6 aylık evlilik ve boşanma

Onu öyle kabul ettiğimde aslında az çok geliri vardı internetten bazı isler yapıyordu akmasa da damlıyordu asgari ücret kadar gelir vardı kazancı vardı batmıyordu gözüme
Kabul ettin dediği durum bu aslında
Evlenince bu iş kesildi gelmemeye başladı..

Ben size muhiti söyle açıklayayım o halde bu evi haziranda tuttuk kira yine çok yüksekti tabi ama suan ucuza kalıyoruz emsallere göre ama şöyle açıklayayım istanbulda mısınız bilmem ama eşimin annesi istanbul Suadiye de oturuyorsa biz evi Caddebostan da tuttuk…
Öyle bir örnek vereyim..
Zamanında çok karşı çıkmadım muhiti çok seviyordum ama batmaya başladı

Tüm sorun bende biliyorum gelen tüm yorumlarda herkes haklı kendim ettim kendim buldum yaktım kendimi çok üzgünüm ağlıyorum hep sinirimden kendime
Hiç uzulmeyin olan olmuş. 6 ayda işin iç yüzünü gormussunuz o da kendini açık etmiş. Yillarinizi verebilirdiniz veya çocuk olabilirdi .giden 6 ayınız olsun bir omur bunu cekmektense...daha fazla vakit kaybetmeyin sinir hastasi olursunuz. Direk vir avukatla gorusun

Şimdi telefonla konuşuyor yanımda iş görüşmesine gidecekmiş pazartesi annesine onu anlatıyor detayları 😀 gerçekten güleyim mi ağlayayım mı bilemedim ya…
Bitti zaten arkadaşlar hani dönüş zaten olmaz artık sevmiyorum bu fikre alıştırdım kendimi , evden gidecek. Zaten olmuyor yani cinsellik yok heyecan yok saygım da yok ona karşı yaşım çok genç henüz her şeyin basındayım çocuğum da yok sorumluluğum yok şükür ki

Şimdi telefonla konuşuyor yanımda iş görüşmesine gidecekmiş pazartesi annesine onu anlatıyor detayları 😀 gerçekten güleyim mi ağlayayım mı bilemedim ya…
Bitti zaten arkadaşlar hani dönüş zaten olmaz artık sevmiyorum bu fikre alıştırdım kendimi , evden gidecek. Zaten olmuyor yani cinsellik yok heyecan yok saygım da yok ona karşı yaşım çok genç henüz her şeyin basındayım çocuğum da yok sorumluluğum yok şükür ki
Annesine evin kirasını ödeyemediğinde,faturalar geldiğinde (gerçi o onun sorumluluğu değilmiş) arayıp söyleyememiş ..şimdi telefonla iş görüşmesini mi söylüyor .Hem çıksın gitsin kendisi annesine anlatsın sanki anneciğinin evine gitmesini yasakladın.Sanki sana duyuruyor ..3 ayda oradan haber bekler sırtüstü kanepede yatarken.Mesele adamın nasipsizliği ,şanssızlığı işsiz kalması değil ki! Adam fikirsiz ve umursamaz ."bizim arabamız var" demeyi biliyor "bizim borcumuz , masrafımız var" demeyi bilmiyor

Tam bir kendim ettim kendim buldum konusu. Bile bile lades diyip sonra kadersiz bennn diye ağlanmazsınız umarım. Eğer aydınlanma gerçekleştiyse kavgaya gürültüye girmeden boşanın saygılı bi şekilde. Bu süreçte karşı tarafla tartışmaya vs gerek yok. Gidilecek yol belli çok net gerçekçi bi şekilde konuşma yapmak, o konusmada da beni böyle kabul ettinle sonuçlanırsa diyalog daha da devam ettirmeniz sizin tam olarak böyle bi insanı hakettiğinizi gösterir.

Ayrıca boşanmak da büyük bi olay değil ya siz kafanızda büyütmezseniz hemen atlatırsınız iyi ki boşanmak var çol güzel bişey^^

Bugün evden gidecek dava açmak icin Araştırma halindeyim.
Hamile kalmayacağımı biliyorum cinsel ilişkimiz 2 aydır yok olmayacakta dokunamıyorum istemiyorum cünkü artık sevmiyorum
Bence sizde de büyük bir problem var. Adamı böyle kabul edip evlenmişsiniz ve çok kısa sürede nefret eder hale gelmişsiniz. Yani sevgi falan bunlar sizin için belli ki çok anlık ve yüzeysel olaylar. Sevginin ne olduğunu bilmiyosunuz ve çok çabuk kararlar veriyorsunuz gibi geliyor. Bu sorunu çözmezseniz aynı problemleri başkasıyla da yaşarsınız. Boşanınca kocanıza bakmayacağınız için artan parayla profesyonel yardım alabilirsiniz bundan sonra aynı hataya düşmenize engel olur

