6.Sinema Günleri 5.Hafta Anketi 'Orchidea'

6.Sinema Günleri 5. Hafta Anketi 'Orchidea'

• Sling Blade

OY: 3 33,3%
  • Taare Zameen Par

OY: 1 11,1%
  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

OY: 4 44,4%
  • Magnolia

OY: 1 11,1%

• Ankete Katılan
    9

orchidea

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2008
4.390
7
sling-blade-cover-3.jpg

YouTube - "Sling Blade" (1996) Theatrical Trailer

Sling Blade (1996) - IMDb

imdb puanı:8.0
Yapım:1996 ~ ABD
Tür:Dram
Yönetmen:Billy Bob Thornton
Konusu:Slingblade, karmaşık bir ahlaki ikilem içinde kalmış Karl Childers'in gizemli, ruhani ve karamizah öyküsüdür. Çocukken çok dindar bir ailede büyüyen Karl, ailesi tarafından Tanrı'nın bir cesaı olduğuna inandırılmıştır. Bir gün annesini kasabanın serserileri ile cinsel ilişki sırasından gören Karl, yaptıkları şeyin yanlış olduğunu düşünerek onları bıçaklayarak öldürür. Bu cinayet sebebiyle akıl hastanesine konur ve şimdi, 25 yıl sonra serbest kalarak tekrar topluma karışır.

437px-TaareZameenPar.jpg

YouTube - Taare Zameen Par (Official Trailer)

Like Stars on Earth (2007) - IMDb

imdb puanı:8.3
Yapım:2007 ~ Hindistan
Tür:Aile, Dram
Yönetmen: Aamir Khan
Konusu:Disleksi(öğrenme bozukluğu) hastalığına yakalanmış küçük bir çocuk ve onu anlamayan aile, okul eşrafı. Sürekli yaramazlıklar yapan, derslerine çalışmayan, kitaplarını çöpe atan, okulu asan huysuz bir çocuk: Ishaan(Darsheel Safary). Babasından, öğretmenlerinden azar işiten, çalışkan abisine yapılan övgülerle gururu kırılan Ishaan, nihayet son çare olarak yatılı bir okula gönderilir ve demirin işlenişi burada başlar. Resim öğretmeni Nikumbh(Aamir Khan) ile tanışınca hayatı yepyeni bir mecraya akacaktır Ishaan'ın.

Sweeney-Todd-Fleet-Sokaginin-Seytan-Berberi-1278175735.jpg

YouTube - OFFICIAL Sweeney Todd Trailer!

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) - IMDb

imdb puanı:7.7
Yapım:2007 ~ ABD, İngiltere
Tür:Dram, Gerilim, Gizem, Müzikal, Psikolojik, Suç
Yönetmen:Tim Burton
Konusu:Filmde haksız yere hapse gönderilen Benjamin Barker (Johnny Depp) ve onun acımasız iş ortağı Miss.Lovett'ın (Helena Bonham Carter) maceraları anlatılıyor.
Barker, yıllar sonra karısı ve kızının intikamını almak için "Sweeney Todd" takma adıyla Londra'ya burada eskiden kendisine ait olan berber dükkânına geri döner. Amacı karısı Lucy'yi ve küçük kızını kurtarmak ve onu haksız yere hapse gönderen Yargıç Turpin’i (Alan Rickman) öldürmektir.
Bayan Lovett, Barker'a karısı Lucy'nin kendini zehirlediğini söyler. Bu sırada, rakibi olan gösterişli İtalyan berber Pirelli (Sacha Baron Cohen), Barker’ı kimliğini açıklamakla tehdit edince, Barker onu boğazını keserek öldürür. Cesetle ne yapacağını bilemezken, Bayan Lovett bu krizi, kötü olan işini kurtarmak için çözüm olarak görür ve böreklerini insan etiyle doldurmayı önerir.
Sweeney, Yargıç Turpin'in onun ergenlik yaşındaki kızı Johanna’ya göz diktiğini fark eder. Yargıç, Johanna'nın vesayetini elinde tutmaktadır.
Bu sırada Bayan Lovett'ın börekleri Londra'da ün salmıştır. Bayan Lovett saygınlık kazanmayı ve Sweeney’le evlenip deniz kenarında yaşamayı düşlemektedir. Fakat Sweeney'in aklında intikamdan başka hiçbir şey yoktur.

7A1AEEBC-D901-437E-A957-410BDF955B4F.jpg

YouTube - Magnolia Trailer

Magnolia (1999) - IMDb

IMDB Puanı:8.0/10
Yapım:1999 ~ ABD
Tür:Dram, Komedi
Yönetmen:Paul Thomas Anderson
Konusu:San Fernando Valley'de sıradan bir günde ölmek üzere olan bir baba, genç karısı, bir erkek bakıcı, kaybolmuş ünlü bir oğul, aşık bir polis, dahi bir çocuk, eskiden dahi bir çocuk olan bir adam, bir şov programı sunucusu ve yabancılaşmış bir kız bir hikayenin farklı parçalarında yerlerini alacaklardır. Bu insanlar, unutulmaz bir heyecanla sonlanacak bu gün içinde, şans, hareket, geride bırakılan zaman ve rastlantılar yumağında adeta birbirlerinin hayatlarının içinden zikzaklar çizerek geçecek ve birbirlerini çözümleyeceklerdir.

