Premature Bebekler 31 haftalık doğan kızım ne zaman hastaneden çıkacak:(

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
tabiki iyi bir gelişme canım... inşallah çok çabuk toparlar ve evine gelir biran önce. biliyorum çok zor günler bunlar.. ama geçecek inşallah. dua et bol bol... biz dualarla bu günlere geldik hamdolsun

allah ninik meleğini annesine ve babasına bağışlasın inş tez zamanda kucağına alırsın

Merhaba,
Bebeğime iki günde bir gidiyorum.Bir gün babası bir gün ben şeklinde bölüştük.Bugün iki hafta oldu.Zaman geçmek bilmiyor.Anne sütünü vermeye devam ediyorlar.Kan testleri ölçülemeycek kadar yüksekti ve havale geçirmişti ilk gün.Çişini ve kakasını yapamıyordu ve zayıflayamadı.3.gün çişini yaptı ve benim bayramım oldu.Kilo verdi,tüm damarlarını net görebiliyordum.Zar gibi teni.Anne sütünü sindirdi.Kac cc verdiklerini bilmiyorum ama 2 poset götürdük.Kilo aldı.Binlerce şükür ,bugün ne oluck bilmiyorum ama,kan değerleri düzeldi.Böbrek yetmezliği vardı,düzene girdi.Kilo aldı.100 gr.Bugun artmıstır umarım.870 gram oldu.Boyu uzamıs gibi geldi bana...Kilo verdiği için galiba,soramadım.Bugün Allah nasip ederse yeni haberlerini alacağım.Sağmaya devam ediyorum.Umarım sütüm azalmaz,bitmez.Önerilerinizi almayı çok isterim.
Lütfen dualrınızı eksik etmeyin bebeğimden.Herkese sevgiler.

Merhaba,
Bebeğime iki günde bir gidiyorum.Bir gün babası bir gün ben şeklinde bölüştük.Bugün iki hafta oldu.Zaman geçmek bilmiyor.Anne sütünü vermeye devam ediyorlar.Kan testleri ölçülemeycek kadar yüksekti ve havale geçirmişti ilk gün.Çişini ve kakasını yapamıyordu ve zayıflayamadı.3.gün çişini yaptı ve benim bayramım oldu.Kilo verdi,tüm damarlarını net görebiliyordum.Zar gibi teni.Anne sütünü sindirdi.Kac cc verdiklerini bilmiyorum ama 2 poset götürdük.Kilo aldı.Binlerce şükür ,bugün ne oluck bilmiyorum ama,kan değerleri düzeldi.Böbrek yetmezliği vardı,düzene girdi.Kilo aldı.100 gr.Bugun artmıstır umarım.870 gram oldu.Boyu uzamıs gibi geldi bana...Kilo verdiği için galiba,soramadım.Bugün Allah nasip ederse yeni haberlerini alacağım.Sağmaya devam ediyorum.Umarım sütüm azalmaz,bitmez.Önerilerinizi almayı çok isterim.

Çok sevindim canım böyle böyle her geçen gün daha iyiye gidecek inşallah önemli sorunlarını atlatmış demek böbrekleri de çalışmaya başlamış artık bağırsakları da..Ve senin sütün sindirebilecek seviyeye gelebilmiş demek ki.BUnların hepsi çok güzel gelişmeler canım.Kilo almaya da başlamış.Sütün emzirmediğin için bir miktar azalacaktır canım ama içini ferah tut sağdığın müddetçe sütün kesilmez.2-3 saatte bir sağ mutlaka sakın atlama..Sütü en çok arttıran şey bebeğin emmesidir bebeğin emebilecek seviyeye geldiğinde seni çağıracaklar yanına ememese de bebeğinin ağzını göğsünde gördükçe beyninden daha çok süt üretimi için sinyal gelecek.Benim oğlum da başta hiç ememiyordu emmeyi bilmiyordu ama beni 3 saatte bir yanına alıp bebeği emzirmemi istiyorlardı sütüm fışkırıp duruyordu hep boşa akıyordu yutamıyordu bile bebişim.Ama sütüm bebeğim emmeye başladığında fışkırdı sadece öncesinde çok yoktu..Sen de sütüm kesilir diye sakın korkma canım 5 cc çıksa da sağmaya devam et.Dualarımdasın canım buraya bakıyorum ben arada senden ve paletteden bişeyler görürmüyüm diye yazmaya devam et olur mu..