Ben size muhiti söyle açıklayayım o halde bu evi haziranda tuttuk kira yine çok yüksekti tabi ama suan ucuza kalıyoruz emsallere göre ama şöyle açıklayayım istanbulda mısınız bilmem ama eşimin annesi istanbul Suadiye de oturuyorsa biz evi Caddebostan da tuttuk…
Öyle bir örnek vereyim..
Zamanında çok karşı çıkmadım muhiti çok seviyordum ama batmaya başladı

Tüm sorun bende biliyorum gelen tüm yorumlarda herkes haklı kendim ettim kendim buldum yaktım kendimi çok üzgünüm ağlıyorum hep sinirimden kendime
İstanbulda değilim ama bahsettiğiniz yerleri biliyorum üniversitedem Göztepedeydi ..evet herşey elinin altında,evet şehrin içinde nezih bir yer ama senin tek başına iş kovalayıp oranın kirasını ödeyebilmende zorlanman kadar doğal birşey yok.Üstelik illaha yakın olunacaksa kendi annene yakın otururdun sonuçta sizi destekleyen o .Burada bile eşinin ailesine yakın oturmak istemeyen kadınlara ilk sorulan ;çalışıyor musun? Hem çalışmayıp hem muhit tutturmak olmaz diyoruz..Eşinin ailesi maddi destek oluyorsa kusura bakma parayı veren düdüğü çalar diyoruz.Eşin nasipli adammış ağustosböceği gibi sırt üstü yatıp hep yazın tadını çıkarıyor

Son düzenleme:
Aileniz evlenmenize nasıl izin verdi anlamadim.yani benimkiler askerliğini yapsın,işi olsun vs dedikleri için işsiz güçsüz adama kız verecek bir aile hiç düşünmemiştim. ..herşeyi geçtim nasıl gecineceksiz diye de kimse dusunmedi mi?bile bile lades demissiniz. .şimdi şikayet etmeniz yersiz..bir de ailenizin başına bakacaklari koca bir çocuk sarmissiniz

Dün gece bir on dk falan konuştuk.
Ben de bu durumdan rahat değilim internetten iş kovalıyorum sürekli dedi pazartesi görüşmeye gidicem ama soğudum sen sözünde durmadın bu evlilik düzelmez dedi.
O zaman git dedim boşanalım zaten pişmanım dedim.
Başta kabul etmiş olmam hep böyle ömrümüzü çürüteceğiz demek değildi dedim. Ben sözü ömrüm boyunca evi geçindireceğime vermedim dedim.
Aileler o bu şu tartışma oldu biraz.

Gitmiyor şu an cünkü annesi bu kiz seni bırakır sizin evliliğiniz yürümez deyip hep beni kötülemişti Kv ona da bakmamı istemişti kabul etmemiştim öyle küsmüştük Kv ile aylardır görüşmüyorum ben.

Annem haklı çıkar korkusu İle suan annesinin evine gitmiyor

Normalde kurumsal bir firmada çalışıyordu pandemi sebebi ile işten çıkarıldı geçen sene , aslında hep çalışma hayatı vardı normalde hiç bos kalmazdı ama böyle oldu bilmiyordum 3-4 ay birlikte yaşadık pandemiye denk geldiği için birlikte yasamak dediğim buydu geçen sene
Ayy ne yüzsüz bir aile öyle , danasina baktın anasına da mı bakacakmissin

Ya şimdi kanıp da boşanmaktan vazgeçsen bulduğu işte yalandan 2 ay çalışacak, sonra bi bahane ile çıkacak, yatış turizm aynen devam.

Bence sizde de büyük bir problem var. Adamı böyle kabul edip evlenmişsiniz ve çok kısa sürede nefret eder hale gelmişsiniz. Yani sevgi falan bunlar sizin için belli ki çok anlık ve yüzeysel olaylar. Sevginin ne olduğunu bilmiyosunuz ve çok çabuk kararlar veriyorsunuz gibi geliyor. Bu sorunu çözmezseniz aynı problemleri başkasıyla da yaşarsınız. Boşanınca kocanıza bakmayacağınız için artan parayla profesyonel yardım alabilirsiniz bundan sonra aynı hataya düşmenize engel olur
Adamla işsizken evlendi diye, adam öbür boyu calismayacak mi yani? Sozlesme mi imzalamislar maddi, manevi her yükü omuzlarım, evin isini de yaparim diye? Problem kadinda evet, ben olsam sülük besleyecegime kedi köpek beslerim, o konuda hatali olabilir

Hiç sorumluluk yok. Ev temiz, yemek hazır, sen çalışıp para getiriyorsun ohh. Bu rahatlığı alan adam niye işe girsin.
Boşan evdeki eşyaları da sat hiç birini ona bırakma, sevgili anneciğiyle yasasın birazda onlar pamuklara sarsınlar oğluşlarını.
Kaç kurtar kendini.

