50 gunluk bebeğimle bosanma karari aldim.

evlenirken olan borçlarını ben bu konuda problem olarak öne sürmenizi anlayamadım öncelikle. çünkü evlenirken siz bu borçları biliyormuş ve kabul etmişsiniz. o orda kalmış. sonradan zaten böyle böyleydi demek bana saçma geliyor çünkü bunu o zaman düşünmeniz gerekiyordu, en başta. ikincisi evet sorumsuz insanlar beni de kızdırıyor, fakat konuşulacak halledilecek bir şey. mesela orda eşiniz puseti takamadı. insanlık hali. birinizde açıp 5 dk youtubedan bakalım nasıl takılıyormuş diye düşünemediniz mi öfkelenmek yerine? hakaret etmekte yüzde yüz hatalı, siz de davranışınızda hatalısınız. içki içip arabaya binmekle hatalı, ki bu başka birinin hayatına da mal olabilirdi. ama en azından ben hastaneye de giderdim. sonuçta bu adamdan tedaviyle çocuk sahibi olan da benim. muhtemelen siz de sadece anne olma isteğiyle çoğu şeyi görmezden gelip, şimdi ne olursa olsun kafasındasınız
Bilmiyordum borçlarını sonra sonra icra avukatları arayınca tebligat gelince öğrendim

Ben onunla sıfırdan baslayacagima bebeğimle başlamayı düşünüyorum sizce bu düşünce xok mu bencilce
Cunku bıktım yine borç harç pesinde olmaktan.bebegime iyi bi yaşam sunmak istiyorum eşime 5 yılımı verdim artık biktim
Birikmiştik varsa bilemem. Kalbinize soracaksınız. O sizi yönlendirir

Bilmiyordum borçlarını sonra sonra icra avukatları arayınca tebligat gelince öğrendim
çocuk için tedavi olurken borçları da sorumsuzluğunu da biliyordunuz sonuçta, böyle bir evliliğe tedavi olarak çocuk getirmek sizin tercihiniz yani bu cevap diğer dediklerimi pek değiştirmiyor

Onun ettigi kufur cok igrenc ama sizde niye ailesini icine katmissiniz.ben cocuga uzuldum sadece aile diye bisey kalmamis.peki boyle bi tartisma buralara kadar geliyorsa onceside vardir e boyle evlilige neden bebek?
Bilmiyorum istiyordum
çocuk için tedavi olurken borçları da sorumsuzluğunu da biliyordunuz sonuçta, böyle bir evliliğe tedavi olarak çocuk getirmek sizin tercihiniz yani bu cevap diğer dediklerimi pek değiştirmiyor
Borçları ödendi bitti artık yeni bi sayfa açalım bebek istedik ama sorumsuzluk bitmemis

Neden içki içiyor ve arabaya biniyor 150 km öteye gidiyor yalvardım anahtarı ver diye dinlemedi ben mi hatalıyım
Neden içki içiyor ve arabaya biniyor 150 km öteye gidiyor yalvardım anahtarı ver diye dinlemedi ben mi hatalıyım

O da .merak etmiyor demek bebeği bile sormadi
Ben kocanız hatasız demiyorum. Siz de hatalisiniz diyorum. Puset için bu kadar büyütmek normal degil. Siz ikinizde olayi buyutmussunuz. Kocanız size hakaret etmiş siz de annesine, kardeşine aynı hakareti etmissiniz. Bu adam şuana kadar çok iyiydi ya da 10 ay öncesine kadar çok iyiydi de birden mi içki içip 150 km öteye gidecek kadar sorumsuz oldu? Bana göre insanın eşine küfür etmesi normal değil ama aynı şekilde bana göre insanın kocası kaza yapmışsa sormamasi, bu durumda arabanın aldığı hasarı düşünüp maddi açıdan olaya bakmak da bir o kadar normal değil. Böyle bakiyorsam da bu insandan artık nefret ediyor olmam lazım. Nefret ettigim birinden de isteyerek çocuk dusunmek bana göre normal değil. Kendi hayatımızi mahvedebiliriz bir tek biz etkileniriz ama çocuk istiyorsak bunun artısını eksisini de düşünmek zorundayız.

