6.Sinema Günleri 5.Hafta Anketi 'Orchidea'

6.Sinema Günleri 5. Hafta Anketi 'Orchidea'

• Sling Blade

OY: 3 33,3%
  • Taare Zameen Par

OY: 1 11,1%
  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

OY: 4 44,4%
  • Magnolia

OY: 1 11,1%

• Ankete Katılan
    9
sonuçta izlemediğin film tercih etme hakkın var. hem onu da izlersen yorumlarını görmek isterim:KK53::KK53:

aslında daha önce bu filmi duymuştum izlemeyi düşünüyordum ama unutmuşum.Fırsat buldukça diğerlerini de izlemeye çalışacağım.Ne olur kusura bakmayın la antenayı da izleyemedim.Ama bugün izleyip filmin hakkını verecek bir yorum patlatacağım

Ben dediğim gibi Sling Blade izlemiştim.
Bilindik bir senaryosu var ,benzer filmler mevcut ama Slind Blade i bugüne kadar izlediklerimden ayıran filmin işlenilişi olmuş. yalın ,naif bir anlatım. Çok fazla iniş çıkışlar yapılmamış ,sadece izleyeni ağlatmak için birtakım klişelere girilmemiş (ki yapılabilirdi) bazı yerleri kötü hissettirdi ,bazı yerlerse gülümsetti..
Sonuç olarak görülmesi gereken iyi bir filmdi.

Son düzenleme:
izleyenlerin sayısı çoğalsın ben de detaylı bir yorum yapacağım.

prensesin uykusuna da içtenlikle katıldığımı söylemeliyim.

Ben bu akşam büyük hevesle izlemeye başladım, yarısındayken evdeki seyir ortamım bozulduğundan mecburi ara verdim :KK17:

Ama ilk yorumumu hemen yapmak istiyorum: Anlatım dilindeki samimiyetle film beni büyük bir başarıyla içine çekti. Prensesin Uykusuyum un film hakkındaki yorumuna %100 katılıyorum :) Filmdeki yalın anlatım çok hoşuma gitti. Daha fazlasını filmin tamamını izleyince yapacağım :KK66:

Filmin devamını bu gece izleyeceğim :80:

Son düzenleme:
Buarada Sweeney Todd daki favori sahnen veya parçan hangisi? :)

Spoiler(Sweeney Todd Hakkında)

favori sahnem Benjamin Barker'ın Nellie Lovett'i ocağa dans ederek ocağa attığı sahne ile Nellie Lovett'in hayallerini anlattığı sahneler... bu arada Helena Bonham Carter(avatarımdaki muhteşem kadın) yine muhteşem,yine muhteşem demeden edemeyeceğim.

Favori şarkım the worst pies in london... ancak hala mırıldanıp durduğum Joanna'yı da çok severim

Spoiler

Son düzenleme:
Sling Blade önceki sinema günlerinde izlenmişti sanki arkadaşlar :44:

ben ilk defa katılıyorum sinema günlerine. önceki sinema günlerini de elimden geldiğince incelemiştim daha önce izlenmiş bir film önermeyeyim diye.ama rastlamadım.geçmiş mesajlar da belli bir tarihe kadar görülebiliyor,o sebeple görmemiş olabilirim eğer seçilmişse.

Kimse izlememiş.
ben anket falan açmayayım , ne gereği var yahu ...

Bu arada Sling Blade daha önceki sinema günlerinde izlenmişti. Malicenin anketinde ama eskilerden kimse olmadığı için bi sorun yok bence.
Eski tayfa nerdeeeeeeeeee :p

Kimse izlememiş.
ben anket falan açmayayım , ne gereği var yahu ...

Bu arada Sling Blade daha önceki sinema günlerinde izlenmişti. Malicenin anketinde ama eskilerden kimse olmadığı için bi sorun yok bence.
Eski tayfa nerdeeeeeeeeee :p

bence de açma. benim filmin bile izleneceğinden artık kuşkuluyum çünkü.

ya yapmayın böyle üzülüyorum gerçekten:KK43: kişisel bir şey değil kesinlikle, diğer arkadaşları bilmiyorum ama beni biliyorsunuz, işe başladığım zaman herşeyden soyutlanıyorum meslek gereği:KK43: sürekli bir koşturmaca, eve geldiğimde canım çıkmış oluyo, yazdıklarınızı okuyabiliyorum anca. film karesi eklemeye bile üşenir hale geldim ordan düşünün artık:)
sonlara doğru ilgi azalıyor diye düşünüyorsunuz, ben ikidir katılıyorum iyi tahlil edememiş olabilirim ama bence onla alakası yok. bundan sonraki organizasyonda listenin sonundan başına doğru gidelim:))

bi de biriniz şöyle bi tavsiyede bulunmuştu, organizasyon ayda bir olsun, önerilen tüm filmler izlensin. ben bunu düşünmüştüm aslında haftalık izlenmeyi daha uygun gördüğünüz belliydi o yüzden hiç açmadım. bu konuyu tartışabiliriz, katılan katılmayan... bundan sonraki organizasyonu bir de böyle deneyebiliriz isterseniz.

