75'ten 50'ye... Son 9 kilo!

ozgul0214 ozgul0214 Canımm hoşgeldin. İnan yokluğun hissediliyordu, yani ben çok hissettim ama görüyorsun ya ben de çok girmedim. Çok nadir ve sadece bilgi verme amacıyla yazdım. Geçen gün seni etiketleyecektim ama fırsat olmadı. Nasılsın canım neler yapıyorsun? Ben kaybettiğim enerjiyi toparlamaya çalışıyorum bu ara. Malum mevsim değişikliğinin getirdiği bir yorgunluk var üzerimde :)

Hazır konuya girmişken son durumumdan bahsedeyim :) Biliyorsunuz 21 Day Fix programına başlamıştım kızlar, dün iki haftayı tamamladım. Düşük KB Diyeti'ne de devam ediyorum. Mart ayı boyunca süren duraklama son buldu nihayet. Bu sabah tartıldığımda 56.2 kilo geldim. Bel, göbek, kalça ve bacak çevrelerinde de hatırı sayılır incelmeler var.

Kafamıza koyduğumuz şeyin gerçekleşmeme ihtimali yok, yeter ki amacımız doğrultusunda emek sarfedelim. Öpüyorum hepinizi :KK25:

ozgul0214 ozgul0214 Canımm hoşgeldin. İnan yokluğun hissediliyordu, yani ben çok hissettim ama görüyorsun ya ben de çok girmedim. Çok nadir ve sadece bilgi verme amacıyla yazdım. Geçen gün seni etiketleyecektim ama fırsat olmadı. Nasılsın canım neler yapıyorsun? Ben kaybettiğim enerjiyi toparlamaya çalışıyorum bu ara. Malum mevsim değişikliğinin getirdiği bir yorgunluk var üzerimde :)

valla işte misafirlerim vardı yeme içme tamam az biraz dikkat edebildim ama hiç spor yapmaya vaktim olmadı. Ama koşturmaktan çok yoruldum. uzun süre aç kalmaların ardından dayanamyıp yüklenmelerim oldu. şimdi tekrar başladım spora ama 1 nisanda 63.2 iken bu sabah 63.9 geldim fakat 10 gündür su içmedim nerdeyse büyük ihtimal ödem yaptım.

Bende 65 kg dan 54 e dustum 1.5 ayda cok istikrarlı davrandim kalorili beslendim ve pilates yuruyus devam 50 kg olana kdr hatta 48 falan olmayi dusunuyorum.
Megerse kilo vermek hic zor birsey degilmis

Tebrik ederim ceylan. Önemli ve zor olan istikrarı korumak zaten. Ben de 4 ayda 14 kilo verdim ama çok zorlandığım dönemler oldu açıkçası. Yemek yemeyi sevmesek kilolu insanlar haline gelmezdik, e sevince de bazen nefse hakim olmak çok zor oluyor. Hele vücudun duraklama evresine girmesiyle verilen çabanın karşılığını görememeye başlayınca insan demoralize olabiliyor. Bu durumlarda hep aklıma getirdiğim bir söz var; "ne zaman bırakmayı düşünsen ne için başladığını hatırla." Umarım sen de hedefine ulaşırsın :)

valla işte misafirlerim vardı yeme içme tamam az biraz dikkat edebildim ama hiç spor yapmaya vaktim olmadı. Ama koşturmaktan çok yoruldum. uzun süre aç kalmaların ardından dayanamyıp yüklenmelerim oldu. şimdi tekrar başladım spora ama 1 nisanda 63.2 iken bu sabah 63.9 geldim fakat 10 gündür su içmedim nerdeyse büyük ihtimal ödem yaptım.

Sen kısa sürede toparlarsın, yeşil çaya ağırlık verirsen birkaç güne ödemini atarsın zaten canım :) Yaza kadar daha bol vaktimiz var. Başaracağız biz bu işi :KK49:

Tebrik ederim ceylan. Önemli ve zor olan istikrarı korumak zaten. Ben de 4 ayda 14 kilo verdim ama çok zorlandığım dönemler oldu açıkçası. Yemek yemeyi sevmesek kilolu insanlar haline gelmezdik, e sevince de bazen nefse hakim olmak çok zor oluyor. Hele vücudun duraklama evresine girmesiyle verilen çabanın karşılığını görememeye başlayınca insan demoralize olabiliyor. Bu durumlarda hep aklıma getirdiğim bir söz var; "ne zaman bırakmayı düşünsen ne için başladığını hatırla." Umarım sen de hedefine ulaşırsın :)
Kilo veremedigim de ben dar kiyafetlerimi deniyorum :) olmamis halen olmuyor diyip hirslaniyorum :)
Ulasicam ben cok az kaldi 11 kg verene 4 kg ne ki :)

Merhaba , tebrik ederim çok güzel kilo vermişsiniz.Darısı benim başıma inşallah
Birşey sormak istiyorum ,haftada 1 gün istediğimi yiyiyorum demişsiniz ya en başından beri mi böyle yaptınız ve kilonunu tamamını 4+3+3+3 ile mi verdiniz?