Ben kocanız hatasız demiyorum. Siz de hatalisiniz diyorum. Puset için bu kadar büyütmek normal degil. Siz ikinizde olayi buyutmussunuz. Kocanız size hakaret etmiş siz de annesine, kardeşine aynı hakareti etmissiniz. Bu adam şuana kadar çok iyiydi ya da 10 ay öncesine kadar çok iyiydi de birden mi içki içip 150 km öteye gidecek kadar sorumsuz oldu? Bana göre insanın eşine küfür etmesi normal değil ama aynı şekilde bana göre insanın kocası kaza yapmışsa sormamasi, bu durumda arabanın aldığı hasarı düşünüp maddi açıdan olaya bakmak da bir o kadar normal değil. Böyle bakiyorsam da bu insandan artık nefret ediyor olmam lazım. Nefret ettigim birinden de isteyerek çocuk dusunmek bana göre normal değil. Kendi hayatımızi mahvedebiliriz bir tek biz etkileniriz ama çocuk istiyorsak bunun artısını eksisini de düşünmek zorundayız.
Maddiyat değil ben arabayı satıp o parayı bankaya atıp getirisiyle kiramiz ödensin eşimin maaşıyla geçiririz diyordum. Smdi o kalmadı. Ben bebeğim 3 4 aylıkken ise baslamak zorundayım. Günah değil mi. Bu şansımız warken gitti çocuğunu düşünmedi. Ben maddiyat düşünsem eşimin borçlarını odemesdim

Bilmiyorum istiyordum
Borçları ödendi bitti artık yeni bi sayfa açalım bebek istedik ama sorumsuzluk bitmemis
o an puset takamadıysa, açalım bakalım nasıl takılıyor dersiniz internet elinizin altında. olayı tek taraftan dinlediğimiz için karşı tarafında ne kadar dolup dolmadığını bilemeyiz. zaten yıpranmış bir evliliği, çocuk çok daha yıpratır. babasını sevmediğiniz bir çocuğu büyütmekte ona yapılan bir haksızlık.. "bilmiyorum, istiyordum" demek de bencil olduğunuzu gösterir

Maddiyat değil ben arabayı satıp o parayı bankaya atıp getirisiyle kiramiz ödensin eşimin maaşıyla geçiririz diyordum. Smdi o kalmadı. Ben bebeğim 3 4 aylıkken ise baslamak zorundayım. Günah değil mi. Bu şansımız warken gitti çocuğunu düşünmedi. Ben maddiyat düşünsem eşimin borçlarını odemesdim
Benim demek istediğimi anlamadiniz. Eşiniz suçsuz demiyorum. Sorumsuz diyorum ben de ama siz de sorumsuzca davranmissiniz.

o an puset takamadıysa, açalım bakalım nasıl takılıyor dersiniz internet elinizin altında. olayı tek taraftan dinlediğimiz için karşı tarafında ne kadar dolup dolmadığını bilemeyiz. zaten yıpranmış bir evliliği, çocuk çok daha yıpratır. babasını sevmediğiniz bir çocuğu büyütmekte ona yapılan bir haksızlık.. "bilmiyorum, istiyordum" demek de bencil olduğunuzu gösterir
Devamını yazcaktim alıntılamis borçlar ödendi yeni sayfa açalım bide sorun esimdeydi o çok istedi tedavi olmayı bende istedim pyle oldu hiç pişman değilim iyiki olmus çok şükür

Tum konuda anlatmak istediğim bunlardi benim de.

Tum konuda anlatmak istediğim bunlardi benim de.
biz zaten koca haklı demiyoruz. ama ben evlendikten sonra kocamın borçları olduğunu öğrensem, el birliğiyle ödesem. üstüne "sorumsuz" olduğunu düşünsem en korktuğum şey ne kadar istesem de bu evliliğe çocuk getirmek olur. sebebi de çocuk zaten ekstra bir sorumluluk gerektiriyor. e o yok? problem bu zaten. kendim çocuk sahibi olmak istiyorum da o çocuğun günahı ne kendi isteklerim için sorumsuz bir babası olsun. he çocuk olur anlaşamazsın boşanırsın. bu dünyadaki en normal şey. ama bile bile bunu yaşatmak bana mantıklı gelmiyor.

