Bebek Beslenmesi 37 günlük kızım sürekli emmek istiyor ve uyumuyor tecrübeli anneler yardım edin..

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
senın yaşadıklarını bende yaşadım üstelik yardımcı olucak bı annem yoktu malesef bebeğin kesınlıkle doymadığı için sürekli emmek istıyoo benım 3 aylık bebeğim yenı doğduğunda sürekli emıyordu ve hep huzursuzdu mama vermemede çok kaarşı bı kayınvalıdem var bebeğimin uzamış sarılığı oluştu 25. gunde bebeğim doğum kılosununda altına düştü çok zor gunlerdı gerçekten mecburen mamaya alıştık elektırklı pompa aldım 30 ml çekemıyordum halada geçemıyorum hala emzırmeye çalışıyorum oğlumu artık nekadar varsa ama mamasız malesefki ne uyutabılıyorum nede sakınleşiyo sanırım sende mama destekli buyutuceksın

çoğu bebekte aynı şeyler oluyor canım,benim kızımda sürekli emmek isterdi hep emerken uyuklardı,yerine koysam hemen kalkardı,sütüm yetmiyordu zaten mama takviyesi yaptım ama pekte değişen bir şey olmadı,banada doktor 2 saatte bir emzir demişti ama ne mümkün,yarım saat emmeden durmazdıki:KK1:bunların hepsi geçic günler canım hiiiiiç kafana takma 5. 6.. aylarda bugünlerden eser kalmıyacak,oturup rahat rahat yemeğini yicen,kahvaltını edicen.Yaşamış biri olarak sana söylüyorum biraz daha sabret,biraz yorucu günler olucak ama hele bir hareketlensin,gülsün o sıkıntılı günleri hatırlamıcan bile...1.si bu zamanlarda bebeğin gaz sıkıntısı olabilir,havalar ısındı hergün güzelce yıkayıp,karnına bebek yağı ile masaj yapabilirsin.Bebeğini rahatlatıcaktır,yüzde yüz çözüm olmasada rezene çayı verebilirsin doktoruna sorup yada hazır karışımlar var,kimyonda iyi gelebilir.Her beslemeden sonra gazını al dicem ama hep memede zaten:KK1:bizde öleydik.2.si bu dönemlerde anne kokusu ararlar,emerken kendini güvende hissederler,onların sığınağı orası:KK9:kızım her utandığında oraya saklanır.Bu en güzel günlerinizi bunları düşünerek geçirme canım,evet biraz meşakatli bir yoldan geçiceksin ama değicek inan.Tek derdimiz bunlar olsun,yeterki onlar iyi olsunda:nazar:

arkadaşlar teşekkür ederim yorumlarınız için.. dün 2den akşam 10 a kadar uyumadı..baya uğraştık.akşam 7 gibi milupanın gece çayını verdik.gece 10 da uyudu.sabah 3ü geçiyordu uyandığında :) ben de onunla beraber yatmıştım.şükür uykumuzu aldık bu sefer.. sabah uyandığında saat 11 e kadar 2 kere daha uyku çekti şükürler olsun..maşallah kızıma inşallah artık uykusu düzene girer..bu çay işe yaradı sanırımm.. bide 4 gündür kakasını yapamıyordu.mamadan olsa gerek.. az önce onu da yaptı.. şimdi uyuklamaya başladı yavrucum.. yardımlarınız için teşekkür ederim.çok sağolun kızlar. Allah hepinizin bebeğine sağlık sıhhat afiyet versinn..öpüyorum bebişlerinizi..:KK3:

bende aynı sıkıntıdayım bebeğim 30 günlük durmadan emmek istiyo bazen geceleri bazen gündüzleri hiç uyumuyo uyanık olduğu zamanda emmek istiyo en az yarım saat... Bi de meme başları yarık içinde her seferinde bıçak yaarsı gibi saplanıyo... Neden uyumazlar neden sürekli emer mamaya mı başlasam