Merhaba , tebrik ederim çok güzel kilo vermişsiniz.Darısı benim başıma inşallah
Birşey sormak istiyorum ,haftada 1 gün istediğimi yiyiyorum demişsiniz ya en başından beri mi böyle yaptınız ve kilonunu tamamını 4+3+3+3 ile mi verdiniz?

Merhaba, çok teşekkür ederim :) İnşallah hedefinize ulaşırsınız.

Bahsettiğim gibi ilk dört hafta düşük karbonhidrat diyeti yapmıştım. O süreçte izin günlerim yoktu. Ketosise girmek zor çünkü, fazla kb alındığında çıkılıyor ve yağ yakımı duruyor. O çok detaylı bir durumdu ya, sanırım siz de 4+3+3+3 ile ilgileniyorsunuz zaten :) Diyet yormaya başladığında kaçamak fikri cazip gelmişti açıkçası, ilk etapta aralıksız devam etmiştim ben. Liste de canımızın istediğini yemeye elverişli pek sıkmıyor başlarda.

Merhaba herkese. Bu sabah tartıldım ve 57.5 kg geldim. Kilo bazında pek bir fark yok ama bel çevremi ölçtüm kızlar, geçen hafta 67 cm iken bu sabah 65 cm :KK49: Yaza kadar eriyip fit olacağız inşallah :KK36:

Kızlar merhabalar,
uzun zaman oldu çok ihmal ettim sizi biliyorum artık geri döndüm. Gerçi yokluğum pek hissedilmemiş ama olsun alınmayacağım bu durumdan :) MinervaMcGonagall MinervaMcGonagall canım bravo azmine aynı bıraktıgım gibisin. ben en son 63 olmuştum ama 62 yi göremeden tekrar 64.20 oldum malesef son 20 gündür kendi ailem eşimin ailesi hep birlikteydik kalabalıkta sporda diyette hak getire daha fazla alacagımı ummuştum ama 1 kilo almışım buna şükrediyorum bugün itibariyle tekrar spora başlıyorum. Artık havalar da ısındı çok bi engel çıkmaz inşallah. görüşmek üzre
64 kilosun ne bu şımarıklık sesini kes otur oturduğun yerde

MinervaMcGonagall MinervaMcGonagall nasılsın?
diyet günlüklerini karıştırırken konunu buldum. bugün eski fotoğraflarımı görüp şimdiki halimle karşılaştırdım da depresyona girdim ve zayıflamayı kafama koydum:110:

günde 2 öğün beslendiğini yazmışsın. hala buna devam ediyor musun?
hayatımın hiçbir döneminde 2 öğün beslenmedim, 3 ana öğün yedim hep:bicak:

ara öğünleri tamamen mi sildin?
tüm gün sadece 1 kahvaltı 1 akşam yemeği ile mi durdun?

çok zor olmuyor mu, acıkmıyor musun?
sabah 8de kahvaltı yapacağım, akşama kadar durabilir miyim öyle? saat 12 oldu mu benim mide guruldamaya başlıyor.

offf kafamda deli sorular.
bir el atsan bana:KK14:

MinervaMcGonagall MinervaMcGonagall nasılsın?
diyet günlüklerini karıştırırken konunu buldum. bugün eski fotoğraflarımı görüp şimdiki halimle karşılaştırdım da depresyona girdim ve zayıflamayı kafama koydum:110:

günde 2 öğün beslendiğini yazmışsın. hala buna devam ediyor musun?
hayatımın hiçbir döneminde 2 öğün beslenmedim, 3 ana öğün yedim hep:bicak:

ara öğünleri tamamen mi sildin?
tüm gün sadece 1 kahvaltı 1 akşam yemeği ile mi durdun?

çok zor olmuyor mu, acıkmıyor musun?
sabah 8de kahvaltı yapacağım, akşama kadar durabilir miyim öyle? saat 12 oldu mu benim mide guruldamaya başlıyor.

offf kafamda deli sorular.
bir el atsan bana:KK14:

İyiyim canım sen nasılsın? :)

Evet geçen yıl az vakit geçirmedim buralarda.. Diyet ve beslenme ile ilgili okumadığım şey de kalmadı :) 3 ara 3 ana öğün şeklinde beslenerek diyet yaptığım da oldu daha önceki dönemlerde ama en iyi verimi 2 öğün beslenirken aldım. Hatta intermittent fasting olayını uygulamaya çalışıyordum ama bayağı zor tabii :) Ya da ketojenik diyet, bu ikisini bir araştırmanı tavsiye ederim..

Hala da iki öğün beslenmeye çalışıyorum ama iş hayatı devam ederken pek mümkün değil :KK43: Onun yerine öğlen normal yediysem akşam hafif şeylerle geçiştirmeye gayret ediyorum. Ara öğün hala yok hayatımda. Zaten metabolizma 4 saatlik açlıktan sonra yağ yakmaya başlıyor.

