3 aylık evliliğim bitiyor, hayalkırıklığı içerisindeyim..

Sizde de kontrol sorunu var. Ben bu kadar ileri gidemem mesela.
Aslında bunu anlatmaya çalıştım. Ama burada kadınlıgıma laf soylendı. Şiddetin her türlüsü kötü dür. Benım eşimin şiddeti surat asmasıydı mesela. Tepkisiz kalmasıydı.1 hafta yada 1 ay düşünürdüm. Bu şimdi neden surat yapıyor dıye. Zamanla aşılıyor herşey. Ama her ıkısıde düzelmeli. Herkesin sınırı var çünkü.

Gideceğim en kısa zamanda, randevu bulamadım ama talep oluşturdum 🥺
Evet öfke nın sebebini bulun. Belkı yetıstıgınız aile ortamı belkıde yaşadığınız şeyleri sindirememek, cocuklugunuzda olabılır. Kendınız ıcın en ıyı şey özbenlıge kavuşup huzurlu olabilmek. Evlılık düzelmesi ıcın degıl bu kendı yaşamınızda daha sakin ,empati sabırlı ve huzurlu olabilmeniz ıcın . Bitirmek istiyorsanız bıtırın sizin secımınız. Evlılık de ben yoktur bız vardır. Ekip gıbı . Sen Ben olursa kavga gurultu eksik olmaz. Hakkınızda hayırlısı olsun

Aslında bunu anlatmaya çalıştım. Ama burada kadınlıgıma laf soylendı. Şiddetin her türlüsü kötü dür. Benım eşimin şiddeti surat asmasıydı mesela. Tepkisiz kalmasıydı.1 hafta yada 1 ay düşünürdüm. Bu şimdi neden surat yapıyor dıye. Zamanla aşılıyor herşey. Ama her ıkısıde düzelmeli. Herkesin sınırı var çünkü.
Ben hayatımda eşim olsun veya olmasın terapiye gideceğim. Fakat kendisinde hala suç gormezken, beni suçlu bulurken ben kendisine hadi gel terapiye gidemem bu şiddeti yutmak olur çünkü bu sebeple gittim ben o evden. Fakat dediğiniz gibi narsistte değilim.

Ben hayatımda eşim olsun veya olmasın terapiye gideceğim. Fakat kendisinde hala suç gormezken, beni suçlu bulurken ben kendisine hadi gel terapiye gidemem bu şiddeti yutmak olur çünkü bu sebeple gittim ben o evden. Fakat dediğiniz gibi narsistte değilim.
Bu gurur umarim sizi çözüme götürür.
Ben düşününce kurtarmak istedigim bir evliligim var ise bu gururu yapmazdim karsimdaki ne dusunuyorsa düşünsün hadi gel gidelim derdim. Ama ben degilim sizin kararınız insallah hakkinizda hayirlisi olsun

Evet kendınız ıcın gıdın. Ben bırlıkte terapiye gıdın önerisini bulunmadım. Ben fiziksel şiddet hıc görmedim. Kendı hatalarıma baktım sadece. Kendımı düzeltmeye çalıştım. Çünkü eşimi fazla tahrik ederdim. Sert konuşurdum.

Hastaneye yalnız gidip dönme olayını biraz abartmışsınız bence. Sizin de hatalarınız var ama ne olursa olsun şiddet uygulaması kabullenilemez. Bunu normal karşılaması ve soğukkanlılıkla yemek yemesi şiddete devam edeceğini gösteriyor

3 aylık evliliğe iki kere şiddet sığdırmışsınız. konuda şiddet olmasa, sizi de haklı bulmazdım. çok yakın, dokunarak sert bir şekilde konuşmakta fevri olduğunuzu gösteriyor. hastaneye gidip gelmeyi "kimsesiz gibi" diyerek abartmakta saçma. fakat şiddetin hiçbir bahanesi olamaz. demek ki yapısında var tutmak, itmek vs. ölçün biçin, sakin kafayla ne yapmak istediğinize karar verin. öfke kontrolü olmayan insanla tedavi olmadığı sürece bu tarz şeyler hep yaşanır çünkü.

Şiddet olmasa bile evliliğiniz çok çirkin bir hal almış. Birbirinize demediğiniz kalmıyor.

Insanlar, kavga esnasinda birbirlerine ettikleri hakaretleri nasıl unutup evliliğe devam ediyorlar anlamıyorum.

Ben unutamam mesela. Içimde büyür dilimden düşmez. Ben ağzıma salak kelimesini dahi almayan bir insanim, eşim bana hakaret etse bu evliliğimizi ciddi anlamda sarsar.

Şiddete gelince de... sizin haklı ya da haksız olmanız bütün önemini bu noktada kaybediyor. Haksız olabilirsiniz, hakaret etmiş olabilirsiniz ya da ilkin siz ona vurmaya çalışmış olabilirsiniz.

Ama her ne olursa olsun o size şiddet uygulamamali çünkü siz onunla bu noktada eşit ya da benzer değilsiniz.

Siz, fiziksel gücünüzün tamamını kullanarak onu itseniz o en fazla iki adım geri gider. Fakat aynı şeyi o size yapmaya kalksa siz arkanizdaki duvara sabitlenirsiniz.

Bu sebeple "sen başlattın, sen de ona şiddet uyguladın" gibi adamı aklayicı ifadeleri siddetle kınıyorum.

Bi keresinde eşim evi süpürürken önünde duruyormuşum farkında bile değildim. Seslenmiş duymamişim , işitme kaybim var. O da kolumdan tutup beni kenara çekti durduğum yeri süpürecek güya. Kendisi 85 kilo ben 50 kiloyum .