canım seni çook iyi anlıyorum.sen de burdaki arkadaşların tavsiyelerini uygula bence.. önce sütünün yetip yetmediğini kontrol et.yukarda bi arkadaşım öyle söylemişti.. gazını çıkartmaya çalış.ağlarsa emecem diye , sol koluna koy sırtını sıvazla .o zaman 10 dk falan meme istemeden durabiliyo..hem bu arada gazı da çıkmış olur inşallah.. gece çayına başladım ben dün ve hemen faydasını da gördüm gibi.. günde 30 ml vericem.15 sabah 15 akşam olmak üzere.. meme ucunun yarasına da kakao yağı sür demişlerdi bana. çatlaklara birebir. bide lansinoh diye bi krem var alabilirsen onu al sür.çok iyi geliyo.. şimdiye kadar mama vermediysen bence hiç başlama.çünkü bi kutu alınınca bitirmek zorunda hissediyorsun kendini. :s en azından bende öyle oluyo.. :KK43: bebişine de Allah sağlık sıhhat versinn.. benimkiyle arasıında 8 gün varmış :) Allah bağışlasınn...
bu arada bebişim ağlıyoooo.. uyudu diye bırakmıştım gene uyumamışş kandırık yapmışş :KK1: sen de dene yazılanları. bakalım sende işe yarayacak mı..sonra durumdan haberdar et oldu mu?..görüşürüz

Valla erkekler için odun demek istemiyorum ama sanırım biraz odun oluyorlar.:KK19:Neyse sen şimdi kendi iyi bak iyice bir dopingle kendini ve sonra intikamını al.Teşekkür ederim öptüm bende:KK54:

selam canım, uyandıktan sonra çok sertti göğsüm.ben de bebek uyurken sağdım ama sadece sağ göğsümü. 60 ml çıktı. sol tarafı sağamadan bebeğim uyandı.. ikisinin toplamı 120-150 olursa iyi demiştin sen.. tek göğüs için yeterlidir değil mi? bide annem ne kadar sütün olduğu söylenmez kesilir diyip duruyor niyeyse :) ben yazdım gene de..:KK1:

canım seni çook iyi anlıyorum.sen de burdaki arkadaşların tavsiyelerini uygula bence.. önce sütünün yetip yetmediğini kontrol et.yukarda bi arkadaşım öyle söylemişti.. Gazını çıkartmaya çalış.ağlarsa emecem diye , sol koluna koy sırtını sıvazla .o zaman 10 dk falan meme istemeden durabiliyo..hem bu arada gazı da çıkmış olur inşallah.. Gece çayına başladım ben dün ve hemen faydasını da gördüm gibi.. Günde 30 ml vericem.15 sabah 15 akşam olmak üzere.. Meme ucunun yarasına da kakao yağı sür demişlerdi bana. çatlaklara birebir. Bide lansinoh diye bi krem var alabilirsen onu al sür.çok iyi geliyo.. şimdiye kadar mama vermediysen bence hiç başlama.çünkü bi kutu alınınca bitirmek zorunda hissediyorsun kendini. :s en azından bende öyle oluyo.. :KK43: bebişine de allah sağlık sıhhat versinn.. Benimkiyle arasıında 8 gün varmış :) allah bağışlasınn...
Bu arada bebişim ağlıyoooo.. Uyudu diye bırakmıştım gene uyumamışş kandırık yapmışş :KK1: Sen de dene yazılanları. Bakalım sende işe yarayacak mı..sonra durumdan haberdar et oldu mu?..görüşürüz

sütüm artmaya başladı.. Ama adam hep emeyim istiyo şimdi iletişim kurmaya başladık bakışıyoruz ben konuşunca dikkatle bakıyo. Aslında benim ilk deneyimim değil kızım var 8 yaşında .ama o hem kilolu doğdu hem 15 dk. Emim en az 1,5 saat uyuyordu. O kadar rahat büyüttümki üstelik 3. Günden itibaren yalnızdım. Arkadaşlarım biraz yardımcı olmuştu. Ama oğlum gazlı bir bebek... Rezene çayı aldım ama o da 1 -2 çay kaşığı veriliyomuş ben biberonla 25 ml. Fala verdim iki gündür. Abartmışım ama gazına iyi geldi. Lansinohu aldım çatlaklar için evet mucize gibi. Ama sol göğüs ucu yarıldı emerken uyuşuoy. Ahhh geçecek inşallah benimki 32 günlük biraz insancıl yaşama dönüyoruz galiba.. Bebişini allah bağışlasın.....

