30 yaşından sonra öğretmen olan var mı?

Ben de varım :) Şu anda 34 yaşındayım ve sosyoloji okuyorum AOF de.Hayalim tabii ki öğretmenlik.
3. üniversitem, eski bankacıyım ve bir buçuk yaşında bir oğlum ve bir kızım var.
gece yarısından sonra başlayabiliyorum çalışmaya ve sanırım onur belgesi alacağım bu dönem :)
Bakalım, sağlık olsun önce ama yapabilirsem devam edeceğim inşallah.

vallahi uzun hikaye yazmak istemedim sadece şunları söylemek istiyorum
ben 30 yaşında ve 3 çocuk annesiyim,özel sektörde çalışıyorum
şuan sınava hazırlanıyorum pdr veya felsefe grubu öğrt.istiyorum
inanılmaz azimli ve hırslıyım

Ben de yasadıklerımı sizlerle paylasmak istiyorum.30 yasindayim bu yil ogretmen oldum.esimin bulundugu ilin ilcesine diyarbakirin silvan ilcesinin koyune atandim cok ugrastim bunca yil cok emek verdim ben karsiligini aldim umarim dileyen isteyen herkes emeginin karsigini alacaktir.azmin elinden hicbir sey kurtulamiyor duz liseyi bitirdikten sonra sinava girdim kac yil olmadi sonra disaridan kiz meslek diplomasi almak icin okudum bu arada acikogretimden de 4 yillik isletmeyi okudum.kiz meslek diplomasi aldigim icin okul oncesi ogretmenligi tercih edersem ek puan geliyordu tekrrar sinava girdim.4 yiiliga yerlesemedigim takdirde 2 yilik gecis yapmak istiyorum diye bir şık vardi onu isaretledim.4 yilligi cok az bir farkla kacirdim fakat 2 yillik cocuk gelisimi ve egitimi bolumune girdim okumaya basladim.bitince esimle nisanlandik baktik yas geciyor cunku. toplamda 8 yil gorusmustuk esimle.gerekirse evlenince de okutacam dedi nitekim oylede oldu esim turkce ogrt. 2008 magdurlarindan oldu kac defa girdi olmadi ve polis oldu ama ben ogretmen olamadim seni yapacam dedi.dikey gecis sınavıyla mersin okul oncesini kazandim 1.yil nisanliydik ama 2 yili disarda gecirdim ayrilmasi cok zor oldu ama katlandik.evliyken okumanin sıkintisini cektik ama sonuc guzel oldu esmin yanina 2012 eylul atamasinda atandim.emegimin karsiligini aldim karsiliginda cok sey vererek evliligimin en guzel 2 yılını ayri gecirdim ama degdi.esime ailesinden cok yuklenen oldu.madem okuyacakti niye evlendi falan filan.esim hic umursamadi bile ben okutuyom kimse karisamaz dedi kapatti agizlarini bu arada terfi etmis oldum eskiden gelin hanim diyen kayinvalide ogretmen hanim der oldu :)))) okumanin ne yasi ne zamani oldugunu herkese gostermis olduk genc yasta ogretmen olmadigima hic pisman degilim en azindan toy degilim.herseyin vakti zamaninın oldugunu anladim.bebisimizde yolda hersey zamanla yerine oturuyor.yapabileceginin en iyisini yapmak isteyenlerden olun...Biraz uzun oldu ama idare edin artık:))))))

o zaman hocam diyerek başlayayım söze :) ben anadolu teknik lisesi mezunuyum şuanda da meslekyüksek okulunda bilgisayar programcılığı okuyorum ikinci seneye geçtim... Ama çocuk gelişimi okuyup okul öncesi öğretmenliği gibi bir meslek sahibi olmak istiyorum yeniden kız meslek diplomasi için açıköğretim lisesi mi okumam gerek :KK17:

77 dogumluyum,ruhum hala 25 ama:)sınıf öğretmenliği okuyorum.3.sınıfa geçitim ,öyle keyifli ki anlatamam.Yarısı bitti bile.2cocugum var.Üstelık bu yıl akşamları kendi iş yerimizde çalıştım .Müthiş bi tempoydu.Ev işleri aksadı ama olsun o kadar.