Son düzenleme:
Bir sonraki organizasyonu beklemeye gerek yok bence .Prenses açsın anketi 15 gün ya da 1 ay izlenmesi süresi olsun .Bence bir ay çokkkk uzun bir süre ,15 gün iyidir .
Prenses aç anketi ben merak içindeyim :KK61:

Son düzenleme:
guvastanema iyi diyorsunda hep müsait olamama durumu son haftalara kalıyor ben onu anlamıyorum. Ben hep en son açan oldum hepte izleyen oranı düştü. Başta heves ediliyor sonra sıkılınıyor gibi geliyor. Ben organizasyondan büyük bir haz alıyorum çünkü çok güzel filmler keşfediyorum ama bu şekilde ne kadar devam ettirebiliriz bilmiyorum. Ben önereceğim filmleri planlamıştım kendimce çokta güzel önerilerde buluncağımı düşünüyordum ama yok :KK70: gereği yok açmam yani. Bu son anket olsun ne diyelim.
Ayda bir anket açma durumuda olabilir elbet ama şuan zaten her hafta zorunluluğu koymadık. Çoğunluk ne zaman izlerse ozaman açıyoruz. Bakalım ne zaman izlenecek bu film :)
Bu arada cidden güzel film yahu. Naifte, yormaz , açın izleyin :)

Spoiler(Sweeney Todd Hakkında)

favori sahnem Benjamin Barker'ın Nellie Lovett'i ocağa dans ederek ocağa attığı sahne ile Nellie Lovett'in hayallerini anlattığı sahneler... bu arada Helena Bonham Carter(avatarımdaki muhteşem kadın) yine muhteşem,yine muhteşem demeden edemeyeceğim.

Favori şarkım the worst pies in london... ancak hala mırıldanıp durduğum Joanna'yı da çok severim

Spoiler

O kadar çok güzel sahne var ki filmde, dediğin sahneler favorim olmasa da izleyesim geldi :KK70: Helena cidden bambaşka bir aktris... Özellikle Alice harikalar diyarındaki haline bayılıyorum :KK1:

Benim favori sahnem:

SPOİLER

Sweeney in hakimin elinden kaçırdıktan sonra Epiphany i söylediği sahne :KK69:

Favori parça konusunda hala kararsızım :KK70: Epiphany ile a little priest arasında gidip geliyorum. Sahne olarak da çok güzeldi a little priest (turta etine çözüm buldukları sahne :KK70: )

Niye hala izlenmedi film yahu, spoilerları rahat rahat yazarak konuşmak güzel olurdu :) Gerçekten çok samimi anlatımı olan sıcak bir filmdi. Teşekkürler orchidea :KK16:

Buarada film izleme konusunda iş hayatı büyük darbe vurdu bana :KK43: Normalde tüm anket filmleri izleyecektim. Şimdi haftada 1 filmi bile zor izleyebiliyorum. :KK43:( Bi de anketi sabırsızlıkla beklerken, anketin ilk haftasında işe başlamam ayrı sinir bozucuydu :KK19:

Belki arkadaşlar benim gibi filmin orjinal versiyonuna bir türlü ulaşamamışlardır. Ben X in haftasında, önce fransızca, sonra ispanyolca dublajlıyı indirerek kendimce rekor kırmıştım :KK53: Vakit az olunca filme ulaşmak bile ayrı dert oluyor.

Aşağıdaki sorulara yanıtlarını büyük bir zevkle okuyacağımdan eminim :KK66:

----------------------------------------

Sinemaya ilgin nasıl başladı?
Hangi tür filmleri tercih edersin?
Takip ettiğin yönetmen, oyuncu var mı?
En sevdiğin 3 film?
En nefret ettiğin 3 film?
Sinema diyince aklına gelen kült bir sahne var mı?
Türk sinemasıyla aran nasıl, takip ettiğin bir yönetmen ve sevdiğin filmler var mı?
'Bu benim' dediğin bir karakter var mı?
'Bu karakteri ben oynamalıydım' dediğin oldu mu?

guvastanema dan alıntıdır :)

oyoyyyyyyy bugün öğlen aramda izleyeceğim gecikme için çok üzgünüm.İyiki öğlen aram 1 buçuk saat :))

X