Yeni anketimiz hapimize hayırlı olsunnnnnn. Umarım seçimlerim hoşunuza gider.

Son düzenleme:
Sweeney Todd ve Magnolia yı izlemiştim. İkisi de izlenmezse olmaz filmlerden :) Sweeney in müziklerinen bir kaç parçayı bugün dinledim hatta :KK70:

Billy Bob Thornton'un yönetmenlik deneyimi olduğunu bilmiyordum. O yüzden oyum Sling Blade e.

Sweeney Todd konusunda çok tereddüt ettim. mutlaka herkes izlemiştir, yazmayayım dedim ama o kadar çok sevdiğim bir yapım ki yazmadan edemedim. resmen ellerim benden bağımsız hareket etti,karşı koyamadım.:93::93::93::93:

diğer filmler tamamen mesleki etkilerde kaldığımdan ortaya çıktı. taare zameen par ve magnolia ders+ödev filmlerimdendi. sling bladeyi de yeni izlememe rağmen yine psikolojik etkiler ağır bastığından tercih ettim. biraz bana özgü olmasını istedim sanırım.

Sweeney Todd konusunda çok tereddüt ettim. mutlaka herkes izlemiştir, yazmayayım dedim ama o kadar çok sevdiğim bir yapım ki yazmadan edemedim. resmen ellerim benden bağımsız hareket etti,karşı koyamadım.:93::93::93::93:

diğer filmler tamamen mesleki etkilerde kaldığımdan ortaya çıktı. taare zameen par ve magnolia ders+ödev filmlerimdendi. sling bladeyi de yeni izlememe rağmen yine psikolojik etkiler ağır bastığından tercih ettim. biraz bana özgü olmasını istedim sanırım.

ben izlemedim:)hatta hiçbirini izlemediğim için karar da veremedim henüz.

anketten çıkmasa da mutlaka izlemeni tavsiye ederim.daha fazla yorum yapıp etkilemeyeyim seçimini.

evet hepsini izlemeyi düşünüyorum.Ama su ara aşırı dalgınım ve kendimi de toparlayamıyorum.Dün de anahtarı kapıda unutmuşum öyle girmişim eve gece komşum aradı da anahtarınız kapının üstünde duruyor diye.Saatlerce öyle oturmuşum evde hırsıza gel gir demişim resmen.Bide üstüne üstlük çantamın ağzını açmış bir şekilde cüzdan falan görünüyor kapının direk önünde.Giren hırsızın aramak için yorulmasına da gerek yoktu:KK53:

2 kişi oy vermiş .
Filmi hemen izleyememeyi anlıyorumda , oy vermede bu kadar gecikme çok garip.
Sanki organizasyona zorla katılınıyormuş gibi bir hal var yahu.
Neyse film belli olsada izlesek artık...

2 kişi oy vermiş .
Filmi hemen izleyememeyi anlıyorumda , oy vermede bu kadar gecikme çok garip.
Sanki organizasyona zorla katılınıyormuş gibi bir hal var yahu.
Neyse film belli olsada izlesek artık...

evet ben de anlayamadım bu durumu. acaba nete mi giremiyorlar diyorum ama bilemiyorum tabii.

:KK43:( kusura bakma orchidea, yine çok yoğun ve yorgunum, ben bakmıştım ankete, aklım sling blade teydi, oy verdim sanıyodum ama vermemişim demek ki, unutmuşum.

:KK43:( kusura bakma orchidea, yine çok yoğun ve yorgunum, ben bakmıştım ankete, aklım sling blade teydi, oy verdim sanıyodum ama vermemişim demek ki, unutmuşum.

rica ederim,zaruri bir sebebi olmadığı müddetçe oy vermemezlik yapmayacağınızdan ben eminim.

bir tek eylül kaldı sanırım ama onun oyu da sonucu değiştirmeyecek gibi.

Filmimiz hayırlı olsun....

2 sweeney todd var. ben de oy vermedim. nerden geldi bu oylar yahuu???? açık oylama seçeneğini tıklamamışım,fark etmemişim bu sebeple.

aaaa bilemedim. ben oy vermedin diye hatırlıyodum(ya da öyle anladım) diğerini de bir misafir vermiş olsa gerek.

terazi de değilim ama:)kendim için film seçmede çok kararsız kaldım en son herkesin izlediğinde karar kıldım çok mu kötüyüm ne:KK47::KK53:

Son düzenleme:
X