3 Aylık evliyim eşimle şiddetli geçiniyoruz

belki görmüşsünüzdür internet fenomeni bi kadını eşi eşi 32 yerinden bıçakladı. Kadın eşi ilgile daha önce 2 kez şikayette bulunmuş. 3.de canından oluyordu ki, instagramı daha önce şiddet görüp affettiği kocasıyla aşklı meşkli pozları doluydu. Saçma sapan arabesk durumlara sokmayın kendinizi Allah aşkına

Merhaba arkadaşlar bu konu için çok derinden üzgünüm...
daha henüz 3 aylık evli bile değilim yani doldurmama 5 gün var ve ben evlendiğim günden beri hayatım cehenneme döndü.
8 yıl sevgililik dönemimiz oldu 8 yılın ardından evlendik. Ne gülebiliyorum ne sevinebiliyorum. Sadece kendimi suçluyorum.
Bu evlilik olmaması için başta ailem ve çevremdeki herkes, arkadaşlarım defalarca kez beni uyardı. Ben sadece sevgim dedim herkesi ezdim geçtim.
3 Aydır şiddetli tartışmalarımız oldu oluyor. 2. Ayımızda gecenin 3nde elindeki telefonu paramparça etmişti. Bana sürekli babanın evine git diyordu.
Babanın evine git cümlesi çok ağrıma gitmişti. Bir daha kullanırsan bu cümleyi ardıma bile bakmam demiştim söz vermişti ve tekrar tartışmamızda söyledi. Ailesini çağırdım yapamadığımı söyledim sürekli gitmemi istediğini söyledim. Oğullarına kızdılar. Bi şekilde kendini düzeltti zannettim.

Dün gece başka bir sebeb yüzüne refleksle boğazımı sıktı ve beni öldürmekle tehdit etti. 8 Yıl tanıdığım adam bunu bana yaptı. Şok oldum ağlamaktan gözlerim şişti. Aynanın karşısına geçip bunu sen kendine yaptın sen kıydın kendine diyerek hep suçladım kendimi.
Bakın lütfen beni suçlamayın. Sevdiğim kalbimden nefret ettim. Kendimden nefret ettim. Tek dostum kendimim derdim. Kendi hayatıma kendim sıktım. Gelinlik değilde kefen giyseymişim keşke. Oysa ben kendi kefenimi kendim dikmişim.

Aranızda acımasız olanlarınız olucak biliyorum ama lütfen beni kendi evladınız kardeşiniz olarak görün. Gitmek istiyorum gidemiyorum.
Ne demek gidemiyorum şiddetin azı çoğu olmaz 3 aylık evlilikte yaşadığınız şeyler normalmi sizce

olayı arabeske bağlayarak maalesef çözüme ulaşamazsınız. bir an önce ailenize durumu anlatın ve rapor alın, çocuk olmadan yolunuza gidin.

Dövülmeler böyle sözel şiddet duvara vurma sonra itme kakma ile başlıyor seninki daha hızlı başladığına göre senin terk edemeyeceğine bir şekilde seni ikna edeceğine inanıyor. İki üç gün duygu sömürüsü yapar, yalvarır tekrar şans ister. Verirsen zaten istediğini alır bir güzel giderek artan dayağınyersin. Değişmez. Üç gün sırf daha iyi dövmek için ağlar yalvarır döndüğün anda tekrar başa dönersin.
Şunu anla şiddet uygulayan adam şiddet uygulamak için an kollar. Bahane arar.

daha henüz 3 aylık evli bile değilim yani doldurmama 5 gün var ve ben evlendiğim günden beri hayatım cehenneme döndü.
8 yıl sevgililik dönemimiz oldu 8 yılın ardından evlendik. Ne gülebiliyorum ne sevinebiliyorum. Sadece kendimi suçluyorum.
Bu evlilik olmaması için başta ailem ve çevremdeki herkes, arkadaşlarım defalarca kez beni uyardı. Ben sadece sevgim dedim herkesi ezdim geçtim.
3 Aydır şiddetli tartışmalarımız oldu oluyor. 2. Ayımızda gecenin 3nde elindeki telefonu paramparça etmişti. Bana sürekli babanın evine git diyordu.
Babanın evine git cümlesi çok ağrıma gitmişti. Bir daha kullanırsan bu cümleyi ardıma bile bakmam demiştim söz vermişti ve tekrar tartışmamızda söyledi. Ailesini çağırdım yapamadığımı söyledim sürekli gitmemi istediğini söyledim. Oğullarına kızdılar. Bi şekilde kendini düzeltti zannettim.

