3 yasinda kizimda lenf buyumesi

Her iki ön servikal zincir ve submandibular alanda büyüğü sağda 21×10mm, solda 22×10 mm boyutunda yağlı hılusu seçilen ancak korteks kalınlıkları artmış çok sayıda lenf nodu izlendi.
internetten bakınca olumsuz şeyler yazmıyor sonuçla ilgili. enfeksiyon indike ediyormuş anladığım kadarıyla. doktorunuz daha çok yardımcı olacaktır. Allah içinize ferahlık versin

Her iki ön servikal zincir ve submandibular alanda büyüğü sağda 21×10mm, solda 22×10 mm boyutunda yağlı hılusu seçilen ancak korteks kalınlıkları artmış çok sayıda lenf nodu izlendi.
Merhaba ilk fark ettiğimde 2 yaşındaydı şuanda 3 yaşında 3 4 tane sağ boyunda 3 4 tane sol boyundaydi 3 cm ve 2 cm araligindaydi hala da var geçmedi ama eskisi kadar ele gelmiyor. Yağlı hiluslu iyi huylu oluyor zaten bizde çok doktora danistik en az 10 doktora gostermisimdir 4 kez ulturasona girdik son girdgimiz doktor şüpheli buldu bening diye yaziyodu raporda onkolojiye gonderdi ama çok şükür hamd olsun kötü bişey çıkmadı ama yine kontrole götüreceğim.

Bu konuyu okuyunca annemi anımsadım. Ben küçükken annemin panik atağı vardı. Hala var da küçükken etkileniyordum.
Benim de lenf bezlerim büyüyordu. Yaşım 35 bu arada. Annem dıştan dokunup dokunup kanser oldu çocuğum diye doktorlara koşuyordu panik içinde. Ölecek miyim anne diye ağlıyordum. Annem ağlıyordu 😂😂 ay resmen travmam canlandı. Neyse ki iyiyim şu an 😂😂😂
Aynı durumu bende çocuğuma yasattim istemeden ama elimde değildi 😔

Merhaba ilk fark ettiğimde 2 yaşındaydı şuanda 3 yaşında 3 4 tane sağ boyunda 3 4 tane sol boyundaydi 3 cm ve 2 cm araligindaydi hala da var geçmedi ama eskisi kadar ele gelmiyor. Yağlı hiluslu iyi huylu oluyor zaten bizde çok doktora danistik en az 10 doktora gostermisimdir 4 kez ulturasona girdik son girdgimiz doktor şüpheli buldu bening diye yaziyodu raporda onkolojiye gonderdi ama çok şükür hamd olsun kötü bişey çıkmadı ama yine kontrole götüreceğim.
İçime su serptiniz. ALLAH duaları kabul edenim diye buyuruyor yeter ki ONDAN istemeyi bilelim..
Doktor size nasıl bir yol izledi biraz bilgi verir misiniz

Bizim de hemogram biyokimya sedimantasyon bakıldı bide röntgen çekildi doktor gerek duymamış dmek ki canm sen çocuk doktoruna mi gittin kiz ne yani şimdi Allah korusun kötü birsey olsa tahlillerde belli olmaz mı madem öyle doktor neden bu tür tahliller istesin ki doktor nasıl bu değerlerden birsey çıkmaz demiş ki kafam karıştı 😔
Merhaba, oğlunuz nasıl bilgi verir misiniz

İçime su serptiniz. ALLAH duaları kabul edenim diye buyuruyor yeter ki ONDAN istemeyi bilelim..
Sizi çok iyi anlıyorum bende o durumdayken hep herşey geçince inşallah başka birinin icini rahatlatirim diyodum. Ben hem kulak burun bogaza hem çocuk doktoruna hem radyoloji doktoruna hemde onkoloji doktoruna gosterdim çünkü sizin gibi çok korkuyodum içim bı turlu rahatlamiyodu. İlk çocuk doktoruna gosterdik bize antibiyotik verdi 3 hafta bekleyin sonra tekrar ulturason cektirin dedi bizde öyle yaptık ama hala kuculmemisti ama önemli olan buyumemesi dedi doktor. Kötü hastalık olursa 3 haftada bunun 2 katı kadar büyürdü dedi. Sonra ben elle kontrol ettiğimde gerçekten zamanla küçüldü az kaldi. Ama bu Kasım ayında yani ilk fark etmemin arkasından 9 ay gectikten sonra tekrar çok büyüdü yine korktuk goturduk yine aynı seyler söylendi ama bu sefer farklı şeyler yaziyodu onkoloji ve hematolojiye gittik periferik yayma yapıldı röntgen çekildi detaylı kan incelemesi yapıldı kötü hiç bısey yoktu. Doktor eğer cocuk hareketliyse her zamanki nesesindeyse korkma dedi emin ol anlarsın çocuğunda ki farklılığı dedi. Benim hematolojide çalışan arkadaşımda var oda lenflerini takip ettigumiz çok cocuk hasta var yıllardır gelip gidiyolar hiç kötü biseye dönüşen yok dedi. Ama size tavsiyem internette gezip birilerinin sizi uzmesine izin vermeyin doktorlara guvenin gerekerise 3 4 doktora gidin içiniz rahat etsin.

