6 yasindaki oglum beni asla istemiyor/sevmiyor

Bunun tam tersi babanın istenmediği durumları toplum daha normal karşılayabiliyor, bence bu da olabilecek bir durum. Çocuğunuzla onun hoşuna gidecek keyifli etkinlikler yapın. Biraz da ilginizi geri çekin. Uzman yorumu değil tabi bu. Bence bir uzmanla mutlaka görüşün

Çocuk 2 senedir böyleyse çözüm aramışınzdır mutlaka? Gittiğiniz pedagog ne dedi? Neyapmanızı önerdi? İki kızım var kızlar babaya düşkün olur derler ama benim kızlarım bile babalarına okadar düşkün değiller, her fırsatda bana sokulurlar.

Pedagog a gitmedim, gideceğim, acikcasi amerikada yasadigim icin hamilelik doneminde gittiğim psikologların hiç faydasını görmediğim icin burada öyle bir arayışa girmedim. Zamanla çözerim diye dusundum, çözemedim, daha da kötüye gidiyor çünkü. Cocuk bu naz niyaz vs degil artık çok net istemiyor bunu biliyorum, az önce gece gece burnumu kanattigi halde git istemiyorum diyor.

Çocuğum yok belki yanlış bir fikir olabilir ama acaba salsanız mı siz üstüne düştükçe mi acaba böyle yapıyor siz kendinizi sevdirmeye çalıştıkça bu olay onun hoşuna bile gidiyor olabilir

Inanin Salinca hiç umursamıyor. Mesela babası yokken tek takılıyor yine de aaa annem var demiyor. Beraber bir yere gidelim mesela d günü partisi ve herkes annesi ile, babası olmasın, minicik hali ile tek kalıyor her çocuğun annesi olduğu halde, beni yine de istemiyor.

Pedagog a gitmedim, gideceğim, acikcasi amerikada yasadigim icin hamilelik doneminde gittiğim psikologların hiç faydasını görmediğim icin burada öyle bir arayışa girmedim. Zamanla çözerim diye dusundum, çözemedim, daha da kötüye gidiyor çünkü. Cocuk bu naz niyaz vs degil artık çok net istemiyor bunu biliyorum, az önce gece gece burnumu kanattigi halde git istemiyorum diyor.
Bu süre zarfında destek almamanız bence çok kötü
ABD yaşıyor olmanızda bahane değil
Fikirlerini beğendiğiniz bir pedagog ile online da görüşebilirdiniz bu süreçte
Belki şuan çözmüş yada bayağı yol katetmiş olurdunuz en azından daha kötüye gitmezdi
Bence acil destek alın, çünkü normal bir durum değil
Şimarıklık olduğunuda sanmiyorum

Adem Güneş Pedagoji Okulu takip etmenizi öneririm

Eşiniz sizinle hiç oğlunuzun yanında aşağılayacak şekilde konuşuyor mu? Evdeki ortam nasıl mesela?

Evet esim sürekli beni eleştirir ve yanımızda kim olup olmadıgı onun icin onemli degildir. bundan apayrı bir zevk alıyor tam bacak burcu bitmedi gitti eleştirileri sanırım bitmeyecek de. yıllardır evliliğimizde birçok şey değişti ama esimin beni eleştirmesi bitmedi. cocuk konusunda da mesela her iki çocuğa da sunu giy diyeyim, çocuğu rahat bırak giymesin, sunu getir diyeyim, cocuk sana hizmet etmek zorunda degil, sunu söyle yapmayın diyeyim, istediğini yaparlar sen karışma vs vs der. ama kendisi cocuklara istediği gibi davranabilir onda problem yoktur, o mükemmeldir, kusursuzdur asla tartışma da çıkmaz. ben birsey soyleyince sen karışma der. ama kızımda (9 yas) problem yok bana karşı çok iyi, çok sever beni hatta destekler de. oglum babasını istiyor, beni istemiyor

Ben çok zamansız ve kotu bir donemimizde ogluma süpriz hamile kaldım, kabullenmem uzun surdu. Ama doğduğu sn den itibaren çok iyiydik ve bebeklikte bana duskundu. Sonra tabi 2,5 yaşında emmeyi bırakmakla birlikte benden uzak babaya yakin olmaya başladı. Artık son iki senede tüm iyiliklerime, yakinliklarima, onu çok sevmeme rağmen oglum beni asla istemiyor. Daha da büyümeden oğlumla saglikli bir bağ kurmak istiyorum
Iste butun mesele bu surpriz hamile kalmaniz onu kabullenmemeniz. Simdi o da sizi kabullenmiyor. Fisilti ile ilgili bisey duydum ben. Onu size atayim

Evet esim sürekli beni eleştirir ve yanımızda kim olup olmadıgı onun icin onemli degildir. bundan apayrı bir zevk alıyor tam bacak burcu bitmedi gitti eleştirileri sanırım bitmeyecek de. yıllardır evliliğimizde birçok şey değişti ama esimin beni eleştirmesi bitmedi. cocuk konusunda da mesela her iki çocuğa da sunu giy diyeyim, çocuğu rahat bırak giymesin, sunu getir diyeyim, cocuk sana hizmet etmek zorunda degil, sunu söyle yapmayın diyeyim, istediğini yaparlar sen karışma vs vs der. ama kendisi cocuklara istediği gibi davranabilir onda problem yoktur, o mükemmeldir, kusursuzdur asla tartışma da çıkmaz. ben birsey soyleyince sen karışma der. ama kızımda (9 yas) problem yok bana karşı çok iyi, çok sever beni hatta destekler de. oglum babasını istiyor, beni istemiyor
Kızınıza etki etmemiştir ama oğlunuz babasını rol model aldığı, onun söyledikleri daha cazip geldiği,onu daha güçlü gördüğü için size karşı olumsuz duygular geliştirmiş olabilir. Babasını taklit ediyor kendince.
Eşinizin size saygılı, değer vererek davranması, laflarinizi çocukların önünde hiçe saymamasi çok önemli.

