Premature Bebekler 34 35 haftada dogum yapanlar!

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

mlkyyy

O,artık anne:))
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2013
703
10
35
Arkadaşlar servikal yermezlik nedeniyle 24+2 ve 25+2de iki defa serklajım yapıldı.o günden bu yana hastanede yatıyorum.33+2gunluk hamileyim.dogumuma çok az kaldı son demlerimi yaşıyorum:KK43:bu haftalarda doğum yapanlar bebeğiniz kaç kıloydu küvezde ne kadar kaldı?

Allah yardımcın olsun inşallah biraz daha dayanır kuzun
Benim üçüzlerim var 33 haftalık doğdular allaha şükür sağlık sorunları yoktu sadece kilo almak için kaldılar küvözde
Benimkiler 1500 1600 1700 doğdular ve 50 gün kaldılar hastanede yurt dışında yaşıyoruz burda bebek 2,5 kilo olmadan enfeksiyon kapmasın diye ve emme refleksi yani biberonun tamamını kendi emerek bitirmesi gerekiyor çıkmaları için
Allah yardımcın olsun sağlıkla kavuş bebeğine
Ciğer geliştirici iğnleri oldun mu benim kızlarıma çok faydası oldu iğnelerin doğduklarında kendileri nefes alabiliyorlardı oksijen almadılar hiç

Oyy canlarım benim demek üçüz.Allah anneciğine bagıslasın uzun sağlıklı ömür versin kuzucuklara.evet ciğer geliştirici oldum 24 25ve 32+3te.bebeğim ne yazık ki 2 hafta geriden geliyor.1800falan suan kilosu.inşallah bi iki hafta daha dayanır.Allah razı olsun cevap verdiğin için.kandilinde mübarek olsun

Bende hep erken doğum korkusuyla yaşadım hamileliğimi seni çok iyi anlıyorum bol bol dua et allahın isimlerinden ya şafi ismini tespih çek şifa veren demek allahım benim dualarımı kabul etti kızlarım sağlıklı doğdu şükür inşallah senin bebeğinde sağlıkla doğar allahım bu mubarek günün hürmetine kabul etsin dualarımızı sninde kandilin mubarek olsun

Hay masallahhhh.ne yiyip içti ablan:)benim kız küçük ya.ustelık ıkı hafta geriden gelıyo.küvez için kilo nefes alması ve emme yutma refleksi önemli.akcıgerleri artık ezberledımde emme refleksı kacıncınhaftada net bişey bulamadım

Hay masallahhhh.ne yiyip içti ablan:)benim kız küçük ya.ustelık ıkı hafta geriden gelıyo.küvez için kilo nefes alması ve emme yutma refleksi önemli.akcıgerleri artık ezberledımde emme refleksı kacıncınhaftada net bişey bulamadım

canım öncellikle sağlıkla al kucağına bebeğini inşallah hiç bir sıkıntı yaşamadan doğumun gerçekleşir benim oğlum da kızım da 32.haftanın sonunda doğdular oğlum 45 kızım 30 gün kaldı küvezde.oğlumun sağlık problemleri çoktu ama kızım sadece 5 gün solunum makinasına bağlı kaldı sonra emerken yorulduğundan vede kilosunun azlığından eve vermediler oğlum haftasından 4 hafta geriydi vede çok sağlık sorunu yaşadı ama şimdi maşallahsı var korkma inşallah çok sağlıklı bir bebeğin olacaktır güzel şeyler düşün ve sadece dua et

Benim oğlum 34+5 te doğdu çok şükür küvöze girmedi hiç üstelik bana ciğer geliştirici iğne de yapılmadı
2370 gr ve 47 cm doğdu şimdi 6 yaşında yaşıtlarını yakaladı ve geçti bile

Masallah bebişine:nazar: bizim kilomuz 1900.anladıgım kadarıyla 2yı gemesı gerekıyo.sadece anne sütümü verdin doğumdan sonra?premature gec konuşur gec yürür gec tepkı verır olayları yanlışmı sence?çok soru soruyorum kusura bakma:KK43:

Canım çok kalmış bebişler küvezde.çok şükür kavusmussun :nazar: 33+4oldum.bebeğimde gelişme geriliğide var.serklajım var.gittiği yere kadar gıdecek bakalım

Benim oğlum 34+5 te doğdu çok şükür küvöze girmedi hiç üstelik bana ciğer geliştirici iğne de yapılmadı
2370 gr ve 47 cm doğdu şimdi 6 yaşında yaşıtlarını yakaladı ve geçti bile

Canım benim oğlum 9,5 aylıkken diş çıkardı 13,5 aylık yürüdü 2.5 yaşında da konuştu
Sadece konuşmamız biraz geçe kaldı o kadar

• Beğen
Reactions: Z P
Masallah bebişine:nazar: bizim kilomuz 1900.anladıgım kadarıyla 2yı gemesı gerekıyo.sadece anne sütümü verdin doğumdan sonra?premature gec konuşur gec yürür gec tepkı verır olayları yanlışmı sence?çok soru soruyorum kusura bakma:KK43:

Benim oğlum 9,5 aylık diş çıkardı 13,5 aylık yürüdü 2,5 yaşında da konuştu
Sadece konuşmamız biraz geçe kaldı
Doğuştan kalça çıkığı vardı 4,5 aylık olunca düzeldi
4 operasyon geçirdi bu yaşına kadar ama şimdi çok sağlıklı

