33 yaşında tel taktırmaya girissem mi çok kararsızım.

Anlayann muczsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2020
819
950
Selam arkadaşlar başlıktan da anlaşıldığı üzere diş teli taktırma gibi bir düşüncem var bir senedir kararım kesinleşti gibi aslında çok büyük sorun yok ama köpek dişler sivri ve geride duruyor. Alt dişler düzgün değil dikkatlice bakınca ve gülüşümden hep cekinmisimdir sivri dişten dolayı. Sizce bu yaştan sonra sıkıntı olur mu tecrübeli olanlar uzun süre kalır mı tel?Gerek var mı ailemden çoğu kişi senin disinde bir şey yok belli değil diyorlar.Ve fiyatlar ne güncel olarak ?

Selam arkadaşlar başlıktan da anlaşıldığı üzere diş teli taktırma gibi bir düşüncem var bir senedir kararım kesinleşti gibi aslında çok büyük sorun yok ama köpek dişler sivri ve geride duruyor. Alt dişler düzgün değil dikkatlice bakınca ve gülüşümden hep cekinmisimdir sivri dişten dolayı. Sizce bu yaştan sonra sıkıntı olur mu tecrübeli olanlar uzun süre kalır mı tel?Gerek var mı ailemden çoğu kişi senin disinde bir şey yok belli değil diyorlar.Ve fiyatlar ne güncel olarak ?
Gidip görüşün, kafanıza yatarsa ve sizi psikolojik olarak çok yoruyorsa taktırın ama köpek dişleri zaten sivri olur.

30 yaşındayım 2. Kez tel taktırdım

Ben taktırdım ve hayatımın en doğru kararı. Eski halimden tiksiniyorum. :) rahat rahat gülümsemek gibisi yok

31 yaşimda taktirdiktan sonra kariyerimde en iyi yere geldim ama bir sey olmadi.konusmami etkilemiyordu.seffafti.
Bir erkek arkadasim da 36 yasinda yaptiriyor su an.zaten yakisikliydi ama sanki kusursuzlasmaya yaklasmis gibi oluyor😊

Manevi acidan; "bu halin cok tatli taktirma" diyenlere aldirmayin, cunku fotograf cekilirken agiz dolusu gulebilmek veya gulerken bazen agzini kapatmamak...bunun icin bile yapilir.
1.5 sene cabuk geciyor ama sonrasinda bir omur rahat geciyor.

31 yaşimda taktirdiktan sonra kariyerimde en iyi yere geldim ama bir sey olmadi.konusmami etkilemiyordu.seffafti.
Bir erkek arkadasim da 36 yasinda yaptiriyor su an.zaten yakisikliydi ama sanki kusursuzlasmaya yaklasmis gibi oluyor😊

Manevi acidan; "bu halin cok tatli taktirma" diyenlere aldirmayin, cunku fotograf cekilirken agiz dolusu gulebilmek veya gulerken bazen agzini kapatmamak...bunun icin bile yapilir.
1.5 sene cabuk geciyor ama sonrasinda bir omur rahat geciyor.
Bir de onu merak ediyorum açıkçası kariyeri etkiler mi diye çünkü benim işim eğitim ve ses üzerine alanım. Telle rahat nota vs okunuyor mu

Bir de onu merak ediyorum açıkçası kariyeri etkiler mi diye çünkü benim işim eğitim ve ses üzerine alanım. Telle rahat nota vs okunuyor mu
36 uasinda yaptiran arkadasimim ciddi ve onemli bir isi var.ben de 31 de yaptirdigimda ayni konumdaydim.
Cok hafif pelteklik bazen olabiliyordu ama seffafti ve yuz yuze konustugumuzda anlasiliyordu.
O donemde 1000 kisiye sunuculuk yaptim 2 kez.
Sonra sesimi de dinledim bir olumsuzluk yoktu
Soyledigim gibi o 1 2 sene cabuk geciyor sonraki senelerin rahatligi icin her yasta deger bence.
Ama senin tel nasil etki eder bilemem.

Ben ortodonti kliniginde calisiyorum 30 yas ustu gelen bircok hastamiz var su an zaten maskeli donemdeyken rahat rahat yaptirmak lazim ki bir cok kisi oyle yapiyor.

Ben ortodonti kliniginde calisiyorum 30 yas ustu gelen bircok hastamiz var su an zaten maskeli donemdeyken rahat rahat yaptirmak lazim ki bir cok kisi oyle yapiyor.
Aa evet cok haklisin.maskeli donemde mantikliymis. Dolar artisindan fazlaca etkilenmistir ortodonti degil mi ?

Valla ben köpek dişlerimi çok seviyorum aksine hiç dokundurmam onlara ve iltifatta alırım :KK70: Ben de tel taktırdım tabi ortaokul zamanımın son senesinde lise bir sonunda da çıkmıştı iyi ki taktırmışım benim de alt çenem öndeydi çok kötü görünüyordu köpek dişim üstteydi onu indirdi doktorum kısa sürede mucize yarattı gerçekten zaten tellerimi de seviyordum eğer doktorun yaşını sorun etmiyorsa tel için taktır elbet diş gerçekten çok önemli. Benim öyle bariz bozukluk yoktu da çene yapım darmış o yüzden küçük dişlerim büyümüyordu ama şimdi çok düzgün hepsi memnunum üstüne birde beyazlattım inci gibi oldu dişlerim :KK70: köpek dişlerim en sevdiğim zaten

Aa evet cok haklisin.maskeli donemde mantikliymis. Dolar artisindan fazlaca etkilenmistir ortodonti degil mi ?
Etkilendi tabiki ama birden fazla klinikle goruserek size uygun yere tedavinizi yaptirabilirsiniz.Onemli olan doktora guvenmek tabiki icinizin sinmedigi yerde ucuz diye yaptirmayin.

Etkilendi tabiki ama birden fazla klinikle goruserek size uygun yere tedavinizi yaptirabilirsiniz.Onemli olan doktora guvenmek tabiki icinizin sinmedigi yerde ucuz diye yaptirmayin.
Ben bir kac sene once yaptirdim zaten,
soran kisi icin aklima geldi.o zaman seffafi
7500'e yaptirmistim.
Simdiki fiyati dusunmek istemiyorum:KK43:

Niye saçma olsun ki? Benim ablam da Otuzundan sonra tel taktırdı (hatta inanmayanlar olabilir ama Otuzundan sonra bir süt dişini çektirdi) şu an çıkmak üzere telleri.
Hazır pandemi, dışarıda maskelisin yaptır gitsin geç kalmadan.
Görünmesini istemediğin yerde indirme maskeni "ay çok hassasım virüs konusunda" de😅😂

Çok teşekkür ederim fikir verdiğiniz için. Açıkçası görüntü kısmı hiç umrumda değil tek görünmüş gorunmemis önemli değil taktirdiktan sonra. 30 lu yaşlarda pek takmiyorsun güzel olan taraf bu.
Sadece iş ses vs kısmıni düşünüyorum. Bir de para😂. Dolar malum ya bunlar çok artmış mıdır acaba? Mercimek bile en ucuz markette 20 lirayı geçmiş haliyle düşünüyor insan.

X