6. Sinema Günleri 3. Hafta Anketi "Eylul.yn"

6. Sinema Günleri 3. Hafta Anketi "Eylul.yn" sinema tercihimiz

• Ankete Katılan
    8
  • Anket Kapalı .

gravity

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2009
2.528
652
1) Ben X

Ben-X-1.jpg

Sinemalar.com Puanı:7.0/10
IMDB Puanı:7.6/10
Yapım:2007 ~ Belçika, Hollanda
Tür:KK70:ram, Psikolojik
Yönetmen:Nic Balthazar
Oyuncular:Greg Timmermans, Laura Verlinden, Jakob Beks, Johan Heldenbergh, Maarten Claeyssens, Marijke Pinoy, Peter De Graef, Pol Goossen, Tania Van Der Sanden, Titus De Voogdt
Senaryo:Nic Balthazar
Senaryo (Kitap):Nic Balthazar
Yapımcı:Burny Bos, Erwin Provoost, Sabine Veenendaal, Peter Bouckaert
Görüntü Yönetmeni:Lou Berghmans
Müzik:praga Khan
Dağıtım:Bir Film
Filmin Websitesi:benX
Süre:1 saat 33 dk
Gösterim Tarihi: 25 Temmuz 2008 (Türkiye)
http://www.imdb.com/title/tt0953318/

Ben, kimseye benzemeyen birisidir. Kendine özgü hayatı olan Ben, dış dünyadan bağımsız bir şekilde yaşamını sürdürmektedir. Gününün büyük bir kısmını internet üzerinden “Archlord” isimli oyunu oynayarak geçirmektedir. Oyunda, çok güçlü, saygı duyulan bir karakteri vardır. Ben'in en büyük hayali, gerçek hayatta da oyundaki gibi bir karaktere sahip olmaktır. Fakat “Otizm” adı verilen hastalığı yüzünden bu hiç te kolay değildir. Sürekli arkadaşlarının şakalarına maruz kalan, dışlanan Ben'in yardımına “Archlord” oyunundan tanıştığı Scarlite adlı kız koşacaktır...

2)Hotel Rwanda (2004)
Hotel Rwanda

Hotel-Rwanda.jpg

Sinemalar.com Puanı:7.3/10
IMDB Puanı:8.3/10
Yapım:2004 ~ ABD, GüneyAfrika, İngiltere, İtalya
Tür:KK70:ram, Gerilim, Savaş, Tarih
Yönetmen:Terry George
Oyuncular:Jean Reno, Joaquin Phoenix, Don Cheadle, Nick Nolte, Sophie Okonedo, Cara Seymour, Hakeem Kae-kazim, Antonio David Lyons, David O\'hara, Desmond Dube, Mothusi Magano
Senaryo:Terry George, Keir Pearson
Yapımcı:Terry George, A. Kitman Ho
Görüntü Yönetmeni:Robert Fraisse
Müzik:Andrea Guerra, Rupert Gregson Williams, Afro Celt Sound System
Filmin Websitesi:HOTEL RWANDA - METROFILMS 2005
Süre:2 saat 1 dk
Gösterim Tarihi: 23 Eylül 2005 (Türkiye)

Hotel Rwanda (2004) - IMDb
1994'de dünyanın gözü önündeki soykırım Rwanda'da gerçekleşti...Oranın halkı ikiye bölünmüş durumda Hutular ve Tutsiler diye insanları ayırmışlar ve çıkan savaşda yüzbinler katledilmiştir...Fakat filmdeki acı gerçek dünya buna seyirci kaldı...Bin küsür insanın hayatını kurtarmaya çalışan bir insanın hiyakesini anlatıyor((gerçek yaşanmış hikaye))...