Hepinizi tebrik ediyorum.İnanın istedikten sonra yas hiiiicccc problem degıl.Okul bitince 40 yas sınırından dolayı KPSS için(bu sınırın kaldırıldığı söyleniyor ama kesin mi bilmiyorum)2 yılım kalıyor.Tabi istanbula atanmam lazım.Olacagına inanıyorum ama olmazsa da özel de çalışacağım .Hatta kızımın gecen yıl gıttıgı okulun müdürü mezun olmamı beklıyor.kısmet bakalım.

o zaman hocam diyerek başlayayım söze :) ben anadolu teknik lisesi mezunuyum şuanda da meslekyüksek okulunda bilgisayar programcılığı okuyorum ikinci seneye geçtim... Ama çocuk gelişimi okuyup okul öncesi öğretmenliği gibi bir meslek sahibi olmak istiyorum yeniden kız meslek diplomasi için açıköğretim lisesi mi okumam gerek :KK17:

o eskiden öyleydi, artık çocuk gelişimi açıköğretim üniv. kapatıldı. örgün olarak okumak içinde üniversite sınavına girmen yeterli. hangi lise olduğun önemli değil. farketmiyor. kolay gelsin

birde ben yazayım. 3. üniversitemi okuyorum. 6 yıllık devlet memuruyum. iki çocuğum var. ve iş yerim oldukça yoğun. öyle olmasına rağmen. ilahiyat 2. sınıf oldum. inşallah dgs ile ilahiyatı tamamlayıp öğretmen olmak istiyorum. bu arada yaşım 32 hiç te geç olduğunu düşünmüyorum.

Forum için çok değerli bilgiler. Bu deneyim ve tecrübeleri bu forum ortamında bulmak çok güzel. Buraya yazılan her şey için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah razı olsun hepinizden. Sağolun.

o eskiden öyleydi, artık çocuk gelişimi açıköğretim üniv. kapatıldı. örgün olarak okumak içinde üniversite sınavına girmen yeterli. hangi lise olduğun önemli değil. farketmiyor. kolay gelsin

teşekkür ederiim :KK3: ama puanlar yüksek geliyo malesef bana :26:

teşekkür ederiim :KK3: ama puanlar yüksek geliyo malesef bana :26:

Merhaba arkadaşım,
Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde açılan uzaktan 2 yıllık çocuk gelişimi bölümünü duymadın sanırım.Sınavsız olarak da alıyor tabii bunun için önce okulunu bitirmen lazım.Yani seneye başvurabilirsin.
Haber vermek istedim...
Sevgiler.

Bende 32 yaşındayım aöf sosyoloji 3.sınıftayım hayalim öğretmen olmak.Etrafın yaş geçti vs.olumsuzluklarına rağmen hırsla okuyorum.Onur belgesi aldım bu dönem. Allah nerde varsa böyle hayalleri için uğraşan yardım etsin inşallah.

Herkese merhaba resim adına hep birşeyler yapmak istedim. Görsel iletişim tasarımı mezunuyum. Bu yıl plastik sanatlarda yüksek lisans yapıyordum hamile olduğumu öğrenince dondurdum çünkü şehir dışındaydı üni. Doğumuma 1 ay var. Doğumdan sonra yüksek lisansımı bitirip lisans üzerinden formasyon almak ve öğretmen olmak istiyorum. Tabi sonrasında da kpss kazanıncaya kadar da özel bir okulda öğrermenlik yaparım. Tabi bunları bebişim varken nasıl yaparım mechul. Ama bu bnm hayalim inşallah gerçekleştirebilirim. Tahmini bunları yapacağım zaman da yaşım 30 u geçer. Şu anda 26 yaşındayım :))

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

27 yaşındayım evliyim çocukluyum ve ingilizce öğretmenliği 2.sınıf bu hafta bitti seneye üç oluyorum.kazanmadan önce bende yaş konusunda tereddütlüydüm ama inan hiççç sorun olmuyo.daha çok genciz önümüzde uzuuuun yıllar var Allah kısmet ederse:)

Tercihimi yaptım, tahmini 1 hafta sonra sonuçlar belli olunca ya bu konuya tekrar uğrarım ya da bu defter açılmadan kapanır.
Hakkımızda hayırlısı..

Yaş 27

Son düzenleme:
Benim bi tanıdığım da 30 yaşında olmuştu
yaş bence problem değil Allah gönlünüze göre versin isteyen herkesin inşallah

Suqn ayni ikilemdyim iki yillik cocuk gelisimi okuyupta dgs mibyaosam okul öncesi Öğretmenliğne gecip yoksa sneye ygs yemi girsem bilemedim 26 yasindayim evliyim ocakta kizimi kucagima alacam allah nasip ederse.. endüstri Mühendisliği okuyordum bu sene dondurdum icimde ogretmen olma istegi cig hibi büyüyor

Ben de ikinci universite olarak ogretmenlik okumak istiyorum ama yas oldu 32...onumuzdeki sene 33 okulu bitirme en erken 37..yas sinirina takilmaktan korkuyorum...benim durumumu yasayan var midir?...:KK43:

Ben de 35 yaşındayım, 4 yıllık okulu 3 yılda bitirebiliyorum inşallah bu sene (aof sosyoloji) Bu 3. üniversitem, siz de çalışarak bir an evvel bitirebilirsiniz, sonra illa devlet olacak diye birşey yok, özellere girebilirsiniz.2 çocukla 4 dönemdir yüksek onur belgesi alıyorum.Herşey önce hayal etmek, sonra çok çalışmya bağlı...Sevgiler.

X