Sizi çok iyi anlıyorum bende o durumdayken hep herşey geçince inşallah başka birinin icini rahatlatirim diyodum. Ben hem kulak burun bogaza hem çocuk doktoruna hem radyoloji doktoruna hemde onkoloji doktoruna gosterdim çünkü sizin gibi çok korkuyodum içim bı turlu rahatlamiyodu. İlk çocuk doktoruna gosterdik bize antibiyotik verdi 3 hafta bekleyin sonra tekrar ulturason cektirin dedi bizde öyle yaptık ama hala kuculmemisti ama önemli olan buyumemesi dedi doktor. Kötü hastalık olursa 3 haftada bunun 2 katı kadar büyürdü dedi. Sonra ben elle kontrol ettiğimde gerçekten zamanla küçüldü az kaldi. Ama bu Kasım ayında yani ilk fark etmemin arkasından 9 ay gectikten sonra tekrar çok büyüdü yine korktuk goturduk yine aynı seyler söylendi ama bu sefer farklı şeyler yaziyodu onkoloji ve hematolojiye gittik periferik yayma yapıldı röntgen çekildi detaylı kan incelemesi yapıldı kötü hiç bısey yoktu. Doktor eğer cocuk hareketliyse her zamanki nesesindeyse korkma dedi emin ol anlarsın çocuğunda ki farklılığı dedi. Benim hematolojide çalışan arkadaşımda var oda lenflerini takip ettigumiz çok cocuk hasta var yıllardır gelip gidiyolar hiç kötü biseye dönüşen yok dedi. Ama size tavsiyem internette gezip birilerinin sizi uzmesine izin vermeyin doktorlara guvenin gerekerise 3 4 doktora gidin içiniz rahat etsin.
Kesinlikle haklısınız.. ama insan duramıyor. Kendine söz geciremiyorsun. Düşünmeden bakmadan edemiyorsun. RABBİM sınamasın bizleri İNŞAALLAH.. Tekrar teşekkür ederim. Şifa bulmamız duası ile..

Birde kısa zaman önce bir hastalik geçirdi mi doktorlar bana bademcik gibi düşün dedi vücudun savunma mekanizması lenflerdir dedi. Bazı anneelr fark etmiyor şuan koridora çıksam 100de 90 da vardır dedi. Bende o ara arkadaslarimun cocuklarina da baktım hep elime ufak tefek de olsa geldi

Şimdiye kadar çok ateşli hastalık geçirdi hiç antibiyotik vermedik. Acaba onlar mıdır her seferinde birini şişirip o halde kalmış olabilirler mi

Büyük ihtimal geçirdiği üst solunum enfeksiyonundan yani doktorlarin soyledigi hep o .

İlk ensede küçük bı tane fark ettim sürekli kontrol ederek. Takintiliyim. Baktım boyunda da var. Sizin çocuğunuzda da mi var

Çok geçmiş olsun dün gece msj okudum tam 5 gündür yaşadıklarınızın aynısını yaşıyorum 5,5 yaşında oğlumda çıktı boyun kasık gibi 10 günlük antibiyotik tedavisi verildi dün yine acildeydik çünkü büyüyor yada bana öyle geliyor msj beni çok rahatlattı internette okuyunca çıldıracak gibi oluyorum rabbim tüm hastalara şifa versin sağlıkla kalın
Benim oğlumda çok sık hastalanıyor ilk defa antibiyotiksiz hastalığı geçirdim boğaz enfrksiyonu ve bugün farkettim kasığında sağ sol iki tane beze gibi birşey var ele gelince kayıyor. Siz naptınız acaba düzeldimi yarın dr götüreceğim ama içim içimi yiyor çok üzüldüm

Çok geçmiş olsun dün gece msj okudum tam 5 gündür yaşadıklarınızın aynısını yaşıyorum 5,5 yaşında oğlumda çıktı boyun kasık gibi 10 günlük antibiyotik tedavisi verildi dün yine acildeydik çünkü büyüyor yada bana öyle geliyor msj beni çok rahatlattı internette okuyunca çıldıracak gibi oluyorum rabbim tüm hastalara şifa versin sağlıkla kalın
Merhaba
Benimde oğlumun kasıklarında var iki tane bugün dr götürdüm detaylı kan ultrason yapıldı sonuçları henüz göstermedim yetişmedi ultrason doktoru önemli birşeyi yok reaktif lenf nodu korkmayın dedi. Sizde nasıl oldu geçtimi şimdi yazalı baya olmjş ama aynı şeyleri yaşadığım için sormak istedim içim içimi yiyor kaç gündür

X