Premature Bebekler 34 35 haftada dogum yapanlar!

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Merhabalar 2 gun once dogum yaptim 36 haftalik oglumu hemen kuveze aldilar cigerleri gelismemis islaklikta var bide enfeksiyon suphesiyle antibiyotik basladilar cok korkuyorum Allahim yavrularimiza sifa versin surekli solunum cihazina bagliyolar kritik diyolar kilosu da dogdugunda 3.000 kiloydu zayifta degil..
Cıger gelıstırıcı ıgne vurulmus muydun peki

Merhabalar 2 gun once dogum yaptim 36 haftalik oglumu hemen kuveze aldilar cigerleri gelismemis islaklikta var bide enfeksiyon suphesiyle antibiyotik basladilar cok korkuyorum Allahim yavrularimiza sifa versin surekli solunum cihazina bagliyolar kritik diyolar kilosu da dogdugunda 3.000 kiloydu zayifta degil..
Ons kısa surede şifa bulur cnm ama haftan iiimiş normalde 34 de tamamlıyor gelısımı cıgerler ama sneınkınde ıslaklık varmıs o sebeble gelısmemıstır arkadasım 34+_1 de dogum yaptı cumartesı suan evındeler bebeklerle hemde herkesın farklı oluyor ıste kılolarıda 2 ydı bebekten bebege gidegısıor ıns kısa surede sıfa bulursunz

Kilosu haftasi falan iyi zaten ama cigerleri gelismemis bide yas akciger olunca skintisi artmis emme refleksi yoktu dogdugunda suan serumla besleniyo 36 haftalik oldugu icin anne karnindayken igne olmadim dogduktan sonra bebege ciger gelistirici vurdular 2 kere solunum makinasina baglaniyo iste 3 kere baglandi suana kadar dun geceden beri de bagliymis cokmhizli nefes alip veriyo yetmiyomus kendi nefesi dua edin insallah tum bebekler annelerine kavusur Allahim buyuk..

Kilosu haftasi falan iyi zaten ama cigerleri gelismemis bide yas akciger olunca skintisi artmis emme refleksi yoktu dogdugunda suan serumla besleniyo 36 haftalik oldugu icin anne karnindayken igne olmadim dogduktan sonra bebege ciger gelistirici vurdular 2 kere solunum makinasina baglaniyo iste 3 kere baglandi suana kadar dun geceden beri de bagliymis cokmhizli nefes alip veriyo yetmiyomus kendi nefesi dua edin insallah tum bebekler annelerine kavusur Allahim buyuk..
34 den sonra gerek yok zaten cnn cıger gelıstırıcıye ıste rabbım kolaylık versın saglıkla kucgna al ıns ama neden gelsmemıs kı 36 normal doguma gırıor artık dıorum ya bebekten bebege degısıor snaırım arkadasım 34 de yaptı ama hoc baglanmadı cıhaza baglanmayan cok kısı de var kk da okudö kadarıyla

X