfus müdürlüğüne gidip doğum tarihimi terazi burcu günlerine mi çevirsem diye düşünüyorum :p :KK37:

Akrep burcu iyidir, terazi özelliklerini kaybetmeden akrepten özellikler kazanabilirsin. Mesela mantık, saygı, özgürlük özelliği azalmaz ama akrep burcunun zalimliği eklenebilir. Adaleti hala savunursun ama kestiğin ceza ağır olur. Özgürlüğe hala tutkulu olursun ama sana ait olan şeylere daha bir bağlanır, kıskanırsın. Mantık, saygı devam eder ama hafıza fil gibi güçlenir; "bu yaptığını unutmam ben" durumları daha sık yaşanmaya başlar falan.

yok canım yaa.ben bılmıyordum ''kindar'' olduğumu :KK70:
geçen gün far ettim ''asla unutmuyorum yapılanı''

evet aradan yıllar geçsede alırım intikamımı
ama öyle vurdulu kırdılı değil ; bir sözüm yeter yapılanı hatırlatmak için:KK53:
ben sözlerle vururum insanları:KK1:

Ben çocukluğumdan beri farkındaydım bu duygumun:KK1::KK1::KK1:

Bana yapılan şey neyse onun aynısı olacak şekilde bir karşılık veriyorum.Bir de bizim burcun gözlem yeteneği yüksek sanırım,herkes bize içini döktüğünden insanların zayıf yönlerini iyi biliyoruz.İntikam alıcaksam direk o zayıf yerlerinden vuruyorum.

Ve işin kötüsü bundan zevk alıyorum,adaleti yerine getirmiş gibi hissediyorum:KK53::KK53::KK53:

Ama belli bir yaştan sonra yükselenin daha fazla etkili olduğunu okumuştum. Ben 24 yaşıma dek yengeçtim, şimdi neredeyse nüfus müdürlüğüne gidip doğum tarihimi terazi burcu günlerine mi çevirsem diye düşünüyorum :p :KK37:

Akrep burcu iyidir, terazi özelliklerini kaybetmeden akrepten özellikler kazanabilirsin. Mesela mantık, saygı, özgürlük özelliği azalmaz ama akrep burcunun zalimliği eklenebilir. Adaleti hala savunursun ama kestiğin ceza ağır olur. Özgürlüğe hala tutkulu olursun ama sana ait olan şeylere daha bir bağlanır, kıskanırsın. Mantık, saygı devam eder ama hafıza fil gibi güçlenir; "bu yaptığını unutmam ben" durumları daha sık yaşanmaya başlar falan.

senın ayın kaçı canım?:KK1::KK1::KK1:

Evet ben de en çok bundan korkuyorum bağlanmak,kıskanmak ve daha beter kindar olmaktan:KK1:

Çünkü en büyük korkum bir şeye bağlanmaktır,kendimi çok güçsüz hissettiriyor bana.
Hafıza konusuna gelince Teraziler çok unutkan,olayları çok unutur ama birinden nefret ediyorsa o nefretini hatırlar neden nefret ettiğini hatırlayamaz.25'e gelince psikolojik tedavi alırım ben Akrep özelliklerim ağır basarsa:KK1:
Birbirine en zıt burçlar ikisi astrolojide arka arkaya gelen her burç gibi,kendi içimde sürekli dengesizlik yaşar dururum artık.

Ben çocukluğumdan beri farkındaydım bu duygumun:KK1::KK1::KK1:

Bana yapılan şey neyse onun aynısı olacak şekilde bir karşılık veriyorum.Bir de bizim burcun gözlem yeteneği yüksek sanırım,herkes bize içini döktüğünden insanların zayıf yönlerini iyi biliyoruz.İntikam alıcaksam direk o zayıf yerlerinden vuruyorum.

Ve işin kötüsü bundan zevk alıyorum,adaleti yerine getirmiş gibi hissediyorum:KK53::KK53::KK53:

evet yaa,,kısasa kısasçıyım resmen.:KK1::KK1::KK1:
çok inatçıyım bazen bu inadımdan nefret edıyorum:KK1:

evet gözlemlerim çok iyi:) kimi nereden vucağımı çok iyi biliyorum
bir kez muhabbet etmem yeterlı:KK24:........bana yaşatılanı
karışı taraf yaşayınca
bende zevk alıyorum:KK52::KK52:
manyak deliyimdir bir de:KK24: en sevdiğim özelliğim;kendımı bilmek ve bazı şeylerımı kabul etmek.
her şeye net cevaplar isterim
bir sorunum olunca kesinlikle konuşmalıyım o kişiyle:KK53:

evet yaa,,kısasa kısasçıyım resmen.:KK1::KK1::KK1:
çok inatçıyım bazen bu inadımdan nefret edıyorum:KK1:

evet gözlemlerim çok iyi:) kimi nereden vucağımı çok iyi biliyorum
bir kez muhabbet etmem yeterlı:KK24:........bana yaşatılanı
karışı taraf yaşayınca
bende zevk alıyorum:KK52::KK52:
manyak deliyimdir bir de:KK24: en sevdiğim özelliğim;kendımı bilmek ve bazı şeylerımı kabul etmek.
her şeye net cevaplar isterim
bir sorunum olunca kesinlikle konuşmalıyım o kişiyle:KK53:

Aynen sorunum olunca mutlaka konuşurum ben de,bazıları düşüncesiz patavatsız olduğumu sanıyor bu yüzden:KK53:

Şu inat da gerçekten en kötü yönlerimizden birisi:KK1: Ölceğimi bilsem kendi dikime gitmeye devam ediyorum.Ama en güzel tarafı insanlar bizimle arkadaşlık etmeyi seviyorlar.İnatçı,kinci,patavatsız ve kararsız olmamıza rağmen Terazilerin doğuştan bir sempatikliği,çekiciliği var.

Nerede Terazi burcu görsem direk tanıyorum en çirkin olanlarında bile şeytan tüyü ve bir çekicilik var.Venüs gezegenimiz sağolsun:KK1:

X