7 hafta + 5 Günlük hamileyimmm ama kalp atışı yok.... Lütfen Yardım edinnn.... :(

zeyneptugce

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2009
192
1
Selam Bayanlar,

Ben 7 hatalık hamişim ama geçen hafta doktora gittiğimde sadece keseyi ( 18 mm ) gördük bebeği göremedik sizce bu normal mi doktorda fazla sevinmeyin falan dedi ben bu haberi çok bekledim ama doktor da böyle söyleyince üzüliyim mi seviniyim mi anlamadım tecrübelerinize ihtiyacım var lütfen yardımcı olurmusunuz......... :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

Bende sata göre 7+4 düm kalp atışlarını cumartesi yeni duyduk hemen endişelenme geç döllenme olabilir canım geçen hafta gittim diyorsun bu hafta tekrar gidersin inşallah duyarsın pıt pıtları..Eğer duyulmazsada dr hemen alalım falan derse 3-4 gün daha bekle ve başka doktora git mutlaka 8. haftada bile duyulan kalp atışları var..

Canım ben de 7+4 günlük hamileyim. Geçen hafta salı günü bizde doktora gittik , keseyi gördük ama bebeğimizi henüz göremedik. Cumartesi gününe randevu verdi bakalım. aynı korkuyu ben de yaşıyorum.

Normal tabi, ben de 6 haflalıkken gittiğimde bebeğimi göremedim, kalp atışını da duyamadım. Sekiz haftaya yakın gittiğimde ancak duyduk.
Ama tabi şunu unutma normalde zaten hamileliklerin yarısın düşükle ya da tutunamadan sonuçlanır. Bu yazdığım sakın moralini bozmasın, sana özgü değil, hepimiz için geçerli bir durum bu. Senin riskinde herkes kadar. O yüzdne bi hafta daha kendini çok kaptırma. Ama içini de ferah tut.

umarım bi aksilik olmaz canım bende çok korkuyorum tekrar farklı bi doktora gitsem mi diyorum ama ultrason bebeğe zarar verirmi peki ?? diyorum bugün bi gitsem mi ??

canım benim telaş yapma sakın...
belki geç döllenmedir..
benimde geç duyuldu kalp atışları dr herhalde geç döllenme demişti ama değilmiş..bir sorun yok yani...

bencede telaş yapma moralini de bozma. benim geç döllenmeden dolayı nerden baksan 9.cu hafta duydum kalp atışlarını. herkezde aynı hafta duyulcak görülcek diye bişe yok. sen canını sıkma ve her zaman iyisini düşün kötü düşünme bebeğin seninledir sen rahat ol rabbime dua et

ben keseyi 6 haftalıkken gördüm.kalp atışınıda 7+6 günlükken duydum.tabi hastanede yattığım için sürekli takip altındaydım.her gün ultrasyona giriyordum.kalp atışını geç duyduk kızımın

arkadaslar bekleyın hatta doktor sure doldu alalım dese bıle sız bırkac gun daha bekleyın hatta o kese ıcerde 10 gun boyunca hıc buyumese bıle sız bıra daha beklemeyı tercıh edın cunkı,,,
arkadaslar lutfen ama lutfen bu yazdıklarımı ıyı okuyun ben bebegım uc aylıkken kalp atısı yok dıye kurtaj oldum ve kurtaj sonrası hemen hamıle kaldım bu bebek yasıyormu dıye doktora kostum kese var 11 mm dedı 10 gun sonra gel kalp atısı kesın goruruz dedı 10 gun sonra kese hala 11 mm ve kalp atısı yok tabı doktor basladı hemen kurtaj hazırlıklarına 10 gunde hıc buyumemıs bunun da kalbı atmıyor bunu da alırız ama ıstersen bırkac gun daha bekle dedı ben elım ayagım tıtreyerek ordan eve geldım ve gelır gelmez kanamam basladı alttan bakılan bılıncsız ultrason yuzunden nasılsa bebek yok alınacak dıye canım bıle yandı ultrasonda ben de kanamayla bebek tamamen gıttı dıye dusunup 4 gun sonra farenjıt tedavısı ıcın dr a gıttım gıttım kı bebek canlanmıs kalbı atıyor ıcerı kan dolu hemen hastaneye aldılar ve bu kanamam 2 ay daha surdu sımdı cok sukur 4 ay bıttı yanı sunu demek ıstıyorum dr lara guvenelım ama Rabbımıze daha cok guvenelım o kadar cokkı bebek gelısmedı kalbı atmıyordu kurtaj oldum dıyen tamamen ısı tıcarete doktuler eger o bebek canlanmıycaksa zaten duser ve yenı gebelıkler de dusuk adet olma gıbı olur yanı kurtaja bıle gerek kalmaz tabıkı saglıgımız herseyden once gelır ama benım su anda karnımda 4 aylık yatan yavrum ben o gun tamam alalım desem o dr yuzunden alınmıs olacakdı dusunuun bı tam 10 gun boyunca 1 mm bıle gelısmemısdı ama sonra buyudu yasadı sımdı o dr a gıdıp yuzune vurmak onun yuzunden yasadıgım kanamaları anlatmak ıstıyorum ama nafıle sadece burdan sıze seslenebılıyorum en kucuk ıhtımallere bıle sıkı sarılın sabır la bekleyın arkadaslar sevgıler...