Şaka gibi bir konu gerçekten. Arabayı pusete siz taksaydınız madem eşiniz bekleseydi bebekle. Geçen haftaki benzin bitmesinin konuyla alakası ne? Olmuş bitmiş mesele niye gündeme geliyor? Adamın üstüne gittikçe gitmişsin ha yine de eşinizin size böyle bir küfür etmesini haklı çıkartır mı çıkartmaz. Bir kere o cümle söylendiyse iş bitmiştir. Sonrasında siz yine facia olayı anneye kardeşe çevirmişsiniz. Evliliği becerememişsiniz çocuğunuzun hatrı için düzgün ayrılmayı becerin hiç değilse. Yazık gerçekten küçücük bir meseleden olay nerelere gelmiş. Bir ömür yüz yüze bakacaksınız çocuğunuz var sizin. Adam hastanede, kaza geçirmiş derdiniz para.

tecrübelerimle sabit bir adam karısına o.... karısıda adamın ailesine küfür kafir gidiyorsa o evlilik kurtulmaz..Hiç borç harç vs bunları arkaya koyuyorum,katmıyorum......Siz hiç kafanızı karıştırmayın direk düzeninizi kurun..Dileğim ayrılma sonrası çocukla baba ilişkisi güzel olur inşallah...Evlilikte 5 ''s'' kuralı vardır çok kült bir konudur bilinir. 4'ü bitmiş zaten 5.si de özel bir durum onu konu sahibi değerlendirir ayrıca tabi kendi içinde...

Siz çok küçük bir meseleye çok büyük tepki vermişsiniz .Bir araba kurulumunda bu kadar büyütecek ne var ?Yazın aynısını yaşadık .Değer mi bu duruma gelmeye .Lohusalikta insan bir değişik oluyor .Farklı düşünüyor .Fevri olmayın bence.O çocuğa yazık .Yani daha büyük sorunlar yoksa anlatmadiginiz bu yazdığınız olayla evlilik bitirilmez.Bence bir süre bekleyin ve sakinleşin.Ani karar vermeyin .Şu an sağlıklı düşünemiyorsunuz bence.

Küfrün, şiddetin olduğu evlilik, sadece formal olarak devam ediyordur. En fazla ses yükselebilir, tartışılır, sakinleşince barışılır. Bir erk*k nasıl karısına, çocuğunun anasına o kelimeyi kullanabilir? Hadi o kullandı siz niye anasına bacına sövüyorsunuz? Nereden tutsam elimde kalıyor.

Evet doğru hatirlamisim bebeğinin kalbi durmuştu. Bu minik bebeği tedavi sonucunda doğurdunuz o kadar mücadele verip hayata getirdiniz.. eşinizin de sizinde mücadeleniz ona ayrı anne babali aile sunmak miydi? Evet eşiniz belli ki çok rahat belli ki beceriksiz. Ama bu insan sonradan bu hale gelmemiştir en başından böyleydi. Sana sadece surda kızdım madem bu kadar beceriksiz biri vardı karşında neden o çocuğu dünyaya getirdin. Kalbi duran bebeğinin olduğu dönemde neler yazdığını hatırlıyorum. Yani kızma nedenim madem bu adam senin beklentini karşılamiyor borcunu harcını sana ödetmis böyle bir insanla tedavi sürecine giripte o minik bebekten ne istediniz. Belki bu kadar kızmam kendimde tedaviyle anne oldum zorluğunu bilmemden. Bilmiyorum umarım çocuğunuz en az hasarla kurtulur. Hep burda eleştirilir böyle bir adamdan neden çocuk yaptın gibi benimki de böyle bir adamdan tedaviyle zorlayarak yani neden çocuk yaptın.

Eşinizi sevmiyorsunuz. Sizi bu noktaya getiren belki haklı sebepleriniz vardır ama Eşinizi sevseniz acaba şükürsüzlük mü ediyoruz o da bende saçma sapan davrandık ama insan hayatı bir anlık, sağlıktan değerli bişey yok gibi düşünürdünüz muhtemelen. Çünkü ben eşime en en kızgın olduğum zamanda bile tırnağı incinse hemen canım yanar. İkinizinde hakkında hayırlısı olsun. Ama bebek çok çok küçük. Bu kadar tahammülünüz kalmayan bir adamdan ben sıfırdan başlarım diye neden çocuk yaptınız ki ? O çocuk için çok zor olacak.

X