Bebek Beslenmesi 3 bucuk aylık bebegim anne sütünü red ediyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Simgeozcn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2021
1
-2
32
3 bucuk aylık bebeğime dogdugundan beri hem anne sutu hem mama takviyesi yapıyordum bu aralar birde emziğe de alıştırdım fakat bi kaç gündür beni az emiyo kafasini ceviriyo sürekli bende doymadigi icin mama veriyorum haliyle gunde 5 tane kadar sigara iciyorum sütümü etkiliyormu acaba die dusundüm bian cocuk red edince . Bi yerdede okudum emzikten dolayi yapabilirmş e tabi sigaradan dolayıda yapabilirmiş napmam gerekiyo bilemedm bi size danışmak istedim

3 bucuk aylık bebeğime dogdugundan beri hem anne sutu hem mama takviyesi yapıyordum bu aralar birde emziğe de alıştırdım fakat bi kaç gündür beni az emiyo kafasini ceviriyo sürekli bende doymadigi icin mama veriyorum haliyle gunde 5 tane kadar sigara iciyorum sütümü etkiliyormu acaba die dusundüm bian cocuk red edince . Bi yerdede okudum emzikten dolayi yapabilirmş e tabi sigaradan dolayıda yapabilirmiş napmam gerekiyo bilemedm bi size danışmak istedim
Anne parfüm değistirirse bile reddebiliyorlar siz bi de sigara diyosunuz. Bi de 5 tane 5 az mı yazık bebeğinize gerçekten çok yazık.

Sigarayı emziği mamayı bırakın. Sürekli meme teklif edin.

Sigarayı gördüm bebeğinize üzüldüm. El kadar bebeğiniz var hiç mi düşünmüyorsunuz onu.
Emzik vermeyin biberon vermeyin yoksa meme emmeyi tamamen bırakır

mamayı muhtemelen biberonla verıyorsunuz en buyuk meme reddı sebebı bıberondur zaten,bıberon gıbı anne sutunünde hızlı ve kolay gelmesini istiyor gelmeyınce tabıkı anneyı emmek ıstemıyor.emzıkde buna ek olmus.Meme reddi gecicidir pes etmeyıp sureklı emzirmeyi deneyın,ayakta dans ederek banyoda su seslerı eşliğinde filan enzırmeyı teklıf edın. Artı olarak sigara keşke hiç içmeseniz.

X