canım çok geçmiş olsun inşallah hamileliğinin geri kalanı sorunsuz geçer sağsalim kucağına alırsın bebeğini.Ben de 5 haftalık hamileyim keseyi gördüm pazartesi günü ama bebeğimi ve kalp atışını görmeden içim rahatlamayacak çünkü ben de ilk bebeğimde keseyi görmüş ama bebeği görememiştim ve düşük yaptım tam 4 yıl hamile kalamadım artık 2 aşılamam negatifti tüp bebek araştırırken mucizem geldi

bende keseyi 6.haftada kalp atışını da 9.haftanın başında gördüm. korkma geç döllenme olabilir. bir iki hafta sonra belli olur kalp atışları.

Ben 6.haftanın sonunda daha keseyi anca görmüştüm.Kalp atışlarınıda geç gördük tabi,geç döllenme olmuştu.Biraz daha bekle canım,moralini yuksek tut.Doktor kurtaj dese bile bekle.Dediğim gibi geç döllenmede geç görülmesi çok normal...

bende 8 haftalık hamileyim boş kese olarak görüldü bi hafta daha bekleyelim bi degişiklik olmassa kurtaj dedi cok endişeliyim lütfen dua edin bana :KK43:

bende 25 ocak 2010 da aşılama oldum şuan 6 haftalık hamileyim keseyi gördük 13 mm ama kalp atışı yok dr bana haftaya gek dedi benim kardeşimde 7 haftalık hamileyken ve kese 18 mm iken kalp atışını duyamadılar 8.hafta ancak duyuldu ama tabi insanın içine bir kuşku düşüyor bende merak ve korku ile bekliyorum

kese 30 mm ye gelene kadar boş gebelik olmaz sabredin,benimde ilk haftalarda göremedi 1 haftayı nasıl geçirdim bana sorun sonunda bende duydum şuan 9 hafta 4 günlük hamileyim umarım istediğiniz gibi olur herşey.

Ben 8+3 günlükken kontrole gittim ama bebeğimin kalp atışı yok bebeğin büyüklüğü de 3.3mm çok küçük dedi.Doktorlar pek ümitli konuşmadılar kese de 6.haftanın sonunda görünmüştü çook üzgünüm 1 hafta bekleyelim dediler.Şimdi dua edip bekliyoruz çok zor bi durum

hemen karamsar olma bende 5 haftalıkken doktora gıttım kese gorunmuyor dış gebelık olabılır haftaya tekrarr gel dedı 1 hafta sonra gene gremedı sol yumurtalıkta bır tabaka var buda dıs gebelık rıskını arttırıyor dedı hemen baska hastaneye gıttım ordakı doktor keseyı gordu fakat cok erken bebek gorunmuyor su andedı sol yumurtanda da bırsey yok temız dedı 10 gun sonra kalp atısını dınleyelım dedı 10 gun sonra gıttıgımde bebek gorunmuyor boş gebelık olabılır dedı baska doktora sevk ettı ordakıde kesende var ebbekde var kalp atısıda var sorun yok hersey normal dedı dıcegım o ki hemen karamsar olma ve bır doktora baglı kalma umarım sorun cıkmaz

X