Premature Bebekler 31 haftalık doğan kızım ne zaman hastaneden çıkacak:(

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
:KK64::KK64::KK64::KK64::KK66::KK66::KK66::KK66::KK70::KK70::KK70:
kızlar çok heyecanlıyım...

hastaneden aradılar.. 5te gelin emzirmeye dediler. eğer emerse bugün çıkarıyorlar Hafsa Sultanımı:)) ayy elim ayağım titriyo. bu kadar heyecan bana yeter. hem ilk defa kucağıma alıcam hem de belki de çıkaracaklar... psdıfodfjshkasjfklşasofildfhlş.. bakın elim nasıl titriyo:pP

hastaneden aradılar.. 5te gelin emzirmeye dediler. eğer emerse bugün çıkarıyorlar Hafsa Sultanımı:)) ayy elim ayağım titriyo. bu kadar heyecan bana yeter. hem ilk defa kucağıma alıcam hem de belki de çıkaracaklar... psdıfodfjshkasjfklşasofildfhlş.. bakın elim nasıl titriyo:pP

Çok sevindim, doya doya kokla kuzunu.

cnm benim ne mutlu sana desene meleğini kollarına almana çok az kaldı.benimkini biberonla besledikten 3 gün snr emzirmem için çağırdılar anneyi bebeğe alıştırmaya eğitim vermeye çalışıyolar yani anne bebeği doğru emzirecekmi bebek beslenebiliyomu diye. tabi ben tecrübeli olduğum için ikinci oğlumdu ilkide henüz 2,5 yaşındaydı ve onu bir buçuk sene emzirdiğim için iyi biliyodum küçük meleğimi emzirmekte hiç zorlanmadım.hatta hemşire sadece 10 dk.emzirmeme izin verip snr biberonla doyuracaktı.ama baktıki oğluşum o kadar güzel kaptıki memeyi öyle güzel emdiki bi yarım saat falan emzirdim çok şaşırmıştı kadın.hatta kesin nazarı değdi.çünkü emzirebildiğim için ertesi gün çıkardım küvezden ama malesef sadece 1,5 ay emdi.snr sütüm kesildi ve beslenemediği için biberonla vermek zorunda kaldım snrda bidaha hiç meme almadı ve sütüm tamamen kesildi.o yüzden çok üzülüyorum aslında.şu an 1 yaşına girdi.çok yorulduk.hastaneden çıktı gözlerindeki damarlar gelişmediği için daha 2 kiloyken rop ameliyatı oldu.ardından bir ay snr iki kasığından birden fıtık ameliyatı oldu.şimdi bir ameliyatı daha var onuda 1,5 yaşına kadar yaptırmamız gerekiyo.prematüre bebek büyütmek çok hassas ve zor bi iş.herşeye dikkat etmen gerekiyo.çok sabırlı olman gerkiyo.normal bebeklere göre gelişimleri daha geriden gidiyo.şu an 14 aylık ama düzeltilmiş yaşı 12 aylık.yürümeye daha yeni başladı yani gününde doğmuş olsa şu an 1 yaşındaydı.:))konuşma olarakta anne baba mama gel al ver gibi bikaç kelime kullanıyo ama öle fazla bi kelimemiz yok henüz..kilo olarakta ancak yaşıtlarımızı yakaldık.şu 11 kilo maşallah..darısı senin başına inşallah.ama biberonla beslemeye başladılarsa bir haftaya kadar çıkarırsın bebişini hastaneden.inşallah bi aksilik yaşanmassa tabi.

canımm büyük geçmiş olsunnn... bebeğin çok güçlü bir bebekmiş. merak etme miniklerimiz çok iyi olacaklar inşallah. ben inanıyorum.. Allah hepimizinkine şifalar versin..benim kızım da çıktıktan sonra inşallah sıkıntı yaşamaz. gerçekten zor bir imtihan... aslında 2-3 gün emzirme eğitimi verseler bana çok iyi olur. ilk bebeğim ve ben ufak bebek tutmasını bile bilmem. çok korkuyorum. zaten minik bebekten bile minik...nasıl olacak bilmem.. birkaç gün dursun da iyice öğreneyim emzirmeyi,bakmayı...:s

dualarım seninle canım..inşallah güzel haberlerle donuceksin hastaneden ve kızınla doya doya hasret gidericeksin :)
hep pozitif dusun ,biliyorum insan zorlanıyo bu tip durumlarda ve korkuyo ama yine de elinden geldiğince hep pozitif enerji gonder kızına..
senin için çok dua edicem lutfen sende benim bebeğim olsunn diye benim için dua et:)
haberdar et ne oluyo diye lutfen,merak ediyorum guzel haberlerini..
bol şans çok optum....xxx

Son düzenleme:

sen onu kucağına bi al senin kokunu alsın hızla iyileşecek ve nasıl büyüdüğünü anlamıycaksın bile benimde 31 haftalık doğdu kucağıma eve geldiği halde alamadım korktum elimde kalacak diye ama kokumu aldıktan sonra çok farklıydı şu an 7 ay bitiyo maşallah oğlum yanımda rabbim bağışladı onu bana allah sizede bağışlasın ve hiç ayırmasın isteyipte olmayan herkese yaşatsın anneliği benim oğlum küvezde biberona alıştı ve bir ay bile emmedi sütüm gitti sakın pes etme sütün gitmesin seninde gözün aydın