Son düzenleme:
En başından beri sorun eşinizmiş aslında inşallah düzelir durumunuz

Erkek çocuk babayı örnek alır eşiniz sizi sürekli eleştirdiği için oğlunuzda onun gibi davranıyor. Bir zahmet eşinize söyleyin biraz hareketlerine dikkat etsin yoksa annesinden nefret eden bir erkek yetiştireceksiniz ilerde kadınlardan da nefret edecek toksik ilişkiler kuracak.Çözüm eşinizin adam olmasından geçiyor.

Erkek çocuk babayı örnek alır eşiniz sizi sürekli eleştirdiği için oğlunuzda onun gibi davranıyor. Bir zahmet eşinize söyleyin biraz hareketlerine dikkat etsin yoksa annesinden nefret eden bir erkek yetiştireceksiniz ilerde kadınlardan da nefret edecek toksik ilişkiler kuracak.Çözüm eşinizin adam olmasından geçiyor.
Evet ileride genel olarak kadınlara da kötü davranmasına sebep, babasının tavırları.
Kadına değer vermeyen erkekler böyle böyle yetişiyor malesef.

Kızınıza etki etmemiştir ama oğlunuz babasını rol model aldığı, onun söyledikleri daha cazip geldiği,onu daha güçlü gördüğü için size karşı olumsuz duygular geliştirmiş olabilir. Babasını taklit ediyor bi nevi ama duygularını kontrol edemiyor.
Eşinizin size saygılı, değer vererek davranması, laflarinizi çocukların önünde hiçe saymamasi çok önemli.

Yani milyon kez soyledim, karakterine yapismis elestirmek, ozellikle beni elestirmek, bu huyundan vazgeçmiyor. cocuklarin yanında degil, herkesin yanında eleştirir, ona Gore mutlaka eleştirecek birey vardır, bitmez, düzelmez yani birçok huyu degisti, düzeldi ama eleştirisi bitmedi

Evet ileride genel olarak kadınlara da kötü davranmasına sebep, babasının tavırları.
Kadına değer vermeyen erkeler böyle böyle yetişiyor malesef.
Aynen öyle kadın düşmanlığı aileden öğreniliyor. Genelde anneye değer vermeyen, hor gören babanın davranışlarını içselleştiriyorlar. Konu sahibinin daha önce eşiyle olan problemleriyle ilgili konuları vardı eşi tam gaz öküzlüklerine devam ediyor. Konu sahibi eşiniz başak olduğu için değil kadınlara değer vermeyen bir dağ ayısı olduğu için size öyle davranıyor. Oğlunuz da onun izinden gidiyor işte. Ya eşiniz değişecek ya da oğlunuzun iyiliği için boşanacaksınız başka çözüm yok.

eee ama sebep belli değil mi? bu tarz hareketler belki de oğlunuzu etkiliyordur. eşinizle suçlamadan bir konuşun bakalım. oğlunuzun yanında yapmasın size iyi davransın özellikle bakalım oğlunuzun tavrı değişecek mi? ve evet kesinlikle uzman yardımı alın.

Yani milyon kez soyledim, karakterine yapismis elestirmek, ozellikle beni elestirmek, bu huyundan vazgeçmiyor. cocuklarin yanında degil, herkesin yanında eleştirir, ona Gore mutlaka eleştirecek birey vardır, bitmez, düzelmez yani birçok huyu degisti, düzeldi ama eleştirisi bitmedi
Değişmek zorunda.
İnsanların, çocukların yanında eleştiremez sizi. Tekken bile yapıcı olmasi gerekir. Siz onun stres topu değilsiniz. Çocuklar gayette etkilenir bu durumunda.
Oğlunuz size karşı dolmuş, babasını taklit ediyor.
Kızınızın ikili ilişkilerini olumsuz etkiler eleştiren erkek, eleştirilen, bunu idare eden kadın modeli. Her türlü zarar.
Siz online da olsa bir psikolog seansı alın, eşinizin de almasını sağlayın.
Sorunun başı o.

Son düzenleme:
Aynı yaşta çocuklarımız. Benim eşim, oğlumla benden daha çok ilgilenir. Oynar, birlikte bisiklet sürme, gezme, yüzme gibi aktiviteleri daha fazladır ama buna rağmen benim oğlum da bana daha düşkün. Belki dönemsel bir şey olabilir ama kriz geçirecek kadar ağlayıp, vuruyorsa bir çocuk psikoloğu ile görüşmenizde fayda var diye düşünüyorum.

Eşiniz sizin sözünüzün hükmünü yok saydırmış evde. Çocuk tabi ki istemez de, saygı da duymaz. Eşinizi düzeltmek zor gibi duruyor. Çocuğunuza karşı beni sev ezikliğiyle değil dimdik durun. Size saygı duymak zorunda olduğunu bi anlasın. Sonrası psikolojik destek, geç olmadan uzman yardımı alın. Asıl alması gereken kişi eşiniz aslında ama çocuğun alması da hiç yoktan iyidir.

X