Canım çok kalmış bebişler küvezde.çok şükür kavusmussun :nazar: 33+4oldum.bebeğimde gelişme geriliğide var.serklajım var.gittiği yere kadar gıdecek bakalım

evet canım çok kaldılar ama bebeklerim iki kilonun altında doğmuştu o yüzden kilo almalarını beklediler merak etme inşallah zamanında doğaracaksın buarada eğer sütün yeterliyse vede sütünün bebeğine bir zararı dokunmazsa azda olsa anne sütüne alerjısı olan bebekler de var başka mama kullanılmıyor ama benim gibi sütün yoksa mecburi özel mamalar veriyorlar

Vala erken dogdu die konusmasi gec falan die bisi yok benim kiz 27hf 1290 dogdu 14aylik yurudu duzeltilmis 11 aylik cokts guzel konusuyo herseyi tikir tikir 5 gun sonra 2 yasimiza giricez:)

Vala erken dogdu die konusmasi gec falan die bisi yok benim kiz 27hf 1290 dogdu 14aylik yurudu duzeltilmis 11 aylik cokts guzel konusuyo herseyi tikir tikir 5 gun sonra 2 yasimiza giricez:)

canım erken doğumdan çok doğumdan önce anne karnında ki durumu vede yoğun bakımda geçirdikleri süreci nasıl geçirdikleri önemli mesela benim oğlumda gecikmeler yaşanıyor oda anne karnında 4 hafta geri kalmasından vede doğum sırasında ve sonrasında yaşadığı zor sürecin etkileri var mesela mr sonucunda oğlumun fark edilmemiş beyin kanamaları olduğu ortaya çıktı

Allah yardımcın olsun inşallah biraz daha dayanır kuzun
Benim üçüzlerim var 33 haftalık doğdular allaha şükür sağlık sorunları yoktu sadece kilo almak için kaldılar küvözde
Benimkiler 1500 1600 1700 doğdular ve 50 gün kaldılar hastanede yurt dışında yaşıyoruz burda bebek 2,5 kilo olmadan enfeksiyon kapmasın diye ve emme refleksi yani biberonun tamamını kendi emerek bitirmesi gerekiyor çıkmaları için
Allah yardımcın olsun sağlıkla kavuş bebeğine
Ciğer geliştirici iğnleri oldun mu benim kızlarıma çok faydası oldu iğnelerin doğduklarında kendileri nefes alabiliyorlardı oksijen almadılar hiç

canım bende doğurdum çok şükür 33 haftada doğum oldu 1500-1600 gr arası doğdular planlı doğum oldu bebekler sağlıklılardı yine oksijen almadılar çok şükür seninki gibi sadece kilo alımı için küvezde 1 ay kaldık refleksleri iyi şimdi evdeler gece nöbetilerim var sabaha kadar uyumuyorum gündüz uyuyorum birde akşam birkaç saat ve diğer maratonlarımız başladı süt sağma üç saatte bir besleme gaz problemlerimiz falan çok şükür bunları yaşayabilmekte ne kadar güzel bir duygu.

canım bende doğurdum çok şükür 33 haftada doğum oldu 1500-1600 gr arası doğdular planlı doğum oldu bebekler sağlıklılardı yine oksijen almadılar çok şükür seninki gibi sadece kilo alımı için küvezde 1 ay kaldık refleksleri iyi şimdi evdeler gece nöbetilerim var sabaha kadar uyumuyorum gündüz uyuyorum birde akşam birkaç saat ve diğer maratonlarımız başladı süt sağma üç saatte bir besleme gaz problemlerimiz falan çok şükür bunları yaşayabilmekte ne kadar güzel bir duygu.

Gözün aydın canım allah analı babalı büyütsün inşallah sağlıkla kavuşmuşsun kuzularına çok sevindim
Allah yardımcın olsun canım çok zor bakmak ilk zamanlar beslenme gaz çok zor oluyor yanlız mı bakıyorsun ama inan en güzel zamanları şimdi onların
Ha birde sanmaki büyüyünce daha kolay olacak her yaşın bir zorluğu var canım üçüz annesi olmak çok zor allahım hepimize güç versin kuvvet sabır versin
İsimleri ne kuzuların mis gibi bebek kokuyorlardır şimdi onlar benim yerimede öp
Kolay gelsin canım

Anladıgım kadarıyla sizin bebişlerde rahım içi gelişme geriliği yokmuş.benım dopplerım ıyı suyum ıyı bebek azda olsa kılo alıyo fakat sata uyumlu degıl.karın cevresı ve fl kucuk.bebek strese gırene kdar beklencek.benım merak ettıgım organ akcıger gelişimi 34le kılosu 32ylemı uyumlu?akcıger gelişimide geri olmaz dımı bılgısı olan varmı arkadaslar

Prematurelerın herseyının gec olduğunu duymuştum.okuyunca bunları içim rahatladı.allahım bebeklerınızı sıze bagıslasın uzun ömürler versin inşallahh

Anladıgım kadarıyla sizin bebişlerde rahım içi gelişme geriliği yokmuş.benım dopplerım ıyı suyum ıyı bebek azda olsa kılo alıyo fakat sata uyumlu degıl.karın cevresı ve fl kucuk.bebek strese gırene kdar beklencek.benım merak ettıgım organ akcıger gelişimi 34le kılosu 32ylemı uyumlu?akcıger gelişimide geri olmaz dımı bılgısı olan varmı arkadaslar

Canım akciğerin gelişimini bilemezsin her bebeğin küçük olasılık da olsa kuvöze girme ihtimali var mesela benim kızlarımın küvözdeyken 3200 gr doğmuş bir bebek vardı solunumunda problem varmış ve 40 haftalık doğmuş bir bebekti yani allah bilir canım sen bol bol dua et inşallah solunum sıkıntısı yaşamaz kuzun bol bol tespih çek Ya Şafi diye allahın isimlerinden şifa veren demek ben hergün tespih çekerdim hamileyken ellimi karnıma koyup
Allah yardımcın olsun

X