3)Ying xiong (2002)-Hero

Kahraman.jpg

Sinemalar.com Puanı:6.5/10
IMDB Puanı:8.0/10
Yapım:2002 ~ Çin, HongKong
Tür:Aksiyon, Macera, Romantik, Savaş
Yönetmen:Yimou Zhang
Oyuncular:Jet Li, Donnie Yen, Ziyi Zhang, Tony Leung Chiu Wai, Maggie Cheung, Daoming Chen, Cao Hua, Chang Xiao Yang, Jin Ming, Li Lei, Liu Jie, Liu Zhong Yuan, Ma Wen Hua, Peng Qiang, Wang Shou Xin, Xia Bin, Xu Kuang Hua, Yakun Zhang, Yan Qin, Zhang Yi, Zheng Tia Yong, Zi Hei
Senaryo:Yimou Zhang, Bin Wang, Feng Li
Yapımcı:Quentin Tarantino, Yimou Zhang, Philip Lee, Zhenyan Zhang, Shoufang Dou, Weiping Zhang, William Kong
Görüntü Yönetmeni:Christopher Doyle
Müzik:KK70:un Tan
Süre:1 saat 39 dk
Gösterim Tarihi: 31 Aralık 2004 (Türkiye)
Hero (2002) - IMDb

Çin'in Savaşan Krallıklar döneminde ülke 7 krallığa bölünmüştür: Qin, Zhao, Han, Wei, Yan, Chu ve Qi. Qin Kralı, Çin'in tamamını ele geçirmeye ve ilk imparator olmaya kararlıydı.
Uzun süredir diğer altı krallığın suikastlerine hedef olmuştu. Tüm katil adayları arasında hiçbiri üç efsanevi suikastçi Kırık Kılıç, Uçan Kar ve Gökyüzü kadar korku salmamıştı.
Bu üç suikastçiyi yakalayacak kişiye Qin Kralı büyük bir güç, altın dağları ve kralın kendisiyle arkadaşlık vaadediyordu.
Ve birgün bu üç suikastçiyi öldürdüğünü iddia eden isimsiz bir savaşçı kralı ziyarete gelir.

4) Requiem for a Dream (2000)

Bir-Ruya-Icin-Agit.jpg

Sinemalar.com Puanı:8.0/10
IMDB Puanı:8.5/10
Yapım:2000 ~ ABD
Tür:KK70:ram, Gerilim, Psikolojik, Suç
Yönetmen:KK70:arren Aronofsky
Oyuncular:Jennifer Connelly, Jared Leto, Marlon Wayans, Ellen Burstyn, Christopher McDonald, Dylan Baker, Keith David, Ben Shenkman, Sean Gullette, Ajay Naidu, Mark Margolis, Samia Shoaib, Denise Dowse, Louise Lasser, Abraham Aronofsky, Abraham Abraham, Aliya Campbell, Allison Furman, Bill Buell, Bryan Chattoo, Charlotte Aronofsky, Chas Mastin, Diana Berry, Eddie De Harp, Gregg Bello, Henry Stram, Jack O\\\'Connell, James Chinlund, Janet Sarno, Jimmie Ray Weeks, Joanne Gordon, Leland Gantt, Marcia Jean Kurtz, Michael Kaycheck, Nina Zavarin, Olga Merediz, Peter Maloney, Robert Dylan Cohen, Shaun O'hagan, Stanley Herman, Suzanne Shepherd, Te'ron A. O'neal
Senaryo:KK70:arren Aronofsky, Hubert Selby Jr.
Senaryo (Kitap):Hubert Selby Jr.
Yapımcı:Eric Watson, Ann Ruark, Ben Barenholtz, Stefan Simchowitz, Scott Franklin, Jonah Smith, Beau Flynn, Nick Wechsler, Palmer West, Randy Simon
Görüntü Yönetmeni:Matthew Libatique
Müzik:Clint Mansell
Filmin Websitesi:Requiem for a Dream
Süre:1 saat 42 dk
Gösterim Tarihi: 27 Ekim 2000 (Türkiye)
diğer ülkeler...
Ödülleri: 1 kez Oscar'a Aday Gösterildi. 1 adet başka ödül kazandı ve 2 tanesi için aday gösterildi.

