Premature Bebekler 32 haftalık erken doğum

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

marozk

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2022
9
5
31
arkadaşlar merhaba,
32.hafta rutin kontrole gittiğimde nst cihazında 20 dakikada üç kere sancı çıkınca doktorum erken doğum şüphesi ile alttan kontrol yaptı. rahim ağzı 28mm civarına gelmiş bebek de baş aşağı doğum pozisyonuna gelmiş. hemen serum verip sancımı azaltmaya çalıştı. 24 saat ara ile kortizon iğnesi oldum. günde 3 kere de doğum yolundan progestan tedavisine başladık.

pazartesi günü tekrar kontrole gittiğimde sancılar azalmış fakat rahim ağzı 20mm ye düşmüştü. bebeğim 1850 gram 42 santim civarında. suyumda sorun yok gibi gözüküyor ama rahim ağzının daralmasını kontrol edemezsek doğum başlar dedi. çok korkuyorum öncelikle dua etmenizi sonrada benzer durumları yaşayanların yorumlarını bekliyorum canlarım.

arkadaşlar merhaba,
32.hafta rutin kontrole gittiğimde nst cihazında 20 dakikada üç kere sancı çıkınca doktorum erken doğum şüphesi ile alttan kontrol yaptı. rahim ağzı 28mm civarına gelmiş bebek de baş aşağı doğum pozisyonuna gelmiş. hemen serum verip sancımı azaltmaya çalıştı. 24 saat ara ile kortizon iğnesi oldum. günde 3 kere de doğum yolundan progestan tedavisine başladık.

pazartesi günü tekrar kontrole gittiğimde sancılar azalmış fakat rahim ağzı 20mm ye düşmüştü. bebeğim 1850 gram 42 santim civarında. suyumda sorun yok gibi gözüküyor ama rahim ağzının daralmasını kontrol edemezsek doğum başlar dedi. çok korkuyorum öncelikle dua etmenizi sonrada benzer durumları yaşayanların yorumlarını bekliyorum canlarım.
Bebek için ciger geliştirici igne yaptılar mı yapılması gerekiyor diye biliyorum erken dogum riski olanlara yaparlar bebegin yaşama ihtimali daha yüksek oluyor ypksa cigerleri yeterince gelişmemiş olursa oksijensiz kalmaktan olan sorunlar olabiliyor olmadıysa doktora sorun bi önemli inşallah biraz daha bekler Allah kolaylık versin zor Bi durum ama elinden geldigi kadar stres yapmamaya çalış

Bebek için ciger geliştirici igne yaptılar mı yapılması gerekiyor diye biliyorum erken dogum riski olanlara yaparlar bebegin yaşama ihtimali daha yüksek oluyor ypksa cigerleri yeterince gelişmemiş olursa oksijensiz kalmaktan olan sorunlar olabiliyor olmadıysa doktora sorun bi önemli inşallah biraz daha bekler Allah kolaylık versin zor Bi durum ama elinden geldigi kadar stres yapmamaya çalış
evet celestone iğnesi oldum kalçadan. inşallah doğum olana kadar bebişe faydası olur :KK43:

evet celestone iğnesi oldum kalçadan. inşallah doğum olana kadar bebişe faydası olur :KK43:
Bak üzülme 30 olmuş ben aniden oldum . Doğumdan 45 dk önce vuruldum ciğer geliştirici. Bebeğime sadece ilk gece oksijen vermişlerdi.😉

33+5 TE doğum yaptım 2.450 Gr cigerinde enfeksiyon vardı bu sebeple 1 hafta kuvözde kaldı şimdi 1 yaşında 🥰
Sağlıkla kucağınıza alın bu serumlar erteleyebildigi kadar erteler doğumu
Benim 28. Haftada başladı sancılarım ve rahim boyu kısalması.
3 doz ciger geliştirici vurundum

maşaallah. doktorum bana da 34'ü görebilirsen korkma dedi inşallah 2 hafta uzatabiliriz süreci.
Bak maşallah maşallah, hiç üzülme süreçten, arkana yaslan keyfini çıkar hamdolsun 30 oldun. İnşallah 34 olacaksın ama sakin ol 🤲🏻

33+5 TE doğum yaptım 2.450 Gr cigerinde enfeksiyon vardı bu sebeple 1 hafta kuvözde kaldı şimdi 1 yaşında 🥰
Sağlıkla kucağınıza alın bu serumlar erteleyebildigi kadar erteler doğumu
Benim 28. Haftada başladı sancılarım ve rahim boyu kısalması.
3 doz ciger geliştirici vurundum
Maşallah. Sizde de karın sertleşmesi ve rahim kısmında baskı oluyor muydu zaman zaman

Maşallah. Sizde de karın sertleşmesi ve rahim kısmında baskı oluyor muydu zaman zaman
Evet benim çok erken başlamıştı ara kasılmalar .
Zaten bebeğin gir tarafta toplanıp karnın sertleşmesi sancı oluyor düzenli olursa dikkat etmek gerek

Günde iki kez suda eriyen magnezyum kullanıyorum. Doktor normal çünkü doğumun yaklaştı diyor

Kesinlikle doktorunuz bebeğiniz için ciğer geliştirici yapması gerek
34+4 de suyumun sızıntı şeklinde gelip bitmesi ve doğum yarıyı geçmiş vaziyette acilen sezaryene alındım..2-3 gün önce doktorum anlamıştı ve acilen bebek için ciğer geliştirici vuruldu..çok geçmiş olsun

arkadaşlar merhaba,

Allah yardımcın olsun canım benim bebisin de sağ salim kucağına al imsAllah

X