Bu şekilde verdiğim kiloyu geri almadım ben, umarım sana da faydası olur :)

İyiyim canım sen nasılsın? :)

Evet geçen yıl az vakit geçirmedim buralarda.. Diyet ve beslenme ile ilgili okumadığım şey de kalmadı :) 3 ara 3 ana öğün şeklinde beslenerek diyet yaptığım da oldu daha önceki dönemlerde ama en iyi verimi 2 öğün beslenirken aldım. Hatta intermittent fasting olayını uygulamaya çalışıyordum ama bayağı zor tabii :) Ya da ketojenik diyet, bu ikisini bir araştırmanı tavsiye ederim..

Hala da iki öğün beslenmeye çalışıyorum ama iş hayatı devam ederken pek mümkün değil :KK43: Onun yerine öğlen normal yediysem akşam hafif şeylerle geçiştirmeye gayret ediyorum. Ara öğün hala yok hayatımda. Zaten metabolizma 4 saatlik açlıktan sonra yağ yakmaya başlıyor.

Bu şekilde verdiğim kiloyu geri almadım ben, umarım sana da faydası olur :)

Konunuzu keyifle okudum, selam vereyim tebrik edeyim dedim:nazar:

Motivasyon icin okumuştum iyi geldiniz:) ilk hamileliğimi öğrendiğimde 58 kiloydum şimdi 5 kilo fazla var, tabi aradan 4 yıl geçti 2 de evladım oldu:anne: emzirme bitince sizin teknikleri uygularım insallah

Konunuzu keyifle okudum, selam vereyim tebrik edeyim dedim:nazar:

Motivasyon icin okumuştum iyi geldiniz:) ilk hamileliğimi öğrendiğimde 58 kiloydum şimdi 5 kilo fazla var, tabi aradan 4 yıl geçti 2 de evladım oldu:anne: emzirme bitince sizin teknikleri uygularım insallah

Çok teşekkür ederim mutlu oldum, motivasyon en önemli şey kilo verme hususunda gerçekten :) Ben de bu konuyu kendimi motive edebilmek amacıyla açmıştım epey de faydası olmuştu. Aslında kilo vermek değil ideal kiloyu korumak daha zor bana göre, en büyük korkum da geri almaktı ama diyet esnasında uyguladıklarımı daha esnek şekilde yapmaya devam edince geri almadım. Bir gün fazla yesem ertesi gün sayarak besleniyorum 1500 kaloriden fazla almayaya çalışıyorum mesela... Ve haftada iki günlük sporumu asla aksatmıyorum. Yiyip yiyip kilo almayanlardan olmadığım için ömür boyu böyle devam sanırım :KK70:

Çok teşekkür ederim mutlu oldum, motivasyon en önemli şey kilo verme hususunda gerçekten :) Ben de bu konuyu kendimi motive edebilmek amacıyla açmıştım epey de faydası olmuştu. Aslında kilo vermek değil ideal kiloyu korumak daha zor bana göre, en büyük korkum da geri almaktı ama diyet esnasında uyguladıklarımı daha esnek şekilde yapmaya devam edince geri almadım. Bir gün fazla yesem ertesi gün sayarak besleniyorum 1500 kaloriden fazla almayaya çalışıyorum mesela... Ve haftada iki günlük sporumu asla aksatmıyorum. Yiyip yiyip kilo almayanlardan olmadığım için ömür boyu böyle devam sanırım :KK70:

Canımmmm ne kadar uzun zaman oldu görüşmeyeli inan çok özledim seni canım minervam. Hedefine ulaşmış olman ayrıca muhteşem seni canı yürekten tebrik ederim bitanem.

Canımmmm ne kadar uzun zaman oldu görüşmeyeli inan çok özledim seni canım minervam. Hedefine ulaşmış olman ayrıca muhteşem seni canı yürekten tebrik ederim bitanem.

Ahh nasıl mutlu oldum mesajını görünce, canım yol arkadaşım benim :) çok teşekkür ederim... Nasılsın iyi misin?

Ne güzel bir insansın sen :KK200:

Bak feci gaza geldim 14. takıma katıldım, hoş Haziran anneleri toplu katıldık sayılır :KK70: başarırsam yazarım buraya da, öperim kendine iyi bak

Ooo hadi hayırlısı, motivasyona ihtiyaç duyduğun her an yazabilirsin :) Güvenim tam fazla da kilon yok zaten, bahara kadar fit bir kadın olacaksın bence :)

Ahh nasıl mutlu oldum mesajını görünce, canım yol arkadaşım benim :) çok teşekkür ederim... Nasılsın iyi misin?

Ne güzel bir insansın sen :KK200:

Canımmm çok teşekkür ederim. İyi diyelim iyi olalım. Uzun zaman oldu görüşmeyeli ama seni hiç unutmadım ve aklımdan hiç çıkarmadım. Yenıden seni görmek çok mutluluk verici canım arkadaşım benimmm

X