Requiem for a Dream (2000) - IMDb

Sara Goldfarb, tv bağımlısı dul bir kadındır. Oğlu Harry ise kız arkadaşı güzel Marion ve uyuşturucu dağıtıcısı Tyrone'la takılan madde bağımlısı bir çocuktur. Sara, bir tv şovuna çıkmaya hak kazanır ve çok heyecanlıdır. Ödül olan kırmızı elbiseye girebilmek için kilo vermeye çalışır ve diyet haplarından kullanmaya başlar. Diğer yandan Harry ve arkadaşları, hiç durmadan eroin ve kokain kullanmaya devam etmektedirler. Bu bağımlılıklar zamanla aileyi bir felakete sürükleyecektir.

Son düzenleme:
1 film fazla olmuş eylüllll :)
Requiem for a Dream sanırım herkes tarafından izlenmiş olabilir ,oldukça popüler bir film.
Diğer filmleri izlememiştim.
Hotel Rwanda arşivimde bulundurduğum ama nedense bir türlü izleme fırsatı yakalayamadıklarımdan . Onu nasılsa izlerim diye düşünüyorum . Türü ve konusu ilgimi çektiğinden oyum Ben X ' e gidiyor.

4 film=))

Ben X ve requiem i izlemiştim ben de. Hotel Rwanda ya oyum...

Ben x zaten sinema organizasyonunda izlenmişti, prensesim sen nasıl izlemedin ya:44: yoktun herhalde o dönem.

Son düzenleme:
Anketimiz hayırlı olsun=)

Requiem for a Dream ve Ben X alanımın en popüler filmlerinden,öğrenciliğimde izlemiştim.

Hotel Rwanda'yı da izlemiştim. anketten çıkma ihtimaline karşı yorumsuz bırakıyorum. tek izlemediğim film olduğu için oyum Ying xiong -Hero'ya.

4 film=))

Ben X ve requiem i izlemiştim ben de. Hotel Rwanda ya oyum...

Ben x zaten sinema organizasyonunda izlenmişti, prensesim sen nasıl izlemedin ya:44: yoktun herhalde o dönem.

bi kez bensiz başladınız ya ozaman sanırım canısı (liselim , bebeğim vb. :p)
ben x hakkında ki yorumlarını alalım ozaman , sevmişmiydin . benim oldukça ilgimi çekti .

bi tek Ben x i izlemediğim için oyum ona gitti. 4 film olunca oylar daha orantılı dağılıyor gibi.

izlenme ihtimallerine karşı 4 film koydum ama yine izlenmiş ve yine:97:Film seçmek çok zormuş gerçekten.Bu arada filmleri koyarken eşim yanıma geldi Heroyu koymam için baskı yaptı resmen izlemedim. Hero seçilirse ilk kez izlemiş olacağım:)Hero yerine bir tanesinin de türk sinemasından olması için Sinemalar.com ~ Sen Ne Dilersen (2005) koymayı düşünüyordum.Aslında requiem for a dreamin yerine koyabilirmişim:)

Son düzenleme:
heheh :)
japon - çin aksiyonu genelde erkeklerin daha çok beğenisini alıyor.
ben pek sevmiyorum ama " ip man " diye bir film izlemiştim bu tarza yakın gerçekten başarılıydı. Önyargı yapmamak lazım.
büyük ihtimalle ben x olacak bu haftanın filmi , ben şimdiden indirdim.

Son düzenleme:
heheh :)
japon - çin aksiyonu genelde erkeklerin daha çok beğenisini alıyor.
ben pek sevmiyorum ama " ip man " diye bir film izlemiştim bu tarza yakın gerçekten başarılıydı. Önyargı yapmamak lazım.
büyük ihtimalle ben x olacak bu haftanın filmi , ben şimdiden indirdim.

evet muhtemelen Ben X seçilecek.Ama keşke kimsenin izlemediği filmi koyabilseydim kötü oldu.Eşim hero seçilmedi diye üzülecek:) çok güveniyordu filmine:)

evet muhtemelen Ben X seçilecek.Ama keşke kimsenin izlemediği filmi koyabilseydim kötü oldu.Eşim hero seçilmedi diye üzülecek:) çok güveniyordu filmine:)

eşinin gönlü kalmasın bir tek onu izlemediğim için indirdim,izleyince çok detaylandırmadan yorum yaparım:)

