Konuşma Problemleri 3 yaşına 4 ay var hala konuşmuyor

Geç konuşma, kekeleme, her türlü konuşma probleminin paylaşıldığı konular.
Offf ya nedir bu erkek cocuklarin konusma geriliği! Bide dogurmama haftalar kaldi oglum iyice ilgisz kalicsk nasil asicagiz cok üzgünüm 😪😪😪😪
Ay olsun kardeşi gelince daha güzel olur belki konuşur benim yavrumda bebek demeyi öğrendi anne bebek bebek diyip duruyor nerden bulacaksak bebek :KK70:

Ayni durumdayiz😔 daha yeni anne git, anne ac diyor.onun disinda acidi, anne al mama vs
Öyle canım benimkide şubat 11 doğumlu yaşıtlar tek zekada sıkıntı olmasında çok şükür tuvalet eğitiminide tamamladık şükür ama konuşma yok

Bende öyle yapıyorum canım da uzmandan randevu aldım bakalım o nediyecek
Uzman gördükten sonra inşallah bir problem yoksa kendi haline bırakın konuşmayı aksatmadan çocuğu daraltmadan zamana bırakın çünkü çevremde beş yaşına kadar geç konuşan erkek çocukları var kizlar gibi değiller geç başlıyorlar

Anne avuc der anne hadi der . Kelimeleri var ama cümle yok canım ağzının döndüğünde kelimeleri var
İki kelimeli de olsa cümle kurabiliyor canım bence çocukta sıkıntı yok tv, tabletten uzaklaştırıp konuşma üzerine odaklanın her şey hallolur inşallah

Anneler oğlum 3 yaşına girecek ama hala konuşmuyor
Benden kaynaklı hatalar var kabul ediyorum bunu nasıl aşabilirim kendime plan çizdim 1 ayda konuşacak diye ne yapabilirim kitap okuyorum birşey istediğibde tekrar ettirmeye çalıştırıyorum mesela havuç istiyorum gibi
Dışarı çıktığımızda olayları anlatmaya çalışıyorum
Arkadaş istiyor ama malesef kimse yok onun yanlızlığını yaşıyor çocuklardan daha kolay kelime öğreniyor
Tvye eğitici şeyler izletiyorum
Yasak demeyin mecbur kalıyorum temizlik yemek filan yapınca
Oyun oynarken renklerine göre cinsi neyse tekrar ettiriyorum ama hala tık yok zamanımı var anlamadım
Otizm olduğunu düşünmüyorum herşeyi anlatabiliyor içerden şunu getir desem yapıyor
Katılımcı girişimcide sadece konuşmuyor yani bişiler diyorda anlaşılır değil kendince kelimeleri var onları söylüyor
Bana akıl verirmisin neler yapabilirim
Canım sen önce bi doktora göster. Çocuk hastalıklarına onlar mutlaka seni çocuk gelişime ve nörolojiye yönlendiricekler. Eyer bişey çıkmazsa bazı annelerin çocuklarına sütleri ağır geliyor. Ve dilleri bizim sandığımızdan çok daha geç açılıyor. Etrafımda öyle çok insan var. 7 yada 8 yaşına girince dilerri ta açılıyor. Aslında konuşuyorlar ama çok ağır geliyor bazı kelimeler ve biz konuşmadıklarını sanıyoruz. Sizinle iyi iletişim kuruyorsa ve her istediğinizi yapıyorsa nesneleri tanıyorsa bence sıkıntı yok. Ama siz her ihtimale karşı bi doktora götürün.

Bir de genetik olarak gec konusma var mi?o da etkili olabilir

Canım sen önce bi doktora göster. Çocuk hastalıklarına onlar mutlaka seni çocuk gelişime ve nörolojiye yönlendiricekler. Eyer bişey çıkmazsa bazı annelerin çocuklarına sütleri ağır geliyor. Ve dilleri bizim sandığımızdan çok daha geç açılıyor. Etrafımda öyle çok insan var. 7 yada 8 yaşına girince dilerri ta açılıyor. Aslında konuşuyorlar ama çok ağır geliyor bazı kelimeler ve biz konuşmadıklarını sanıyoruz. Sizinle iyi iletişim kuruyorsa ve her istediğinizi yapıyorsa nesneleri tanıyorsa bence sıkıntı yok. Ama siz her ihtimale karşı bi doktora götürün.
İnşallah canım evet yinede götüreyim

İzmirdeyim canım fiziksel bir sıkıntımız yok çok şükür akıl sağlığıda yerinde çok şükür uzmana danışmakta fayda var doğru dediniz
yanlış anlamayın akıl sağlığını kastetmedim dil bağı gibi bişey varmı diye söyledim. ben ne olursa olsun zamana bırakmama taraftarıyım en güzel ihtimalle benim 1 seansıma olur olan ama içim rahatlar. herhangi bir problem varsa da erken müdahele ve doğru hamleler ile yaşıtlarını yakalar seviyeye getirebiliriz

Offf ya nedir bu erkek cocuklarin konusma geriliği! Bide dogurmama haftalar kaldi oglum iyice ilgisz kalicsk nasil asicagiz cok üzgünüm 😪😪😪😪
Kimine göre normal .. arkadaşımın 5 yaşındaki çocuğu yeni konuşmaya başladı.. kimine göre anormal yok otizmli yok bilmem ne bilir kişi çok cikiyor

Oğlum 15 aylık biraz geri kaldı sanki. Bababa, dede, nen, düt, mam mam, hav hav, çık çık, gel gel diyor anne dört defa dedi daha demiyor baba ile dedeyi de ben dedikten sonra diyor sürekli kullanmiyor. İkizi var kız o çok erken başladı iki kelime söylemeye çalışıyor. Okuyacağım yazılanları. Tedirginim açıkçası. Umarım hiçbir anne şuan yaşadığım psikolojiyi yaşamaz yaaa otizmliyse. Olsa bile eğitimini aldıracak maddi güç var. toplum içinde kendine rahatlıkla yer edinecegi eğitimi alır da evlat işte tırnağının ucuna zarar gelmesin bir şey olmasın diyor insan. Umarım oğlunuz da sadece zamanını bekliyordur. Yanlış anlamazsınız sizlik hatalar neydi. Arkadaşımın sorunlu bir evliliği vardı kendisi öğretmen eşi polis evde silah bile kavgaya dahil olmuş iki çocuğu da erkek konuşmuyordu. Doktor size küsmüşler kavgalara böyle tepki veriyorlar demiş. Çocuk psikiyatrisi söyleyen
15 aylik cocuktan cok sey bekliyorsunuz bi salın

15 aylik cocuktan cok sey bekliyorsunuz bi salın
Bunu söylerken ki üslubunuz çok itici.Komut problemi de varki ayına göre tedirgin olmuşum değil mi? Sizin çocuğunuz varsa salabilirsin ben takipte kalmayı tercih ediyorum şuan için.

Bunu söylerken ki üslubunuz çok itici.Komut problemi de varki ayına göre tedirgin olmuşum değil mi? Sizin çocuğunuz varsa salabilirsin ben takipte kalmayı tercih ediyorum şuan için.
Benim oglum 23 aylik sizin yollardan gectim 15 aylik cocuktan beklentinjz cok fazla bu onu yorar yipratir ve zedeler. Pozitif disiplin hakkinda arastirma yapmanizi öneririm yol yakinken

X