Dün gece başka bir sebeb yüzüne refleksle boğazımı sıktı ve beni öldürmekle tehdit etti. 8 Yıl tanıdığım adam bunu bana yaptı. Şok oldum ağlamaktan gözlerim şişti. Aynanın karşısına geçip bunu sen kendine yaptın sen kıydın kendine diyerek hep suçladım kendimi.
Bakın lütfen beni suçlamayın. Sevdiğim kalbimden nefret ettim. Kendimden nefret ettim. Tek dostum kendimim derdim. Kendi hayatıma kendim sıktım. Gelinlik değilde kefen giyseymişim keşke. Oysa ben kendi kefenimi kendim dikmişim.

Aranızda acımasız olanlarınız olucak biliyorum ama lütfen beni kendi evladınız kardeşiniz olarak görün. Gitmek istiyorum gidemiyorum.
8 yıl bu adamla ilişki yaşayıp nasıl evlendiniz? Hiç mi kendinizi sevip değer vermediniz ya ? Çok üzgünüm ama bu tarz ilişkilerde sorun yaşayanlara üzülemiyorum, ama yine de umarım tez zamanda aklınız başınıza gelir ayrılırsınız.

Gidemiyorum derken? E ne diyelim ki
Git ten başka?

İlk defa onu böyle tanıyorum. İlk defa bunları yaşıyorum. Boğazımı çok sıkmadığını söylüyor abartıyorsun diyor.
Benzer şekilde sokakta şiddete maruz kaldım ve boynum morarmisti. Aynı şeyi söylemişti ve yanında bir sürü bahane. Sonunda şiddeti daha da arttı. Küfürü hakareti... En sonda da aldattı gitti.
Ders çıkar

Kal canım kal orda. Hatta bir süre sonra iyi davransın hamile kalırsın düzeldi diye. Bir kızın olsun. Arada dayak ye ama alış o kadar takma artık. Sonra kızın yedi yaşından sonra dayak yemeye başlasın babasindan. Ondan sonra onunda ağzı burnu kanasın küçücük yaşıyla. Dayak yiyen eşler evli kalın lütfen. Annelerimiz evliliğin başında dayak yediğinde ayrilsaydi bizler de neyse bisi demiyorum. Devam edin lütfen. Kendi hayatinizi bk ettiğiniz yetmesin evlatlarinizin da hayatinizi bk edin. Benim gibi annelerinin acizliğinden tiksinip babalarindan korkarak buyusunler

İlk defa onu böyle tanıyorum. İlk defa bunları yaşıyorum. Boğazımı çok sıkmadığını söylüyor abartıyorsun diyor.

Boğaz sıkmayı öldürmeden önceki son adım olarak kabul eder uzmanlar siz neden bahsediyorsunuz?

Yumruk tekme atsa dövse inanın daha iyi, boğaz sıkmak doğrudan cinayetle ilişkilidir.

Zaten “çok sıksa” önce beyninize kan gitmez bayılırsınız, devam etse nefes almadığınız için ölürsünüz.

Hemen çıkın gidin o evden, ne yapıyorsunuz?

Hemen bırakın gidin yoksa ilerde şiddeti daha çok artıcak ve birde çocuk olursa hiç gidemiyceksiniz. Şimdi giderseniz ailenizin evine sığarsınız çocuk olursa sığamazsınız. Şiddet uygulayan adamdan koca olmaz

Saçmalama be ne kefeni şu gencecik yaşta. Olayları dramatize etme. Otur Allah’a şükret. 5-10 yıl sonra 3 çocuktan sonra bunları yapmamış da 3 ayda belli etmiş kendini.
Pislik seni öldürmeye teşebbüs etmiş boşan. Gerçekten boşan. Eğer boşanmazsan üzerine bir de çocuk eklenince hah o zaman sıkıntı büyük. Aile çağırmak bana komik geliyor. Eşşek kadar herif yani ailesi ne yapsın?

X