Requiem for a Dream ve Ying xiong u izlemiştim. Hotel Rwanda yı çok fazla dram olduğu için izlemekten kaçınıyorum, geriye bir tek Ben X kalıyor ama o da dram ve canım hiç dram izlemek istemiyor :) O yüzden oyum Ying xiong a, her ne kadar izlemiş olsam da... (rahat ortamda, adam akıllı izleyememiştim ama) Büyüleyici görselliği ve destansı anlatımıyla tekrar buluşmak için can atıyorum. :)

Bu hafta ilk izleyen olmanın gururuyla hemen yorumuma geçeyim :)
Bu sıralar otizimle ilgili bir kaç film izledim , birbirine yakın konular işliyorlardı.
Ben X hem bu diğer filmlerden daha farklı , hemde mesaj kaygısı taşısa dahi oldukça usturuplu ve başarılı.
Epey rahatsız edici sahnelerle dolu o kadar ki karnıma ağrılar saplandı. Yönetmenin kullandığı dil , kamera açıları zaman zaman beyni yorsada, doğal aktarım ve oyunculuk takdir edilesi. Bazı olayları çözümleye çalışırken film akıcı bir şekilde hiç sıkmadan kendini izlettirmeyi başardı .Finali sağ gösterip sol vuranlardan . Bir sonla hep duygulandırıp hem mutlu edilebilir mi , evet ediliyor :) Benim için düşünceden düşünceye atladığım , süprizlerle dolu etkileyici bir seyir oldu. Filmi daha önce hiç bir yerde görmemiş tavsiyede almamıştım, bu güzel keşif için teşekkürler Eylül.yn :)

Ben X hem asperger sendromunu irdelemesiyle,hem okulda zorbalık olaylarına dikkat çekmesiyle hem de sosyal yalıtımın etkleri üzerinde durmasıyla beni etkilemişti. çekinmeden söyleyebilirim ki sonunda çok ağlamıştım. İnsanın kendisini de yoklamasına sebep olan bir film. Ben'in hazırladığı son hepimiz için.

özellikle şu düşüncesi aklımdadır hep:
''insanlar niçin birbirinin salyasını içiyor?''

Bu hafta ilk izleyen olmanın gururuyla hemen yorumuma geçeyim :)
Bu sıralar otizimle ilgili bir kaç film izledim , birbirine yakın konular işliyorlardı.
Ben X hem bu diğer filmlerden daha farklı , hemde mesaj kaygısı taşısa dahi oldukça usturuplu ve başarılı.
Epey rahatsız edici sahnelerle dolu o kadar ki karnıma ağrılar saplandı. Yönetmenin kullandığı dil , kamera açıları zaman zaman beyni yorsada, doğal aktarım ve oyunculuk takdir edilesi. Bazı olayları çözümleye çalışırken film akıcı bir şekilde hiç sıkmadan kendini izlettirmeyi başardı .Finali sağ gösterip sol vuranlardan . Bir sonla hep duygulandırıp hem mutlu edilebilir mi , evet ediliyor :) Benim için düşünceden düşünceye atladığım , süprizlerle dolu etkileyici bir seyir oldu. Filmi daha önce hiç bir yerde görmemiş tavsiyede almamıştım, bu güzel keşif için teşekkürler Eylül.yn :)

rica ederim:)farklı bir tavsiye olmasına sevindim.
Bu arada geçmiş sinema günlerine göz gezdirdim biraz .Geçen sene Ben X ankete koyulmuş hatta seçilip izlenmiş.Seçim yapmak oldukça zor iyi filmlerin izlenme ihtimalleri yüksek oluyor.Bundan sonraki sinema gününde izlediğim en kötü filmleri koyacağım en acımasız eleştirilerimizi yapalım:)

benim olmadığım zamana denk geldiğinden kaçırmışım :)
evet evet kötü film izliyelim ozaman daha çok üzerinde konuşuluyor uzun uzun yorumlar yapılıyor :p ben genelde iyi filmlere söylecek şeyler bulamam örneğin :KK70:

X