6 kilo verdim ortaya karışık bir diyet/ insülin direnci olanlar

gulnevar

Guru
Kayıtlı Üye
6 Mart 2011
184
60
Arkadaşlar önceşikle merhaba 2 cocuk annesiğim hamilelik emzirme vs derken en son 76 kiloda takılıp kalmıştım. Üstelik annem şeker hastası ve bendede İnsülin direnci bulunuyor . Bir çok diyet denedim . En son Ankara'da akapunktur denedim ve yaklaşık 5 kg verdim ancak akapunktur doktorunun verdiği diyet benim için kabustu çünkü kırmızı et çok seviyordum ama doktor sadece tavuk veriyordu ve tavuktan iğreniyordum.neyse sonunda bırakınca o 5 kg'ı da aldım geriye.
Yaptığım diyet belli bir program içeriyor öncelikle İbrahim Saraçoğlu'nun maydonoz kürü ile başladım ve eşzamanlı olarak reformu pilatese yazıldım.
Günde en az sekiz bardak su içtim şekeri ve beyaz ekmeği kestim ekmeksiz kahvaltı yapamıyordum Üç dilim kepek ekmeği yedim .
İlk günler iştahım bayağı kesildi ama sonra canım aşırı şekilde tatlı istedi o zaman da erik kayısı yedim.
Daha sonra 3 kg verdim ama kilo verme yaklaşık bir hafta durdu.
Bu sırada 5 / 2 diyetine başladım yalnız o iki günde boğazıma sahip çıkabileceğimi düşünmediğim için oruç tutmayı tercih ettim. Böylece insanı direncim kırıldı ve midem küçülmeye başladı .İnanın bana sabahları bal ve kaymak da yedim canım aşırı derecede tatlı çektiğinde limonlu çiz kek de yedim ama önemli olan pozisyonları abartmamak.
Yaklaşık 1,5 ayın sonunda 6 kg vermiş oldum Ama çokta zorlanmadım.
Kızlar diyeceğim o ki önemli olan motive olmak bol su içmek spor yapmak ve porsiyonları azaltmak.
Bu arada su içmeyi unuttuğum için telefonumu bir hatırlatıcı yükledim bir de günlük ne kadar kalori aldığını saklayabilecekim gibi program yükledim bunları uygulama olarak yükleyebilirsiniz.
Şu anda bir 6 kg daha vermeyi hedefliyorum Çok ciddi spor yapmıyorum haftada üç gün gidiyorum Reformer pilatesi çünkü yağlarımın kasa çevrilmesini istemiyorum direk önce gitmesini istiyorum.

oruç diyeti yaptınız yani doğru mu anladim ? tebrikler
Yani tam denmez ama her diette tıkanma oluyor o zamanlar 5 gün yiyip 2 gün 600 kalori alan diyete yöneldim ama ben nefsime hakim olmakda zorlandığım için oruç tuttumki yemeyeyim( tabi niyet önemli inş oruç olarakda kabul olmuştur)
Tıkandığım yerde sorun çözüldü böylece

X