Herkese İyi akşamlar arkadaşlar.. Sitede aktif üyeyim fakat kimliğim bilindiği için yönetici izni ile üyelik aldım cevapları alıp kapatacağım..

6 aylık evliyim. Başlarda kaynana ve görümceden çok çektim.
Sevgiliyken aram onlarla iyiydi evlilik kararı alınca tuhaf bir sekilde gıcık davranmaya basladılar.
İstemem dahi olmadı. Öylece evlendim. Cocuk yok zaten eşim cocuk da istemiyor.

Gelelim sorunlarımıza;
Eşim çalışmıyor. Evlenmeden önce de calısmıyordu. İş bulur vs dedik burada bende de hata var bu sekilde evlendim..
Şöyleki evlenmeden önce birlikte yasıyorduk birlikte bazı işler yapıyorduk ben evden çalışıyorum tasarımcıyım. Sonra ona iş cıkmadı..

Eşim bir kaç yere basvuruyor ama dönüs vs olmuyor. Bu konuda tüm yük üzerimde hissediyorum.
Hem calısıyorum, ev temizliği, yemek, bulasık, camasır.
Cok yoruluyorum.. Ev hep dagınık.. yetişemiyorum sağlık sorunlarım var cok kızıyor sağlık sorunum olmasına psikolojik seninki diyor enerjimi alıyorsun diyor..
Hep evde dipdibeyiz. ben bilgisayar basındayım o koltukta telefonda..
2 aydır cinselliğimiz yok, sadece yan yana uyuyoruz

Evimizin tüm esyalarını ben ve ailem yaptık.
Ki hala da ailem destek olmakta yakın zamanda bir para lazım oldu benim ailem verdi.. yoktan var ettiler resmen..
Eşim tarafından evimize bir çöp dahi alınmadı.
Ne kendisi ne ailesi.
Ama cok ailecidir. toz kondurmaz asla.. Ailesine 5 dk yakında oturuyoruz.. Benim ailem destek olmasına rağmen onu da yapmıyor ailemin yakınına tasınmak istiyorum o annemi bırakmam diyor.

Görümcemle eşimin ortak bir arabaları var. araba görümcemde keyfini sürüyor. görümcede evli cocuklu.

Benim bekarken aldıgım arabam var minik bir sey.. Eşime arabayı satın ikinize ayrı iki araba alın demiştim. Ben bu durumdan rahatsız değilim bizim arabamız var senle ihtiyacımız yok diyor. Ablam binsin diyor
Yahu araba benim arabam. Bana niye güveniyorsunuz bu kadar...
Cok zoruma gidiyor..
Bugün hastalansam gecinemeyiz kiramız yüklü miktar cok yoruldum boğazım düğüm düğüm sürekli..

Geçen gün patladım bu eve para getirmiyorsun siz ne yaptınız dedim ailemi karıstırma dedi beni de böyle kabul ettin böyle evlendin sen istedin dedi. 3gündür yüzüme bakmıyor evde. Cok sinirli tersliyor oflayıp pufluyor gergin kapıları çarpıyor. Konusalım diyorum iki yüzlüsün sözünü tutmadın beni böyle kabul etmiştin basıma kakıyorsun diyor.
kredi kartım ondaydı yani onunla alısveris yapıyoruz cıkınca geldi demin onu verdi buna da laf edersin al kartını dedi odaya kapandı.

Ben haksız mıyım? iş bulamama ayrı bir sey bari ablasına yedirmese hakkını en azından bir miktar para girer eve :KK43:
Hepsi bana güveniyor...
Cok kötüyüm çok
Nasıl ayrılırız bosanma olayını da bilmiyorum umutlarım yerle bir öfke doluyum ailesine de kendisine de

Yaşlar 30-33
Konu sahibi evin direği sensin gibi duruyor okumuş mürekkep yutmuş güçlü birisin. Satır aralarından anlaşılıyor lakin eşin olacak kişi hem tembel hem de asalak gibi yaşıyor ne demek ben hem çalışmayayım kendime baktırayım birde arabanı ablama ver oldu paşam. Kendinizi emeğinizi buna ve ailesine yedirmeyin, çalışmadığınıda ailenize söyleyin bilsinler nolduğunu ve arkanıza bakmadan bundan boşanın. Hiç tereddüt etmeden kaçın. Para yiyip kendine baktırmaya gelmiş dünyaya, emek ve kıymet bilen biri değil. Birşey nasıl başlarsa öyle gider unutmayın ve çocuk yapmayın doğum kontrol hapı bulundurun nolur nolmaz.

