5 yaşında kızım ben erkeğim diyor ne yapmaliyim

Uzman desteği alsan çok iyi olur. Onlar nasıl yaklaşmanız gerektiği konusunda mutlaka sizi bilgilendirir. Ancak, bu davranış yapısı değişmez ise mutlaka onu öyle kabul etmeniz gerektiği konusunda kendinizi ikna edin. Çünkü, henüz 5 yaşında iken böyle bir davranışının oluşması bu davranışın bir dizi film özenimine dayanmadığını, direkt olarak benliği ile alakalı olduğunu gösteriyor. Bunun gibi durumlarda insanları farklı bir şeye zorlamak sadece kim olduklarını sizden gizlemelerine ve kopmalarına sebep olur. Bazen bazı şeyleri olduğu gibi kabul etmek gerekiyor.

O yaşta çok normal birçok kız çocuğu o yaşta erkek olmak istemiştir erkek gibi giyinip erkek oyuncaklarıyla oynamak vs.. erkeklerin ayrıcalıklı olduğunu düşünürdük hepimiz o dönemlerden geçtik pedagog normal diyorsa normaldire

Aynı şeyi yaşadım. Ama erkeğim diyen bendim 😅 Aynı yastaydım.Ayakta işemeye bile çalıştım afedersiniz. Annemle kıyafet kavgaları yapardık.

Şimdi dönüp baktığımda babamın erkek evlat hevesinden etkilendiğimi görüyorum. Kendimi erkek evlat yerine koymaya çalışmışım. Çok şükür cinsel açıdan bir farklılığım yok. Anacağızım çok korkmuştu cinsel kimliğimden ,😅

Yine de uzmana danışmakta fayda var.

ben de sünnet olmak, erkek gibi işemek istiyordum. Etek giymemek için ortalığı yıkıyordum. 😂
Bizde de erkek delisi annem ve babam birlikte sanırım konuşmalarından etkilenmiştim.
Ergenliğe girene kadar da hep erkek gibi giyindim saçımı toplattırmadım. Mahallede erkeklerle oynadım ip atlamadım. Sonra geçti 😂

Sizce Burdakiler pedegogtan daha iyi bir tavsiyemi verecek
Pedagogdan destek alıyoruz ..Yardımlaşma, tecrübe aktarma ve fikir edinme platformun amaçlarından biri ... Neden tavsiye verenlerin tecrübeleri değersiz mi? Belki platformda bir çocuk doktoru yada pedagog vardır destekleyici fikirler verir. Bilinmez değil mi??

Ebeveyn olarak ben kızıma nasıl yaklaşmalıyım. Bu durumla nasıl baş edebilirim vs vs belki basına gelen vardır bu durumla nasıl başettiğini ögrenmek istedim

Uzman desteği alsan çok iyi olur. Onlar nasıl yaklaşmanız gerektiği konusunda mutlaka sizi bilgilendirir. Ancak, bu davranış yapısı değişmez ise mutlaka onu öyle kabul etmeniz gerektiği konusunda kendinizi ikna edin. Çünkü, henüz 5 yaşında iken böyle bir davranışının oluşması bu davranışın bir dizi film özenimine dayanmadığını, direkt olarak benliği ile alakalı olduğunu gösteriyor. Bunun gibi durumlarda insanları farklı bir şeye zorlamak sadece kim olduklarını sizden gizlemelerine ve kopmalarına sebep olur. Bazen bazı şeyleri olduğu gibi kabul etmek gerekiyor.
teşekkür ederim seçimi ne olursa olsun o benim evladım..

Eğer bir özençse geçer hayranlık duyduğu bir erkeği taklit ediyor olabilir.Yok içten gelen bir duyguysa hiçbir pedagog yardımcı olamıyor o tedavisi olan bir hastalık değil maalesef çoğunluğun düşündüğünün aksine.

X