33 yaşında tel taktırmaya girissem mi çok kararsızım.

Çok teşekkür ederim fikir verdiğiniz için. Açıkçası görüntü kısmı hiç umrumda değil tek görünmüş gorunmemis önemli değil taktirdiktan sonra. 30 lu yaşlarda pek takmiyorsun güzel olan taraf bu.
Sadece iş ses vs kısmıni düşünüyorum. Bir de para😂. Dolar malum ya bunlar çok artmış mıdır acaba? Mercimek bile en ucuz markette 20 lirayı geçmiş haliyle düşünüyor insan.
Evet ben bile 2010 da taktırdığım halde 3500 tl idi özelde taktırdım tabi ama 4000 den indirtmişti annem :KK70: maddi açıdan sıkıntın olmazsa taktır bence dediğim gibi ben çok memnunum birde sürekli gülen bi insanım yani o dişler hep görünüyor tabi :KK70:

Selam arkadaşlar başlıktan da anlaşıldığı üzere diş teli taktırma gibi bir düşüncem var bir senedir kararım kesinleşti gibi aslında çok büyük sorun yok ama köpek dişler sivri ve geride duruyor. Alt dişler düzgün değil dikkatlice bakınca ve gülüşümden hep cekinmisimdir sivri dişten dolayı. Sizce bu yaştan sonra sıkıntı olur mu tecrübeli olanlar uzun süre kalır mı tel?Gerek var mı ailemden çoğu kişi senin disinde bir şey yok belli değil diyorlar.Ve fiyatlar ne güncel olarak ?
Bence önce kendi sağlığın ve kendini nasıl görmek isteğin önemli diye düşünüyorum, yaşın da gayet genç bende yaptırmak istiyorum üniversiteden 20 lik dış ameliyatı sırası bekliyorum

Selam arkadaşlar başlıktan da anlaşıldığı üzere diş teli taktırma gibi bir düşüncem var bir senedir kararım kesinleşti gibi aslında çok büyük sorun yok ama köpek dişler sivri ve geride duruyor. Alt dişler düzgün değil dikkatlice bakınca ve gülüşümden hep cekinmisimdir sivri dişten dolayı. Sizce bu yaştan sonra sıkıntı olur mu tecrübeli olanlar uzun süre kalır mı tel?Gerek var mı ailemden çoğu kişi senin disinde bir şey yok belli değil diyorlar.Ve fiyatlar ne güncel olarak ?Merhablar ben
Selam arkadaşlar başlıktan da anlaşıldığı üzere diş teli taktırma gibi bir düşüncem var bir senedir kararım kesinleşti gibi aslında çok büyük sorun yok ama köpek dişler sivri ve geride duruyor. Alt dişler düzgün değil dikkatlice bakınca ve gülüşümden hep cekinmisimdir sivri dişten dolayı. Sizce bu yaştan sonra sıkıntı olur mu tecrübeli olanlar uzun süre kalır mı tel?Gerek var mı ailemden çoğu kişi senin disinde bir şey yok belli değil diyorlar.Ve fiyatlar ne güncel olarak ?
Merhabalar, ben de bundan birkaç sene önce taktırmıştım kesinlikle çok mutluyum haktırfığım için yaşla ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım, gülüşümün değişiminden çok mutluyum. Tek sıkıntı çevrendeki insanlar olabilir alışılmadık bir durum olduğu İçin

Merhabalar, ben de bundan birkaç sene önce taktırmıştım kesinlikle çok mutluyum haktırfığım için yaşla ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım, gülüşümün değişiminden çok mutluyum. Tek sıkıntı çevrendeki insanlar olabilir alışılmadık bir durum olduğu İçin
Ben de taktırdım dört ay oldu bile tahmin ettiğim gibi zor olmadı her yerde dolaşıyor her şeyi yiyorum yavaş yavaş. Düzelme başladı bile. Teşekkürler herkese.

Sizi rahatsız ediyorsa taktırın. Sağlık her şeyden önce geliyor. Bu da netice de bir kusur. Sizi rahatsız etmiyorsa eleştirilere maruz kalmıyorsanız taktırmayın size kalmış. Bence doktorunuzla görüşün içinize sinerse taktırın. Fiyatı konusunda bilgim yok. Geçmiş olsun şimdiden. 🌸

Merhaba. 4-5 sene ortodonti tedavisi gördüm, tel de kullandım ve bu konuda bayağı tecrübeliyim diyebilirim. ☺️ Bazen dişlere estetik müdahale yapılarak da düzeltme yapılabiliyor. Öyle duymuştum ancak fiyat konusunda bir bilgim yok. Tedavim sırasında 18 yaşından küçüktüm bu yüzden tedavi masrafını sigorta karşılamıştı, sadece malzemeleri biz karşılanmıştık. Sadece köpek dişleriniz için tel tedavisini yaptırmanızı ben tavsiye etmem çünkü çooooook meşakkatli bir süreç :KK43:

Ailenin demesi degil de sizin görüntü olarak rahatsiz olmaniz ve ortodontistinizin de tel lazim evet demesi kafi.😊 9 ay önce basladi benim tel serüvenim de.37 yasındayım.Alıstım sanırım seviyorum tellerimi.

Fiyatları bilmiyorum ama benim yaptıran arkadaşlarım var yaklaşık bir yıl falan duruyor sanırım sonuç sizi memnun eder mi bilemem

bence taktırabilirsiniz fiyatlar en son baya artmıştı ve herkesin diş çene yapısına göre değiştiği için doktor daha net fiyat verir diye düşünüyorum ama bence min 10-15k tutar gibi tedavi süresine göre

Bence hiç düşünmeden teli deneyim, bir kaybınız olmaz, maliyeti her geçen gün artıyor tabi. Bugün yaptırmadığınız bir işlem yada mal 1 ay sonra zamlanıyor. İhtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız yaptırın; benim çevremde 42, 45 hatta 58 yaşında bir hocamız bile diş teli taktırmıştı. 33 yaş genç bir yaş, hiç dert etmeyin 😊

Bence hiç düşünmeden teli deneyim, bir kaybınız olmaz, maliyeti her geçen gün artıyor tabi. Bugün yaptırmadığınız bir işlem yada mal 1 ay sonra zamlanıyor. İhtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız yaptırın; benim çevremde 42, 45 hatta 58 yaşında bir hocamız bile diş teli taktırmıştı. 33 yaş genç bir yaş, hiç dert etmeyin 😊
Çok teşekkür ederim yorumunuz için aynen öyle 6 ay oldu taktirali ve şu an bile epey zamlanmiş bu belirsiz ekonomide günlük bile oynuyor fiyatlar.

Eğer dişlerinizde dizilim bozukluğu varsa ve görüntüsünden dolayı tel taktırmak istemiyorsanız. Size şeffaf plak invisalign plakları tavsiye ederim. İnvisalign şeffaf plaklar dışarıdan bakıldığında neredeyse görünmez.

Eğer dişlerinizde dizilim bozukluğu varsa ve görüntüsünden dolayı tel taktırmak istemiyorsanız. Size şeffaf plak invisalign plakları tavsiye ederim. İnvisalign şeffaf plaklar dışarıdan bakıldığında neredeyse görünmez.
Bu plak tedavisi daha uygun mu oluyor

X