Herkese İyi akşamlar arkadaşlar.. Sitede aktif üyeyim fakat kimliğim bilindiği için yönetici izni ile üyelik aldım cevapları alıp kapatacağım..

6 aylık evliyim. Başlarda kaynana ve görümceden çok çektim.
Sevgiliyken aram onlarla iyiydi evlilik kararı alınca tuhaf bir sekilde gıcık davranmaya basladılar.
İstemem dahi olmadı. Öylece evlendim. Cocuk yok zaten eşim cocuk da istemiyor.

Gelelim sorunlarımıza;
Eşim çalışmıyor. Evlenmeden önce de calısmıyordu. İş bulur vs dedik burada bende de hata var bu sekilde evlendim..
Şöyleki evlenmeden önce birlikte yasıyorduk birlikte bazı işler yapıyorduk ben evden çalışıyorum tasarımcıyım. Sonra ona iş cıkmadı..

Eşim bir kaç yere basvuruyor ama dönüs vs olmuyor. Bu konuda tüm yük üzerimde hissediyorum.
Hem calısıyorum, ev temizliği, yemek, bulasık, camasır.
Cok yoruluyorum.. Ev hep dagınık.. yetişemiyorum sağlık sorunlarım var cok kızıyor sağlık sorunum olmasına psikolojik seninki diyor enerjimi alıyorsun diyor..
Hep evde dipdibeyiz. ben bilgisayar basındayım o koltukta telefonda..
2 aydır cinselliğimiz yok, sadece yan yana uyuyoruz

Evimizin tüm esyalarını ben ve ailem yaptık.
Ki hala da ailem destek olmakta yakın zamanda bir para lazım oldu benim ailem verdi.. yoktan var ettiler resmen..
Eşim tarafından evimize bir çöp dahi alınmadı.
Ne kendisi ne ailesi.
Ama cok ailecidir. toz kondurmaz asla.. Ailesine 5 dk yakında oturuyoruz.. Benim ailem destek olmasına rağmen onu da yapmıyor ailemin yakınına tasınmak istiyorum o annemi bırakmam diyor.

Görümcemle eşimin ortak bir arabaları var. araba görümcemde keyfini sürüyor. görümcede evli cocuklu.

Benim bekarken aldıgım arabam var minik bir sey.. Eşime arabayı satın ikinize ayrı iki araba alın demiştim. Ben bu durumdan rahatsız değilim bizim arabamız var senle ihtiyacımız yok diyor. Ablam binsin diyor
Yahu araba benim arabam. Bana niye güveniyorsunuz bu kadar...
Cok zoruma gidiyor..
Bugün hastalansam gecinemeyiz kiramız yüklü miktar cok yoruldum boğazım düğüm düğüm sürekli..

Geçen gün patladım bu eve para getirmiyorsun siz ne yaptınız dedim ailemi karıstırma dedi beni de böyle kabul ettin böyle evlendin sen istedin dedi. 3gündür yüzüme bakmıyor evde. Cok sinirli tersliyor oflayıp pufluyor gergin kapıları çarpıyor. Konusalım diyorum iki yüzlüsün sözünü tutmadın beni böyle kabul etmiştin basıma kakıyorsun diyor.
kredi kartım ondaydı yani onunla alısveris yapıyoruz cıkınca geldi demin onu verdi buna da laf edersin al kartını dedi odaya kapandı.

Ben haksız mıyım? iş bulamama ayrı bir sey bari ablasına yedirmese hakkını en azından bir miktar para girer eve :KK43:
Hepsi bana güveniyor...
Cok kötüyüm çok
Nasıl ayrılırız bosanma olayını da bilmiyorum umutlarım yerle bir öfke doluyum ailesine de kendisine de

Yaşlar 30-33
Evet haksızsın
Adamın ve ailesinin tüm kötü özelliklerini baştan kabul edip sonra yan çizmeye çalışıyorsun.
Adam en başından beri işsizmiş
Aile başından beri sorunluymuş
En başından beri sorumsuzlarmış
Evlenirken sorun yoktuda şimdi mi sorun oldu?

Sizin 10 yıllık evli versiyonunuzum. Yıllardır evin hem kadını hem de erkeğim. Ha eşim arada çalışıyor ama ona bir gün bile "arkamda dağ gibi eşim var" deyip güvenemedim. Çocukların sorumluğu, maddi yükü hep bende oldu.
Şuan yine işsiz.
Yoruldum, yıldım, gelecekle ilgili bekklentim kalmadı. Tek amacım çocuklarımı okutup hayatlarını kurtarabilmek.
Yol yakınken dönün. Değişmez..

X