Ben 8 şiddetinde deprem oluyor sandim. Kendisi çok nazik çektiğini iddia ediyor.

Sakın bir daha bunu deneme. Niyetinin iyi olduğunu anlayana kadar bütün mahalle benim çığlıklarıme yetişmiş olur , dedim.

Bakin ben lisansli sporcuydum. siyah kuşak sahibiyim. Bazen antrenmanlarda erkek sporcularla maç yaptığımız zaman ben rakibimin hiçbir atağına blok alamazdım. Aldığım blokları da rahatlıkla bana yapıştırırlardı. Benden küçük ya da tecrübesiz olurlardı ama bu birseyi değiştirmezdi. 9 kat güçlüler benden çünkü.

Bu sebeple erkeklerin bu konularda çok çok daha dikkatli olmalari lazım.

Onların kendilerince hafifce itmeleri bizim hem bedenimize hem de ruhumuza çok ağır geliyor. Hafifçe itmişse hafifçe boşanmak gerekiyor.

Bu konuda eşit değiliz. Güç onlardaysa, pozitif ayrımcılık kadınlardadır.

Ikinizin de tedaviye ihtiyacı var ve bu evlilikten de kimseye hayır gelmez bana sorarsanız.

Barısmaya bahane arıyor vaybı aldım ben bu konudan.
Evi terketmissin o kadar olay olmus,bi nasılsın diye sormadın diye msj atmak neden?
Nasılsını mı kalmıs?Evi terketmissin yahu.

Walla ne desem bilemedim. 3. haftada omzunuzu skmis. 3. ayda sizi iterek dusurmus. Affetseniz 6. ayda ilk tokadi yiyecek gibi gorunuyorsunuz.

Ben de kocamla cok tartistim. Bi vursa bana duvarda izim cikar. Ama hic su zamana kadar fiziksel bir saldirisi olmadi. O yuzden bilemiyorum acaba sizin durumda olup duzelen var mi. Belki aile terapistine falan gidilmeli

Kim kadınlığınıza laf söyledi ? Bunun dışında burada konu sahibi yapabilirim demiş ama daha hiç yapmamış sanırım. Halbuki adam gerçekten şiddete başvurmuş.

Karşılıklı gibi sanki.

Itmesine sebep bulmuyorum yanlış anlamayın, ondan bağımsız olarak sizin de hatanız var, temasınız var, diliniz ağır.

Ya karşılıklı temiz sayfa açacaksınız, sadece o değil siz de sözler vereceksiniz veya bitecek.
Bir şans daha verilebilir bence.

Emdr çalışan psıkolog cok etkili. Memnun kaldım. Her terapı sonrası kendını daha özgür hıssedıyor ınsan. Tüm kodlamalardan arınılmış gibi. İç huzura erişebılıyorsun.
Konuyu dağıtmadan bir şey sorabilir miyim, emdr nasıl uyguluyor hangi yöntem?

Konuyu dağıtmadan bir şey sorabilir miyim, emdr nasıl uyguluyor hangi yöntem?
Travmayı bulduktan sonra göz teması kuruyor ,ve parmağını saga sola hareket ettiriyor. Parmağı takıp edip,bır yandan psıkologu dinliyorsunuz. Aynı zamanda yaşadıgım travma gününe giderek o günü tekrar yaşıyorsunuz ama şöyle o zaman ki haliniz yada yaşanılmış çaresizlik duygusunu kendını anlama, olay karşısında düşüncelerini söyluyor. Bılınc altıyla konuşuyor. Travma normalde aklınıza gelen ve ıcınızı sızlatan olay emdr dan sonra sadece resim olarak kalıyor hafızanızda. Yanı aklınıza geldıgınde bır duygu hissetmiyorsunuz.Ben çok faydasını gördüm.

Travmayı bulduktan sonra göz teması kuruyor ,ve parmağını saga sola hareket ettiriyor. Parmağı takıp edip,bır yandan psıkologu dinliyorsunuz. Aynı zamanda yaşadıgım travma gününe giderek o günü tekrar yaşıyorsunuz ama şöyle o zaman ki haliniz yada yaşanılmış çaresizlik duygusunu kendını anlama, olay karşısında düşüncelerini söyluyor. Bılınc altıyla konuşuyor. Travma normalde aklınıza gelen ve ıcınızı sızlatan olay emdr dan sonra sadece resim olarak kalıyor hafızanızda. Yanı aklınıza geldıgınde bır duygu hissetmiyorsunuz.Ben çok faydasını gördüm.
Teşekkür ederim.
Oğluma da uygulanıyor ama bu yöntemle alakası yok, çocuk olduğu için herhalde basit bir şekilde uygulanıyor, aklıma yatmadı bir türlü.
Sizin anlattığınız mantıklı geldi travma çözme açısından.

Karşılıklı gibi sanki.

Itmesine sebep bulmuyorum yanlış anlamayın, ondan bağımsız olarak sizin de hatanız var, temasınız var, diliniz ağır.

Ya karşılıklı temiz sayfa açacaksınız, sadece o değil siz de sözler vereceksiniz veya bitecek.
Bir şans daha verilebilir bence.
Teşekkür ederim. Ben kendisi beni ittikten sonra o lafları söyledim. Ha ama kendisinde hata buluyor mu kesinlikle hayır. Sana el mi kaldırmışim diyor. Bu insana ben terapi oneremem, şiddeti kabul etmiş olacağım

X