Merhaba,
Arkadaşlığınız için teşekkür ederim.O kadar çok doluyum ki,eşimde sıkıldı ,ailemde.
Dün gördüm kızımı...Çok şükür beyin ultrasonu temiz çıkmış,kan testleri BEKLENILENDEN iyi çıkmış.Kakaya ,çişe devam.Tamamen anne sütüyle besleniyor.Ama solunumda.Ne zaman solunumdan çıkar?Havale nedir?Ilk yattığında havale geçirmişti,doktoru ilaç desteğiyle geçirmiyor dedi..Ne demek soramadım bile..
Çok güzeldi..Kuzguna yavrusu:)Anneciğim çok güzelsin diye konuştukça,göz bebekleri kapalı göz kapaklarının içinde fır dönüyordu.Aşık oldum.
Çok garip günler..İçimi,maneviyatımı ve aklımı zor tutuyorum.Ben yoğun bakım kapısında beklerken,bir yanda normal doğumlar oluyor,sevinç,bir yanda minik bir çocuk babasının kucağında ameliyata giriyor.
Allah kimseyi evladıyla sınamasın.Tüm çocukları korusun.

yazdıklarınızı okuyunca 3 ay öncem geldi aklıma,gözlerim doldu...inşallah bebişiniz sağlıkla gelir kucağınıza...onlar o kadar güçlüler ki maşallah siz hiç merak etmeyin ve umudunuzu yitirmeyin. ben hiçbi sıkıntım yokken 31.haftada plesanta kopması sebebiyle doğuma alındım ve hastaneye gidene kadar yarım saat içinde bebeklerimin tekini kaybettim diğeri de 1 ay küvezde kaldı. yeter ki Allah ömür versin o sıkıntıların hepsi atlatılıyor hepsi unutuluyor inşallah sizin de öyle olur.

Merhaba,
Arkadaşlığınız için teşekkür ederim.O kadar çok doluyum ki,eşimde sıkıldı ,ailemde.
Dün gördüm kızımı...Çok şükür beyin ultrasonu temiz çıkmış,kan testleri BEKLENILENDEN iyi çıkmış.Kakaya ,çişe devam.Tamamen anne sütüyle besleniyor.Ama solunumda.Ne zaman solunumdan çıkar?Havale nedir?Ilk yattığında havale geçirmişti,doktoru ilaç desteğiyle geçirmiyor dedi..Ne demek soramadım bile..
Çok güzeldi..Kuzguna yavrusu:)Anneciğim çok güzelsin diye konuştukça,göz bebekleri kapalı göz kapaklarının içinde fır dönüyordu.Aşık oldum.
Çok garip günler..İçimi,maneviyatımı ve aklımı zor tutuyorum.Ben yoğun bakım kapısında beklerken,bir yanda normal doğumlar oluyor,sevinç,bir yanda minik bir çocuk babasının kucağında ameliyata giriyor.
b,
canım seni çok merak ettik bebeğin nasıl anladığım kadarıyla herşey yolunda gidiyor çok şükür ,bizim kızlar seni çok merak ettiler bende öyle lütfen canım müsayet bir zamanında bizim foruma yazar mısın.. Allah yar ve yardımcın olsun canım:nazar:

Merhaba,

Merhaba canım anladığım kadarıyla şu an tek sıkıntısı solunumu ve havale geçirmesi..Solunumunda sıkıntı olması zaten prematürelerde beklenen bir durumdur canım biliyorsundur.Kilo aldıkça bebeğin büyüdükçe solunum seviyesini düşüreceklerdir zamanla..havale konusunda çok şey bilmiyorum canım,doktorun ilaç verdiğimiz için havale geçirmiyor demek istemiş.İlaç vermeseler tekrar geçirmesini bekliyorlar demek ki ya da ben öyle anladım.Doktoruna bir dahaki gittiğinde sorabilirsin bunu.
Her geçen gün daha iyi oluyor gördüğüm kadarıyla bir sürü zorlukların üstesinden geldi maaşallah annesi üzülme sen bu sorunlar da geçecek..
Evet canım garip ve zor günlerdir bu günler..Her şey sanki sabrını denemek için oluyor gibi gelir insana..Anneler katlanıyor da babalar bu konuda sabırsız olabiliyor canım Allah ikinize de yardım etsin..Birbirinize destek olmaya çalışın bu zor günlerinizde.Allahın izniyle bu günleri atlatıp siz de bebeğinizle normal yaşantınıza döneceksiniz yakında...

Merhaba,

Canım benim seni en iyi bizler anlarız emin ol..küvözde canından bir parçayı bırakmak,ondan haber beklemek,her çalan telefonda yüreğinin yerinden oynamsı ne demek en iyi bizler biliriz..anlattığın kadarıyla bebğinin durumu iyiye gidiyor Maaşallah..her gittiğinde yoğun bakıma girebiliyorsan eğer konuş onunla,seni mutlaka hissedecek ve daha çok güçlenecek emin ol.ben her gittiğimde iksiylede konuşurdum,hatta oğlumun birine ilk gördğümde "annecim hoşgeldin,bu şekilde kavuşmayı hayal etmemiştim ama seni çok seviyorum,nolur oğlum güçlü ol,bizi bırakma"dedim o anda naptı biliyor musun?bana döndü,gözlerini yarı araladı ve güldü..hemşireler bile şok olmuştu..onlar bizim varlığımızı hissediyorlar annesi,sende güçlü ol lütfen..

yoğun bakım kapısı çok ayrı bir boyut..kendinden çok başkalarının yavrularına üüzlüp kahrolduğun bir ortam..orda beklerken ne çok anneyle arkadaş olduk bir bilsen.ne dertleri vardı bir çoğunun..bazısı çaresiz dertlerdi..bazen kendi bebeklerimi bırakıp onların bebekleri için ağlıyordum,dua ediyordum..ahh zor günlerdi.Allah yaşatmasın bir daha kimseye.canım güzel haberlerini bekliyoruz,dertleşmek istersen yine yaz buraya,biz hep burdayız:)

merhabalar kızlar nasılsınız??

biz gün geçtikçe toparlanmaya başladık hamdolsun... hastaneden çıktıktan 1 hafta sonra doktora gittik kalça usg si çekildik işitme testi yapıldı iyi çıktı hamdolsun... cuma günü de rop muayenesi olduk. çok ağladı miniğim hastaneyi yıktı resmen ama iyi çıktı. 3 hafta sonra yine çağırdı yaa gitmesek olmazmı çok canı yanıo, çok ağlıo kızım.... hem zaman lehinize işliyor,herşey güzel diyor hemde tekrar çağırıyor. bi daha giderim,sonra gitmem. sizlerde ne gibi bi yol izlenmişti??

bu arada herkese tek tek yazamıyorum dualarım bebeklerini bekleyen anneler için. Allah hepinizin yardımcısı olsun. inşallah hepiniz kavuşacaksınız bebeklerinize. onlar çok güçlüler

geçmiş olsun
ama lütfen kızınızı takiplerine götürün bi daha gitmem demeyin
sonuçta o prematüre bi bebek
onlar da keyiflerinden çağırmıyolar ki bebişin iyiliği için çağırıyolar

biz gün geçtikçe toparlanmaya başladık hamdolsun... hastaneden çıktıktan 1 hafta sonra doktora gittik kalça usg si çekildik işitme testi yapıldı iyi çıktı hamdolsun... cuma günü de rop muayenesi olduk. çok ağladı miniğim hastaneyi yıktı resmen ama iyi çıktı. 3 hafta sonra yine çağırdı yaa gitmesek olmazmı çok canı yanıo, çok ağlıo kızım.... hem zaman lehinize işliyor,herşey güzel diyor hemde tekrar çağırıyor. bi daha giderim,sonra gitmem. sizlerde ne gibi bi yol izlenmişti??

