Dudak Makyajı 5 mat ruj uygulama tavsiyesi

Dudak Bakımı (rujlar, kalemler)

Caddy

Guru
Pro Üye
28 Mart 2012
8.170
2.001
Mat ruj nasıl uygulanır? 5 mat ruj uygulama tavsiyesi
693-ruju-mukemmel-uygulamak-icin-650x0-2.jpg

Peeling uygula

Mat ruj öncesinde dudaklarına peeling uygulamak şart. Çünkü bu rujlar en ufak pürüzleri bile gösteriyor. Peelingi yağlı şeker taneleri veya diş fırçasıyla kolayca uygulayabilirsin. Özellikle diş fırçası bu konuda harika bir yardımcı. Ünlülerin makyaj uzmanı Melissa Walsh, dudaklarına bir miktar vazelin uygulayıp daha sonra diş fırçasıyla yuvarlak hareketler yapmanı öneriyor.

Doğru tonu seç
Bu adım düşünmen gerekenler listesinin başında yer alıyor. Ruju çok açık renkli seçersen, soluk ve ölü bir görünüm elde edersin. Fazla koyu olursa da ruj dudaklarına yapışacak ve kötü bir görünüm yaratacaktır. Bu yüzden mat ruj için; kırmızı, mercan tonları ve pembe tonlarını tercih etmelisin.

Ruj fırçası kullan
Ruju öncelikle en uç kısmıyla uygula. Ardından kenarları düzgünce doldurabilmek ve daha belirgin bir görünüm elde etmek için fırçadan yardım al.

Aydınlat
Yaratıcılığını konuştur ve göz farını göz kamaştıran dudaklar için kullan. Dudaklarının orta noktalarına aydınlatıcı tonlarda bir far uygulamak, dudaklarını çok daha dolgun gösterecektir. Far tonunun ruj rengini tamamlamasına özen göster. Kırmızı ve nude renkleri için altın tonları, pembe ve mor renkleri için gümüş tonlarını kullanmalısın.

Nemlendir
Nemlenmiş dudaklar her zaman daha sağlıklı ve dolgun görünür. Ancak mat görünümü de yok etmek istemediğini biliyoruz. Bunun için yağlı bir formül içermeyen dudak kremlerinden yardım alabilirsin.

X