Canım benim...Seni emmeye başlasın hele nasıl bi anda her şeyi düzene girecek sen hiç merak etme...Buraya kadar geldi ya,kavuştunuz ya bundan sonrası ikiniz için de çok kolay olur artık.O anneciğine sen kuzucuğuna kavuştun...Bundan güzel haber mi olur.Dualarım seninle canım..Benim oğlum da küvezde kalmıştı beni de emzirmeye çağırdıkları an geldi şu an aklıma tarif edilemez bir duygu...Allahım bir daha sizi birbirinizden hiç ayırmasın...:KK66::KK66::KK66::KK9::KK64::KK19::emir_bebek:

çok mutlu oldum canım.darısı diğer bekleyen annelerin başına.inşallah bebişinde bi sorun olmazda anneliğin keyfin en güzel şekilde yaşarsın arkadaşım.gözünaydın olsun..

4 gün ne ki... 52. günüm bu gün... 2390 gr çok çok fazla bizimkinin yanında... ben halime şükrediyorum daha kötü durumda olanlar da var. ağlamıyorum . siz de şükredin Allah daha büyük dert vermesin. geçmiş olsun. şimdi nasıl bebeğiniz??

çok şükür bebeğim iyi 3.5 aylık 5 kiloyu geçti toparlandı agucuk yapıyo bize gülümsüyo daha ne olsun allah herkesi yoğun bakım kapılarından kurtarsın

canım çok güzel haberler veryorsun bize çok mutlu oldum. belkide kuzun şimdi kollarında evinizde. bizi mutlaka haberdar et canım.çok heyecan verici tabikide.benimde öyle olmuştu ilk emzireceksin dediklerinde elim ayağım titremişti. çok güzel bir duygu.çok küçükte olsa insana kendi kanından canından olduğu için korkmak gelmiyor. ben taburcu olurken kucağımda hastane kapısına kadar çıkaramam başkası taşısın diyordum hemşireler kucağıma verince oğluşumu başka kişiye vermek istemedim eve kadar ben taşıdım apartmanın 5 katını bile kendim taşıdım insana güç geliyor. Allahım ya ne güzel bişey bu inşallah şuan kuzunlasındır.

kızlar hepinize teşekkür ediyorum.. bugün gittim, azıcık da olsa emdi yavrum ama çok zorlanıyo,tutamıyo... yarın akşam hastanede hemşire gözetiminde kalmam gerekiyormuş. iyi oldu bence. çok stres yaptım çünkü tutamıyo diye... öğreticekler herşeyi hem.. cuma günü evimizde olacağız nasipse.. hepinizden Allah razı olsun.. cuma günü çıkarsak yazarım buraya inşallah

kızlar hepinize teşekkür ediyorum.. bugün gittim, azıcık da olsa emdi yavrum ama çok zorlanıyo,tutamıyo... yarın akşam hastanede hemşire gözetiminde kalmam gerekiyormuş. iyi oldu bence. çok stres yaptım çünkü tutamıyo diye... öğreticekler herşeyi hem.. cuma günü evimizde olacağız nasipse.. hepinizden Allah razı olsun.. cuma günü çıkarsak yazarım buraya inşallah

Canım Allah yardımcınız olsun...

İnşallah meleğinle sorunsuz bir hayata başlarsın :KK71:

durumunuz beni çok çok üzdü,hamilelik dönemini çok zor geçirmiş biriyim ve hep hastanelerdeydim,o kadar ki şimdi hastane görünce titriyorum...sizin yerinize koymaya çalıştım kendimi,kaldıramayacağımı düşündüm,sabrınızdan dolayı kutlarım ve nihayet gözünüz aydın...inanın güzel şeylere ızdırapsız sahip olunmuyor,ben iki kızımdada bunu anladım...hamdolsun diyelim....:nazar:

29 haftalık 27/06 da da doğum yaptım.Bebğim yoğun bakımda,sizleri okyunca kalbim ferahlıkla doldu.Lütfen kızımada dua edin.

arkadaşlar 1temmuz 2011 saat 11 de 58. günde bebeğimi hastaneden çıkardık... inşallah hiçbir sorunumuz olmaz.. hepinize teşekkür ederim yanımda olduğnuz için. tüm hastandeki bebeklerimize Allah yardım etsin.Ailelerine Allah sabır versin

arkadaşlar 1temmuz 2011 saat 11 de 58. günde bebeğimi hastaneden çıkardık... inşallah hiçbir sorunumuz olmaz.. hepinize teşekkür ederim yanımda olduğnuz için. tüm hastandeki bebeklerimize Allah yardım etsin.Ailelerine Allah sabır versin

Gözünaydın canım.:KK64:İnşallah artık hiçbir sorun yaşamaz bebeğin annesinin kucağında çabucak büyür...:KK16:

canım benim inan çok sevindim gözün aydın. ilk zamanlar o paniği yaşıyorsun acaba bişey olacakmı diye ben gözümü bile kırpmadan gece falan oğluma bakıyordum. elimi onun üzerinden çekmiyordum kıpırdayınca hissedeyim. nefes almasını hissedeyim diye ama herşey çok güzel oluyor zaman geçtikçe sen ona o da sana alışıyor. tekrar gözün aydın. öpüyorum.

hepinize çok tş ederim arkadaşlar... çok güzel bir duygu mis kokuyo misss:nazar::nazar:

X