bu arada herkese tek tek yazamıyorum dualarım bebeklerini bekleyen anneler için. Allah hepinizin yardımcısı olsun. inşallah hepiniz kavuşacaksınız bebeklerinize. onlar çok güçlüler

Aman Canım bende bir çok prematüre annesiyle görüştüm.Sakın ihmal etme.Onlar sana gerek kalmadı diyene kadar git..Gerek kalmadı dediklerşnde başka bir yerle tekrar check et.Annemin bir lafı vardır:Ömür boyu ağlayacağına bırak bebiş burda ağlasın.

Merhaba,

canım senin yazdıklarını okudukca yenidogan yogum bakım ünitesinni kapısının önünde gecen 10 günümü hatırladım inan bunları yazarken bilew gözlerimden yaşlar akıyo ancak bunu yaşayan anlar seni cok iyi anlıyorum Allahım yar ve yardımcın olsun kardeşim Allah bebegini sana bagışlasın en kısa sürede kucagına alır doya doya koklarsın inşl. sabret ve dua et inan dua etmek insanı o kadar rahatlatıyoki. gögsünü 3 - 4 satte bir sag canım ben öyle yapmıştım buzdolabında rahat 1 hafta kalbiliyo sagmayı kesinlikle bırakma sen sagdıkca sütün cogalıcaktır emin ol . tekrer gecmiş olsun cnm güzel haberlerini bekliyoruz

ltfen gitmeyi ihmal etme bütün bebkler hastaneyi yıkıyo ama üçüncüde genelde normale dönmüş dyolar bi dahaki kontolleri 1 yaşında oluyo keşke diyeceğin şeyler yapma ve doktorlar söylemeden severken bile ayaklarının üzerine bastırma sorun oluyo

Merhaba Sevgili Anneler,
Kızımda NEK denilen-bağırsak hastalığı-teşhis edildi.Çok şükür 1.evrede ve tedaviye alındı.Bu sebeble anne sütünü kestiler.Serumla besleniyor.Kilo alımı durdu.Hata 3-4 gram vermiş.Ancak kaka ve çişi çok şükür devam..Solunumdan kesmeye çalışmışlardı,tıkanmıs,şuam sadece aldıgı miktarı kısmışlar.Bunada bin şükür.
Rop tarama vakti geldi.Rica ediyorum,bana bu süreci anlatır msınız?Nelere dikkat etmem gerekecek?Şimdiden teşekkür ederim.

canım senin yazdıklarını okudukca yenidogan yogum bakım ünitesinni kapısının önünde gecen 10 günümü hatırladım inan bunları yazarken bilew gözlerimden yaşlar akıyo ancak bunu yaşayan anlar seni cok iyi anlıyorum Allahım yar ve yardımcın olsun kardeşim Allah bebegini sana bagışlasın en kısa sürede kucagına alır doya doya koklarsın inşl. sabret ve dua et inan dua etmek insanı o kadar rahatlatıyoki. gögsünü 3 - 4 satte bir sag canım ben öyle yapmıştım buzdolabında rahat 1 hafta kalbiliyo sagmayı kesinlikle bırakma sen sagdıkca sütün cogalıcaktır emin ol . tekrer gecmiş olsun cnm güzel haberlerini bekliyoruz

Merhaba Canım,
Size çok geçmiş olsun,sağlıklı çok uzun bebeğinle bir ömür dilerim.Durumumuz çok çok zor,umarım bende atlatacağım ve size burdan iyi haberlerimi vereceğim.O kapının önünde beklemek çok zor,bebeğime dokunamamak ,kucaklayamamk çok çok zor..Kulağı katlanmıştı,hemşiresi düzeltti,Bende dokunabilirmiyim dedim,Hayır dedi.Bu çok çok zordu.Anne olabilmeyi beceremedim ben..Kızıma karşı şimdiden kendimi çok suçlu hissediyorum.
Allah tüm bebekleri korusun.

X