34 haftalık gebeyim eşimle sürekli olmasada 2 günde 1 atışma halindeyim ??

ozqeckr

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Eylül 2023
26
3
Eşim herseyimde yanimda olmasada elinden geldiği kadar temizliqime yardım eder yanliz ederkende doğumdan sonra karismayacagini belirterek eder yemekleri ben yaparım ona elimden geldiği kadar fazla iş birakmamaya çalışsam da elimden gelen bisey yok uykuyu ve televizyon seyretmeyi çok seviyor uykudan uyandrrsam aşırı derecede sinirli tv ye bakarken zaten ilgilenmez bile benle kulaklarında da sorun var biraz yada duyar ama anlamaz 34 haftalık gebeyim doğumda yanımda olması için konuşmak istedim tv yi 2 dk kapatta veya kıs sesini konuşalım dogumla ilgili dedim yanıma geldi konusulcak ne varmış der gibi bi cinsten birazdan işe gdcem zaten bırakta biraz seyredeyim konuşuruz yine ne konusacaksan dedi ağır geldi bana geçti karşıya oturdu ben ağladım çok kötü moralim bozuldu doğumdan korktuğumdan da değil öyle bi konuşmak istedim yanımda en azından sevdiğim belki beni anlayacak biri olursa doğum daha kolay geçer düşüncesiyle konuşalım demiştim ağlıyorum hala ne yazıkki hiç merak etmiyor bebeğini hadi geçtim beni benimle zaten evlenmek için evlenmişsin az merak et dediğim zaman sadece sen doğurmayacaksın diyor bi garip bi insan ne yapıcam ben bu eşle elimden geldiği kadar yardım ederim para olsun pul olsun bazı şeyleri düşünemez oturur anlatırım küçük çocuğa akil verir gibi ama nolacak böyle korkuyorum?

Hep mi böyleydi sonradan mı böyle oldu acaba?

Üzmeyin kendinizi, hassas bi dönemden geçiyorsunuz. Eşinizin tv izlemediği bi zamanda, sofradayken falan konuşmayı deneyebilirsiniz belki.

Ilgi istemeniz normal, demek ki duygusal olarak paylasimin ozlemini cekiyorsunuz. Kocaniz duzelmeyecek. Ustte bir arkadas yazmis, uzgunum ama bir cocuk daha yapmayin bence. Benim haddime olmasa da bunu demek.. yine de simdi bu cocuk dogacak e daha fazla sorumluluk uzerine binmeyecek mi bu adamin? Ben o zaman dusunemiyorum.

Ben hamileyken eşim 9 ay görevdeydi o kadar ilgiye sevgiye aç bir gebelik geçirdim ki günde 1 kere telefonla konuşurduk.. ona en çok şimdi ihtiyaciniz var oğlum 4 yaşına girecek benim aklım malasef hala o günlerde..

Maalesef insan bu dönemde extra hassas oluyor. Bende 34 haftalık hamileyim ve bugün kendimi iyi hissetmiyordum gündüz ilaç alıp uyudum uyanınca eşim nasıl oldun iyimisin diye sormadı diye trip attım. Maalesef erkekler bizim kadar hassas değil

Birincisi esiniz baska bir seyle ilgilenirken boyle onemli konulari acmayon cunku akillari orda kaliyor.İkincisi boyle bir seyi konusmaniza gerek yok bence emrivaki yapin tabiki kalacak cocugu siz tek basiniza mi yaptiniz?

yardım eder yanliz ederkende doğumdan sonra karismayacagini belirterek eder
Asil dogumdan sonra daha cok yardim gerekecek
uykuyu ve televizyon seyretmeyi çok seviyor uykudan uyandrrsam aşırı derecede sinirlenir
Bebek dogunca geceleri aglayacak sustur su cocugu vs diyecek lohusalik zaten ayri bi kafa
Bol sabir diliyorum
akil sagliginiz icin anneniz ablaniz varsa dogum icin cagirin ya da siz gidin

Eşim herseyimde yanimda olmasada elinden geldiği kadar temizliqime yardım eder yanliz ederkende doğumdan sonra karismayacagini belirterek eder yemekleri ben yaparım ona elimden geldiği kadar fazla iş birakmamaya çalışsam da elimden gelen bisey yok uykuyu ve televizyon seyretmeyi çok seviyor uykudan uyandrrsam aşırı derecede sinirli tv ye bakarken zaten ilgilenmez bile benle kulaklarında da sorun var biraz yada duyar ama anlamaz 34 haftalık gebeyim doğumda yanımda olması için konuşmak istedim tv yi 2 dk kapatta veya kıs sesini konuşalım dogumla ilgili dedim yanıma geldi konusulcak ne varmış der gibi bi cinsten birazdan işe gdcem zaten bırakta biraz seyredeyim konuşuruz yine ne konusacaksan dedi ağır geldi bana geçti karşıya oturdu ben ağladım çok kötü moralim bozuldu doğumdan korktuğumdan da değil öyle bi konuşmak istedim yanımda en azından sevdiğim belki beni anlayacak biri olursa doğum daha kolay geçer düşüncesiyle konuşalım demiştim ağlıyorum hala ne yazıkki hiç merak etmiyor bebeğini hadi geçtim beni benimle zaten evlenmek için evlenmişsin az merak et dediğim zaman sadece sen doğurmayacaksın diyor bi garip bi insan ne yapıcam ben bu eşle elimden geldiği kadar yardım ederim para olsun pul olsun bazı şeyleri düşünemez oturur anlatırım küçük çocuğa akil verir gibi ama nolacak böyle korkuyorum?
Ne mi yapacaksınız bu eşle, tabiki çocuk yapacaksınız, en az dört tane daha yapın

Eş desteği asıl doğumdan sonra çok lazım. Bebek hiç durmadan ağlarken de, tv karşısında yayılmaz umarım.

X