sütüm artmaya başladı.. Ama adam hep emeyim istiyo şimdi iletişim kurmaya başladık bakışıyoruz ben konuşunca dikkatle bakıyo. Aslında benim ilk deneyimim değil kızım var 8 yaşında .ama o hem kilolu doğdu hem 15 dk. Emim en az 1,5 saat uyuyordu. O kadar rahat büyüttümki üstelik 3. Günden itibaren yalnızdım. Arkadaşlarım biraz yardımcı olmuştu. Ama oğlum gazlı bir bebek... Rezene çayı aldım ama o da 1 -2 çay kaşığı veriliyomuş ben biberonla 25 ml. Fala verdim iki gündür. Abartmışım ama gazına iyi geldi. Lansinohu aldım çatlaklar için evet mucize gibi. Ama sol göğüs ucu yarıldı emerken uyuşuoy. Ahhh geçecek inşallah benimki 32 günlük biraz insancıl yaşama dönüyoruz galiba.. Bebişini allah bağışlasın.....

düzene giriyormuş gerçekten 40ı çıkınca.. biz bilememişiz 40ını geçeli 2 gün olmuş ondan sonra farkettik. yanlış hesaplamışım :) çocukda değişiklikler olmaya başladı 2-3 akşam ağlama krizi giriyo bebeğe. kolik belirtisi gibi geldi bana. son 2 gündür de normale döndü çok şükür..uyku düzene girdi gibi inşallah senin bebeğin de yavaş yavaş düzelecek herşey rayına oturacak.. sabretmek gerekiyor. 45 günlük olana kadar sık dişini..rezene ben de veriyordıum ama bi iki çay kaşığı fazla fayda etmiyo bebişime.. verince 15 ml falan veriyorum. bi zararı olacağını düşünmüyorum.bence sen de korkma. milupanın gece çayına başlayabilirsin. çok faydasını gördüm ben.. içinde rezene de var sanırım.. kremin de işe yaradığına çok sevindim.çok geçmiş olsun canım.. Allah bebeklerimize ve bize sağlık sıhhat versin:KK3:

Mrb ayni sorun bizde de var malesef :KK43: sabah beş bucuktan öğlen on ikiye kadar uyumadi sürekli emmek istedi çoğu kez de emerken uyuyakaldi cimdiklemedigim yeri kalmadi bebeğinin :KK43:kilo alimi da normal niye boyle oluyor anlamiyorum ayrıca goguslerim çok aciyo sizliyo resmen uykusuzluk tan geçtim onun için Göze alirim ama acilar çok fena :KK43: arada sol gogusu sagiyorum çok uyumazsa onu veriyorum ama biberon kolayima geliyor kasikla veremedim :KK43: offff

Öncelikle maşallah diyeyim. Benim bebeği 4 aylık. doğduğunda aynen göğsümden düşmek bilmezdi ama bitiyo bi zaman sonra şimdi çok ufak. O zamanlar insan yeter diyo bazen gele benim haziran bebeğiydi tam sıcaklarda fenalık geliyodu bana ama şimdi bir öğün daha emsin diye gözünün içine bakıyom

bugün bizde doktor muaynesine gittik dr bir uyku skalası gösterdi ilk 45 günlük uyku bildiğiniz girdap gibi ama 2 aydan sonra kendi içinde bir düzeni var soruya gelirsek aynı sorun bende de vardı ne yapabiliriz diye, ankaranın en iyilerinden bir dr şöyle dedi emzir uyku moduna yaklaştığında kullandığın multitabs damla vitamini emziğe 1-2 damla damlat tadı bebeklerin en sevdiği tad olduğu için emziği yalarken uyur dedi uyguladık ve başardık. ayrıca bugüne kadar bebişi en fazla 2 saat uyutuyorduk acıkmıştır diye ve 30 dk emziriyorduk. dr dedikine zaman isterse o zaman emsin ne zaman uyanırsa o zaman uyansın uyku düzenine yardımcı olur dedi

Teze
süt konusuna gelince..2 saatte bir sütüm doluyo onu farkettim.ama kızım dolmasını beklemiyo.hep emmek istediği için kendime süt artırıcı çay vs de hazırlama fırsatım olmuyo...annem şu sıralar yanımda ondan biraz daha rahatım şimdilik.. emziği de tutturamadığımız için olsa gerek emzik gibi boş boş emdiği de oluyo.ama çektiremiyorum.çekince ağlıyo.. gaz sancısı pek yoktur heralde.. zinco yağ karışımı var ,bilirsiniz.onu kullanıyorum arada sırada.. üst taraftan gaz çıkarmasını çoğunlukla duyuyorum.ama alttan gaz çıkarmasını da tüm mahalle duyuyo diyebilirim :) :KK52: çok fazla gaz çıkarıyo tuvaleti gelince de ıkınıyo.yaparsa ne alaaa.. yapamazsa gene kendini memeye veriyo garibimm..

X